» »

Maska za potapljanje

Maska za potapljanje

freesty ::

Kupujem si masko za potapljat. Toliko izbire, da res ne vem katero izbrat.

Gledal sem:
https://www.scubastore.com/scuba-diving...
https://www.scubastore.com/scuba-diving...
https://www.scubastore.com/scuba-diving...

Potem pa sem opazil ogromno dobrih review-ev za:
https://www.scubastore.com/scuba-diving...

in tudi, ce upostevam ceno, se mi ta cressi kar dopade, se posebej, ker se jo dobi v Sloveniji za isto ceno, druge bi si moral narocil in pristet se postnino 10eur.

Ce ima kdo kaksen predlog, izkusnjo karkoli, sem vesel vsakega nasveta.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Amdforce ::

Jaz imam omer alien. Top ce ti pase na nos. ima majhen volumen. Torej namenjena potopom in ne toliko snorklanju. V lj imas extremo aquas in se scubatom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

janezekk ::

Tudi jaz imam Omer Alien in je top maska, tudi dosti kolegov jo ima in so vsi zelo zadovoljni. Je pa pri maskah dobro, da se jo proba, če ne skoraj nujno. Kajti lahko je maska vrhunska, pa ti ne bo lepo sedla na obraz in bo puščala. Tako da priporočam obisk v trgovini, pa potem naročuj.
Sicer pa kar se Scubastora tiče, letos sem naročil robe za nekje 1000€ (v več paketih) za podvodni ribolov in je bilo vse brez težav - hitra dostava (2 tedna), stroški dostave, ki so okoli 15€ pa tudi niso prehudi sploh, če gre za večje naročilo.

mat xxl ::

Kje v Lj pa dobiš Cressi ?

No ne glede na to katero v nobenem primeru ne sme biti tisti del, ki je iz gume prozoren oziroma prosojen, sem tako kupil, pa je odsevov, da je dokaj neuporabna.

freesty ::

Cez slab teden grem za 4 dni na morje se potapljat, lahko bi si sicer sposodil masko medtem, ko cakam, da pride moja s scubastora... Vendar sem sedaj 90% preprican, da vzamem to cressi. Kot je ze bilo omenjeno, tudi sam iscem crni silikon okoli stekla, da se ne blesci in pa malo bolj sem nagnjen k single lens maskam. To Cressi masko bom sel sprobat v cetrtek, ce mi bo pasala, jo bom verjetno kar vzel.

Imam pa se eno vprasanje. V dosti reviewih pise(sploh na amazonu), da se dosti rosi in, da pomaga, ce namazes z "goo gone", ker odstani en "antifog"(ironicno) sloj znotraj maske in se potem ne rosi vec. Ve kdo kaj bi bil slovenski nadomestek tega "goo gone"-a?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

janezekk ::

Pri steklenih lečah se zadeva reši z vžigalnikom. Na steklih so namreč ostanki silikona, zaradi katerega se maska rosi. Po tem jo lahko namažeš še z zobno pasto in ni šanse da se ti zarosi - preden jo daš gor pa seveda pljuneš vanjo in je to to.

Pa še video, kako narediti zadevo z vžigalnikom:

T-Back ::

Moja maska se ravno zaradi nanosa, ki je bil gor, ko je bila nova ni rosilo. Po parih dneh oziroma čiščenjih se je ta nanos odstranil. Sedaj se spet nenormalno rosi. Nima steklenih stekel kot vem. Kaj uporabit, kakšen nanos, da se spet ne bo rosilo?

koyotee ::

T-Back je izjavil:

Moja maska se ravno zaradi nanosa, ki je bil gor, ko je bila nova ni rosilo. Po parih dneh oziroma čiščenjih se je ta nanos odstranil. Sedaj se spet nenormalno rosi. Nima steklenih stekel kot vem. Kaj uporabit, kakšen nanos, da se spet ne bo rosilo?


Namaži s cetom
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Uporabnik ::

mat xxl je izjavil:

Kje v Lj pa dobiš Cressi ?

No ne glede na to katero v nobenem primeru ne sme biti tisti del, ki je iz gume prozoren oziroma prosojen, sem tako kupil, pa je odsevov, da je dokaj neuporabna.


Cressi je zelo solidna zadeva za snorklat. Nazadnje sem jih videl v BTC hala A, v neki lovski trgovini zraven gigasporta.

