» »

Kateri prenosnik ?

Kateri prenosnik ?

«
1
2

JaaZoo ::

Vem, da je podobnih vprašanj že veliko ampak bom kar vprašal !

Kupujem prenosnik za brskanje po internetu, pisanje v wordu, excelu, gledanje filmov ter poslušanje glasbe.
Kaj priporočate...cena okrog 200k, lahko kakšnega tisočaka več!

Vem da so zdaj trenutno Acerji z zelo dobro konfiguracijo samo me zanima kako zdrži baterija in ali se mi splača vzet HP ali raje kaj drugega ?

billy ::

Acer je znan po tem da baterija ne zdrži kaj dosti.

Ampak za ta denar ne dobiš kaj dosti. Dobro bi bilo, če bi dobil vsaj Pentium M, ker Celeron že samo posebi porabijo malce več in baterija zdrži manj. Pc plus je imel (ali še ima) akcijo, kjer je bil pentium M za točno 200 tisoč.

carlito149 ::

Za ta denar dobiš IBM r50e z Celeron M 1.4, 512 Mb rama in dvd-rw.To bo čisto v redu za to kar rabiš.Baterija mi zdrži 2uri in 45 min.

carpenter ::

Sam sem kupil tole..
http://www.ceneje.si/art21283.html
...samo da ima moj semprom 3000+. Dodaš 512ram ga naviješ z Clockgenom pa si na konju. Ampak baterija je pa res obupna..:\ ..zdrži komaj eno uro.

billy ::

Škoda dnarja...

Naj ti dobro vseeno služi ;)

carpenter ::

Moj je 3003WLMI...star 3 mesece skoraj nerabljen=130000 SIT..meni se je zdelo ugodno.

billy ::

V tem primeru pa še kako ugodno ;)

_marko ::

Da nebom odpiral nove teme:

Kupujem prenosnik:
Večinoma mi bo v pomoč pri učenju, brskanju po internetu itd...
Rad bi imel zelo tih računalnik, ki se zelo malo greje. Nočem nekih jajc ala tronote, Dal bi do približno 300k.
Ohišje in zaslon naj bosta kvalitetna.

So kakšni predlogi?

Hvala
LP Marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

billy ::

Za 280 dobiš sonija, FS4 model, 15.4 zaslon, 512 rama ... sicer je celeron, ampak zelo spodoben strojček, 1.7Ghz, baterija med 2 in 3 urami. Zaslon kvaliteten, pravtako ostalo.

Mogoče se zna edino zgodit, da bi se ventilator več vklapljal ker ni speedstepa.

Ti še pa ostane kak Asus, HP (ampak pazi na zaslon!)

_marko ::

Načeloma nočem celerona.

Kaj morem pazit pri zaslonu in HPjih?
Kaj meniš o tem : HP nx8220
Zaslon TFT 15.4-inch WXGA+ 1280x800
Raje bi tudi imel 80GB disk. Ampak ok.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mtosev ::

HPji so dobra izbira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

billy ::

Pazi samo da zaslon ni "navaden", torej 1024*786. To kar si dal je ok, ni na nivoju sonyja, ampak ok, ni tako slab kot so tiste kište v bofu :D

_marko ::

A daš link do tistega sony, ker ga ne najdem.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

billy ::

http://www.bolha.com/oglas1488478

Ima pa eno slabost, nima tv out.

_marko ::

Kaj pa kaj podobnega od IBMa?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

carpenter ::

Tale sony se mi zdi v redu samo..a ni malo drag glede na to da je celeron, ima integrirano grafiko in počasen disk? Mogoče ima zato druge stvari zelo dobre (npr. zaslon itd..), kvaliteta?..to ne vem ker ga še nisem imel v rokah.

Da napišem še svoje izkušnje z Acerjem 3003WLMI, ki si ga lastim nekaj dni...pa če bo kdo kupoval acerja al pa ne..

Specs:
AMD Semprom 3000+, 1gb DDR(serijsko 512), 60gb HDD-4200, 15,4-1280*800, SiS Mirage-128mb-shared.

