» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
35 / 64
»»

Okapi ::

Provizija od banke, za pretvorbo v funte?

CleanPower ::

Torej je že kdo pogruntal kako je lahko direct bank account debit varen?

MrStein ::

Misliš SEPA bremenitev?
Uporablja se že leta, po celi EU (no, evrski coni), verjetno na milijone. Zakaj ne bi bil varen?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krepki ::

17.novembra sem naročil na Amazon de steklo za uro,datum dostave je bil od 29.11 do 17.12.2018 sumim,da zadeva ne bo dostavljena,saj je vse kar sem do sedaj noaročeval prispelo že par dni prej,kot je bilo določeno,to se mi pa zdi malo predolgo,a je možno,da dostava traja en mesec?

frudi ::

Malo več informacij je potrebnih. Kakšen je status naročila, predvsem a je že bilo odposlano? Če ja, si dobil kakšno sledilno številko in jo preveril pri dostavni službi? Potem pa še en pomemben faktor - od katerega prodajalca točno si zadevo naročil? A je bila zadeva 'sold by amazon', 'fulfilled by amazon' ali pa morebiti kakšen čisto tretji prodajalec? V slednjem primeru, si preveril, kaj za enega prodajalca to sploh je in kje se nahaja? Namreč tudi na amazonu se najdejo kitajski prodajalci, ki robo pošiljajo iz hong konga ali celinske kitajske, v tem primeru je mesec dni za dostavo čisto normalno.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krepki ::

17.novembra sem naročil 19 sem dobil obvestilo da je odpremljeno,predviden datum dostave.
Sicer pa gre za tole steklo.
https://www.amazon.de/gp/product/B078PH...

amacar ::

Tole si lepo naročil od kitajca, ki prodaja na amazonu (Dispatched from and sold by YANSHG), torej je rok čisto v skladu z ostalimi kitajci. Če klikneš na njegov link dobiš podatke:
Detailed Seller Information
Business Name:shenzhenshiyanshengkejiyouxiangongsi
Trade Register Number:9140300MA5EK4HJ2X
Business Address:
longgangqulongchengjiedao
aixinAquaixinxibaxiang7hao1dong402
shenzhen
guangdong
518100
CN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

frudi ::

Ja, tole je kitajski prodajalec, tako da se boš potencialno še načakal, sploh sedaj v pred-prazničnem času. Amazon kot kaže pri ocenjevanju časa dostave ne upošteva opcije, da se roba pošilja s kitajske, zato je treba pri kitajskih prodajalcih naveden čas dostave jemati s krepko rezervo. Po mojih izkušnjah lahko dostava traja od dveh tednov pa tudi do dveh mesecev, doživel sem že oboje in še kaj vmes.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krepki ::

Sem jih kontaktiral včeraj,danes zjutraj dobil odgovor,da je logistična služba sporočila,da je paket prispel v ciljno državo in da je na carini,ter da jim naj dam časa še kak dan,če paket ne bo dostavljen jih moram ponovno kontaktirat,bomo videli počakam še kak dan.

krepki ::

Paket je prispel,tako da so dvomi,da paketa sploh ne bo bili odveč.

Neznalka ::

Zanimam se za izdelek na amazon.com in sem se preklikala na zadnji korak pred potrditvijo naročila, kjer dobim ven to ceno:

Items: EUR 18,28
Shipping & handling: EUR 15,32
Total before tax: EUR 33,60
Estimated tax to be collected: EUR 0,00
Import Fees Deposit: EUR 7,40

Zanima me, ali je to vse ali je treba še dodatno plačat kaj (DDV) na naši carini?

St235 ::

Ne, to bi praviloma moralo it skozi brez tezav. Ce bi se slucajno kaj zataknilo pri amazonu ne bo tezav s povracilom.

LeQuack ::

Neznalka je izjavil:

Zanimam se za izdelek na amazon.com in sem se preklikala na zadnji korak pred potrditvijo naročila, kjer dobim ven to ceno:

Items: EUR 18,28
Shipping & handling: EUR 15,32
Total before tax: EUR 33,60
Estimated tax to be collected: EUR 0,00
Import Fees Deposit: EUR 7,40

Zanima me, ali je to vse ali je treba še dodatno plačat kaj (DDV) na naši carini?


Izdelek za 15€ it USA naročevat je nekaj najbolj nesmiselnega, več boš dala za poštnino in carino kot za izdelek. Enostavno najdi izdelek nekje v EU in ga tam naroči.
Quack !

