» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
46 / 64
»»

Daniel ::

A iz UK sedaj, ko so šli iz EU še ni Carine? Nekaj sem naročil na Mobilefun.co.uk, poslano iz UK, dobil sem pošto od Carinske pošte, poslal račun, sistem mi je predvidel nekje 16 EUR dajatev. Čez 3 dni pride kuverta, za plačati pa je bilo 2,5 EUR, kolikor je strošek postopka. Nikjer nisem našel zapisano, da bi bile dajatve že plačane, kje je fora?

Na njihovi strani sem našel samo za pošiljanje izven EU:
DDU (Delivery Duty Unpaid) - Orders sent outside of the European Community
All orders sent outside of the UK and EU are shipped on a DDU (Delivery Duty Unpaid) basis and may be subject to local customs import duty which is charged on the value of the purchase. Payment of these fees is the sole responsibility of the customer. For example, customs duty must be paid on all orders over $200 when shipped to the United States.

Payment of the duty charge is necessary for the release of your order from customs on arrival to your country.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

jocoj ::

Kdo trenutno dostavlja v Sloveniji naročila iz amazon.com (sold by Amazon, ships from Amazon) in ali ta, ki dostavlja zaračuna, oziroma zakomplicira z dajatvami in manipulativnimi stroški? Ob plačilu na amazon.com se seveda odvede slovenski DDV in rezervirajo sredstva za dajatve. Vem, da bo amazon povrnil morebitne stroške, vendar se mi ne da s tem ubadati. Zato bi rad vedel, če ima kdo nedavne izkušnje s tem.

Vuli ::

le kdo, Kaufman verjetno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Kodrnusa ::

Naročili smo iz amazon.de Jordan dres za otroka. Po plačilu sem pogledal tracking in pošiljajo iz kitajske. Dres je najbrž fake..
Kako je možno da lahko na amazonu prodajajo fake in še iz kitajske. Najbrž bodo na carini zaplenili in bomo morali plačati še kazen ter uničenje... Če ima kdo kak info kako je s tem...
Ko naročuješ nikjer ne piše da je iz kitajske..

https://www.amazon.de/dp/B08JYM2ZLR/ref...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Okapi ::

O, piše, samo moraš malo pogledati, kje.

Prvi znak, da ni iz EU, je že takoj viden.
No VAT on this offer

Potem pa klikneš še na "Details" pri naročilu in vidiš:

Detailed Seller Information

Business Name:Shenzhen Daoshendianzishangwuyouxiangongsi
Business Type:Privately-owned business
Trade Register Number:91440300MA5F33B39H
Business Address:
Matianjiedao Shutianpu Disigongyequ
Di 85 Dongerlou 203
Shenzhen
Guangmingxinqu
Guangdong
518000
CN

Na Amazon.de lahko vsak prodaja, tudi Kitajci. Pred časom je bilo celo veliko prevarantov, ki robe sploh niso poslali. Sedaj so to menda malce uredili.

rs1975 ::

Kodrnusa je izjavil:

Naročili smo iz amazon.de Jordan dres za otroka. Po plačilu sem pogledal tracking in pošiljajo iz kitajske. Dres je najbrž fake..
Kako je možno da lahko na amazonu prodajajo fake in še iz kitajske. Najbrž bodo na carini zaplenili in bomo morali plačati še kazen ter uničenje... Če ima kdo kak info kako je s tem...
Ko naročuješ nikjer ne piše da je iz kitajske..

https://www.amazon.de/dp/B08JYM2ZLR/ref...


Jaz se na Amazonu držim pravila, da kupujem samo kar je direktno od Amazona. "Dispatched from and sold by Amazon" ali pa "Fulfilled by Amazon".. Pa poštnina je bila vedno 7,99 EUR, pri tebi je pa 9,99 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

OK.d ::

To bo verjetno kmalu veljalo tudi za EU uporabnike?
https://www.engadget.com/amazon-stop-ac...
LPOK.d

Ales ::

OK.d je izjavil:

To bo verjetno kmalu veljalo tudi za EU uporabnike?
https://www.engadget.com/amazon-stop-ac...

Misliš, ali bi to v prihodnosti lahko veljalo tudi za Visa kreditne kartice, izdane v EU? Kdo ve. V nekaterih komentarjih na to situacijo omenjajo, da se v ozadju skriva težava z "optimizacijo" plačevanja davkov in ne direktno višina provizij za UK kreditne Visa kartice.

mtosev ::

Jaz mam viso in mi tole ne bo všeč, če pride do tega tudi v EU.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kodrnusa ::

Okapi je izjavil:

O, piše, samo moraš malo pogledati, kje.

