» »

Epox 9NPA+ ULTRA

Epox 9NPA+ ULTRA

Jenej01 ::

Bi tale plata bla za kaj... :D


lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Jan987 ::

mene tud zanima. Sploh navijanje

Sami ::

To so Epox-ove plate, ki se navijajo v višave, kot recimo DFI. Za tale denar ponuja skoraj da največ.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

Do kolk pa ma voltažo ramov?

Sami ::

Do kolk pa ma voltažo ramov?

Malo manj kot DFI, do 3.1V.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

do kolk pa gredo bh 5 gor in ali se splača?

Jackal ::

Mam to plato, pa sem zelo zadovoljen z njo. Sploh s celim paketom - zraven dobiš izvijač z nastavki (2x križni, 2x ploščat), 2 okrogla IDE kabla, 2 SATA kabla za napajanje, 2 podatkovna SATA kabla, mini hladilnike za razne mosfet-e, ki jih po želji nalepiš na ploščo.

Na tej plati pa imam še Athlon64 3200+ (2000MHz Winchester) in 1GB TCCD rama, pa imam že kar nekaj mesecev procesor navit na 2400MHz (FSB 240, 1:1 razmerje z ramom).

Nastavitev je v BIOSu pa tudi malo morje, tako da se ni za bati, da bi kaj manjkalo.

Fizikalko ::

Jackal, kolk je pa kej glasna?

Dr_M ::

napetost za CPU je od -0.1 do +0.35V, za ram od 2.5V do 3.2V, ostalo pa standardno. HTT gre nekje do 345MHz...
sam men BH5 gor ne delajo dobr, stabilni so pa samo pri 2.7 in 2.8V, kar je vec, je katastrofa. no edin ta razlika je, da mam SLI verzijo :)
TCCD se pa se mal slabse obnesejo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jackal ::

Tisti ventilatorček na veznem čipovju ni ravno najtišji - tisto je mogoče edina pomankljivost vseh nF4 Ultra plošč. Sem pa tisti hladilnik po hitrem postopku zamenjal s pasivnim Zalmanom ZM NB47-J, na katerega od daleč piha en 80x80mm ventilator.

Fizikalko ::

aha,tnx. Montaža je simpl, brez kakšnih past? Samo zatakneš oz. prlimaš?

Jackal ::

Najboljše, da si ogledaš tisti instalacijski filmček na zalmanovi domači strani - Zalman, sicer pa je celotna montaža zelo preprosta.
Termalno pasto pa itak dobiš zraven hladilnika.

Pa dobro je še očistit prejšnji čigumi s kakšnim alkoholom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Jan987 ::

kako pa se na njej obnesejo kaj tccd rami (patrion xbl) ter do kolk gre fsb na tej plati?

igor0203 ::

HTT gre nekje do 345MHz...

sirotka ::

hm...a maš mogoče kak vmod? Sam se ne morem odločit med dfi in tole sli epoxo...sam 3.2v je premalo... Mam ch5 rame, in rabjo 3.5 da grejo na 270 2,2,2,7

Dr_M ::

vmod...ja,...ce napeles +5v na 3.3v napajanje. :)
za dim ne odgovarjam :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sirotka ::

mah ne to...sm mislu kak trimerčk:)=

Dr_M ::

glede na to, da se ram napaja iz .3.3V, je to kr najvija napetost.
sicer pa ta plata mal overvolta ram, tko mas mas realno nekje 3.25V na ramu max.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sirotka ::

ni dost..no ni dost, zdj mi dfi infinity k ma 3.2 undervolta na 3.12 in to ni dost...

tiborrr ::

Imam EP-9NDA3j nForce3 Ultra, skoraj identicna nForce4 plosci in ima enako nemarno glasen chipset hladilnik.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sirotka ::

epox je milina za ušesa....dfi ultra inifnity je hudič, po tednu so šli ležaji in potem je ružu k svina, če sm ga pa odviu na 3700rpm, kjer je nehal ružt, je pa hladilnik postal prevroč z 5 minutah...

Fizikalko ::

kriza, pol sploh ni tihe plate v tem rangu al kaj? bo treba res tut na bodoči plati, če jo kupim, zamenat hladilnik zgleda...

sirotka ::

hja, sm nf4 majo nb postavlen nekje v isti črti k pcie in pol če maš dolgo kartico, ki ma po možnosti še velk hladilnik....boš težko kj menou.... Edin če boš kupu zalmana in potem razmaknu rebra...

Jereb ::

Sm kupu ta mesec to plato in lahko rečem sam 8-O FANTASTIČNO =) .
Nobene napake mi ne najde memtest in prime ... furam pa 290x9 ... do 300 bi šlo pomoje bp =) . Rami so super teamgroup xtreme pc4000 tccd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75843538 (19215) sirotka
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066870 (5378) ekseR
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38220361 (10902) mzidy
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15110190 (7114) b0r1s
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603754 (3314) gfighter

Več podobnih tem