MrStein ::

... razen če je potem v EU vseeno dražje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fireX88 ::

zanima me, ali kaj komplicirajo pri varčilu izdelka, ki je v uporabi dobra 2 tedna. poškodb ni.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

letmein ::

Če bo kdo kaj večjega naročeval na amazon.de in bi bil pripravljen vzet poleg vzet še eno malenkost(add on item, 2 koščka plastike) za 5EUR in mi jo "prodat" za neki EUR več naj piše na ZS. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

fireX88 ::

fireX88 je izjavil:

zanima me, ali kaj komplicirajo pri varčilu izdelka, ki je v uporabi dobra 2 tedna. poškodb ni.


Anyone?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Markec1234 ::

Živjo vsem!
Odločam se, kje bi kupil računalnik po delih...preko podjetja (povrnjen DDV). Izbiram med amazon.de, computeruniverse.com in pa sestavi.si. Na amazonu za enake izdelke lahko prišparam nekje 10€, kar pa zame ni tako majhen znesek oziroma ga lahko porabim za kakšno malo boljšo komponento. Torej, ker je to nemški amazon, imajo cene 19% DDV, če prav razumem. Ko izbereš slovenski naslov, cene dobijo 22% DDV. To mi je še jasno. Potem pa ne razumem naslednjega: če naročim na podjetje, bo država povrnila 22% DDV ali 19% DDV? Sicer bolj ko razmišljam bolj logično mi je, da povrnejo 22% ampak vseeno bi se rad prepričal. Mogoče ne bom kupil vseh komponent po amazonu ampak samo cenejše in pomoč bi mi res prav prišla.
Lp, Mark

jernejl ::

V Amazonu vpiši svojo davčno številko, pa ti bodo ob nakupu zaračunali ceno brez DDV-ja, tako da ti država ne bo ničesar vračala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

delfinus ::

fireX88 je izjavil:

fireX88 je izjavil:

zanima me, ali kaj komplicirajo pri varčilu izdelka, ki je v uporabi dobra 2 tedna. poškodb ni.


Anyone?


Uporabljal nek Harmony Logitech daljinec par dni. Ni podpiral ene naprave, ceprav bi se naj dalo vse sprogramirat. Vrnil nazaj z embalazo, ki sem jo dobil poleg. Ceprav sem moral uporabiti skarje, da se prisel do daljinca. Vrnil vse in sem dobil povrnjeno celotno ceno + postnino + postnino mojega posiljanja nazaj. To je bilo na Amazon.co.uk lansko leto.

lp, d.

fireX88 ::

delfinus je izjavil:

fireX88 je izjavil:

fireX88 je izjavil:

zanima me, ali kaj komplicirajo pri varčilu izdelka, ki je v uporabi dobra 2 tedna. poškodb ni.


Anyone?


Uporabljal nek Harmony Logitech daljinec par dni. Ni podpiral ene naprave, ceprav bi se naj dalo vse sprogramirat. Vrnil nazaj z embalazo, ki sem jo dobil poleg. Ceprav sem moral uporabiti skarje, da se prisel do daljinca. Vrnil vse in sem dobil povrnjeno celotno ceno + postnino + postnino mojega posiljanja nazaj. To je bilo na Amazon.co.uk lansko leto.

lp, d.



hvala :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Markec1234 ::

jernejl je izjavil:

V Amazonu vpiši svojo davčno številko, pa ti bodo ob nakupu zaračunali ceno brez DDV-ja, tako da ti država ne bo ničesar vračala.

Tako enostavno? Moram potem to še vedno beležiti pod osnovna sredstva ali ne? Se pravi enako ja najbrz tudi na computeruniverse?

Furbo ::

Ja seveda moraš beležiti. Pa k amazonu prištej še poštnino.

Pa butasto je vleči vsako komponento od nekje drugje, kupi cel sistem in ne pozabi na licenčen OS.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Markec1234 ::

Furbo je izjavil:

Ja seveda moraš beležiti. Pa k amazonu prištej še poštnino.

Pa butasto je vleči vsako komponento od nekje drugje, kupi cel sistem in ne pozabi na licenčen OS.

Poštnine piše da ni (eligible for free shipping). Torej beležim pod osnovna sredstva, a ker sem že kupil brez DDV-ja mi ničesar ne bodo povrnili in to je to?

LeQuack ::

Poštnina je vedno, si pa res optimist.
Quack !

Okapi ::

Markec1234 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja seveda moraš beležiti. Pa k amazonu prištej še poštnino.

Pa butasto je vleči vsako komponento od nekje drugje, kupi cel sistem in ne pozabi na licenčen OS.

