» »

Longhorn šele v letu 2007. Voda na čigav mlin?

Longhorn šele v letu 2007. Voda na čigav mlin?

OSNews - V zadnjih tednih se je nakopičilo vse več govoric, da Longhorna ne bo niti v letu 2006 ( 1 | 2 | 3), ampak je zdaj potisnjen že v leto 2007. Apple, Novell, Red Hat, Mandriva, Linspire in čistokrvni odprtokodneži z Debianom (Ubuntom) na čelu bodo imeli tako še precej časa, da se pripravijon na Prihod. Nekateri izdelki omenjenih izdelovalcev celo že zdaj ponujajo (npr. Mono v SuSE Linuxu) oz. bodo zares kmalu ponudili (npr. OS X 10.4 Tiger) tehnologije, ki jih bo Microsoft predstavil šele v Longhornu. A vendar je Longhorn posebno poglavje, ki lahko zaznamuje celoten potek razvoj programja v prihodnosti. Komu zvoni?

178 komentarjev

«
1
2 3 4

strictom ::

jah nič... sem že tako obupal nad njimi. bomo pač še teh par let na XPjih. Samo vedno bolj me mika linux.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

R33D3M33R ::

Dokler bo hardwer, programje in špilovje še podpiralo XPje bom kar lepo na njih ostal :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Sergio ::

Jaz imam pa obcutek, da bo ob izdaji Longhorna Microsoft vse alternative potisnil nazaj v kameno dobo.

(Ne bi rad zacel flame wara, ampak me je nekaj potez MSja prepricalo v to misljenje)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Poldi112 ::

Katerih potez, ce ni skrivnost?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Brilko ::

Komu zvoni?

Zvoni tebi! ;)

mathjazz ::

Brilko! :)))
www.getfirefox.com

Spc ::

2007 ?
Pa to vsako leto zakasnijo za 1 leto.
Jaz rečem, da bo stvar izšla leta 2008 .. in ko bo izšla bomo rabili extremno mašino, da bomo lahko sploh to stvar inštalirali.
:|

mathjazz ::

Spc: za današnje razmere boš rabil eno kar spodobno kišto verjetno, ja.
www.getfirefox.com

NoUse4AName ::

Upam da ne bo postala navada postat govorice brez kakršnega dokazila na slo-techu.

Microsoft ::

O kakih mega racunalnikih, ki bodo minimalno potrebni za Longhorn, je tu govora?

Sicer ni Longhorn, je pa nekaj na tem. Namrec, Longhorn 4074 dela cisto kul na leto in pol starem racunalu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

POPRAVEK NOVICE: Iz Microsofta smo izvedeli, da Longhorn BO do bozica 2006.

:))

Microsoft ::

Smo izvedli ali si izvedel?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

roli ::

Jaz prisegam na Suse 9.2 PRO in win XP HOME.
Prvega za vse drugega pa za igre katere ne delajo na linuxu.
Sem pa se včasih branil linuxa.
http://www.r00li.com

Person ::

Dokler bo hardwer, programje in špilovje še podpiralo XPje bom kar lepo na njih ostal

to si pa lahko prepričan, da bo še en lep cajt ...

Myth ::

Ja, lepo da je nekdo prebral novico. Jaz zadne čase res ne vem, če slabo berete!

edit: Namenjenu 64202. Zadni stavek pa vsem ostalim.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

B-D_ ::

Se ne sekiram, bodo vsaj vzporedni OSi bolj dovršeno razviti. V skrajnem primeru bom prešoltal na Windows 2003 če bom rabil kronično stabilno kišto v kateri hkrati NE bom KDE errorjev in sesutij programov dobival vsake 2 uri poizkusov uporabe drugorazrednega programja. :\ :\ :\

64202 ::

Hehe, jaz se samo malo norcujem iz soap opera slo-tech novic, pa tudi iz MS-jevih soap opera napovedi kdaj/kaj bo longhorn. Ko smo ze pri dotnetu in tako flameabilni novici, a bo podpora za SOAP v Operi? :))

Poldi112 ::

MS se je ustel pri HW zahtevnosti. So mislili da bosta ATI in NVIDIA hitreje razvijala cipe. In zdaj morajo cakati dan, ko dovolj ljudi imelo dovolj mocne graficne kartice, da se bo lahko sponka brez zatikanj vozila po namizju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Nerdor ::

