» »

HP DeskJet 690c series

HP DeskJet 690c series

jurera ::

Pozdravljeni!
Nikakor mi ne uspe, da bi mi printer delal. V nadzorni plosci pod "dodaj tiskalnik" sem instaliral tiskalnik, racunalnik ga prepozna, a ponujeni driverji ocitno niso pravi. Imam OS. Wind.XP, poskusil sem ze na vecih straneh z downloadanjem drajverjev, a brez uspeha. Imam drajverje za win98, ki pa niso primerni za xp-je. Ima kdo te drajverje za tiskalnih HP DeskJet 690c series. Prosim za pomoc, hvala in lp.
email: djmarkrio@yahoo.com
jurera

bzp ::

jurera ::

Vse to sem uredil ze prej; vse korake po vrstnem redu: drajverje sem izbral med ponujenimi v XP-ju in jih nalozil, ikona in ime printerja sta v meniju printerji in faksi kot morata biti, nastavil sem tiskalnik kot default. vendar ko zelim natisnit neko stran, se v spodnjem desnem kotu ekrana pojavi ikonca tiskalnika s klicajem, ce stisnem to ikonco, mi pise, da je status tiskalnika "nedejaven".... error printing .
Tiskalnik je prej normalno delal na drugem racunalniku( OS XP-ji) in ima novi kartusi.
Je mogoce se kaksna resitev?
Hvala
jurera

Duhec ::

Furmani od XPjev so 100% OK če je le s tiskalnikom, Cmos nastavitvami biosa in paralelnim kablom OK.
V Cmos nastavitvah biosa nastavi, da bo LPT1 printer mode na NORMAL (SPP) in ne na EPP, ECP ali njih kombinacijo.
Preveri dober stik centronics paralelnega kabla.
Poglej, če ga imaš aktivnega (Enable) v Cmos nastavitvah biosa.

jurera ::

Zdravo
poskusil sem z nastavitvami v biosu, a nikjer ne najdem cmos nastavitev in LPT1 porta. Kako naj to storim?
LP
jurera

Duhec ::

Nastavitve za printer port LPT1 imaš nekje pod ''Integrated Peripheral'' ali nekaj podobnega, nato pod ''Paralel port mode'', kjer spreminjaš hitrost in način komunikacije npr. Normal, SPP, EPP, ECP/DMA3 ECP+EPP itd.
Nastavi na Normal ali SPP, shrani in zapusti Cmos nastavitve biosa ter naredi testni izpis iz Win.

jurera ::

Stoktat HVALA Duhec!!!!
Dela!!!!!
UZIVAJ!
jurera


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epson LX 300

Oddelek: Strojna oprema
7863 (749) Blisk
»

Na paralelni port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5962 (817) AtaStrudl
»

Vrata tiskalnika v okvari?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152530 (2385) Duhec
»

Kloniranje celotnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
61263 (1116) Duhec
»

LPT & COM port

Oddelek: Strojna oprema
71787 (1671) Duhec

Več podobnih tem