Prvi znak, da ni iz EU, je že takoj viden.
No VAT on this offer

Potem pa klikneš še na "Details" pri naročilu in vidiš:

Detailed Seller Information

Business Name:Shenzhen Daoshendianzishangwuyouxiangongsi
Business Type:Privately-owned business
Trade Register Number:91440300MA5F33B39H
Business Address:
Matianjiedao Shutianpu Disigongyequ
Di 85 Dongerlou 203
Shenzhen
Guangmingxinqu
Guangdong
518000
CN

Na Amazon.de lahko vsak prodaja, tudi Kitajci. Pred časom je bilo celo veliko prevarantov, ki robe sploh niso poslali. Sedaj so to menda malce uredili.


Ja, samo če prodajajo fake robo to ni moja stvar. Amazon bi moral bit legit. Ce pa ne pošljejo pa tako ali tako amazon povrne denar.
Jaz tudi vedno kupim od Amazona in ne od 3rd party prodajalcev. To je zena narocila in je sedaj zmeda. Poslano je bilo takoj, sedaj me samo skrbi ali bo carina kej težila zarad robe. Res da nikjer ne piše Nike ali Adidas, ampak najbrž je Jordan 23 zaščiten brand. No bomo videli, hvala za info.

OK.d ::

Ali lahko pri Amazonu združuješ nakupe, če so od istega prodajalca?
LPOK.d

lolipop2 ::

Hmm, kako pa bo tu:



To je tisti nakup iz amazon.de, ko je prodajalec poslal iz ZDA, davek 22% pa je na računu obračunan. A se na podlagi tega že lahko sluti, kaj bo?

Daniel ::

Če so pravilno izpolnili vse obrazce boš dobil iz Carine poziv po navadni pošti, nato izpolniš spletni obrazec, nakar poštar prinese pošiljko in plačaš 2,5 eur.

lolipop2 ::

Daniel je izjavil:

Če so pravilno izpolnili vse obrazce boš dobil iz Carine poziv po navadni pošti, nato izpolniš spletni obrazec, nakar poštar prinese pošiljko in plačaš 2,5 eur.


OK, tnx. Bomo videli v naslednjih dneh. Moram biti v bodoče bolj pozoren, kdo je pošiljatelj oz. od kod je

jocoj ::

Daniel je izjavil:

Če so pravilno izpolnili vse obrazce boš dobil iz Carine poziv po navadni pošti, nato izpolniš spletni obrazec, nakar poštar prinese pošiljko in plačaš 2,5 eur.
Kaj pa če kupiš direktno preko amazon.com. Se pravi iz njihovega skladišča in oni odpošljejo. Slovenski davek seveda obračunan. Ali naši tudi težijo s to popolnoma nepotrebno birokracijo, ali imajo pogodbeno elektronsko urejeno?

Kvinta ::

Na Amazonu ne vem kak je na Ebayu sem tak že dostikrat naročil pa nisem plačal nič dodatno vse je prišlo direktno domov.
A.C.A.B

user-pass ::

OK.d je izjavil:

To bo verjetno kmalu veljalo tudi za EU uporabnike?
https://www.engadget.com/amazon-stop-ac...

Verjetno ne. https://www.reuters.com/world/uk/amazon...

"Since Britain's exit from the European Union, an EU-enforced cap on fees charged by card issuers is no longer in place in the UK, meaning providers are free to hike charges.
Visa last month began charging 1.5% of the transaction value for credit card payments made online or over the phone between the UK and EU, and 1.15% for debit card transactions, up from 0.3% and 0.2%, respectively."

mtosev ::

Zdaj ko se začenja black friday, cyber monday, etc... A se splača sedaj kaj kupiti ali niso popusti nič posebnega?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregex ::

Je kdo kaj naročeval te dni iz španskega oz. francoskega amazona? Namreč na obeh normalno oddam naročilo, čez 15 minut pa prekličejo naročilo, češ da plačilo ne gre skozi. Na nemškem pa naročil brez problemov. Skb visa.

MrStein ::

Sem ta teden naročil in tudi dobil iz FR Amazona.

Plačilo z Mastercard.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Reaper ::

Mene je tudi enkrat, par mesecev nazaj nekaj hecalo na SP Amazonu, ni šlo plačilo z mojo Viso čez. Sem potem iz Vise denar nakazal na Revolut in plačal z Revolutom in je šlo čez.

Kodrnusa ::

Samo povem, da smo dobili jordan/chicago bulls dres iz Kitajske za mulca. Nobenih stroškov dodatnih, nobene carine...

Machete ::

Hudo, a je bil fan ko je jordan šplilal v 90ih? :D
Pač je šlo mimo, ker ne odprejo vsega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jocoj ::

Gregex je izjavil:

Je kdo kaj naročeval te dni iz španskega oz. francoskega amazona? Namreč na obeh normalno oddam naročilo, čez 15 minut pa prekličejo naročilo, češ da plačilo ne gre skozi. Na nemškem pa naročil brez problemov. Skb visa.
Danes sem naročil iz US Amazona in je čez cca 5 ur prišlo obvestilo o zavrnitvi plačila. Debetna Mastercard.