Hej na posnetkih raznih video-ov (tiste, ka je Miha dal link o Avalonu in še drugi na Channel9 ) bo v Longhornu NotePad, ki NE BO sposoben obarvati kode v datotekah kot so xslt, xml, c#, c in itd!! Bedno! V linuxu pod grafičnim okoljem to zmore bilokater privzet "editor" program. M$ pa naj bo sram kazat tak operacijski sistem s editorjem, ki ne premore barvanja kod tipskih datotek!
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

strictom ::

sploh še ni zuni longhorn pa ga že primerjate s linux. IMHO bo Longhorn nabrisal linux(bilokeri) po celi črti
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Person ::

Mojster, kolk sem jaz gledal te MSjeve filme, je tisto itak uporabljena obična stara beležnica. Pa v tistih beta izdajah Longhorna je itak bolj malo novih stvari. Bolj kot so malo bolj našminkani XPji.

Spc ::

Ja koliko jaz vem ... če se pravilno spominjam bo DX9 grafična minimum.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

OwcA ::

@Nerdor: upoštevati velja, da uporabniki Linuxa in Oken niso povsem primerljivi v znanju. Večina prvih se ne bo nikoli srečala z datoteko kjer bi bilo smiselno barvanje, za ostale so navoljo namenska orodja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

gumby ::

saj ima ime "notepad" in ne "1337 h4x editor" ane?

Nerdor ::

Ljudlje: vi ste izgubil kompas! Čaki malo, običan user nebo odpiral xml, xslt datotek, on bo mrzlično iskal nekaj v stilu *.rtf ali *.doc ali *.txt, jasno da se ne bo obarvalo. Če pa ta nekdo odpre datoteko xml ali xslt je jasno kot beli dan, da ni navaden uporabnik in pričakuje obarvanej in formatiranje prikaza! Konec koncev xml datoteke lepo prikaže IE! A je problem to implementirat v NotePad. Očitno v Longhornu še bo tako. V linuxu pa itaq, če odpreš *.doc ne obarva in navaden uporabnik lahko veselo uporablja (Gnome -> GEdit, KDE, KText ali Kate), kot odpreš xslt, xml ali c ti lepo obarva datoteko. In je jasno (že drugič omenjam) da to datoeko nebo odpiral navaden uporabnik. Je TO toliko težko implementirati, M$!? Očitno je!

PS: uuu zdej mi je prišinilo na misel, mojstri! To je denar, to je treba tržiti, vsako malenkost!! Ne moreš kr obarvati tekste v NotePadu, sicer nebomo mogli prodajati Visual Studia! Ja, ja!
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

OwcA ::

Tudi prevajalnika ali strežnika za baze ni težko dodati zraven. Ni pa smiselno. Tisti, ki bodo to rabili večinoma tako zelo dobro vedo kaj hočejo in vsem takim naenkrat ne moreš ugoditi. Bodimo odkriti, vsak programer stoka, kot da bi ga na kol natikal, čim je prisiljen delati s kakšnim drugim urejevalnikom/razvojnim orodjem, že če je upoabljani program samo malo drugače nastavljen, tarnamo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

64202 ::

Ja cak malo, eni smo ga resno vzel:
Dancing Steve Ballmer :D

thor984 ::

Men ni jasn zakaj ma še vedno tolk folka naložene winse gor. Kaj jim je???

Tilen ::

Ce bo Longhorn res prisel 2k07 pol bo tut DX10 mel zamudo? Saj bi po nekaterih govoricah naj prisel z Longhorni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

d20 ::

thor vem da si to tesko predstavljas ampak, pazi zdej, NISO VSI NA SVETU GEEKI! ja? razumes?
http://www.worldjumpday.org

Tilen ::

a ce ne uporabljas windows si geek ? 8-O 8-O 8-O


omfg @mac OS & linux & ... users...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

rh^ ::

Hm, nekateri si dajajo winse gor, ker pač niso vse igrice podprte oz. večina jih ni na linuxu?8-O

Microsoft ::

Ok, pustmo zdej te geeke, pa se vrnmo na Longhorn.

