» »

Kabelski modem - ga izklapljate iz omrežja, ko grmi?

Kabelski modem - ga izklapljate iz omrežja, ko grmi?

Maxtor ::

Bliža se poletje in spet bo pričelo grmeti. Zdaj me pa zanima, če je potrebno kabelski modem izklopit iz kabelskega omrežja, ko grmi in na kaki način bi to človek najlažje izvedel, da ne bi bilo potrebno vsakič šraufati konektorja dol z modema? Se da narediti zadeva na kako vtičnico, kot je recimo pri TV?

Izjasnite se :)

Hvala in LP.

barabl ::

Ne vem zakaj bi šraufal konektorje,ko pa so ti pred modem namestili galvansko ločitev,to je tista mala siva škatlica,katera naj bi preprečila ob morebitnem udaru strele večjo škodo,elektriko mam pa jaz zaščiteno z prenapetostno vtičnico.Pred dvema letoma mi je prav ta zadeva rešla komplet isdn centralo,ADSL modem........Če pa pred modemom nimaš zaščite,je zadevo dobro izklaplat,mojim sosedom je takrat naredilo precej škode tudi na kablski napeljavi,katera je bila najmanj zaščitena.Bolš je dat 4000 sit,kot kasneje nekaj 100 tisoč.

Highlag ::

Jaz osebno ga. Seveda če le imam možnost. Je pa zoprna zadeva. Priznam.

Enkrat so mi ga morali zato že zamenjati.

V daljavi se je zabliskalo, na mojem modemu pa so ugasnile vse lučke. Vse ostalo je preživelo: računalnik, ki je bil v tistem trenutku prižgan, TV .
Never trust a computer you can't throw out a window

flipflop ::

Jaz ga ne izklapljam, ker potem bi lahko kar naprej prižigal in ugašal vse. Zaenkrat še ni udarilo.

zed 5.0 ::

Sicer nimam kabelske, ampak za ADSL modem: NE, je itak last Telekoma. Nej ga sprzi! >:D

Myth ::

Heh, kablski modem da bi izklopo? Le zakaj? Res je da ga na cajte vtrga, samo to so oni tam krivi... Sicer pa ne izklaplam nič, razn mogoče za 2 dni , 3dni ves komplet skup z kompom da se ohladi in pa da mam jaz mir pred glavoboli. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tomay ::

A je že kdo probal kakšno zaščito, ki ti krije škodo, če ti kaj skuri. Mislim, da je za 10K že taka ki ima tudi video zaščito, samo ne vem če dopušča tudi povratni signal.

Nekatere zaščite za tv ne dopuščajo povratnega signala, kar zna biti problem, pri kabelskem modemu. >:D
Voodoo 4Ever

neoto ::

Tomay: misliš to prenapestne zaščite od Belkina, ki ti zagotavljajo vračilo stroškov za skurjene naprave, ki so gor priključene? Namreč mene tudi zelo zanima, kako to v resnici varuje pred prenapetostmi! Vsi, ki se baje 'spoznajo' na elektriko pravijo, da je to samo fora, da taka napravca ne more zadržati prenapetosnih sunkov. Je to res? Je komu že kdaj kej skurlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

Tomay ::

Za en primer sem že slišal, da so mu vrnili, samo ne vem če je imel od belkina.
Voodoo 4Ever

Tero ::

Pri kablskem modemu je problem da je tvoja last ni tako kot recimo dsl modem. In kabelski modem nima nobene zaščite;(
Ko je strela vdarla v bližnjo hišo, sem moral kupit novega pri mojem ISP in spet podaljšat naročnino za 2 leti;(
Če nebi podaljaljšal bi pa spet mogo plačat kazen(kao polno ceno starega modema)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Spajky ::

Kupi si prednapetostno za TV anteno, pa napravi si kratke adapterčke zaradi rauličnih priključkov; montiraj pred kabel modem do kabelske ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na internetni kabel priklopit TV kartico

Oddelek: Omrežja in internet
164074 (2640) Brainstorm
»

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Oddelek: Kaj kupiti
91711 (1558) Netrunner
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305399 (4526) Tomson
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636723 (4906) klemenSLO
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472580 (1705) neoto

Več podobnih tem