Kodrnusa ::

Machete je izjavil:

Hudo, a je bil fan ko je jordan šplilal v 90ih? :D
Pač je šlo mimo, ker ne odprejo vsega.


Haha, ne jaz sem se zmeraj fan, in ga pumpam, ne dovolim da kej od Dončiča kupi haha. Pa tako ali tako vidi pri meni vse Jordan..
Mislim da ni sli mimo, ker je prislo preko Nizozemske in potem Dunaja. Dostavil je DPD.

__Devil__ ::

Bi kdo mogoče vedel zakaj ni nikjer na evropskih straneh (it,fr,de,es) Amazona na zalogi nov iPad 9 64gb ali iPad Pro 2021 128gb? Pri vseh piše, da bo odposlano, ko bo zaloga -> "Usually dispatched within 1 to 2 months." Ali je res tako popularen ta model, ki ga iščem? Cene so boljše kot v Slo, ampak nikjer zaloge :D, imaš na voljo rabljene, ampak nebi tvegal, potem raje kupim rabljenega v Slo.

OK.d ::

Mene pa zanima, po kakšnem ključu imaš free vračilo izdelka?
Namreč dobil sem pokvarjen izdelek in bil prijetno presenečen, ko se je izpisalo brezplačno vračilo izdelka preko DHL-a.
Izdelek je bilo samo potrebno nesti na pošto, kjer imajo pogodbo z DHL.
Pred par leti, sem moral sam kriti stroške pošiljanja nazaj.
Še izdelek, katerega sem poslal nazajhttps://www.amazon.de/-/en/Segment-Cont...
LPOK.d

mtosev ::

Na Amazonu imajo poceni Omron digitalni termometer za 19.99 eur. Popust je -69%, če koga zanima. Mi smo enega vzeli. Danes do polnoči je znižana cena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Link?
LPOK.d

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Daniel ::

Ocene so pa bolj tako tako. Sicer pa jaz s temi IR termometri nimam najboljših izkušenj, vsakič pokažejo drugače. Smo se raje vrnili na navadne digitalne.

mailer ::

Sem hotel kupit napajalnik Corsair RM750x, kjer naj bi bila cena 102€ z našim davkom pa mi v košarici napiše model rm550x. Ker ne želim pošiljat nazaj v primeru da dobim slednjega sem naročilo preklical.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

lolipop2 ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm, kako pa bo tu:



To je tisti nakup iz amazon.de, ko je prodajalec poslal iz ZDA, davek 22% pa je na računu obračunan. A se na podlagi tega že lahko sluti, kaj bo?


Update:

Danes sem prejel pošilko, doplačal 5,80€

Torej, nakup na Amazon.de je bil za 15 €, na računu že obračunan DDV 22%. Poslano pa je bilo iz ZDA. Na CN22 je bila označena vrednost 9 $ sale of goods.
Na računu od Pošte pa je samo vrednost odkupna 5,80€, ki sem jo poravnal poštarju.

A je to OK?

rs1975 ::

A daš link do izdelka na Amazonu?

lolipop2 ::

https://www.amazon.de/gp/product/B00P19...

DDv je bil na računu 22%. Spregledal pa sem, da bo poslano iz ZDA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

rs1975 ::

Jaz se na Amazonu zanašam na to, da je poštnina vedno 7,99 EUR. Če je kaj več je že sumljivo, oz. gre verjetno za pošiljanje izven EU.
Ne vem pa kaj pomeni, če piše "Dispatched from and sold by Amazon." A je to sigurno EU skladišče ali je lahko tudi npr. UK?

lolipop2 ::

Bila je gratis poštnina :))
Evo, ravnokar dobil specifikacijo od carinske pošte:

uvozne dajatve (DDV) 3.30
carinsko posredovanje 2.05 + ddv 0.45

na original računu iz Amazona pa je bil DDV že notri vštet:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Steinkauz ::

Piši amazonu pa ti bodo vrnil ddv.

Drugač pa kupil si na amazonu, ampak ne od amazona direktno.
Dispatched from and sold by Best Health Shop.
Tko da je na žalost treba bit pozoren s kje pošilja, če ne pošlje amazon (ki vedno iz EU če naročaš na amazon.de)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

lolipop2 ::

Steinkauz je izjavil:

Piši amazonu pa ti bodo vrnil ddv.

Drugač pa kupil si na amazonu, ampak ne od amazona direktno.
Dispatched from and sold by Best Health Shop.
Tko da je na žalost treba bit pozoren s kje pošilja, če ne pošlje amazon (ki vedno iz EU če naročaš na amazon.de)


mhm, vem... zajebal sem, ko sem spregledal. Za naslednjič bom vedel.
Ampak vseeno, ne bi smel 2x plačati DDV. Ali ga oni ne bi smeli zaračunati, ali pa carinska pošta ne.