Kolkor sm jst poskusil to stvar, sem opazil nekaj novosti. Recimo, explorer so malo spremenili in dodali grficne ucinki. Sploh so spremenili vrstico zgoraj, kjer ti kaze link do trenutne mape. Potem ni tolko ikon na vrhu gor.
Potem v Windows Messengerju je neki novga, pa se nism zasteku. Gre za neke kontakte 'near by me'. Potem se pa pridruzis skupini, pa mece neke cudne stvari na multicast netvork. Verjetno isce druge v isti workgroup-i.
IE so dal verzijo 6.05, tako da zgleda, da ga bodo se malo spremenili do takrat. No, verjetn bo kar 7ka noter.
Potem IIS so dal verzijo na 6.1 ali celo na 7.0. Spet, verjetno bo prisel nov IIS.
Potem je sidebar. Po moje mu se manjka kar nekaj funkcij. Recimo, ni mi uspelo dodati linka pod quick launch. Potem sem mel neke tezave z uro, ker je bla za 1 uro narobe. LOL!
Potem sem opazil proces WinFS.exe.
V services je po moje enih 10 novih servisov, kolkor se spomnem neki WMI procesi.
Heh, pa se ena je. Nekako mi je uspelo, da je Explorer.exe poreabil skupaj 1GB rama! LOL!! No, nek bug verjetno.

To se zaenkrat spomnem. Drgace pa mislim, da so zaenkrat pripravili teren in se niso neki vgrajeval novosti notri. To bodo verjetno proti koncu leta. Vsaj tako si jaz predstavljam. Upajmo, vsaj jaz, na najboljse.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

KAtera verzija je to, ki bi naj bla delujoča? Men ni uspelo nobene usposobit, je pa res da so ble vse under 4x se pravi 3xxx
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Hmmm tle neki jamrate glede hardwareske zahtevnosti... to pomojem ne bi smel bit problem... Apple je skoraj eno leto nazaj pokazal prve bonboncke Core Image sistema... Zadeva je na R9800 realnočasno izvajala takšne in drugačne filtre na predvajanem filmu (tako dvo kot tro dimenzionalne predelave)... tudi kombinacija več filtrov na enkrat ni delala težav.

Navsezadnje sam OS X izrisuje vsa okna s pomočjo grafične kartice (quartz extreme) in se zadeva nič ne pritožuje... še največja težava je količina pomnilnika na grafi... vendar samo kadar je ta nizja od 64MB...

Sam zaenkrat me je microsoft pustil povsem hladnega z svojimi demo posnetki... to kar kazejo zdaj bo v casu izida longhorna zastarela tehnologija, ki jo bo uporabljal vsak OS...

Zivi bili pa videli... sicer pa Tiger pride aprila... to se pravi zelo kmalu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Myth ::

IIS prihaja novi, da. Prav tako so govorili da bo IE 7.0 not. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matri[X] ::

Dokler bo imel Linux/Unix tolk pocasen GUI ga ne bom uporabljal za desktop, ker je prava muka delat z njim. Naj raje rewritajo Xorg kot pa da portajo .NET platformo.

MrStein ::

TribesMan :
sicer pa Tiger pride aprila...

Katerega leta pa ?

Matri[X] : Si zadevo profiliral in ugotovil, da je ozko grlo X strežnik ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Microsoft ::

Tilen, ger za 4074. Menda so to talal na WinHEC. In dela na GF 4200Ti, ki ma DX 8.1 podporo.

Mr|ce, mas kake info o novem IIS?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Pa je GUI za Longhorna ze sploh znan?

Myth ::

Nekaj odgovor od guugla =)
Nekaj pa verjamem piše tudi tukaj nekje, sicer me nebi njihov search engine sem vrgel =) Sicer pa na tem slednjem linku imam obširn opis LongHorna. Pa veselo branje, jaz grem namreč spat.

Lahko noč pa LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Monster ::

...eh se vsi vemo v kerem grmu tiči zajec.. m$, bo tako kot vedno naredo OS ki je primerem za večino ljudi(beri običajni uporabniki ko rabijo nevem WorD ala ipd in samo šminko, da sam svet klikanja dobi animacije kar pa itak nikamor ne pelje razen če nočeš kaj resnega), za moje pojme pa se linux neBO nikoli rešo tega da se bojo njega polastili samo resni uporabniki in TO tisti ki vedo kaj delajo... posledično je vedno manj sesutij in hroščev ... AMPAK je vprašanje na katerega bo kasneje pretehtala CENA! ;) ... žal, za nekatere tudi linux ni več nevem kak g33kovs1 in mislim da bo kamlu izenačen procent win:linux... moje skromno mneneje LP! lahko noč
Ka zaboga...

