» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
45 / 64
»»

darkolord ::

Jezik nastavi na angleščino ...

lolipop2 ::

darkolord je izjavil:

Jezik nastavi na angleščino ...


samo ES al pa PT lahko izberem

lolipop2 ::

Sem našel customer support in Chat.. pa bo sedaj španec pogledal :)

Hmm... izgleda, da banka ne sprovede na amazon.es. V čem bi bil pa problem sedaj? Dve kartici mi je zavrnilo na Amazonu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

Uh, NLB Pay bi moral imeti. Od kdaj pa je to?!!

OK, sem instaliral, sedaj pa ni nič. Na amzonu sem šel v izbiro kartice za plačilo in nobenega sms nisem prejel

Badwolff ::

Na Unicredit so imeli nekaj časa blokado za Amazon.de, ker so bile neke zlorabe. Simoral posebej aktivirat, da so jo deblokirali. Vpraš na banko.

lolipop2 ::

mogoče vseeno bolje, da si nardim kar SEPA plačilo na Amazonu

lolipop2 ::

Evo, smo razrešili misterij. Najprej je bilo treba naštimati NLB Pay.... ampak potem je bila pa težava v tem, da je Amazon.es na črni listi NLB-ja. Sem preko videoklica z zdolgočaseno zaposleno uredil, da so mi za eno uro odprli možnost poslovanja z Amazon.es in je bojda sedaj plačilo šlo skozi.
Ne vem pa, kaj bo, če bom še kdaj želel kaj od tam. A bo treba spet na NLb klicati? Verjetno ja. V tem primeru bo verjetno bolje, da si naredim SEPA plačilo, ki ga ima v ponudbi Amazon. Če seveda ne bo isti drek, kot s karticami - blokada ponudnika.

Ah ja...

OK.d ::

Prvič slišim, da bi bil kdaj Amazon na črni listi in da mi ne bi plačilo kdaj šlo skozi, pa nakupujem iz različnih Amazonov, banka Nlb.
LPOK.d

solatjek ::

A kdo ve, kako se na amazon.it nastavi angleščina?

Buggy ::

se (se) ne...edino nemski ima to opcijo.

dunda ::

lolipop2 je izjavil:

Evo, smo razrešili misterij. Najprej je bilo treba naštimati NLB Pay.... ampak potem je bila pa težava v tem, da je Amazon.es na črni listi NLB-ja. Sem preko videoklica z zdolgočaseno zaposleno uredil, da so mi za eno uro odprli možnost poslovanja z Amazon.es in je bojda sedaj plačilo šlo skozi.
Ne vem pa, kaj bo, če bom še kdaj želel kaj od tam. A bo treba spet na NLb klicati? Verjetno ja. V tem primeru bo verjetno bolje, da si naredim SEPA plačilo, ki ga ima v ponudbi Amazon. Če seveda ne bo isti drek, kot s karticami - blokada ponudnika.

Ah ja...


Tole sranje sem imel pa tudi jaz že dvakrat letos (Amazon.de in NLB Mastercard). Sem jih preko Klika kontaktiral, pa so mi odklenili samo za čas plačila, pa takoj spet pride SMS, da so nazaj zaklenili. In to dvakrat letos.
Če bodo tako nadaljevali, bodo tole plačevanje čisto uničili.
https://www.kacnje.eu

lolipop2 ::

OK.d je izjavil:

Prvič slišim, da bi bil kdaj Amazon na črni listi in da mi ne bi plačilo kdaj šlo skozi, pa nakupujem iz različnih Amazonov, banka Nlb.


Ne vem, če vsi, ampakk amazon.es je na njej. Je nekaj razlagala, da je veliko nepravilnosti tam, pa goljufij.... uglavnem upam, da ne bo treba vsakič odklepat. Čeprav se bojim, da bo. KEr potem je bil spet zvečer sms, da so spet zaklenili amazon.es

Je*eš soobno tehnologijo, če je vse blokirano

celje ::

Na superduper Nkbm vzami viso predplacnisko. Nalozi, prenakazi,... denar in placuj kjerkoli in komurkoli. Boli jih k.

kumer ::

Na amazon.de sem opravil še 100... naročil, danes pa se mi je prvič pojavilo to okno:



Ali morda kde ve za kaj gre?

Hvala

LP

[SkA] ::

NKBM - imaš njihovo mDenarnico nameščeno in dodano to kartico v aplikacijo? Drugače po novem ne bo šlo.

kumer ::

Ja, točno to je bil problem.

