» »

Mnenje: Acer TM 4601WLMi ali HP nx7010?

Mnenje: Acer TM 4601WLMi ali HP nx7010?

Moletko ::

Kupujem prenosnik ...
Zanima pa me vaše mnenje in še bolj izkušnje o teh dveh prenosnikih, ki sta prišla v fianle mojega izbora:

HP nx7010 ... 392.000 SIT
Procesor: Procesor Intel Pentium M procesor 745 (1.8GHz) L2 2MB (Centrino) 400MHz FSB
Pomnilnik: Pomnilnik 1x 512-MB (333 MHz) DDR - 2Gb Max. (max. 2 slota; 1 slot še prost)
Grafična kartica: ATI Mobility Radeon 9200, 64-bit 64MB VRAM
Avdio: integrirana AC97 zvočna kartica z JBL Pro zvočniki (2W RMS)
Zaslon: TFT 15.4-inch WSXGA+ 1680x1050
Trdi disk: 60GB SMART ATA HDD (4200rpm) - avg. seek speed = 13ms
Optična enota: DVD + RW pogon
Mrežna kartica: 10/100 UTP, 802.11b/g wireless Lan
Modem: 56k V.92,
Vmesniki: 3x USB2.0, 1x IEEE1394, 1xparalel, 1xVGA, 1xTV OUT(S-video), RJ-11,
RJ-45, IR Infrared, SD slot, PC card slot, Bluetooth Modul
Baterija: 8-cell Lithium-Ion baterija (do 5 ure avtonomije)
Dimenzije: 356 x 254 x 34,5 mm
Teža: 2.9 kg
Operacijski sistem: WIN XP Pro Edition Angleški, SLO Language pack
Garancija: 1 leto (doplačilo 35.000 SIT za podaljšanje garancije na 3 leta)


ACER TM 4601 WLMi-Ati ... 370.000 SIT
Procesor: Procesor Intel Pentium M procesor 730 (1.6GHz) L2 2MB (Centrino) 533FSB
Pomnilnik: Pomnilnik 512-MB (2x 256) (333 MHz) DDR - 2Gb Max. (max. 2 slota)
Grafična kartica: ATI MOBILITY RADEON X600, 64 MB of DDR VRAM
Avdio: integrirana AC97 zvočna kartica; MS sound kompatibilna; integriran mikrofon
Zaslon: TFT 15.4-inch WXGA 1280x800
Trdi disk: 60GB ATA HDD (menda 5400rpm)
Optična enota: DVD Dual (+/-RW)
Mrežna kartica: 10/100 /1000 UTP, 802.11b/g wireless Lan
Modem: 56k V.92,
Vmesniki: 3x USB2.0, 1x IEEE1394, 1x VGA, 1xTV OUT(S-video), RJ-11,
RJ-45, IR Infrared, 4in1 card reader, PC card slot
Baterija: 8-cell Lithium-Ion baterija (do 4ure avtonomije)
Dimenzije: 364 x 279 x 38,9 mm
Teža: 2.95 kg
Operacijski sistem: WIN XP Pro angleški
Garancija: 2 leti (možnost doplačila za podaljšanje garancije na 3 leta)

HP:
+ zaslon (???)
+ dimenzije
+ procesor (???)
+ ima paralelni port
+ baterija
+ full size 101/102 tipkovnica
+ Bluetooth (???)
+ lepši dizajn

- slabši DVD RW pogon (???)
- garancija
- višja cena
- 400MHz FSB in 855PM čipni nabor (???)
- 4200rpm disk (???)


ACER:
+ nižja cena
+ garancija
+ boljši DVD RW (???)
+ 533 FSB in 915PM čipni nabor s PCI express podporo (???)
+ 5400rpm disk (???)

- zaslon (???)
- procesor (???)
- nima paralelnega porta
- dimenzije
- baterija
- manjša 88/89 tipkovnica
- nima Bluetootha (???)
- dizajn

Prenosnik bi uporabljal predvsem za delo v Officu, CorelDraw-u in PhotoShop-u, multimedijo (poslušanje glasbe, gledanje DVDjev), brskanje po internetu in podobno.
Zelo pomembna mi je kvaliteta izdelave, zanesljivost, dobra tipkovnica, dober zaslon, ne pa tudi grafična kartica (iger ne bom igral).

