» »

SO d.o.o

SO d.o.o

Elemen_T ::

Ker kupujem notebook sem naletel na tole firmo, ki prodaja eksponate, ki so privlačno poceni. Bolj ali manj gre za razne modele HP Compaq, ki imajo po okrog 6 mesecev garancije.

Mene zanima koliko se nakup zares splača? Ima kdo izkušnje? Niti nevem koliko se ti leptopi kvarijo, ker v končni fazi bi bil nakup zelo nesmiselen, če bi zadeva po pol leta crknila.

hvala za vse nasvete!

indijanc ::

S kolegom sva oba kupila notebooke HP NX7010 in zaenkrat nobenih večjih pripomb...edino tipkovnica je ENG brez SLO nalepk, ki ne vem kje jih bi dobil (MK nima) ampak sem se že navadil...skoraj.
Sicer je bla garancija 1 leto na moj notebook. In sem zadovoljen. Verjetno bo tudi moj naslednji namizni PC priromal od tam, ker imajo včasih dobre konfiguracije za mal dnarja.

Po mojem mnenju je garancija dandanes eden izmed kjučnih faktorjev! Ker roba dandanes ali je OK ali ni.

lp
Prišel, videl in odšel...

sash ::

obstaja kakšna interneta stran o tej zadevi ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

berta ::

Tud kolega je tam kupil 2 prenosnika in 1 stacionaren PC in ima zaenkrat same pohvale.

rebro ::

Roba od tam, mislim, da je čisto ista, kot jo dobiš tudi pri drugih trgovinah (isto kvalitetna), ker pa ta trgovina v večji meri ponuja predstavitvene modele (to pomeni, da so že bili malce rabljeni...na kakšnih prestavitvah, ali kaj podobnega), od tukaj tudi vzrok, da je garancija toliko manjša....pa tudi cena

MI5Ek- ::

Nedavno nazaj sem nekaj brskal po netu in našel tale link za nalepke.

Jan987 ::

a to kot predstavitvene modele smatrajo tisto robo ki je bla v trgovini pod vitrino al tisto k so je folk na kakšnem sejmu probavov?

klemen22 ::

Pomoje da tista ki je v vitrini v kakem Bofu kar tko prodajo po polni ceni :\
Jest bi dal raj 15% več in imaš nov prenosnik, ki ga ni še noben kaj preveč šlatov, npr. tam po sejmih itd.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

billy ::

Cene niso toliko nižje, da bi se splačalo...

Vsaj pomoje ne, če pa bi bilo 50% ceneje pa je to druga pesem. Razen če kdo kupuje prenosnik tak za kratek čas, par mesecev pa je kul, ker te itak bk če crkne ;)

Teh nalepk baje ni več, čaka na večje naročilo (do 100)

Elemen_T ::

Meni se zdi, da so cene precej nižje od 15%!

Pa mi najdite konfiguracijo
AMD Sempron 3200+ (1.8Ghz), 512MB DDram, 80GB hdd, 15.4" WXGA BV LCD, DVD+RW, modem, mrežna, Wlan, CarReader, Tv Out, USB, PCMCIA

za 210 (+20 do 30) jurjev

billy ::

Ker je sempron ne bomo niti iskali..daj kakšnega centrinota za primerjavo ;)

Drugače pa ne moreš kar prenosnika primerjati s tem kaj ma noter. Zunanjost in zaslon sta tudi velik faktor.

Elemen_T ::

V ponudbi je tudi model s podobno konfiguracijo, s centrino procesorjem; 220k
Zaslon je WXGA in HPji so nasploh znani po kvalitetnih zaslonih - vsaj tisti široki z višjo resolucijo.

Natančneje tole (vmes je stran dol padla, nisem mogel prej dodat)
P-M (1.6Ghz) Centrino, 512MB ddram, 40GB hdd, 15.4" WideXGA BV LCD, Intel Extreme Graf2, DVD+RW, modem, mrežna, Wlan, USB, PCMCIA, CardReader.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

billy ::

Hp je znan po kvalitetnih zaslonih? :)

prvič slišim :)

P-M (1.6Ghz) Centrino, 512MB ddram, 40GB hdd, 15.4" WideXGA BV LCD, Intel Extreme Graf2, DVD+RW, modem, mrežna, Wlan, USB, PCMCIA, CardReader.

220 jurijov pa 6 mesecev garancije? Ne vem no..mene ne impresionirajo te cene. Kaj takšnega bi kvečemu bilo tam okoli 180 realno ceno postavit.

Ampak, dokler so ljudje pripravljeni plačevati toliko bodo tudi cene višje, sem že slišal, da je nekdo rajši kupil pri so doo rabljeno robo, kot pa novo, ki bi ga prišla samo 15k več.

Slovenska logika.

Elemen_T ::

Ma nee!
Sej ti pravim, da z veseljem dam 20% več, če bi našel kaj podobnega v tem rangu!

ps - jest sem slišal, da so HPjevi zasloni čisto ok! Popravite me če ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

perci ::

hp zasloni - čisto odvisno katere modele gledaš - tej low budget so bolj v kurcu

Elemen_T ::

Hmja, pa je tale zadnji model, ki ga omenjam nižjega ranga?