Sem namestil mdenarnico, dodal VISA kartico, ko sem šel znova na amazon plačilo, se mi je odprlo dodatno okno z obvestilom NKBM, da moram potrditi nakup v mdenarnici.
To sem storil in zadeva je rešena. :D



Hvala

LP

lolipop2 ::

A je enak sistem tudi na NLBPay?

opeter ::

lolipop2 je izjavil:

A je enak sistem tudi na NLBPay?


To bi tudi mene zanimalo. Ne morem plačati z Mastercard na Amazonu, ker mi zavrne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lolipop2 ::

opeter je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

A je enak sistem tudi na NLBPay?


To bi tudi mene zanimalo. Ne morem plačati z Mastercard na Amazonu, ker mi zavrne.


Meni so morali prek NLB pomoči odobriti poslovanje z Amazon za nekaj ur, da sem lahko sprovedel plačilo. Potem pa sem dobil po dveh urah nazaj SMS, da so ponovno zablokirali.
Ne vem, zakaj je Amazon na črni listi pri NLB :-/

MrStein ::

To jih je že več povedalo, da ima banka Amazon na črni listi. Pa baje je vsak Amazon ločen. Večkrat omenjajo španskega kot blokiranega. Jaz sem naročal na IT, DE in UK pa nikoli problemov, je pa res da naročam tam enkrat-dvakrat letno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lolipop2 ::

MrStein je izjavil:

To jih je že več povedalo, da ima banka Amazon na črni listi. Pa baje je vsak Amazon ločen. Večkrat omenjajo španskega kot blokiranega. Jaz sem naročal na IT, DE in UK pa nikoli problemov, je pa res da naročam tam enkrat-dvakrat letno.


Španski je 100%. Bom pa v prihodnjih dneh jemal še s DE in sporočim. Do sedaj je tam delalo ok.

Badwolff ::

Nemški je bil že kdaj na črni listi. Vsaj na UniCredit

UganiKdo ::

To je pac posledica izjemno ohlapnega upostevanja varnosti pri karticnem poslovanju s strani amazona. In potem ljudje tezijo bankam namesto, da bi uredili z amazonom.

MrStein ::

Kaj pa bi uredil na Amazonu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mynology ::

Živjo!
Zanima me, ali lahko naročim iz nekaj Amazona (ZDA) in napišem naslov poštnega ležeča Pošte Slovenije?
Kam bo prišla pošta iz carine?
Hvala

[SkA] ::

Že dolgo nisem ničesar vračal na Amazon.de - kakega DHL Parcelshopa, ki bi sprejemal njihove 'return labels' za brezplačno vračilo v Sloveniji verjetno še vedno nimamo, ane?

Par strani nazaj je delfinus omenjal, da je z return labelom prišel na našo pošto, ki je zadevo spravila dalje do DHLa? Na zadnje sem sam kril poštnino, pa so mi jo potem povrnili, ampak je uslužbenka na pošti ob tem prelepila črtne kode na zunanji strani paketa, da me je potem skrbelo, če/kdaj bodo sploh zaznali vračilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Badwolff ::

Sprimtaš kar ti pošljejo in neseš na pošto.

[SkA] ::

Pa nalimaš tisto DHL return connect nalepko na paket?

Hispartija ::

Kako pa je z vračilom denarja na Mastercard (ne prepaid, torej kreditno). S tem sem namreč plačala izdelek, pa pravijo da mi bodo denar vrnili na to kartico. Glede na to, da imam mesečni limit na tej kartici, kateri se potem poravna 18. v mesecu.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Refund normalno pristane na kartici.
Ce je obracunsko obdobje ze mimo bos pac v plusu do naslednjega zapravljanja.
Samael != Samuel

mynology ::

Živjo!
Zanima me, ali lahko naročim iz nekaj Amazona (ZDA) in napišem naslov poštnega ležeča Pošte Slovenije?
Kam bo prišla pošta iz carine?
Hvala

UganiKdo ::

Kaj misliš, kam bodo poslali obvestilo, če bo na kuverti naslov poštno ležeče?

Pomoje bodo žrebal med severnim in južnim polom.

mynology ::

Ja.
Mislim, če bo na paketu pisal naslov poštnega ležeča, ali bo na ta isti naslov bo prišla tudi pošta iz carine?
Kaj pa če bo paket dostavil en drugi dostavljalec in ne Pošta Slovenije?

Sory, ampak samo želim preveriti, če bi bilo to izvedljivo.

UganiKdo ::

mynology je izjavil:

Ja.
Mislim, če bo na paketu pisal naslov poštnega ležeča, ali bo na ta isti naslov bo prišla tudi pošta iz carine?
Kaj pa če bo paket dostavil en drugi dostavljalec in ne Pošta Slovenije?

