» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
18 / 64
»»

Terran ::

Zna biti razlog v tem, da so stroški dostave znotraj države višji oz. nižji.

vilonja ::

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B005HP3OB...
Mogoče kdo ve natančno koliko bi me tukaj prišle tele slušalke.
Se mi splača se kje drugje pogledati, da me bo ceneje prišlo.

Lp

vilonja ::

Verjetno je iz uk tudi davek, kajne.
Zato sem malo ogledal in se odločil da ji vzamem iz de
http://www.amazon.de/gp/aw/d/B005HP3OB0...

Mogoče kdo ve, kolika je poštnina in koliko bi me na koncu prišlo, saj se nikoli nisem naročal iz amazona.
Lp in hvala za odgovore

dr.Akula ::

Ceneje bo če naročiš iz .de, pride 37,80EUR s poštnino. Če bi naročil iz .co.uk je vse skupaj 37 funtov, kar je skoraj 50EUR. Pa ni nobenega davka iz UK, ker so (zaenkrat) še v EU.

Za prihodnje; ko daš izdelek v košaro, klikni "Edit basket" in potem imaš na skrajo desno strani, pod "Proceed to checkout", gumb "Estimate VAT, Postage and Packaging". Klikni to in ti izračuna končni strošek do tvoje default lokacije.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

MrStein ::

Ali pa se preklikaj do konca naročila, tam izpiše končno ceno. (ki ni več estimacija, ampak prav končna cena)

* - tako končna sicer ni, pogoste vrnejo del zneska. V primeru da naročaš čez carinske/davčne meje in ti ocenijo davek, potem ko poznej imajo točen podatek o dajatvah, pa ti višek vrnejo.

** - zanimivost, po plačilu z MasterCard ta višek pride direkt na TRR (katerega številke ne poznajo, razen če so v navezi z NSA...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vilonja ::

dr.Akula
Ta izdelek stane 30 eur, kako to, da je potem končna cena 38 eur, menda ni poštnina 8 eur.
http://www.amazon.de/SoundMAGIC-In-Ear-...

Ali se mi drugače splača vzeti še tele nastavke zraven:
http://www.amazon.de/auvisio-PX-1446-90...

Okapi ::

Kaj ti ni jasno? 8 evrov je čisto zmerna poštnina.

Artikel: EUR 30,13
Verpackung & Versand: EUR 7,67
Gesamtbetrag: EUR 37,80

vilonja ::

A mi čisto isti izdelek gledamo, saj je moja cena 29,39 evra?
ps. drugače pa, ali mislite, da so te slušalke dobre za to ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Okapi ::

Ja, gledamo isti izdelek, samo ti nisi prišel do končne cene, ki je za Slovenijo malo višja kot za Nemčijo, zaradi višjega DDV, ki ga Amazon upošteva.

O.

vilonja ::

@okapi
Hvala za pomoč

vilonja ::

Mogoče kdo ve, kakšne načine plačila lahko izbereš na amazonu za te slusalke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

MrStein ::

Za info:

Sem brisal svoje kartice iz Amazona in pri ponovnem dodajanju več ne sprejme Maestro (na amazon.de).

Sprejme pa ga na amazon.co.uk (tu sem ga dodal, na nemški sicer ne vidijo te spremembe) in amazon.com (prepozna tip kartice, nisem pa dodal, ker očitno imaji sync z UK in je že bila dodana)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PS: Maestro prejme tudi amazon.it , kjer sem že dejansko opravil plačilo z njim (na UK sem samo dodal).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Za info:

Sem brisal svoje kartice iz Amazona in pri ponovnem dodajanju več ne sprejme Maestro (na amazon.de).

Sprejme pa ga na amazon.co.uk (tu sem ga dodal, na nemški sicer ne vidijo te spremembe) in amazon.com (prepozna tip kartice, nisem pa dodal, ker očitno imaji sync z UK in je že bila dodana)


Hmm, a ni itak isti username/pass/kartica za vse te EU amazone?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OK.d ::

še vedno
LPOK.d

MrStein ::

Username/pass je enak tudi za .com, se mi zdi.

Kartice pa ne. Recimo na IT imam eno kartico, ki jo na DE ne kaže.