Kje pa najdem kontakt za reklamacijo na amazon.de?

Steinkauz ::

Pišeš na support. Jst ponavadi kr na livechat, je najhitrej

jocoj ::

jocoj je izjavil:

Gregex je izjavil:

Je kdo kaj naročeval te dni iz španskega oz. francoskega amazona? Namreč na obeh normalno oddam naročilo, čez 15 minut pa prekličejo naročilo, češ da plačilo ne gre skozi. Na nemškem pa naročil brez problemov. Skb visa.
Danes sem naročil iz US Amazona in je čez cca 5 ur prišlo obvestilo o zavrnitvi plačila. Debetna Mastercard.

Če bo imel kdo slučajno podoben problem.
Po par dneh pingponga s centrom za pomoč delavske hranilnice, so končno ugotovili, da imajo blokirano poslovanje z amazon.com. Če hočeš od tam kaj naročiti, ti morajo na tvojo prošnjo odstraniti interne varnostne mehanizme za kakršnekoli nakupe s kartico. Posebej poudarjajo, da potem niso odgovorni za morebitne reklamacije. No, to je bila kaplja čez rob, da sem odprl račun drugje in se istočasno rešil še debilne Rekona identifikacije.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

tikitoki ::

UganiKdo je izjavil:

To je pac posledica izjemno ohlapnega upostevanja varnosti pri karticnem poslovanju s strani amazona. In potem ljudje tezijo bankam namesto, da bi uredili z amazonom.


Sej so tudi banke krive. Imas moznost, da nakup potrdis preko bankine aplikacije. Pri meni je bila transakcija izpeljana brez potrdila placila. To je zajeb na strani banke.

rs1975 je izjavil:

Jaz se na Amazonu zanašam na to, da je poštnina vedno 7,99 EUR. Če je kaj več je že sumljivo, oz. gre verjetno za pošiljanje izven EU.
Ne vem pa kaj pomeni, če piše "Dispatched from and sold by Amazon." A je to sigurno EU skladišče ali je lahko tudi npr. UK?


Sam sem opazil, da je bila posnitna za nov izdelek 7,99 EUR. Postnina za isti izdelke iz amazon warehouse je bila 34,99 EUR. Tak, da so vcasih mal cudni:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mtosev ::

Sem tukaj prebral, da je nekaterim paket prevzela hrvatska pošta. Danes sem odprl Amazon in piše hrvatska post. Očitno bo paket prišel iz Hrvaške.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Steinkauz ::

Ma ta ma amazon malo čudno.
Men je tut prvo pisalo hrvaška post, potem se je pa tracking spremenil in je bla lokacija italija pa čist drug provider.

mat11 ::

V teh časih ,ko je povečano pošiljanje, se splača doplačati hitro pošto. Dvakrat dobil v dveh dneh. Pri navadnem pošiljanju bo čakal kakšnih 14 dni. Doplačilo, celih 1euro in 30centov.
mat

mtosev ::

Hmm jaz nisem niti gledal kolk je dodatno za hitrejšo dostavo. Nič ne rabim nujno. 8 eur je bila poštnina pa so mi stuff razdelili v 5 paketov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

So pa pri Amazonu hitri. En paket se danes zjutraj že dobil. Stuff sem pa naročil v ponedeljek.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

barakus ::

Mene zanima, če se da naročit robo na Amazon.de na kakšen paketomat ali prevzem na pošti, pretrolu itd.

Naročam eno božično darilo, pa ne bi rad da starši vidijo / prevzamejo moj paket.

Kodrnusa ::

barakus je izjavil:

Mene zanima, če se da naročit robo na Amazon.de na kakšen paketomat ali prevzem na pošti, pretrolu itd.

Naročam eno božično darilo, pa ne bi rad da starši vidijo / prevzamejo moj paket.

Naroci kolegu na dom, ali sebi v službo .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

makucv ::

Eno vprašanje za bolj izkušene nakupovalce na Amazonu:
Na amazon.de se naročil neko robo, ki sedaj že zelo zamuja. Tracking pošiljke se je ustavil pred enim tednom v Franciji in že cel teden ni ažuriran.
Amazon pravi, da se je verjetno paket izgubil in da lahko zahtevam vračilo kupnine.
Meni se ne mudi in zadeva je bila cenovno ugodna.

Zdaj me zanima koliko časa lahko še počakam, da se paket čudežno najde oz. kdaj je smiselno zahtevati vračilo kupnine?
««
46 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723236 (1702) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123089 (2663) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376434 (2718) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434338 (17458) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510262 (9348) Robert

Več podobnih tem