Poštnine piše da ni (eligible for free shipping). Torej beležim pod osnovna sredstva, a ker sem že kupil brez DDV-ja mi ničesar ne bodo povrnili in to je to?

"Free shipping" je v Nemčiji. In nabavo moraš prijavit tudi v DDV-O.

Markec1234 ::

Optimist/realist kot da je važno, piše Your order qualifies for FREE Delivery kar ponavadi pomeni da poštnine ni. Pač ponavadi to pomeni to razen če je napisano v metaforah. Sem se pa res sedaj bolj pozanimal in videl da je free shipping samo za Nemčijo, Luksemburg, Avstrijo itd.

Okapi je izjavil:

Markec1234 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja seveda moraš beležiti. Pa k amazonu prištej še poštnino.

Pa butasto je vleči vsako komponento od nekje drugje, kupi cel sistem in ne pozabi na licenčen OS.

Poštnine piše da ni (eligible for free shipping). Torej beležim pod osnovna sredstva, a ker sem že kupil brez DDV-ja mi ničesar ne bodo povrnili in to je to?

"Free shipping" je v Nemčiji. In nabavo moraš prijavit tudi v DDV-O.

Ok. Hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

Zanima me glede vračila. Koliko časa potrebujejo (ko dobijo pošiljko), da sprožijo nadaljnji postopek oz. vsaj zabeležijo, da so pošto dobili? Po sledenju pošiljke, je bila pošta v petek pri njih (DE amazon), na amazonu pa še niso nič zabeležili.

tnx
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Pezdicek ::

Če prekličeš naročilo izdelka, amazon vrne denar na kk?

Furbo ::

Saj ga niti ne vzame, dokler ti že ne pošlje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pezdicek ::

So... takoj po naročilo so mi iz kartice vzeli denar. Naročilo sem preklical, ga ni med orders in tudi na mail sem dobil "Wir konnten den/die folgende/n Artikel Ihrer Bestellung stornieren:"
...

harmony ::

fireX88 je izjavil:

Zanima me glede vračila. Koliko časa potrebujejo (ko dobijo pošiljko), da sprožijo nadaljnji postopek oz. vsaj zabeležijo, da so pošto dobili? Po sledenju pošiljke, je bila pošta v petek pri njih (DE amazon), na amazonu pa še niso nič zabeležili.

tnx

Jaz dobim vracilo, cim oddam posto. Vcasih dobim nazaj, ze ko storniram narocilo. Mogoce sem pa izjema, saj narocam na tedenski ravni.

fireX88 ::

sem ravno danes dobil nazaj.

Preko katere pošte si pa poslal? jaz sem šel na pošto (tam itaq niso vedeli o kakršnem koli vračilu). Anyway, sem dobil in je vse ok.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

CleanPower ::

MrStein je izjavil:

Misliš SEPA bremenitev?
Uporablja se že leta, po celi EU (no, evrski coni), verjetno na milijone. Zakaj ne bi bil varen?

Zato ker bi lahko jaz prepisal številko računa s tvoje kartice in bi ti plačal jaz pa dobil robo?

MrStein ::

Kar probaj, pa povej kako je bilo.
Pa malo počakaj, da splezam iz tega kupa poročil o takih zlorabah.
Aja, ni jih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CleanPower ::

Aja, haha
No potem pa razloži kako zagotovijo varnost? Ne da ti ne verjamem, samo zanima me

MrStein ::

No, načeloma je s kreditnimi karticami podobno. Pa je dovolj varno, očitno.

Mogoče pogledajo podpis na pooblastilu.
Če je kaj narobe, pa imajo precej podatkov o storilcu.

Zloraba je vedno možna. V tem primeru so zgleda vsi faktorji* taki, da pod črto zadeva deluje.

Kot računalničarju se meni tudi zdi, da je premalo nadzora, ampak... Kdo pa posluša računalničarje...? ;)

* verjetnost in pogostost zlorabe, višina zlorabljenih sredstev, verjetnost da se storilec ujame, itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

St235 ::

CleanPower je izjavil:

MrStein je izjavil:

Misliš SEPA bremenitev?
Uporablja se že leta, po celi EU (no, evrski coni), verjetno na milijone. Zakaj ne bi bil varen?

Zato ker bi lahko jaz prepisal številko računa s tvoje kartice in bi ti plačal jaz pa dobil robo?


najprej si razčisti, kaj je to sepa plačilo. Če imaš številko TRR potem lahko denar nakažeš ne pa plačaš. Zlorabe z uporabo TRR so redke (fiktivne direktne bremenitve) in niti pod razno ne gre tako, da bi s tem ko imaš mojo številko TRR plačeval robo.

