» »

Promblem pri nakupu!

Promblem pri nakupu!

_EN_ ::

Imam en problem. Sem zaključni letnik elektro šole. in imam nareto seminarsko nalogo. pojavil pa se je en problem ki mi lahko zelo oteži da bi dokončal seminarsko. Moja seminarska je: Priključitev pica 16f877 na usb vmesnik. Problem pa je nastal ker vezje zahteva en čip ki ga nikjer nemorem dobit, čip pa je PDIUSBD11. Zdaj me pa zanima če mogoče veste kje bi lahk ta čip kupil, ker ga že iščem 3mesece pa ga nikjer ne dobim? Slišal sem pa tudi da se ta čip uporablja v miškah zdaj me pa zanima če je to res, mislim v tistih miškah ki so priključene na usb.:|

Goldee ::

stari dobri microchip... vedno sem bil za motorolo :)
ne morm ti pomagat sam spomine obujam...
pogugal verjetn si za tem chip-om? pa naroci ga iz tujine..

_EN_ ::

em ka veš mogoče za kako dobro trgovino z čipi iz tujine?

Goldee ::

ma niti ne... js sm mel za seminarsko robota ki hod po labirintu pa tega nism rabu hehe :D
ej ne vem mal pogugli pa bos ziher najdu... kolk casa se mas?

tuki je link

www.google.com :D :D

_EN_ ::

ja saj sem iskal po googlu sam nisem nič najdo, nobene pametne trgovine iz tujine ki bi imela ta čip na zalogi. No se še bom malo potrudil pa ga bom probal najt. rabim ga približno čez en mesec.

|CyGNUS-x ::

ma niti ne... js sm mel za seminarsko robota ki hod po labirintu pa tega nism rabu hehe :D


Mi lahko pošleš shemo?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Goldee ::

sori nimam vec ker sem eagla brisu iz racunalnika in tud programa nimam vec, lahk pa prasa sosolca ka sva skup delala ampak dvomim da tud on se ima...
zakaj pa bi rabil ti tole?
a ustvarjas kaj podobnega?

|CyGNUS-x ::

Ja. V bistvu sem se sedaj samo bolj kot ne softwarsko ker sem imel izposojen programator pa testno plato, zdej pa sm si nabavu programator pa testno. Pa meu sem že vse samo pač moje znanje iz konstruiranja niso dorasle projektu.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Highlag ::

Ena izmed trgovin, ki jih iščeš je Terna. (Kolezijska ul v LJ)

Oni so zastopniki za kar nekaj velikih distributerjev elektronskih komponent.
Med njimi Buerklin in Distrelec. Na netu obišči strani teh dveh distributerjev najdi kodo čipa in naroči.

Druga varianta je trgovina IC (Vodovodna ul v LJ), ki prav tako zastopa enega velikega distributerja. Farnell
Enako. Poišči kodo in naroči.

Vsi distributerji imajo ON-line kataloge po katerih lahko iščeš. Cene sicer ne bodo takšne kot jih oglašujejo, čip bi pa skoraj morali imeti.

Web stran revije Svet Elektronike si obiskal? Oni tudi prodajajo kakšne take stvari. Nekaj izbranih sicer. Mogoče boš pa imel srečo.
Never trust a computer you can't throw out a window

VolkD ::

Mora to res biti prav PDIUSBD11 ??
Saj je kar nekaj čipov, ki so dobavljivi in prav lepo delajo z USB vmesniki. Eden takih, ki pravzaprav pretvarja RS232 standard v USB je tudi FT232BM. Predelava verjetno ne bo ravno smrtno nevarna, saj ima skoraj vsak mikrič tudi serijski port. Na pc strani pa se dobijo driverji, ki simulirajo rs 232 na USB .

_EN_ ::

Ja bilo bi zelo dobro da bi bil to ta čip ker namreč že mam jaz vezje nareto ampak še sam na ta čip čakam. pa ga ni nikljer za dobit. Tu sem se mal zasral da se nisem prvo pozanimal kako je kaj z nabavo čipov. Tak da res nevem kaj bom naredil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127643 (10887) eVro
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828391 (6906) TESKAn
»

PIC kot webserver (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
738330 (6443) ql000
»

Priključitev mikrokrminlnika pic16f877 na USB vmesnik.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352556 (2000) _EN_
»

a ma kdo mogoce nacrt za WAFER?

Oddelek: Pomoč in nasveti
252608 (2022) ricolaTe

Več podobnih tem