» »

KATERI ROUTER? (4 računalniki, P2P)

KATERI ROUTER? (4 računalniki, P2P)

vitabella ::

Kateri router naj nabavim da ne bom imel težav glede na to da bojo 4 računalniki priklopljeni in veliko p2p programov?

če se le da pod 20000 SIT

ni treba wireless
ola

Vesoljc ::

tak z osnovno ploščo
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

osrdek ::

raje si omisli switch + en star računanlik kot linux server. bo dosti boljše, pa še ceneje. pa pri p2p programih ni takšnih problemov.:D

vitabella ::

star računalnik nimama.... torej predlagap switch? katere firme?
ola

Poldi112 ::

Samo switch ti bolj malo koristi, ce ne bos imel se enega racunalnika, ki bo igral vlogo routerja. In cena starih masin je zanemarljiva. Vprasanje je bolj, ce se ti da zafrkavat s postavljanjem routerja ali gres raje v trgovino in kupis magic box.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vitabella ::

sem gledal en d-linkov router...

ne vem vsi so mi svetovali da kupim router ..da je boljše kot switch...kakšne težave pa imam lahko z routerjem...kaj mi lahko kdo pove konkretno kaj naj kupim ? in zakaj?

najlepša hvala v naprej
ola

Poldi112 ::

Vecina routerjev je hkrati tudi switch, navadno 4 portni. Kar pomeni da zdruzuje tako funkcionalnost switcha, da poveze racunalnike med seboj v lokalno mrezo, kot funkcijo routerja, ki usmerja (in ti omogoca, da gredo preko njega vsi na internet).
Vsekakor je zate najbolje da kupis en tak router. Katerega pa res ne bi vedel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DSmidgy ::

Samo na telih router+switch v trgovini kupljenih P2P programi ponavadi ne delajo dobro (ne morejo držat veliko poveav odprtih).

Zato je pa treba en kompjuter za router + switch naštimat.

Trubadur ::

Kupi router, če se da linksys ali od podobnih velikih firm.

Ne kupuj nekega cheap sranja!
Berite Thomasa!

odklop ::

Pred pol leta sem kupil router Linksys WRT54g, 4 rač priklopleni preko lana in eden preko w-lana (cca 100 m, 2 zidova), vse deluje brez problemov nikol ne obstane. Na dveh rac skoz laufa p2p, ce je kaj obstalo je obstal siolov modem ne pa router.
Kupi Linksys ....LP

sinko999 ::

Pogledaš tukaj med male oglase in pa na bolho če je kaki p1 računalnik potem pa daš gor linux ki ima grafični vmesnik preko http (primernega ne vem) ker ta router ki ga lahko kupiš v trgovini bo vsak padel oz bo vsaj dropal povezave
in ja mam linksysa wrt54GS, pa sem sam pa ga spravim da dropne povezave. Potem pa imaš še en switch in to je to.
Tak da daš okoli 8-10k za stari računalnik potem pa en switch tudi rabljen pa stane okoli 5k . Tak da bi moral priti v ta okvir do 20k.

PS Če kdo reče da mu router zdrži P2P promet naj ga prinese k meni pa bom dokazal da je v zmoti.

LP
Ni? ni ve?no !

Poldi112 ::

P1 stane max. 5k. Ce ga ne najdes ti ga jaz prodam. Ampak vseeno mislim da je za cloveka ki ne loci med routerjem in switchem veliko boljsa izbira en hw router iz trgovine. Ga pac vsake toliko casa resetira, ce ga preobremeni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178052 (6107) madmitch
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213603 (2761) nejck
»

Nakup routerja. Pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
131432 (1109) user80
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413674 (2396) pujsek_
»

Wireless router ali AP?

Oddelek: Omrežja in internet
151910 (1746) pujsek_

Več podobnih tem