MrStein ::

SEPA bremenitev (direktna)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bubbles ::

Zdravo,
ima kdo izkušnje s prevzemom amazon.de pošiljk na "abholstation" oz. teh paketomatih od AT post?
Vedno sem prevzemala pakete na pošti v avstrijski Radgoni, zdaj pa sem prvič označila, da paket prevzamem pri njih v paketomatu.
Danes je prišel paket na pošto, vendar sem dobila sporočila od Amazona, da so poskušali dostaviti paket, ampak niso našli prejemnika (mene).
Če prav razumem, moram najprej iti do uslužbencev po obvestilo o prispelem paketu in potem s tem obvestilom, ki ima kodo, do paketomata?

Hvala za odogovor.

CleanPower ::

najprej si razčisti, kaj je to sepa plačilo. Če imaš številko TRR potem lahko denar nakažeš ne pa plačaš. Zlorabe z uporabo TRR so redke (fiktivne direktne bremenitve) in niti pod razno ne gre tako, da bi s tem ko imaš mojo številko TRR plačeval robo.

Daj si ti razcisti kje imas glavo. Kot je povedal mrstein govorimo o sepa bremenitvi. Za placilo rabis samo trr stevilko. Ravno zato o tem govorimo.

jernejl ::

Bubbles je izjavil:

Če prav razumem, moram najprej iti do uslužbencev po obvestilo o prispelem paketu in potem s tem obvestilom, ki ima kodo, do paketomata?

Sledenje na post.at ne prikaže nobene kode?
Bojda je možno dobiti list s kodo tudi preko emaila ali mobilne aplikacije, če se registriraš na njihovi strani.
https://www.post.at/privat_empfangen_pa...

Bubbles ::

Je že urejeno. Nekaj časa po tem Amazonovem obvestilu so mi poslali mail z avstrijske pošte + kodo za paketomat.

Ijus ::

daj mi povejte se da kontaktirat amazon.co.uk (amazon kot prodajalca) da bi en kos softwarea rezerviral do jutri. fak, k mam tak feeling da bo razprodano al pa da je zadnji kos. nč ne piše glede tega.
gre za ta izdelek: Propellerhead Reason 10 DAW.

full je uber znižana cena. pa še full box verzija je kar me izjemno veseli in zanima.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MrStein ::

Mogoče: Naredi nakup in pozneje prekliči, če se premisliš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rok_p ::

https://www.amazon.de/HUAWEI-Smartphone...

A to deluje pri nas? V cem je razlika med west europe in international?
rok

Tilen ::

Ta teden sem prvič naročal pakete na pošto v Avstriji. Nobenih težav, nobenih dodatnih stroškov. Poštnina brezplačna in res hitra dostava. Za tiste, ki ste doma blizu meje, je to definitivno zelo ugodna možnost. Še posebej za težje pakete.

Pošta v Avstriji drži paket 7 dni. V tem času naročaš po mili volji, saj je poštnina vedno 0 EUR in potem vse skupaj en dan pobereš.

Štajerci torej lahko naročite pakete na naslov:

Wunsch-Postfiliale 8472
Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria


Z vinjeto normalno do Šentilja in potem čez mejo po stari cesti (Dunajska Cesta) še kake 3 kilometre do pošte, če nimate avstrijske vinjete.

Testno sem vzel še en mesec Amazon Prime. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gusto ::

V čem je fora, da se ob zaključku cena izdelka spremeni? Malo poenostavljen primer iz Amazon.de. Vse od začetka sem prijavljen. Pri izdelku cena 240€, dam v košarico, grem na košarico, kaže ceno 240€, grem naprej, izberem dostavo, na zaključku mi pokaže ceno 245€ in 5€ poštnine, skupaj za plačilo 250€. Zakwaj?:))

XLapsus ::

Zarad razlike u ddv. Prečekiraj na .it enak izdelek.

Furbo ::

Je še kdo opazil, da je Amazon postal počasen. Včasih si nekaj naročil, čez par ur si že imel tracking.
Zdaj traja par dni, preden odpremijo pošiljke (artikli fulfiled by Amazon, na zalogi).

Zdi se mi, da hočejo uturit svoj Prime, tiste ki se za to ne odločimo, pa kaznujejo s tem, da se vlačijo kot megla.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
35 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723045 (1511) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122973 (2547) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376402 (2686) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434158 (17278) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510229 (9315) Robert

Več podobnih tem