Glede na to, da ne mislim kupovat prenosnika dražjega od 250 jurjev, a sploh obstaja kakšna absolutna varianta s kvalitetnim zaslonom?

Azrael ::

Po mojih izkušnjsh je HP samo precenjeno ime, kvaliteta pa bolj tako tako. Znanec je pred kratkim kupil HP notesnik s SempronM 3100+ in zadeva ni vredna svojega denarja, 40 GB disk, 512 RAM + share grafika, zelo slab zaslon, zvijavo ohišje in tipkovnica, baterija, ki na začetku kaže 3h, po scanu s SpyBot (manj kot 5min) pa 2h...

No ja, kot fen je kar v redu, ampak zanj hočejo 200kSIT.

Za tisto robo s 6 meseci garancije, ne hvala, v .at dobiš za isti ali celo manjši denar, enak notesnik z 2 leti garancije.
Nekoč je bil Slo-tech.

billy ::

Za 250 tisoč boš težko dobil kvaliteten centrino prenosnik.

Mogoče lahko na račun tega vzameš kakšnega semprona ali pa celerona, če ne potrebuješ avtonomije baterije...

klemen22 ::

Pač kolikor denarja tolko muske. Zdej za 200k sit pričakovat eno IBM kvaliteto je mal utopično ne.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

billy ::

Za nekje 260 dobiš pri anni R50e, z 1.73 procesorjem etc...

Amapk to ni ravno blesteča IBM kvaliteta :)

lambda ::

Najbolj pomembno pri teh predstavitvenih prenosnikih je, da če ga kupiš je po možnosti prodajan v Sloveniji oz. vsaj v kaki od sosednjih držav. Tako imaš v bližini tudi servis in v primeru, da ti crkne neka zadeva, ga lahko popraviš, kar sicer ni poceni, je pa še vedno boljše, kot da npr. model, ki se prodaja najbližje v VB, preprosto vržeš v smeti, ker s crknjeno matično ploščo nimaš kaj počet, v VB nosit popravljat se ti pa preprosto ne splača. Kateri se prodajajo tukaj, v Avstriji in Italiji, pa najdeš na HP straneh. Btw. sosed je tudi vzel 2 predstavitvena prenosnika in zaenkrat dela vse OK.

Ziga Dolhar ::

No, saj v večini primerov ti ni ravno treba v UK it reklamirat, ne?

(V bistvu, v kakšnem primeru bi bilo sploh potrebno it v UK? Ko ni uvoznika v Sloveniji?)
https://dolhar.si/

lambda ::

Ja OK, podal sem pač primer, ampak vem za primer ne enem slovenskem forumu, ko je nekdo kupil notebook, za katerega HP najbližje zagotavlja servis v Španiji. Ko je ta nesel zadevo popravit na uraden HP servis v Sloveniji, so pač rekli, da se ta tuki ne prodaja in niti servisa ne nudijo. In kaj boš pol? Mogoče ti bo kdo zadevo popravil ali pa boš dobil kakšne nadomestne dele, ampak ne bi se preveč zanašal ...

Ziga Dolhar ::

Well. Dejmo se mal pozanimat, če pooblaščeni servis oz. uvoznik to sploh lahko stori, in v kakšnih primerih.
https://dolhar.si/

nurmaln ::

Kaj točno če lahko nardi servis?

lambda ::

Eto, da potešim vaše apetite:
http://h41131.www4.hp.com/si/sl/pr/SIsl...

-----------------------------
Pomembno obvestilo: Pavilion in Presario

Prodaja modelov prenosnikov Pavilion in Presario je lokalizirana*, zato ta modela v Sloveniji nista na voljo. Posledično se za ta modela prenosnikov in računalnikov v Sloveniji ne more nuditi garancije in servisnih storitev. Ob nakupu katerega od obeh modelov prenosnika ali računalnika v Sloveniji, se je potrebno v primeru okvare obrniti na pooblaščen servis v državi, v kateri je bil prenosnik prvotno kupljen. Konkretno to pomeni, da za tak izdelek, kupljen na primer v Trstu, kupec v Sloveniji ne more uveljavljati garancije pri pooblaščenih HP servisnih centrih, ker ti nimajo dostopa do rezervnih delov za te izdelke. Edina rešitev v takem primeru je obisk servisnega centra v državi, kjer je bil tak izdelek kupljen.

