» »

Wireless LAN - Prosim pomoč

Wireless LAN - Prosim pomoč

Jst ::

Lep pozdrav!

Jaz in kolega, ki živiva približno 700-800m drug od drugega, bi rada vzpostavila mrežo. Zato bi vas prosil za malo podatkov in za pridobitev znanja.

Torej, vem malo teorije o tem. Oziroma, če se motim me popravite.
Vsak potrebuje mrežno kartico. Potrebujemo access point. Nekje sem bral, da se da kupiti tudi zunajo anteno.

1.Ali je to izvedljivo in koliko nese, če imaš anteno. Med nama je vidna linija.

Sedaj pa pride tricky part. Eden bi imel adsl (ni smisla, da bi imela oba) in me zanima na kakšen način bi si lahko delila povezavo. Sam sem razmišljal nekako tako (če je izvedljivo): Na en računalnik (nekje v rangu pII 350) bi inštalirala linux in priklopila ADSL. Ta računalnik bi deloval kot router. Potem bi na ta računalnik priklopila access point in se povezala.

2.Ali bi LAN in pa deljenje povezave delovalo?
3.Se da razdeliti bandwidth 50/50 med nama?
4.Kakšen bi bil ping?

Če imate boljšo idejo ali pa preprostejšo, share it with me. Če je to izvedljivo, potem bi šel takoj v akcijo. Denar ni problem. Prosil bi vas za čimveč podatkov. Kakšen link ne bi bil odveč.

Hvala za nasvete...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
  • spremenil: Jst ()

pujsek_ ::

Poglej na wlan forum www.wlan-sat.com imas vse možne povezave, kako zadeva najboljš deluje...

Zadeva če se vidita ni nobenih problemov, tudi za zunanje antene poglejta na forumu, drugač ti bi pa priporočal kr dva APja, in kr en navadni ruter, k itak ruta 50/50, ki ga bo imel tist k ma ADSL!

Če hočeta linux ruter se morta kr mal spoznat na zadevo, drgač pa je biljši!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

Jst ::

Prosil bi za malo več informacij, kajti mi smo slovenci in mislim kupovati stvari v Sloveniji
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

iso2000 ::

Kaj pa če bi uporabila kar router, ki ima tudi Wi-Fi opcijo?

pivmik ::

Najpreprostejše in verjetno najcenejše in tudi najboljše:


Vsak od vaju naj si nabavi en Access Point (ti enega in tvoj prjatu enega).

Uni, ki ima ADSL naj nabavi SWITCH (4000SIT)
Iz switcha naj potegne kabel v svoj computer.
Na switch naj priklopi tudi Access Point, ki naj je povezan s tvojim Acces Pointom (priklopljen na tvojo mrežno).

Imel boš DIREKTNO samostojno povezavo na ADSL, svoj IP, nobenih jebanj z nastavitvami, nobenih problemov s porti/filesharing programi, samo priklopiš in dela. Ne boš rabil nobenega dodatnega računalnika/routerja, ki bi skrbel za deljanje povezave, to vse naredi SWITCH.

Edino kar bi bil problem je, da mogoče se ne bi dalo dobit Access Pointov na katere lahko priklopiš svojo zunanjo anteno, ampak z malo modofokacije se bi tudi to dalo.
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Aja, glede 50%/50%
Najboljše da si inštalirata vsak na svojem compu program NetLimiter, ki bo limitiral upload na 40% celotne kapacitete UPLOADA. (zabasnje uploada povzroča drastični padec download hitrosti in zelo visoke pinge).
Za download pa itak ni panike, ker se bandwidth avtomatsko enakovredno porazdeli med uporabnike.

Zakaj bi imel stalno fiksno omejitev download hitrosti, tudi če tvoj kolega ne bo downloadal?
LP, Gregor GRE^

pujsek_ ::

Prav imas PicNik; Ruter itak sam porazdeli porabo na pol! no če to je če oba zabašeta net! drgač pa ima itak vsak kolk rabi, če en zabaše celi net pa drug ne rabi nic , logika da pol unmo pusti vse!!

Tut glede WLAN Ruterja ima PicNik prav ruter si kup hišni, WLAN pa samo WLAN Bridge na sliki pod točko 4.!!
www.wlan-sat.com

Ne kapiram pa te zakaj si dal tak komentar na moj prvi post :\
Prosil bi za malo več informacij, kajti mi smo slovenci in mislim kupovati stvari v Sloveniji


Ja saj logično, da boš kupil v Sloveniji, samo to od uvoznika, saj slovenci ne delajo teh naprav!!!:8)

Jaz imam material, ki je pod točko 4. na sliki in imam na 400m brezžično povezavo "4MB-32MBit približno" No mreža je dosti večja samo ta povezava dela extra dobro!

Če pa boš imel ruter na podstrešju in da ima lahko zunanja antena le 3-4 max 5m do ruterja, lahko če hočeš prišparat par cukov, v skrajni sili postaviš tut ruter + AP vendar bo mogo bit AP client kar pa poslabša link! Jaz mislim če hočeš res kvalitetno mrežo 2x AP2000

Tako da ti priporočam material Kivi.si antene antena 2.4GHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

Jst ::

Prvo bi si postavila mrežo, kajti noben od nas še nima adsl-ja. Jaz čakam, da siol neha tržit isdn in takoj ko se to zgodi ga naročim.

Torej za začetek naj si oba kupiva tole: Wireless AP DWL-2000AP (54Mbps) in pa mrežno. A bi to potem neslo teh 800m. Na AP se torej ne da priklopiti druge antene (serijske izdelane)? Za koliko $ se pa prodajajo antene?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

A mogoče prodajajo AP, ki ima možnost priklopa serijsko izdelane antene? Jaz imam slabe izkušnje z homemade stvarmi.

A mogoče veste še kakšen link do trgovine poleg kivi.si?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kakšna je pa razlika med wireless routerjem in AP?
Na dlink.com sem videl anteno, ki se priklopi na router, ki po specifikacijah nese 3 km.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pujsek_ ::

Ja itak, vse je!

Razlika med AP in ruterjem je ta!!
Ruter je ruter + AP in je lahk samo dostopna točka! AP je mašinca, ki je lahko dostopna točka, WLAN most ali client!

Antene hehe, homemade antene so na tej strani npr. "usmerjena antena 12dB + 2m koax kabla + RP-sma konektor za okoli 12.5ksit"

Naprimer serijske antene iste kvalitete istega ojacanja...
Stane v trgovini "samo antena 100EU, kabl 2m z dvema N-tip konektorjema 6ksit in pigtail-pretvornik iz N-tip na RP-SMA 3,5ksit"
Torej te original antena pride nekaj minimalno 30ksit za usmerjeno 12dBi!!

800m bo mačji kašelj za ta dva APja in naprimer dve homemade antenci!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava (povezava z sosedom)

Oddelek: Omrežja in internet
121522 (1522) mmaestro
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142141 (1820) pujsek_
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252825 (2099) pujsek_
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201490 (1197) CCfly
»

Ali bo deloval wireless lan če...

Oddelek: Omrežja in internet
51413 (1248) pujsek_

Več podobnih tem