» »

ze 100x... kater prenosnik, tokrat do 600 eurov

ze 100x... kater prenosnik, tokrat do 600 eurov

Sycroft ::

Bratrancu moram svetovat glede nakupa prenosnika. Nekako se je odlocil da bo zanj odstel nekih 600€. Ni nujno da je nov, morda se celo bolje kupit nekaj rabljenega z garancijo. Pomembno pa je to, da je nadgradljiv (dodaten ram, morda menjava proca ce bo potrebno cez cas...), licenca za winse, ter baterija. Morda je bi bilo na mestu da ima wifi povezavo(dandanes ze skoraj nuja:) pa kaksen modrizob(ni pa nujno). Prenosnik bo primarno uporabljan za poslusanje muzike, brskanje po spletu, ter "pisarnisko" delo:) Bi bilo pa zazeljeno da se da pognat tut kaksno igro (magari na low detajlih). Malo sem ze pregledoval bolho in nasel naslednje zanimive modele:

bolha 1 (hp)
bolha 2 (hp)
bolha 3 (acer)
bolha 4 (ibm)

no nekaj takega... ker pa vem da ste vi izkuseni macki bi vas prosil za kasken nasvet ali dva. Morda pa je bolje da kupim kaksnega slabsega vendar novega v trgovini?
  • spremenil: Sycroft ()

zcetrt ::

Jaz bi rekel, da pod 600 EUR novega ne. Lahko, da se motim, ampak živci in gorivo je vredno več, kot pa še nekaj cekinov in boljše specifikacije ter predvsem kvaliteta.

Rabljeni pa so spet svojevrstno tveganje, če prodajalca ne poznaš.
4.

Pesimist ::

pa pri rablenih bodi sigurni da bodo batarije prakticno zanic ze.

Sycroft ::

vem da je doloceno tveganje, zato pa sprasujem kaj in kako. in sem pripravljen sprejeti tveganje, ce lahko za manj denarja dobim vec. vendar omejen sem na nekih 600eurov +- nekaj vendar jih nimamo 1000+ da bi se lahko preseravali. zato pravim da do tam nekje. v skrajnem primeru je lahko tudi baterija fuc in kupim dodatno.

zcetrt ::

Nove baterije so cca 100 EUR.

Mislim, da je tisti HP 7010 zelo dober po specifikacijah. Zaslon ima visoko ločljivost, ram pa lahko nadgradiš naknadno še za 512 MB. Osebno sovražim crystal bright & co zaslone. IBM ima pa bogo ločljivost, HP pod linkom 1 pa zgleda tudi obetavno.

Jaz bi si torej ogledal oba HP-ja, a mi je 7010 po prebranem bolj všeč.
4.

MarkV ::

klik

Lej, stvar je nova, garancijo ima, in vse super. Manj kot 600€. Ne vidim pointa kupovat rabljenega. Garancijo ma 2 leti (več kot ostali prenosniki), tako da sploh super. Winsow nima ne. Naloži linux. Ali pa khm.. no saj veš:| (tukaj sem mislil na nek drugi OS, da ne bo kdo rekel da namigujem na piratiziranje>:D )

zcetrt ::

Če ti je 1280x800 (menda) dovolj in pa celeron (krah, khmmm), potem navali narode!
4.

Tomas 33 ::

Fujitsu-Simens
Še malo cenejši, a samo 1 leto garancije in nima s-video izhoda.

Sycroft ::

kaj pa ce bi se useen osredotocili na rabljene.. je pac vec za manj denarja:)
tale mi je padel v oci bolha spet
pa nekak je zelo veliko HPjev v bolha ponudbi tale

so morda kaj slabsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sycroft ()

Steinkauz ::

Predlagam, da raje daš 150 eurov več in dobiš tole.
Ima veliko boljši proc kot celeron, pa še kak shity Fujitsu-Simens ni... Drugače pa pri rabljenih je baterija skor 100% prot koncu. Tle dobiš novga, torej garancija, nova baterija, pa še zmogljiv je. Ok za igre res ni...
Raje daš zdaj nekaj več in ti ni potrebno nadgrajevat.

OldSkul ::

Za zaslon ne bo ok, ker ima zelo majhno ločljivost. Tisti HP (2. link v prvem postu) zgleda obetavno. Ram bi recimo nadgradil in bi bil super prenosnik+ima zelo veliko ločljivost, kar prav pride. Razn če rad gledaš velike ikone.

zcetrt ::

Samo p4 ne v prenosnik! Res, polagam na srce iz lastnih izkušenj.
4.

bond007 ::

TRIROG ::

za 600€ bi jaz osebno raje novega ... ni mejhen denar ... pa tudi ce je acer z celeronom ... je cisto vseeno za word ...

MarkV ::

Ja, novo je novo. In 2 leti garancije ni malo... Pri rabljenem bolj ali manj kupuješ mačka v žaklju.

Sycroft ::

tale acer pa zgleda res obetavno:) Zelo mi je vsec (se sam bi ga kupil). Hvala za enkrat, sporocim ko se dobim z bratrancem da mu pokazem zadeve.

Lp

Sycroft ::

prepricali ste me v nakup novega... in sedaj sem nasel tole zadevo
acer

za ta denar bo vredu? se dobi kaj boljsega novega? morda druga firma ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
184927 (4236) terryww
»

Na kaj pazit če kupuješ rabljen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
305759 (4938) Silvo
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
242767 (1920) herkulx
»

Rabljen prenosnik do 70k

Oddelek: Kaj kupiti
82911 (2608) R33D3M33R
»

Kateri RABLJEN prenosnik kupiti do 100K?

Oddelek: Kaj kupiti
5967 (846) ;-)

Več podobnih tem