Zelo sem presenečen nad zmogljivostmi. Za desktopa (athlon64, 3200+) se sploh ne vsedem več:D
Sprva sem bil skeptičen glede Semproma:\ ..zdaj pa vidim da zadeva čisto v redu leti. Utripa pri 1,8Ghz, navit z ClockGenom pa poseka tudi kakšen začetni model Pentium M. PowerNow tehnologija..hitrost skače od 800 do 1800Mhz, odvisno od obremenitve. Porabi in greje se manj od Celeronov. Temperatura se giblje okrog 43° (word,net)-če ga obremenimo max do 63°. Maximalna dovoljena je 95°. Grafika je integrirana-do 128mb-za zdaj še nisem opazil pomanjklivosti (iger ne igram) malo igranja v PS-ju.
Zaslon: 15,4-CrystalBrite, nimam veliko izkušenj z drugimi modeli ampak meni se zdi super:D .
Ohišje: Všeč mi je oblika.. (tanek zaslon), robustnost bo pokazal čas. Za zdaj je vse v redu. Ne morem ga pa spljuvat kot ostali-ga imam premalo časa. Zgleda lepo in natančno zgrajen-trdnost se mi ne zdi najboljša.
Avtonomija: Na srečo mi ni pomembna-kamorkoli grem je štrom, drugače je obup. Čeprav je procesor precej varčen zdrži okrog ENE ure. Na E-bayu se že da dobiti druge baterije ki podaljšajo čas na 3-4 ure. Ne kupujte Acerja zaradi avtonomije-ali pa kupite drugo baterijo.
Tipkovnica: Jah-na moji 5 let stari Toshibi je boljša:\ Rahlo se upogiba ampak me zaenkrat še ne moti..nima SLO znakov.
Presenetil me je WLAN..v študentskem domu lovi tam kjer mora imeti cimer usmerjeno anteno:P
Usb priključki so na desni strani..:| ..boljše bi bilo če bi bili zadaj.
Disk je precej počasen-vrti se z 4200/min.
Dvd-RW-vešeč mi je zato ker peče VSE cd-je.
Nima FireWire-ja a ga ne pogrešam. Nima Tv-out..ga tudi ne pogrešam.

To je to v grobem..
Lp

billy ::

Je res "švohn" ampak je Sony ;)

Sony pač drži neko linijo kvalitete in ne daje ven cenenih različic prenosnikov, tako kot recimo IBM ali HP.

Acer ima žal slabost slabo baterijo, kar je pomoje velik minus ko govorimo o prenosnikih.

Drugače pa bi zelo rad videl primerjavo acerjevega in sonijevega zaslona, ga prpelaš pokazat? :)

_marko ::

Jaz verjamem, da je sony kvaliteten.
A vseeno mislim, da za podobno ceno ne rabim kupit celerona ter počasnega diska in obenem še vedno dobim kvaliteten prenostnik
Zbiram še vedno med sonijem, HPjem in IBMom.

Kako so pa kaj Toshibe in Siemensi?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

carpenter ::

Ojej...si ne upam..ker bom verjetno razočaran:D še kolegovega raje ne pogledam;)

carpenter ::

@_marko: Toshiba=zelo drago. Top kvaliteta. Imam enega sicer je 5 let star ampak "bulletproof"..kljub maltretiranju še vedno vse lepo dela. Če bi imel več $ sigurno nebi kupil acerja ampak Toshibo.;)
recimo tole: http://www.bolha.com/oglas1462896

_marko ::

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

okfec ::

Ko si spraseval glede IBM:
tole bi bil primeren model:
Prenosnik IBM Lenovo

Je pa tako, da so IBM LENOVO prenosniki malce visji razred, nekaj zaradi kvalitete ohisja in izdelave, nekaj zaradi dodatnih funkcij - te najdes na uradni strani. So pa zadnje case nekaj spustili cene, tako da so za kvaliteto, ki jo dobis, zelo konkurenčni.

Vedi le, da prenosnik kupujes na daljsi rok, zato mogoce sparanje 10k-20k nima pomena :)

carpenter ::

Luskan tale IBM..samo mene moti 15 zaslon in integrirana grafična.

@_marko: Vzel bi Toshibo, kljub (na papirju) slabšim zmogljvostim...

_marko ::

Zaslon: 15'' TFT 1024 X 768 XGA
Zaslon naj bo vsaj 1200*800. Cena niti ni pretirana, sem pripravljen odšteti malenkost več.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

carpenter ::

..moj link zgoraj si pogledal? Tisti ima namreč `17..:)

_marko ::

Šele zdaj sem videl link.
Ampak mislim, da mi je 17" je preveč. Al pa tud ne...
Kako je z baterijo pri tej velikosti?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

carpenter ::

Pojma nimam kako je z baterijo..pomojem 2-3 ure.

billy ::

2 do 3 ure je malce optimistično za 17. Sony drži 2 urci pa še to komaj, tako da dvomim da ima toshiba rezerve za polno uro. Razen seveda če se svetilnost monitorja zniža, ker 17 kar fajn kuri :)

Toshibini prenosniki so tudi zelo kvalitetni, pravtako zaslon. V glavnem je tako...z nakupom katere imzmed teh znamk: sony, ibm, toshiba, hp in dell ne boš zgrešil. Ampak pazi...HP IBM in Dell ne mislim teh cenenih modelov, ti niso kaj prida, ampak rang nekje okrog 300 tisoč. Pri teh cenenih predvsem škrtajo z zaslonom, ki je potem res obupen.