*Lokaliziran izdelek je model oz. različica izdelka, ki je prirejena za določen (lokalni) trg. Ti izdelki so tako na voljo le v določenih državah in regijah. To velja tudi za uveljavljanje garancijskih popravil in servisnih posegov. V primeru okvare takega izdelka, se lahko garancija uveljavlja le v tisti državi, v kateri je bil izdelek kupljen.
-----------------------------

neo ::

Kupiš model ki se prodaja tudi pri nas in dokupiš tudi 3 letno garancijo, se da dokupit brez problema in si rešil zadevo.
Neo's

mitjaje ::

Garancije pri so-doo se ne da dokupit, ker je to predstavitvena roba in za njo je garancija kolikor pač predpišejo na HP.
Kar se tiče garancije je ravno problem v tem, da če kupite serijo pavilion oz. kateri koli prenosnik, katerega zastopstva v sloveniji ni, se morete zgledovati po zgornjem postu. Za vse ostale prenosnika je garancija urejena tudi v Sloveniji (npr. nx8220)

Kot sami prenosniki, je vičina kot novih in ponavadi niti vklopljenih. Sam sem kupil tam dve stvari in morem rečt, da sem profitiral od 30% in 50%

Kar se kar splača, če pa ste ljudje, ki ne reskirate da bi kaj profitirali, pa vam osebno odsvetujem nakup tam.
Drugače pa je nekdo zgoraj napisal, da je manj kot 15% cene manj:
primer: HP nx6110 Intel Celeron 1.4GHz

so-doo 150k SIT
nakupovanje.net: 216k SIT

kar je 30% ceneje

ali: PRENOSNIK HP Compaq nx8220 P-M 760 1.86G 15.4+ 512 60GB
so-doo : 280k SIT
rolan: 370 k SIT

kar je 25% manj a razlika je 90k SIT, naj samo še kdo reče da se ne splača.... Ponavadi pa ima ta model nx8220 1 leto garancije, tako kot oni v rolanu, pri čemer pa lahko v rolanu dokupiš garancijo v so-doo pa ne

LP
www.ultrasplet.net

lambda ::

No, namen tegale posta ni delanje reklame, ampak samo informiranje potencialnih kupcev.

Obstaja še en tak prodajalec predstavitvenih prenosnikov ( wbc.si) in moram rečt, da je zadeva na prvi pogled manj ugodna, kot so-doo, vendar pa kot sem se pozanimal par mesecev nazaj ponujajo podalšanje garancije na 3 leta za prenosnike (npr. za model nc4000 je veljalo 38k sit, kar je za 300k vreden produkt dokaj malenkost).

Naprej presodite sami, je pa tisti sosed, ki sem ga omenil zgoral, nabavil svojo robo tukaj in ne pri so-doo ...

Ales ::

Prijatelja sta kupila dva identična notebooka pri SO d.o.o., kak mesec en za drugim, in je bila zadeva taka:

- en notebook je izgledal več ali manj kot nov, drugi notebook je izgledal srednje ohranjen (precej vidne praske na ohišju, znaki rabe na tipkah, itd.)
- napajalnik drugega notebooka in deli za napajanje v samem notebooku so spustili dušo kaka dva meseca po nakupu. Enako okvaro je doživel tudi prvi notebook, ta pa kake štiri mesece po nakupu. Oba sta uveljavljala garancijo.

Pri prvem so hoteli poslati notebook ne vem kam na servis in bi bilo treba čakati več tednov, zato se je kolega odločil, da doplača nekaj denarja in vzame notebook z nekoliko drugačno konfiguracijo (isti model a drug CPU in mislim da je imel še bluetooth zraven). Po mojem mnenju so ga malo nategnili, kar se višine doplačila tiče, ampak pač ni mogel čakati na popravilo in še praske so mu šle na živce. No, vsaj dobil je drug notebook, ki je izgledal precej manj rabljen.

Pri drugem so zamenjali napajalnik z nekim precej večjim napajalnikom. Po pravici povedano, takega cegla od napajalnika še nisem videl, zadeva je vsaj 4x - 5x večja od npr. mojega napajalnika na Clevo notebooku. In TEŽKA. Če bi meni hoteli dati kaj takega, bi jim ga vrgel na nogo :D

Sicer sta oba notebooka ok, nobenih težav. Ne vem zdajle točnega modela, ampak oba sta HP višjega ranga, dala sta več kot 300k.

Poanta zgodbe - mogoče se splača, mogoče se ne. Dvomim, da bi se HP servis problemov lotil na ta način, kot se jih je SO d.o.o.

trzenje ::

pri wbc.si so vsi predstavitveni notesniki v bistvu novi, brez prask ali kakšnih podobnih problemov ker niso bili nikjer raztavljeni ali uporabljeni (vidi se le po pakiranju da so bile škatle odprte - praktično kot bi kupili v bofu zapakiranega). Garancija je pri vseh 1 leto in jo lahko uveljavljate pri vseh HP servisnih centrih v sloveniji. Možnost je tudi doplačilo garancije na 3 leta. Cene so pa super. Problem je le v tem da jim robe ponavadi prehitro zmanjka...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za okoli 200 000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
352417 (1763) mitjaje
»

Prenosnik - Katerega kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
81143 (966) Zheegec
»

Nakup prenosnika do 200.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
404405 (3697) Jan987
»

Katerega notebooka priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
182108 (1704) kix
»

ComTron prenosniki...

Oddelek: Kaj kupiti
253098 (2611) DjTonic

Več podobnih tem