Popravek: po določenem času se zgleda sinhronizirajo glede kartic. Tudi z US Amazonom.

Kitajski (in japonski) Amazon pa ni sinhronizirana niti za username/pass.
Torej so vsi sinhronizirani, z izjemo kitajske in japonske.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Golnar ::

Na amazonovih DE straneh se ne znajdem najbolje in ne najdem točne informacije glede vračila npr. telefona ki se je pokvaril skoraj takoj po nakupu.

Torej, ali lahko zahtevam refund za telefon, pri katerem je po 3 dneh uporabe odpovedala slušalka?

St235 ::

Kaj ko bi se obrnil neposredno na Amazon support? Ker po mojih izkušnjah z njihovim supportom ni nikoli težav. Lahko pa počakađ kak teden, da se vreme izboljša, da nam začnejo spet delat kristalne krogle in bomo lahko ugibal kakšen telefon in pod kakšnimi pogoji si kupil.

McLuzo ::

Če bi kdo slučajno v kratkem kaj preko amazona.de kupoval bi se mu z veseljem pridružu. kontakt preko ZS

scipascapa ::

je možno dodati plačilno visa kartico od staršev na svoj amazon račun?

Furbo ::

Praktično vsako lahko daš
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

scipascapa ::

kewl

vilonja ::

http://www.amazon.com/dp/B00J4SRJWG/ref...
Nameravam kupiti tele slusalke.

Zanima me, koliko bi me na koncu vse tole prislo. Bi bilo ceneje, če bi kupoval kje drugje?

MrStein ::

Saj ti na koncu naročila napiše. Meni je napisal 59 EUR (poštnina in davki).
Davki so sicer predvideni maksimum. Včasih potem razliko povrnejo, če so dejansko nižji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Golnar ::

Golnar je izjavil:

Na amazonovih DE straneh se ne znajdem najbolje in ne najdem točne informacije glede vračila npr. telefona ki se je pokvaril skoraj takoj po nakupu.

Torej, ali lahko zahtevam refund za telefon, pri katerem je po 3 dneh uporabe odpovedala slušalka?

Če bo še kdo v dilemi, vračilo in refund sta bila izpeljana brez najmanjših težav.

Ganon ::

Je kdo kupoval na Japonskem Amazonu? Rad bi prednaročil nekatere stvari, pa jih nočejo dostaviti na moj naslov. Obstaja kakšna rešitev?

Sem že našel.

http://www.tenso.com/en

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

fireX88 ::

zanima me, kako je z garancijo telefonov na amazonu. Ob nakupu, mi ponudi garancijo za 2 leti (dodatnih 50€). Ne vem pa kaj to pomeni, da sploh dobim garancijo ali je podaljšanje?

Hvala
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Okapi ::

Ganon je izjavil:

Je kdo kupoval na Japonskem Amazonu? Rad bi prednaročil nekatere stvari, pa jih nočejo dostaviti na moj naslov. Obstaja kakšna rešitev?
Preden naročiš poglej še Rakuten. Neke vrste mednarodni vmesnik do japonskih spletnih trgovin. Prednost Rakutena je, ker trgovci zaračunajo izvozno ceno, se pravi brez 5% japonskega DDV-ja, oziroma teh 5% pretvorijo v poštnino. Poleg tega ni nobene dodatne marže za posredovanje. V glavnem, lahko je ceneje kot prek Amazona in posrednika.

O.

Snegec ::

Ima kdo informacijo kako vrniti izdelek Amazonu? Tam na vračilih ti dajo natisnit nek dokument, ki predvidevam ni ravno skladen s pošto slovenije.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

MrStein ::

Ni ravno te dni en pisal, da je vrnil?

No, ni bilo te dni, ampak malo prej: https://slo-tech.com/forum/t156653/p462...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gogyto ::

scipascapa je izjavil:

je možno dodati plačilno visa kartico od staršev na svoj amazon račun?


Mislim da ne. Podatki na kartici se morajo ujemat s podatki, ki si jih vnesel na amazon. Lahko kasneje zgolj spremeniš naslov, kamor ti pošljejo zadevo.

Pa še glede uporabniškega imena in prehoda med .de, .it, .uk .... original account sem si pred leti odprl na .com, pa sem v zadnjem letu kupoval z istim accountom iz UK, DE in IT; pač, kjer me je zadeva prišla najceneje.

