» »

USB 2.0 nezanesljiv

USB 2.0 nezanesljiv

zcetrt ::

Posedujem Gericomov prenosnik (amd athlon-m 2600+, 512 rama itd.) z operacijskim sistemom XP pro, sp2. Namesceni so vsi gonilniki z uradne strani. Usb deluje brezhibno, ce vstavim usb1.1 napravo, pri 2.0 pa prihaja do napak pri kopiranju (o katerih me sistem ne obvesti). Datoteke so pogosto poskodovane (preverjal s Hash Calcom). Vse skupaj sem sicer nesel na servis, a stara praksa je obveljela: usb test OK, popravljeno. Ja... Strokovnjak ob prevyemu pa mi je pac povedal, da se spozna le na namizne racunalnike... Da pa lahko masinco pustim cez vikend pri njih bla bla. Ima kdo podobne tezave? Kaksna resitev?
4.

Han ::

Krivec za napake je Windows XP SP2, ki ima defekten USB 2.0 gonilnik...

Kopiraj s Total Commanderjem, v katerem nastavi 'compatibility mode'...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

neoto ::

So ti defektni gonilniki vezani na tip matične plošče? Namreč na isti ključek smo na mojem računalniku snemal brez problemov...

Han ::

Ne, problemi so zgleda z vsemi čipovji (Intel, VIA, nForce, SiS...). Na platah z Intelovim in VIA čipovjem zadeva preverjeno ne deluje v redu...

Če je operacijski sistem Windows 2000, težav s kopiranjem ni! 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

neoto ::

Ne vem no... Namreč jaz imam prenosnika z Intelovim čipovjem, Windows XP SP2 in identičen ključek na usb 2.0, poleg tega pa redno uporabljam zunanji disk tudi na usb 2.0, pa težav z USB 2.0 nisem opazil!
zcetrt: si že probal tole: nemška stran - Gericom gonilniki za XP?

zcetrt ::

Driverji so, najbrž, najnovejši na uradni proizvajalčevi strani (pobralsem jih iz preko Gericomovega ftp-ja), pa je isto. Kar se mojih zmoznosti tice, sem poskusil vse, kar mi pride na misel, razen nadgradnje biosa, kar pa mi pogoltne garancijo. Imam namescene tudi XP-je brez SP, pa je isti šmorn.
Neoto, hvala za trud, a gonilniki s strani, ki si mi jo priporočal so isti kot na tovarnički strani (letnik 2003).

Trenutno je v planu, da še malo počakam (ker se da preživeti s to okvarico) in potem nesem na servis, ko mi bodo morda morali, če seveda ne vihtijo prav spretno pincet v rokah, zamenjati komp s kakšnim boljšim >:D
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714478 (12053) knap
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292392 (1858) itsmeanthony
»

USB1.1 : USB2

Oddelek: Strojna oprema
91713 (1495) `ripper`
»

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141475 (1243) Duhec
»

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
131575 (1342) rozica

Več podobnih tem