T-Back ::

koyotee je izjavil:

T-Back je izjavil:

Moja maska se ravno zaradi nanosa, ki je bil gor, ko je bila nova ni rosilo. Po parih dneh oziroma čiščenjih se je ta nanos odstranil. Sedaj se spet nenormalno rosi. Nima steklenih stekel kot vem. Kaj uporabit, kakšen nanos, da se spet ne bo rosilo?


Namaži s cetom

To moraš potem mazat vsakič preden greš v vodo. Ali opstaja kakšna bolj obstojna zadeva, ki bi obstala gor dalj časa?

freesty ::

Maske, drazje od 10 eur majo 99% steklena stekla. Najboljsa resitev je vzigalnik.

Glede nato, da sem OP lahko se napisem, da sem na koncu kupil tisto Cressi F1, ce se ne motim, ki sem jo potem izgubil. Potem pa sem na tajskem kupil tole zadevo v enem izmed shopov. Stala me je okoli 20eur:

https://www.amazon.com/Scubapro-ScubaPr...

Za odtenek manj udobna kot cressijeva. Ampak field of view pa nenormalno dober. Lahko recem samo wow.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gregor_m ::

T-Back je izjavil:

koyotee je izjavil:

T-Back je izjavil:

Moja maska se ravno zaradi nanosa, ki je bil gor, ko je bila nova ni rosilo. Po parih dneh oziroma čiščenjih se je ta nanos odstranil. Sedaj se spet nenormalno rosi. Nima steklenih stekel kot vem. Kaj uporabit, kakšen nanos, da se spet ne bo rosilo?


Namaži s cetom

To moraš potem mazat vsakič preden greš v vodo. Ali opstaja kakšna bolj obstojna zadeva, ki bi obstala gor dalj časa?


Najbolj preprosto je da pljunes na steklo, razmazes in splahnes z vodo (ti vzame 10 sekund) in das takoj na glavo. Preden plunes steklo ne sme biti mokro.

T-Back ::

gregor_m je izjavil:


Najbolj preprosto je da pljunes na steklo, razmazes in splahnes z vodo (ti vzame 10 sekund) in das takoj na glavo. Preden plunes steklo ne sme biti mokro.

Ah to drži samo, enkrat gor pa dol, pa še to bl tko tko, to ni to. Pa v vodi imet suho steklo je mision inposible.
Moram prav prevert ali je steklo ali plastika?
Torej iščem neko mazilo, ki bi bilo bolj obstojno. Nekaj takega, kar je nameščeno na novih maskah. Po parih čiščenjih prav vidiš tisto plast, ko se začne luščit. Sigurno obstaja kaj takega tudi v prosti prodaji.

mat xxl ::

Obstaja samo čudeža NI. Imajo te maže v trgovini v potniškem pristanišču za Ladje v Kopru.

Sam sem našprical z silikon sprajem in zapoliral, je bilo nekako najbolje....

kozmy ::

T-Back je izjavil:

gregor_m je izjavil:


Najbolj preprosto je da pljunes na steklo, razmazes in splahnes z vodo (ti vzame 10 sekund) in das takoj na glavo. Preden plunes steklo ne sme biti mokro.

Ah to drži samo, enkrat gor pa dol, pa še to bl tko tko, to ni to. Pa v vodi imet suho steklo je mision inposible.
Moram prav prevert ali je steklo ali plastika?
Torej iščem neko mazilo, ki bi bilo bolj obstojno. Nekaj takega, kar je nameščeno na novih maskah. Po parih čiščenjih prav vidiš tisto plast, ko se začne luščit. Sigurno obstaja kaj takega tudi v prosti prodaji.


Mogoče kaj v smislu tega?

https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c...

''Sprej preprečuje nabiranje vlage in rošenje na steklu.

Kljubuje notranji kondenzaciji, ki nastane ob nihanju temperature, visoki vlagi ali ob dežju.

Sprej deluje tako, da po nanosu na stekleno površino ustvari nevidno plast, ki odbija vlago.''

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

freesty ::

T-Back je izjavil:

gregor_m je izjavil:


Najbolj preprosto je da pljunes na steklo, razmazes in splahnes z vodo (ti vzame 10 sekund) in das takoj na glavo. Preden plunes steklo ne sme biti mokro.