Opažam pa, da so zadnje čase postali svinjski s poštninami. Sem pred kratkim gledal nek Prima guide na nemškem amazonu in bi skoraj več dal za poštnino kot pa za sam izdelek... Če je bukla bila cca 16€, bi me poštnina za to bogo knjigco prišla cca 14€, LOL!!

MrStein ::

Gogyto je izjavil:

scipascapa je izjavil:

je možno dodati plačilno visa kartico od staršev na svoj amazon račun?


Mislim da ne.

Jaz pa vem, da lahko.


Podatki na kartici se morajo ujemat s podatki, ki si jih vnesel na amazon. Lahko kasneje zgolj spremeniš naslov, kamor ti pošljejo zadevo.

Pa še glede uporabniškega imena in prehoda med .de, .it, .uk .... original account sem si pred leti odprl na .com, pa sem v zadnjem letu kupoval z istim accountom iz UK, DE in IT; pač, kjer me je zadeva prišla najceneje.

Sem malo višje napisal "podrobno" poročilo o univerzalnosti Amazon računa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gogyto ::

MrStein je izjavil:


Jaz pa vem, da lahko.


Na kak način? A ni neka fora billing address pa to??

MrStein je izjavil:


Sem malo višje napisal "podrobno" poročilo o univerzalnosti Amazon računa.


Pa ti si živ norc. uuauuu.

Vseeno - bolje napisat dvakrat. Bo bolj držalo.;)

MrStein ::

Gogyto je izjavil:


Na kak način? A ni neka fora billing address pa to??

Tam pod "Add card" vpišeš normalno.
Brez skrbi, Amazon nič ne skrbi od kod dobijo denar... ;)

Sicer sem jaz potem še kup naslovov dodal (in pozneje zbrisal), tako da mogoče kaj gledajo kako ujemanje.
Če se komu da, lahko proba:
- izbriši svojo kartico in naslov
- dodaj nek drug naslov (drugo ime)
- dodaj svojo kartico

Gre?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

erkgheoruugh ::

MrStein je izjavil:

Gogyto je izjavil:


Na kak način? A ni neka fora billing address pa to??

Tam pod "Add card" vpišeš normalno.
Brez skrbi, Amazon nič ne skrbi od kod dobijo denar... ;)

Sicer sem jaz potem še kup naslovov dodal (in pozneje zbrisal), tako da mogoče kaj gledajo kako ujemanje.
Če se komu da, lahko proba:
- izbriši svojo kartico in naslov
- dodaj nek drug naslov (drugo ime)
- dodaj svojo kartico

Gre?


Itak da gre. Ja imam na svojem računu 7 različnih naslovov in tri kartice od katerih ena ni moja.

Gogyto ::

Heh, no, vsak dan izveš kaj novega. Je res že dolgo tega, ko sem jaz delal account in dodal svojo kartico...:)

Ja, očitno jih res ne briga, važno da je plačano.

Hvala za info...

M.B. ::

Jaz mam na com in uk isto kartico z naslovom v Sloveniji. UK se splača ker je marsikatera eknjiga cenejša v Angliji kot v Ameriki. Najprej so težili da je naslov slovenski in da ne morem met UK računa. Potem sem pa zaradi drugega razloga nekaj nabavljal na "moj naslov" v UK in od takrat gre brez problema.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Snegec ::

MrStein je izjavil:

Ni ravno te dni en pisal, da je vrnil?

No, ni bilo te dni, ampak malo prej: https://slo-tech.com/forum/t156653/p462...


Mislim, da sva imela z osebo isti problem. To, da so zraven neka navodila kako in kaj prilepiti na paket, ki niso skladna z Evropsko Unijo oz. z Pošto Slovenije. Sem pa na pošti uspešno oddal paket na prioritetno pošto. Zdej samo še počakam na full refund pri Amazonu.

