» »

Cookie help!

Cookie help!

rc-car ::

Ali se da kako setcookie narest, da ti pri tem ne bi naredil tega prek headers ampak kako drugače?

Ker meni potem zmeraj, ko setam cookie napiše headers have already been send by ..., razen če ni prej nobenega echota ali kaj podobnega...

A ma kdo kako rešitev glede tega?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

glavic ::

jaz mislim da se ne da:

Setcookie() defines a cookie to be sent along with the rest of the header information. Cookies must be sent before any other
headers are sent (this is a restriction of cookies, not PHP). This requires you to place calls to this function before any
[html] or [head] tags.
Musselli bizi

bzagozen ::

Response.Cookies("ime_cookija")("username") = vrednost
Response.Cookies("ima_cookija")("password") = vrednost
Response.Cookies("ime_cookija").Expires = Now + 365
www.alkoma.si

rc-car ::

bzagozen: meni to ne dela
:(

Ali mi lahko napišeš kako setaš cookie z imenom ime 'ime' in vsebino 'vsebina'?

tnx!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

bzagozen ::

Res je, da to kar sem jaz napisal velja za asp strani.

Torej:
Če hočeš na clienta napisat cookie, ki se imenuje "keks", v ta cookie po imenu "keks" hočeš napisat dva polja;
in sicer; "username", ki ima vrednost "čokolada" in polje "password", ki ima vrednost "HHjgt665f". (samo primer)
Potem v kodo napišeš naslednje vrstice (seveda morajo biti v trikotnih oklepajih)
(%
Response.Cookies("keks")("username") = "čokolada"
Response.Cookies("keks")("password") = "HHjgt665f"
Response.Cookies("keks").Expires = Now + 365
%)
Expires pomeni, koliko časa bo ta cookie ostal aktiven (365 dni).

Da pa dobiš vrednosti iz cookija nazaj, pa uporabiš
Request.Cookies("keks")("username")=
in ti vrne "čokolada"
To sem jaz uporabil na moji strani (www.alkoma.si), kjer
je mogoče nastaviti, da se avtomatsko logiraš.
Tvoji podatki se avtomatsko preberejo iz cookija.
www.alkoma.si

rc-car ::

Pa to je kr v HTMLju al je to PHP?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

ja.. on ti pravi da je to kr je napisu za ASP, ti pa hoces PHP

verjetno ti javlja zato, ker si prej naredu kak output, torej ECHO, PRINT oz karkoli med ZAČETKOM fajla in znakom
poglej še enkrat če je use tko kt bi moglo bit
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

xbite: Muci me predvsem to, da jest naredim skripto (recimo counter) in ga includam v nek drug fajl, kjer se generira HTML koda in to.

Sedaj bi jest moral popraviti 10 ze delujocih skript, ce bi hotel da bi mi povsod setal cookie, samo to je pa nemogoce, tko da me zanima, ce je kaka druga pot...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

aham.. to ti hočeš...

da se nardit tko da includaš slikico tam k maš counter, pol pa usakič slikico zgeneriraš, sam pol je treba imet support za slike v PHPju... drgac ne dela.. sicer pa zakaj sploh rabš delat s cookiji ??

naredi IP filter za kako uro nazaj pa je....

drgac mas pa enkup ze narejenih counterjev k svoje delo znajo odlicno opravit :))
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

Jest delam counter, ki ti vrne v text obliki, cookie pa mam za, to da se samo enkrat na session šteje od vsakega obiskovalca.

Couter kot samostojen mi že dela, samo ko ga includam je pač ta problem s headerji
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

ja valda.. zato ker ga inkludas... :D
ker mas nek output pred headeri.. aa zastops... zato se imenujejo headerji.. ker so na vrhu, pri glavi .. glava = head.. :) ce bi bli pa umes... huh.. pol pa ne vem kak bi se jim reklo.. se mors sprijaznt da tega na tak nacin kot si se ti lotu ne bos mogu resit...


ampak je res boljs da IP filter uporabs namest cookijeu... alpa nardist tko kt si reku, da popravs use kripte k jih mas.... :( zal..
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744213240 (164806) Tydek
»

phpNuke problem s cookiji

Oddelek: Izdelava spletišč
91260 (1192) the_unborn
»

session id cookie

Oddelek: Izdelava spletišč
61350 (1258) poweroff
»

Tracking v PHPju

Oddelek: Programiranje
61692 (1577) darh
»

slotech cookie

Oddelek: Programiranje
61258 (1104) edmund

Več podobnih tem