Z-lot ::

Vseeno je, kdaj bo napočil sodni dan - v vsakem primeru bo konec sveta :>

V-i-p ::

Pa saj to je logično, ne vem kje nekateri živite. MS bo naredil OS, ki bo "uporaben" za 80% ljudi, ne OS, ki ga bo veselo 5% folka... Bolj ga približajo množici, več bo denarja... Ne rečem, dajmo primer, počasi se bom celo strinjal, da tudi linux ni tako napačen, sedaj ko sem v službi zaradi določenih razlogov primoran uporabljati s-t linux. Saj gre. Pa nekaj malega znam, pa se učim, samo vseeno, linux je preveč problematičen za širšo rajo. Od win 95, 98, 2000 ter XP nisem nikoli dobil, recimo, toliko napak in problemov kot pa pri linuxu v enem tednu. Da igre ne delajo, tako vemo. Pa mi ne zazna LCDja nekaj vredu, pa moram delat v 640 x 480 načinu. Pa grem surfat in mi Firefox privzete strani ne zna prav prikazat (s-t) vse nekaj raztegnjeno. Kot še 3 druge strani ki jih redno obiskujem. Pa zaženem tisti Konquer, pa prijava v 90% na nobenem portalu ne dela. Da ne govorim da rabim še kdaj USB ključek, zvočno, igre, bla bla, potem pa vidiš, zakaj linuxa ne poganja toliko folka. Kot je nekdo že omenil, linux je za ljudi, ki se jim pač ljubi baviti s tem, onim problemom, veliko dela na roke nardit, vse je treba OS-u povedat, narisat... Ne dobesedno ;). Pri winsih je pa vse skupaj bolj domače in posledično bolj prijazno uporabnikom. Osebno imam recimo že 15 let računalnik, še od iskre naprej, pa še vedno ne bi šel na linux, ker enostavno nimam časa in se mi ne da ubadat s sto in eno težavo, ter gledat 90% špilov in 89% programov ki jih rabim, pa mi ne bodo delali. Škoda, mogoče bi se linux veliko bolje in hitreje prijel, če bi bil bolj prijazen, domač in da ne bi bilo problemov s SW in HW kompatibilnostjo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

64202 ::

Primoran uporabljat *s-t* linux? :)

BigWhale ::

Matrix, od kje ti pa ta ideja?

BigWhale ::

Hm, do sedaj je vsake pet let MS naredil en tak major release,... Letos nic.


1990 - Win 3.0
1995 - Win 95
2000 - Win 2k


Zgleda, da res delajo 'killer os', da zamujajo ;)

RejZoR ::

@Gandalfar
GUI-ji so: Aero,Aero Glass in Diamond
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sverde21 ::

Kar se tiče problema da windowsi niso za "g33ke" bi lahko m$ to rešil z izbiro ob inštalaciji, z vprašanjem, v kakšen nivo spada uporabnik. Sicer pa ne vem zakaj bi morala beležica imeti obarvanje saj je na internetu cele kupe programja, ki omogoča to in še kaj več :)) . Res je pa da si je treba vzeti malo časa in povprašat strička googla za programček in ga dol sneti ampat to danes itaq ni problem še posebj če si geek :D .

Danes je največji problem, da večina uporabnikov nima pojma in klikajo na straneh v IE ju tipko "Yes" medtem ko nimajo blage veze o čem se gre potem se pa čudijo od kod je tista dodatna vrstica v IE ju, kao se je čudežno pojavila :D . To bi moral m$ nekako rešiti, ker po moje največ golazni dobi folk na računalnik z naivnostjo.

BTW imel sem tudi primere, ko uporabnik ni imel pojma o angleščini (tam se v OŠ učijo nemščino) in je delal z računalnikom bolj kot ne na slepo. Kako bo potem uporabnik sploh vedel ali naj pritisne "Yes" ali "No" če niti vsebine sporočila ne zna prebrati. :\
<?php echo `w`; ?>
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCWorldovih 100 najboljših

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
183269 (2555) fiore
»

Ubuntu 5.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
558816 (7151) Tarzan
»

Novice Mozillovih

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
153213 (2642) slassi
»

Seznam slovenskih ISPjev

Oddelek: Omrežja in internet
131939 (1677) poweroff
»

mov v avi

Oddelek: Zvok in slika
71488 (1436) moj_nick

Več podobnih tem