Pojma nimam kolikšna je razlika v hitrost delovanja prenosnikov zaradi razlike v procesorju, čipnem naboru, grafični kartici, DVD pogonu in HDD (razlika v rpm). A mi kdo prosim to razloži ...

Prosim za vaše čimprejšnje mnenje (tudi o kakem drugem konkurenčnem prenosiku do max 400k SIT - btw, nakup v tujini ne pride v poštev).
Hvala.
  • spremenilo: Moletko ()

OwcA ::

Kakih božjastnih razlik v hitrosti ni (za vsakdanja opravila se verjetno Acer obnese kanček bolje zaradi hitrejšega RAM-a in diska). Kvaliteta izdelave je pribljižno enaka, tipkovnice tudi. Meni se zdi 1680 preveč za 15,4" zaslon, zlasti če se boš ukvarjal z grafiko.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

Prenosnika sta si kot dan in noč. Čisto odvisno za kaj misliš uporabljat prenosnika. A ker si rekel da prenosnika ne misliš uporabljat za igranje igerc, bi ti skoraj da bolj priporočal HP NX7010. Kvaliteta prenosnikov je podobna, čeprav bi jaz rekel, da je HP boljiši. Hp nx 7010 ima na tipkovnici eno malo napako. Tipka "caps lock" je zamaknjena nazven in boš rabil kar nekaj časa, da ko boš stisnil a, ne boš zraven stisnil te tipke. Jaz osebno sem rabil vsaj 14 dni da sem se privadil (seveda na home PC oz navadni tipkovnici tega ni in je a zsmsknjen samo nekaj malega navznoter, na prenosniku pa je kar konkretno bolj).

Pojma nimam kolikšna je razlika v hitrost delovanja prenosnikov zaradi razlike v procesorju, čipnem naboru, grafični kartici, DVD pogonu in HDD (razlika v rpm). A mi kdo prosim to razloži ...

- Razlike med preklapljanjem programov in zaganjanjem nezahtevnih programov koz je office, razlike med procesorji ne boš opazil. Boš pa opazil hitrejši ram.
- Hitrost v disku je pomembna in sicer za kaj misliš uporabljat prenosnika. Torej 4200obr/min je za prenašanje kakšnih podatkov, inštaliranje programov (čeprav so tu ponavadi CD-romu počasnejši od diska), ... dosti počasnejši od 5400 obr/min, a seveda je 4200 disk dosti manj požrešnješi od 5400. Tako da ti bo baterija dlje časa delovala (cc 10%)
- Razlike v medijskih pogonih so lahko velike. Seveda je sped odvisno od porabe električne energije ... Tako da se zgleduješ po disku.
- Grafična kartica je čisto dovolj 9200 radeon mobility, sploh če ne misliš igrat igerc. Dejansko je škoda denarja za x700 mobility radeon (cena med tema dvema komponentoma je cc 40.000 SIT)
- Nabor čipov nima nevem kakšne vloge pri hitrosti (no vsaj za normalnega uporabnika, ki ne navija svojega compa itd :)) ... pomembno je da je nabor čipov, ki ustrezajo standardom centrino (seveda oba prenosnika ustrazata)

POVZETEK:
Čisto preprosto. Ali misliš uporabljat prenosnika za mobilnost ali za nadomestilo za namizni računalnilk ali kombinirano. Za mobilnost ti vsekakor priporočam HP za nadomestilo namiznega pa ACER. Če boš uporabljel mešano,. se moreš sam odločit kak in kako ... Odvisno kaj bo prevladalo ali štrom ali baterija.

Upam da sem ti kaj predlgal, za morembitne tehniške napake se opravičujem :))

LP
www.ultrasplet.net

Moletko ::

Ful hvala ze te ekspertize. Morda še kdo?

Ja, prenosnik bo večinoma nadomestilo za namiznega - z občasnimi izhodi ven. Ga bom pa kar precej prenašal sem in tja, a bo večinoma (90%) priklopljen na štrom.

Še nekaj: s "hitrejši ram" je verjetno mišljen 400MHz DDR2 RAM, kajne?