Ah to drži samo, enkrat gor pa dol, pa še to bl tko tko, to ni to. Pa v vodi imet suho steklo je mision inposible.
Moram prav prevert ali je steklo ali plastika?
Torej iščem neko mazilo, ki bi bilo bolj obstojno. Nekaj takega, kar je nameščeno na novih maskah. Po parih čiščenjih prav vidiš tisto plast, ko se začne luščit. Sigurno obstaja kaj takega tudi v prosti prodaji.


Ravno zaradi te plasti se ti rosijo stekla. Skuri dol z vzigalnikom in bo dosti boljse.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

barakus ::

Ne razumem tistega trika z vžigalnikom. Če je na steklu res nanos silikona, ki je problematičen, zakaj ga potem proizvajalci že sami ne odstranijo? Jaz ponavadi pljunem v masko ampak ne zaleže vedno (mislim da je pri plastičnih se slabše glede tega) in bi bil vesele metoda, ki je boljša.

T-Back ::

freesty je izjavil:



Ravno zaradi te plasti se ti rosijo stekla. Skuri dol z vzigalnikom in bo dosti boljse.

Dokler je bila gor ta plast se ni rosilo, potem se je odluščila in se rosi rano na tistih delih ko je ni.
Ne bom pa kuru nekaj z vžigalnikom, ker kot prvo ne vem kakšno je steklo plus tega se bojim, da ne poškodujem zraven gume, potem bo pa še slabše.

freesty ::

Poglej kaksen video na youtubu. Ce je steklo plasticno, se bos stopilo in bos masko vrgel tja kamor spada. V glavnem samo na hitro grez z vzigalnikom preko stekla. Nekako tako kot bi si kuril pod dlanjo brez da te spece. Jaz sem mel ze 2-3 maske. S tem trikom vedno dosti boljse. Pa so bile maske od 20 do 50eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Steinkauz ::

Če ni steklo in so leče plastične, je maska za v smeti.
To ni uporabno, ker se noro megli.

Če je steklo pa preveri, da ni premaza čez.
Tisto skuriš ali pa dobiš posebno čistilo, ki odstrani ta premaz.

doctor78 ::

Ko govorimo o kvalitetnih maskah, ki imajo kvalitene steklene leče (te imajo vedno odsisnjeno čerko T na steklu) imajo vedno, ko jih prvič odpremo na steklih silikonski premaz, ki je stranski produkt proizvodnje in ni gor namensko zaradi zaščite. Če boste vprašali kakega resnega potapljača ali resnega trgovca vam bo vsak rekel, da je treba ta silikon pred uporabo ostraniti. Načinov je veliko a najbolj učinkovito je prvo segrevanje od notranje strani z vžigalnikom, ko le-ta izgori pa še drgnjenje z pasto za umivanje zobe. Na ta način sčistimo ostanke silikona. Za segrevanje priporočam une daljše vžigalnike za prižiganje sveč. Če si sami tega ne upade prosite prodajalca. Vsak resen prodajalec vam bo to naredil. Priporočam Extremo ali Aquas v Ljubljani.

Kot drugo pa je problem rosenja pristoten tudi zaradi temperaturne razlike med vodo, masko in tvojim obrazom. Zato priporočam, da pred potapljanjem za par sekund se potopiš in tako ohladiš obraz. Najboljše za to je 10x potop in počasen izdih v vodi, da se delajo mehurčki. Na ta način se boš umiril, glava se bo prilagodila na temperaturo vode pa še malce boš potelovadil. Potem pa standardno pljuniš na obe stekli, razmažeš in splahneš.

To počne sam pri podvodnem ribolovu in nimam težav z rosenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: doctor78 ()

barakus ::

Lahko priporočite kakšno dobro masko za snorkeling?

freesty ::

Sem ze nekje napisal. Uporabljam tole in je super, zelo velik field of view. Game changer.

https://www.scubastore.com/scuba-diving...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

barakus ::

Super. Zakaj pa je ta dražja, ali je kaj boljša? https://www.scubastore.com/scuba-diving...

perci ::

Ne vem kaj tok komplicirate s tem rošenjem.

Pred potapljanjem je treba v masko spusti enga ali dva mastiča in z njima natačno in lepo namazat stekla. Če to narediš proper, porabiš max 15 sekund.