mavs ::

Ravno ta teden sem dobil Toshibo satelite m70-129... preseneča me v vseh pogledih...škoda samo da nima dvd-pekača
LP, m@vs

billy ::

Eh, kolikokrat pa rabi človek DVD pekač, mislim..da peče 4.5G medije ;)

anzy ::

Za okol 200K se že dobi HP, tko da je po mojem bolš rešitev. Vzemi si čas, poglej ponudbe in plačilne pogoje, in se odloči. Samo eno, zaboga rajš kupi firmo, pa glej kolk dolgo drži baterija.
Thenks!

billy ::

HP za 200k ni ravno kvaliteten, zaslon je zelo slab.

_marko ::

Ne mislim kupovat jajc od HPja za 200k. Raje odštejem malo več in imam vsaj mir.
Bom pa veliko delal na ta prenosnik tako, da neka kvaliteta mora bit.

Sej načeloma gledam med Toshibo, Fujitsu-siemensom, Sonijem, Hpje in Ibm-om.
Kateri bo pač najboljši v tistem rangu, tistega bom vzel.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

nurmaln ::

billy acerji nasplošno niso nič bolj požrešni od ostalih prenosnikov je pa res, da imajo najcenejši modeli švoh baterijo, predvsem serije TM24xx in AS30xx (nekje do 200k). Pri ostalih je avtonomija bolj ali manj enaka kot pri ostalih brandih.

billy ::

Itak..in na tak način da vec acer poceni prenosnike, slaba baterija in slab disk (4200rpm). Potem se pa folk čudi, kako je poceni ;)

Ostali so pa nekje istega ja..ampak zakaj bi potem kupil Acerja če daš "malo" več pa imaš boljšo kvaliteto...

nurmaln ::

No ja roko na srce, za 160k ni noben prenosnik prov hudobija. Jest bi za prenosnik itak začel gledat tm nekje nad 260k, tam pa ima ponavadi acer spet najboljši price/performance

billy ::

Acer je za kupit med 200 in 260, nad tem se izgubi med soniji, toshibami, etc...

pshemee ::

Ali je že slučajno kdo videl Sony VAIO FE11M...

Drugi teden grem po njega pa me malo zanimajo izkušnje.

http://www.bolha.com/oglas1500072

_marko ::

Vsi acerji, ki sem jih do zdaj videl v trgovini so bili na otip vroči, kar posledično pomeni več delovanja ventilatorja -> večja glasnost.
Tega se pa hočem na vsak način izognit.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

wishmaster ::

Ali ima kdo izkušnje z prenosniki DELL serije XPS M170 ?
Nagibam se tudi nakupu Toshibe SATELLITE M60-139 ?

Cene obeh prenosnikov so si podobne 360.000 SIT.

billy ::

Ni za tak "denar" skoro lažje počit ven še 20 jurijov pa dobiš nove, dual core, prenosnike?

Drugače pa...ne z dellom ne z toshibo ne boš mimo pihnil, vse js stvar okusa, torej kateri ti je potem vizualno bolj všeč.

JaaZoo ::

kaj pa pravite na TroNote npr.

http://www.comshop.si/article.asp?Artic...

billy ::

Rajši prestigio, če že gledaš "garažne firme".

JaaZoo ::

Zakaj, na osnovi česa si takšnega mnenja, ker meni Prestigio pove isto kot TroNote ?

nurmaln ::

zadeva je praktično ista ampak vsaj sestavljajo jih v firmi ki nudi mal boljši servis in support

billy ::

Prestigio delajo iz barebonov AOPEN, tronote pa CLEVO.

Clevo je slabši kot AOPEN, IMO.

Pa tudi študejtje z plačo 400sit na uro jih ne krampajo skup...

JaaZoo ::

dober argument !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JaaZoo ()

_marko ::

kaj pa tole:
nc6220
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Guard ::

oj marko!

sony vaio!!! :))

iNN ::

Zivijo!

Sem dodal svoj post kar v to temo, uglavnem me zanima vase mnenje, odlocam se med tem in tem. V bistvu se mi vizualno bolj dopade prvi.
==
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916121 (7082) Seb4
»

Pomoc,nakup notesnika do 800eur!

Oddelek: Kaj kupiti
242760 (2234) Racunalnik
»

Prenosnik-Kateri&Vprašanja

Oddelek: Kaj kupiti
241828 (1552) billy
»

Prenosnik do 300.000, raje manj :)

Oddelek: Kaj kupiti
373875 (2967) drejc
»

pomoč pri nakupu prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
182212 (1803) Jackass

Več podobnih tem