Sory, ampak samo želim preveriti, če bi bilo to izvedljivo.


probaj globoko zadihat in razmisli, kam naj bi po tvoje poslali obvestilo, če je edini naslov s katerim razpolagajo poštno ležeče?

Reaper ::

Jek do od vas že mogoče na Amazon DE kupoval digitalne zadeve?

Rad bi vzel tole: https://www.amazon.de/gp/product/B00B41...

Napiše mi ,da zaradi regijskih omejitev ne morem opraviti nakupa. Kot nalašč mi je naročnina na VPN ravno potekla, probal sem z dvema zastonjskima VPN-jema ampak ni bilo sreče. Iz Amazon US digitalne zadeve kupujem že 10 let in ni nikoli bilo problema.

celje ::

enostavno. dodaj se en naslov med svoje naslove na amazonu. izberi v A ali D. vseeno kateri naslov. potem daj zadevo v kosarico, izberi dostavo na nov naslov. placaj, zadevo podem najdes med svojimi digitalnimi nakupi. pozor, to se ne nahaja med ostalimi nakupi "fizicnih" zadev.

Reaper ::

Hvala, sem že probal omenjeno opcijo, ker imam C&M naslov in MailboxDE, sem ju tudi nastavil kot privzeta naslova pa še vedno dobim isti problem.

Reaper ::

Sem našel rešitev, potrebno je iti na ta naslov: https://www.amazon.com/hz/mycd/myx?ref=...

Tu je potrebno spremeniti regijo v DE, trenutno sem imel nastavljeno US.

pol3ni ::

Pozdravljeni.

V Chrome brskalniku sem imel vtičnik,ki je omogočal ogled cen na ostalih amazon straneh za isti artikel.Zraven cene mislim,da je bil vprašaj in ko si tam kliknil je pokazalo še ostale cene na drugih amazon straneh.
Ali kdo ve kaj je to za en vtičnik.
Hvala

fireX88 ::

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Reaper ::

Vtičnik se imenuje Price Snoop: https://chrome.google.com/webstore/deta...

pol3ni ::

Reaper je izjavil:

Vtičnik se imenuje Price Snoop: https://chrome.google.com/webstore/deta...


E to vidiš.To sem iskal.Najlepša hvala

Reaper ::

Ni za kaj 8-)

celje ::

obstaja kaj podobnega za ff?

in za safari na ios napravah?

Badwolff ::

Na Amazon je zdej za vse poštnina 7€ ali več, tako da se manjših stvari sploh ne splača kupovat.

Okapi ::

Se spalača, samo ne samo po eno stvar. Naročiš več poceni stvari, poštnina ostane enaka.

mtosev ::

Jaz manjše nakupe na Amazonu nisem nikoli delal. Da porabim vsaj 50 eur ali več.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lolipop2 ::

Uh.... Amazon.de... nabavil sem nekaj v vrednosti 15€. Poštnina je bila gratis.
Sedaj pa vidim, da paket prihaja iz US. 8-O

Sedaj vidim, da je pri artiklu napisan nek nemški brand, spregledal pa sem da je nekje zapisano "Dispatched from and sold by Best Health Shop. For further information, company details, terms and conditions, and cancellation rights, please click on the seller's name." Ta Health Shop je pa v ZDA.

Takle pa je račun iz Amazona:



Me čaka še kakšno dodatno plačilo?

Poslano je preko Asendie.

MrStein ::

lolipop2 je izjavil:


Me čaka še kakšno dodatno plačilo?

Težko rečt. Če ti naša carina zaračuna DVV, potem izdelka ne boš dobil, dokler jim ne plačaš.

Če so Nemci dobro uredili papirje, potem bi moralo iti skoz.

Če boš plačal dodatno, ti Amazon povrne razliko, samo jim moraš posebej rečt, na support.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lolipop2 ::

MrStein je izjavil:

lolipop2 je izjavil:


Me čaka še kakšno dodatno plačilo?

Težko rečt. Če ti naša carina zaračuna DVV, potem izdelka ne boš dobil, dokler jim ne plačaš.

Če so Nemci dobro uredili papirje, potem bi moralo iti skoz.

Če boš plačal dodatno, ti Amazon povrne razliko, samo jim moraš posebej rečt, na support.


Itak sem pripravljen plačati. V nobenem primeru ne bo veliko. Bomo videli, kako se bo to odvilo. Rahlo nepozoren sem bil, ko sem vrgel v košarico. Me je pa zmedla tudi gratis poštnina

Če bo DDV, bom pa Amazonu pisal. Hvala.
««
45 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722164 (630) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122827 (2401) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376359 (2643) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433870 (16990) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510192 (9278) Robert

Več podobnih tem