» »

Kateri 32'' 16:9 TV naj kupim?

Kateri 32'' 16:9 TV naj kupim?

Cosmo ::

Odločam se med Philipsom 32PW8609 in Panasonicom TX-32PM11D/B. A ima kdo kakšne izkušnje s katerim od omenjenih? Koliko se pozna progressive scan? Mogoče bi priporočali katerega drugega? Tnx za odgovore.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

bond007 ::

Mi smo nabavli par dni nazaj tegale , ki ima enako katodo, kot tisti model philipsa, ki ga omenjaš. Slika res ostra, kontrastna, tv pa noro zgleda, pa še orng znižanje so mel (iz 550 jurjev na 200). Če imaš možnost, si pojdi tvje ogledat v big banga, kjer imajo kar dosti izbire. Ne pa dajat preveč povdarka na kvaliteto slike, saj imajo tam ene 50 tvjev prklučenih na isti razdelilec kablske. Za panasonica ti bo pa kdo drug povedal...

mtosev ::

Japonca. >:D

Panasonic TV mam že 5 let in ni bilo nikakih težav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bond007 ::

Heh TV ma da dela! Mi smo mel pred tem fisher tv, ki je 19 let delu brez problemov. Pol je pač neki orng crknal, 5 let za tvje ni nč. Razn če so se stvari bistveno spremenile in so začel zelo šparat pri materialih. Kot zanimivost - mamo še eno televizijo sanyo, ki že tudi skoraj 15 let dela brez problemov. Oba tvja sta prižgana nekje 10 ur dnevno (mogoče še kaj več).

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Aja mamo 1 leto star Philips TV in Panasonic 5 let star ma lepšo sliko od Philipsa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bond007 ::

Čisto možno - seveda je odvisno, koliko je kateri stal, posledično kakšno tehnologijo ima notri... Drugače sta si philips in panasonic po kvaliteti slike zelo blizu (pri enaki ceni - čeprav philips malce navija ceno tvjem z pixel plus), oba sta pa v vrhu. Vsekakor se splača it v trgovino pogledat, mogoče tudi na reverz uzeti kakšen tv, da vidiš doma, kako se obnese (pri Big Bangu naj bi se to dalo, magari pol kupiš kje drugje, če dobiš ugodneje).

krho ::

Sem jih gledal v Big-Bangu zadnjič. In ima panasonic boljšo sliko kot Philips.

Druga stvar pa je. Kje za vraga so v Big-bangu dobili tale model, ker ga na uradni strani ni. Na slovenski pa pravtako ne.

Govorim o Panasonicu.

Panasonicova domač stran pa je tako ali tako čisto zanič. Samo Plazmo tiščijo v tistem Flashu to pa je vse.;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

milica ::

bond007 Mene pa zanima vaša TV 16:9, če ne kaže črnega roba spodaj in na vrhu?
Ker moja ga vseeno kaže pa je potem še bolj ozka slika.
LP!

mitjaje ::

Mi smo zdaj kupili iz big-banga oz bof-a (enaka ponudba), panasonica in morem povedat da je stvar hudo dobra za ta denar (240k SIT). Mene osebno moti ekran 16:9, ko gledaš preko kabelske navadni tv spored. Druga pesem je pri DVD-jih. Stvar je res prfektna.

Torej kaj se tiče obične slike iz kabeljske, potem je zadeva pač takšna, da če nočeš popačene slike, imaš robove televizije črne. Slike se dotika spodnjega in zgornjega roba, tako da je višina maxsimalno izkoriščena, dolžina, pa tako kot sem rekel. Če nočeš popačene slike, potem je na vsaki strani cc. 10cm črnega ekrana, kar te v temi ne moti, moti pa te čez dan.

Jaz osebno če bi kupoval televizijo, bi se odločil za 82 cm obično kvadratno televizijo in ne pravokotno 16:9. Odvisno je tudi od človekam, koli pač da na dobro sliko ko gleda DVD ali televizijski kanal (ala POP).

Prijatelj ima podobno televizijo 16:9 in digitalnega operaterja. Slika je kot kristal in se zares vidi razlika med analognim in digitalnim prenosim slike. Tak da če imaš tako televizijo, mislim da moreš nabavit digitalni prenos slike.

Kontrast in podobne zadeve oz kvaliteta slike je odlična!!!

Upam da sem kaj pomagal, čeprav se kaj dosti ne spoznam na televizije.

LP
www.ultrasplet.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SHARP ali PHILIPS

Oddelek: Zvok in slika
132848 (2584) sennheiser
»

Nov Philips-ov LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
286457 (3624) klemen91
»

RGB na Philips

Oddelek: Zvok in slika
81446 (1346) ivek8
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637895 (20338) mrheker
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569772 (8309) Valentin

Več podobnih tem