Meni vedno uspe. Je pa res, da navaden voden pljunek ni dovolj. Mastič deluje precej bolje.

T-Back ::

Že nekaj jih je priporočalo drgnjenje steka maske s zobno pasto. Ali to ne poškoduje-popraska stekla? Kot vem so določene paste zelo agresivne, namenjene tudi poliranju določenih materialov od zlata do nekaterih drugih kovin.
Ajd s tem pljuvanjem pa že nehite, ker že parkrat povedano je to kr neki. Pa kje ste videli kakšne potapljače (izjema ste tisti, ki greste 10m od obale in kašne pol metra globoko) da pljuvajo po maskah preden se potapljajo. Nisem neki profi potapljač samo, če si malo več časa v vodi in moraš v vodi večkrat snet masko je to pljuvanje bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

perci ::

Pa kje ste videli kakšne potapljače (izjema ste tisti, ki greste 10m od obale in kašne pol metra globoko) da pljuvajo po maskah preden se potapljajo.

Haha, kaj pa misliš, da počnejo. Da maske pred potopom drgnejo z zobno pasto?

Ja, ne vem, meni so to lepo povedali, ko sem 15 let nazaj delal OWD tečaj. In deluje. Jaz se sicer večinoma potapljam na dah (ribolov), kar pomeni, da sem v vodi 2-3 ure naenkrat. In začuda, princip s pljuvanjem deluje BP.

https://www.leisurepro.com/blog/scuba-g...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Go-ahead ::

Folk očitno ne verjame, je pa res pljuvanje sred morja edina varianta za preprečitev rosenja. Meni se rosenje pojavi samo na začetku potapljanja, kaseneje ni več problema (izenačitev temperatur maske, glave in morja ?

Me pa zanima, če se da dobiti kakšne maske v več velikostnih razredih. Težko si predstavljam, da se prodaja kvalitetnejše maske v enaki velikosti za pet letnika in odraslega potapljača. Nekaj sem že iskal, pa ne najdem ponudbe.

Anyone?

tomazic89 ::

Stvar je taka, da se "profi" maske s kvalitetnimi stekli dobi ze med 30 in 50 eur (ampak ne jih kupovati v sportnih trgovinah ampak trgovinah s potapljasko opremo, katerih je v sloveniji najmanj 5). Kot je ze povedal @doctor78, je na steklih vedno stranski produkt prozivoda in to je ta premaz na steklih, ki se ga najucinkoviteje odstrani z vzigalnikom ali tistim mini brenerjem.

Druga stvar je, da se megli navadno zato, ker je voda mrzla, nasa glava pa vroca, spet nasvet od zgoraj, shladi glavo preden nataknes masko.

Tretja stvar, pljuni v masko (ja to dejansko pocnejo apneisti in ribolovci na najvisjem nivoju), ce pa se ti pljuvanje ne dopade, obstajajo anti-fog spreji: https://www.extremo.si/shop/antyfog-sre...
Princip uporabe je isti kot pljunek.. naspricas razmazes in speres brez drgnjenja. Ja uporabljam anti-fog, ce ga imam pri sebi, sicer pljunek in zadeva spila in maska je na glavi 3 ure brez vmesnega snemanja.

So pa vsi ti koraki odvec, ce ne odstranis silikona s stekel.

Go-ahead je izjavil:


Me pa zanima, če se da dobiti kakšne maske v več velikostnih razredih. Težko si predstavljam, da se prodaja kvalitetnejše maske v enaki velikosti za pet letnika in odraslega potapljača. Nekaj sem že iskal, pa ne najdem ponudbe.

Anyone?

Pojdi v namenske trgovine.. ala Aquas (Dolenjska cesta), Extremo (med UKC in Orto barom), Scubatom (Crnuce), etc. tam imajo po 15 mask, probas eno za drugo in tista, ki najbolj sede, vzames.

Proizvajalci so znani po tem, da nekateri delajo ozje/manjse, drugi sirse/vecje maske... enako je s plavutmi.

