» »

Problem z Samsung NF959NF

Problem z Samsung NF959NF

Jok3r ::

Imam sledec problem na zaslonu oz. steklu so se mi pojavili taki čudni svetli madeži. Sprva sem mislil da je umazan z maščobo, danes se pa spravim čistit in vidim da ne gre dol 8-O. Zgleda kod da se je oluščil zgornji slojni premaz. Ali je to sploh mozno??? Sej moti me ne prevec samo podnevi se full vidi.

Jok3r ::

Tukaj je še slika:


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Vesoljc ::

to se mi je zgodilo tudi na mojem sony 15sf2. sam kot kaže si ga ti orenk "počistil"... jest sem ga malo manj :) pomoje je tist antirefleksivni premaz šou po gobe...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

typhoon ::

Sem pridno čistil svojega Samsunga 757NF s čistilom za ekrane in naredil takšno s...je, da je monitor za v reciklažo. Na servisu so se čudili, kako je možno to narediti. Popravilo ni možno, garancije ni, ker je to mehanska poškodba (zdrgnjen antirefleksni premaz). Sem ravno danes poceni kupil drugega rabljenega.
lp

Vesoljc ::

čim manj pucat ja :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jok3r ::

Arggggghhhh ;((
Sploh nism kej velk pucu! Mogoče 1x na mesec. Monitor star slabo leto pa pol.
A se da sej ves ta premaz kako dol spravit? Ker ponavadi ko sem za PCjem je vedno tema v sobi tak da se ne sveti steklo.

Vesoljc ::

sicer govorim na slepo, ampak verjetno ce nadaljeval svoje dosedanje pocetje, bos dosegel zeljeni rezultat :)

lahko pa probas kako kemikalijo >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jok3r ::

Ga grem glancat. :D Upam da ne bom se kako drugo plast dol odnesu. >:D

TribesMan ::

Tale premaz je ziva svinja... kadar noces se bo takoj oluscil... ce bi pa rad preostnaek dol spravil lahko pa vsega hudica probas pa ne bo slo... Men se je to zgodilo na enmu ekranu... in pol sem ga odprl in pucal z vsemi božjimi žavbami... od alkohola, acetona, raznih razredcil ipd...po stirih urah drgnjenja z vsem moznim sem spravil stvar dol... sam roka me je pa se 14 dni bolela...

Aja pa da nebi slucajno kdo probal z kaksno kislino to pucat... ker vam lahko steklo pozre...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

cudno tole. jest mam doma ze tretjega samsunga, pa se mi kej tazga se ni zgodil.
se je pa enmu kolegu na 757NF. sam nevem kaj je pol naredu. morm uprasat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jok3r ::

TribesMan tocno tako je! Jz sm se zajebaval zdele 2h z spravljanjem dol tega premaza. Očistil sm pa komaj polovico. Koker se mi zdi je ta premaz proti statiki ker ko sem se zdajle dotaknil zaslona je kar iskre metalo. Sam tam ko pa se je premaz se je pa razelektrilo in se je kar zasvetlikalo. 8-O Skrbi me samo ce ga ne bom unicil s tem.

TribesMan ::

Ja eden od stranskih efektov je potem to da monitor zelo rad trese ko se ga dotaknes... :>>> Mislim da je mrezica na nekaj kilovoltih potenciala... Jest sem sicer te iskre opazil samo ko sem ugasal monitor... v temi ob ugasanju se pojavi tak fensi efekt... iskre all over the screen :> Ker tisti antirefleksni premaz je tudi elektricno prevoden in skrbi za odsranjevanje naboja z ekrana...

Aja pa povedali so mi da kisline razen fluorove niso nevarne steklu... tko da ce si upas lahko z kislino probas... pa pazi na plastiko, ker aceton pa razredcilo sta jo meni kar orenk stopila :> kasneje sem zaradi lazjega ciscenja tudi odstranil komplet vso plastiko z monitorja...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OK.d ::

poznavalci pol pa povejte s čim čistite monitorje, da bomo še drugi vedeli LPOK.d
LPOK.d

Vesoljc ::

sapa + 100% bombaž?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

OK.d ::

a pravš stare gate LPOK.d:D
LPOK.d

WhiteWolf ::

Jaz pa uporabljam krpico za čiščenje očal + vodo.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

bastadu ::

Jaz pa šal iz termoflisa, ki se obnese kar dobro:P

Vesoljc ::

> + vodo.

upam da si dodal calgon :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DarwiN ::

Jok 3r:
Se je meni ista zadeva pojavila na mojem 959NF in jočem že več mesecev zarad tega.
Se pa zdaj še posebej sprašujem če bi šou ves ta premaz dol čohat, in ker imam priložnit naučit se na tuji napaki me zanima z čem si ga ti dol dobil ,kakšni so sedaj stranski učinki tega?..se kaj pozna na kvaliteti slike?..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jok3r ::

Kvaliteta slike se mi zdi bolša. Slika ni vec tako temna kot je bila prej. :D Pač ko prižgeš in ugasneš monitor ga ne smeš šlatat, ker te kr fejst rukne. Se pa razelektri cez par minut. >:D

Probvau sm razrecilo, varikino, peroksid, solno kislino pa ni nic dol spravl oz. raztopil. Tako da sm sou po tisto gobico ko je iz železa (špene) in sm čist na rahklo pucu. Ce pa prtisnes prevec se pa poznajo risi na steklu tako da ne pretiravat. No sj men je uspel en ris naredit samo se ne vidi tako hudo.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maska za potapljanje

Oddelek: Šport
317824 (6212) T-Back
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445522 (3987) adisitko69
»

Čudna PRASKA na ekranu !!!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344248 (3098) Michaelosz
»

Praske na monitorju SAMSUNG 959 NF!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5915 (752) `DoC
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243725 (3261) Pyr0Beast

Več podobnih tem