Je pa en hec s HP-ji. Danes sem gledal Compaq nx7000 (identičen HPnx7010, le da nima DVD RW in malce slabši procesor) pri kolegu v firmi in so vsem po manj kot enem letu začeli škripati pri odpiranju - ko dviguješ zgornji del z zaslonom, škriplje kot bi 100 let stara vrata odpiral. Grozno! Ampak dizajn je ful lep - precej lepši od Acerja.
Resolucija pri HPju 1680 x 1050 je prehuda - vse ikone, fonti, slike itd je majhno, da jih moraš skoraj z lupo gledat ...

Acerja pa nihče nima, pa tudi malo reviewjev je na netu ... tako ostaja neznanka. Je pa en problem z njim - večino portov (razen power connector in VGA - zadaj, in 1x USB ter mic & slusalke - spredaj) ima na desni strani. To zna biti nadležno ... Pa še tipkovnica je manjša (ni full size - tipke so manjše kot običajno).

Totalno sem razdvojen ... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moletko ()

mitjaje ::

Vidim da si se dobro pozanimal. Za škripajoči pokrov ekrana še nisem slišal, a je čisto možno.
Da si razdvojen sploh ne dvomim. Pri prenosnikih je vedno tak in bo vedno tako bilo. Nikoli ne bo zadovoljil vsem potrebam ki jih zahteva kupec. Seveda je 1000 in 1 vrste kupcev, ki ima svoje želje in poglede. Ponudniki, pa ne morejo ustreči vsem, zato potegnejo nekje črto in naredijo prenosnik, ki bi potencialnemu kupcu ustrezal čim bolj. Večino komponent se da menjat a zunanjega dela pa ne. Zato pa so namizni računalniki, ki si jih sestaviš po svojem okusu ( celotna kišta, ekran, miška, tipkovnica, ...).

Glede na to, da imaš ceno kar visoko postavljeno, poglej še po drugih alternativah (Dell, Samsung, IBM, Sony)
Kar pa se tiče resolucije pri HP, pa kakor za koga. Jaz osebno imam model 15.4 z resolucijo 1280x7?? in sem zelo zadovoljen. Glih prava resolucija za velikost ekrana.
www.ultrasplet.net

okfec ::

Realna razlika v hitrosti med 4200 in 5400 je nekje 30%+ (pri operacijah z diskom).
http://www.dell4hied.com/tpl_case_study.php?ri=386&si=15.

Kar se tice kvalitete ohisja sigurno prednjaci HP, mene osebno ohisje sicer ne pomeni dosti, bolj so mi vazne komponente in cena.

Pri acerju je lahko problemcek, ker ima 2 x 256 spomina, vecina prenosnikov in skoraj 100% tudi ta ima samo 2 slota za RAM, kar pomeni, da bos moral ob nadgradnji enega vzeti ven.

Vecina komponent govori v prid acerju, tudi zaslon (osebno mi je 1680xxxx) premajhna,
nizja locljivost pa je zamazana zaradi naravne locljivosti.

Ima pa Acer sedaj precej nizjo ceno:
http://www.nakupovanje.net/catalog/p1102415-prenosni-racunalnik-acer-tm4600-.html

Pa se malo okrnjeni model:
http://www.nakupovanje.net/catalog/p1102414-prenosni-racunalnik-acer-tm4600-.html

mitjaje ::

Okfec: Tudi HP NX7010 ima 2*256MB ramov (razen če je ta model nx7010 kaj prenovljen)
www.ultrasplet.net

malinavc ::

sonysony: hehe, glih prejšn teden je sosed nabavu nx7010, in sem mu neke programe nalagal, 5min po tem ko sva rač. zagnala sem reku de me ful moti tipka katero ti omenjaš, on je sicer reku da je dobr, ampak zdej pa vidim, da ne moti samo mene :)

ZaTistgaKiKupuje: vzem hp, acer ni nikol bla spoštovana firma in tud danes ni, pri hpju boš ziher mel boljšo podporo, boljša izdelava.
...odvisno s katere perspektive gledamo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ze 100x... kater prenosnik, tokrat do 600 eurov

Oddelek: Kaj kupiti
162501 (2175) Sycroft
»

Kateri prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684876 (3745) _marko
»

prenosnik HP nc6120

Oddelek: Kaj kupiti
72070 (1938) SepoX
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018405 (6362) nurmaln
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345070 (3400) okfec

Več podobnih tem