Zgodovina sprememb…

T-Back ::

tomazic89 je izjavil:

Stvar je taka, da se "profi" maske s kvalitetnimi stekli dobi ze med 30 in 50 eur (ampak ne jih kupovati v sportnih trgovinah ampak trgovinah s potapljasko opremo, katerih je v sloveniji najmanj 5). Kot je ze povedal @doctor78, je na steklih vedno stranski produkt prozivoda in to je ta premaz na steklih, ki se ga najucinkoviteje odstrani z vzigalnikom ali tistim mini brenerjem.

Druga stvar je, da se megli navadno zato, ker je voda mrzla, nasa glava pa vroca, spet nasvet od zgoraj, shladi glavo preden nataknes masko.

Tretja stvar, pljuni v masko (ja to dejansko pocnejo apneisti in ribolovci na najvisjem nivoju), ce pa se ti pljuvanje ne dopade, obstajajo anti-fog spreji: https://www.extremo.si/shop/antyfog-sre...
Princip uporabe je isti kot pljunek.. naspricas razmazes in speres brez drgnjenja. Ja uporabljam anti-fog, ce ga imam pri sebi, sicer pljunek in zadeva spila in maska je na glavi 3 ure brez vmesnega snemanja.

So pa vsi ti koraki odvec, ce ne odstranis silikona s stekel.

Go-ahead je izjavil:


Me pa zanima, če se da dobiti kakšne maske v več velikostnih razredih. Težko si predstavljam, da se prodaja kvalitetnejše maske v enaki velikosti za pet letnika in odraslega potapljača. Nekaj sem že iskal, pa ne najdem ponudbe.

Anyone?

Pojdi v namenske trgovine.. ala Aquas (Dolenjska cesta), Extremo (med UKC in Orto barom), Scubatom (Crnuce), etc. tam imajo po 15 mask, probas eno za drugo in tista, ki najbolj sede, vzames.

Proizvajalci so znani po tem, da nekateri delajo ozje/manjse, drugi sirse/vecje maske... enako je s plavutmi.


Ja ok razumem, da v skrajni sili, če si dalj časa v vodi verjetno ne boš nosil sabo spreja in boš takrat za prvo silo pljunil, čeprav to pri meni ne deluje oziroma največ par minut potem pa se začne rosit, ne vem kaj je vzrok, mogoče slaba kvaliteta maske, čeprav kot smo že rekli, če je steklo mokro takrat nima pravega učinka, zato to deluje takrat, ko greš prvič v vodo s suho masko.
Eden prvih pravil je tudi, da si obrit, če ne je že to lahko vzrok za rosenje, vdor vode itd.
Kot drugo, ne vem no vsi govorite, da je treba tisti premaz takoj odstranit, meni recimo je ravno ta premaz preprečeval rosenje, bi rekel par dni, seveda pri čiščenju maske se je le ta vsakič bolj odstrnjaval-luščil. Ravno zato sprašujem kje dobit tak premaz, ki bi za dalj časa vsaj za tisti dan pa, če potem vsakič preden grem v vodo pošpricam masko s tistim sprejem in nanesem ta namaz.
Ok bom pa v prvi priložnosti preizkusil sedaj, ko ga ni gor to z vžigalnikom in pa seveda te priporočene spreje.
Ravno zato sprašujem, če ima kdo kakšne izkušnje s temi premazi kje jih dobit in kateri naj bi bili najbolj učinkoviti.

tomazic89 ::

T-Back je izjavil:

Ja ok razumem, da v skrajni sili, če si dalj časa v vodi verjetno ne boš nosil sabo spreja

Ce je maska dobra, je 3 ure ne rabis niti sneti z glave. Nobenega pljuvanja in sprejanja od momenta ko jo nataknes na glavo.
Nisem se slisal za "premaze" ker naceloma hoces, da je steklo cisto brez kakrsnihkoli premazov.
Dobro ocisti stekla, naspricaj z anti-Fog. Ohladi glavo in natakni masko.. ce se ti se vedno rosi, jo vrzi v kanto za smeti in kupi eno od mask s crnim silikonom iz prej omenjenih trgovin. Karkoli za ~35 eur bo vrhunsko.

T-Back ::

+1;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potapljaška oprema

Oddelek: Loža
5653 (574) tomazic89
»

Problem z rošenjem stekel

Oddelek: Na cesti
419064 (7641) energetik
»

plavalna očala

Oddelek: Loža
74740 (4552) btree
»

Potapljanje na 2m

Oddelek: Loža
486732 (5539) JanK

Več podobnih tem