In razlog za vračilo dveh SAS diskov? Pakiranje ali A je to
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

gimnazija123 ::

Zdravo, bi tudi jaz rabil malo pomoči. Pred tremi meseci sem kupil na Amazon.de na njihovi strani motorolo moto g, telefon mi je med posodabljanjem aplikacij na marketu crknil, sedaj se prižge zgolj, če je na polnilcu in še to ravno toliko, da mi cel čas piše, da je baterija na 0% in je to to, probal sem že vse možno in nič pomagalo. Sedaj pa me zanima, če ima kdo že izkušnje s pošiljanjam izdelka nazaj k njim. Bo najboljše, da jim napišem mail in jih vprašam kam to pošljem, oz. če kdo ve če so pošlje direkt k njim ali pa direktno na uradni nemški sevis? Prav tako nisem dobil nobenega posebnega garancijskega lista, predvidevam, da bo škatla, račun in vsi papirji ki sem jih dobil zraven zadostovali. hvala za odgovore in lp.

St235 ::

Kontaktiraj direktno amazon. Ti bodo točno povedali kako in kaj je z menjavo/popravilom.

skysorceress ::

Vprašanje, a lahko z nemškega amazona naročiš stvari poštnoležeče v Avstrijo? Mislim, ni problem, da bi to lahko naredil samo, če si iz Avstrije ali Nemčije? Ker imajo zastonj poštnino za knjige in sem našla amazing deal za en set. :D

Okapi ::

Ja, lahko.

O.

IceeYankee ::

Pozdravljeni!

Iz Amazona si hocem narociti te slusalke http://www.amazon.de/Superlux-HD668B-St...


Pa mi napise, da ni mogoce poslat na moj naslov, ki je v Miklavžu... ali mogoce kdo ve zakaj?

amacar ::

Zato ker ne pošilja v Slovenijo, ti piše z rdečo barvo. Uporabi kak cheaperandmore/mailbox.de ali poštno ležeče v avstrijo.

St235 ::

Pomoje bo kaj povezano s šumniki v naslovu, ker tole Leider versendet dieser Verkäufer nicht nach Slowenien imajo napisano samo za hec.

zahec ::

Prvič naročam preko nemškega amazona. Rad bi kupil novo miško, pa me zanima koliko bi vse skupaj prišlo s poštnino..piše kostenlose liferung.. pa nevem, a velja to tudi za slo.?

http://www.amazon.de/Logitech-G700s-Gam...

hvala, lp

Ganon ::

zahec je izjavil:

Prvič naročam preko nemškega amazona. Rad bi kupil novo miško, pa me zanima koliko bi vse skupaj prišlo s poštnino..piše kostenlose liferung.. pa nevem, a velja to tudi za slo.?

http://www.amazon.de/Logitech-G700s-Gam...

hvala, lp


Artikel: EUR 74,85
Verpackung & Versand: EUR 8,80
Gesamtbetrag: EUR 83,65

MrStein ::

Daj v košarico, odpri košarico, pa na desni imaš "pokaži stroške" (le če si prijavljen).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zahec ::

hvala :)

skysorceress ::

No, da poročam o prvi izkušnji z nemškim amazonom. :)

Fenomenalno, naročila v četrtek tam nekje okoli enih zjutraj, poštno ležeče v avstrijsko radgono. Paket je bil danes zjutraj že tam, poslali so mi celo fajn mail, da je paket prispel, zraven je bila koda, ki naj bi jo povedala na okencu in opozorilo, da rabim osebni dokument. Na pošti je bila uslužbenka super prijazna, že ko sem rekla, da sem zaradi amazon pošiljke tam, je takoj vedla, katera, ker je bila samo ena. :D Tak, da sploh ni bil problem s kodo, morala sem dati samo osebno izkaznico, pa plačati en evro za ležarnino. Glede pakiranja bi lahko dali kak bubble-wrap notri, ker je bilo samo nekaj papirja in je bil del pošiljke malo zmečkan ... Ampak ne prehudo in sem stvar spravila v red. Drugače pa super zadovoljna, izdelki vsi taki, kot naj bi bili, dostavni čas 2-3 delovne dni je fenomenalen in zdaj, ko sem ugotovila, da so občasno knjige na amazonu celo cenejše kot na bookdepository, bom tudi tam naročala. :D Tak da ja, poštno ležeče na katerokoli avstrijsko pošto, če je vsaj ena knjiga zraven (ali pa nad 29 evrov znesek), je poštnina zastonj.
««
18 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722205 (671) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122834 (2408) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376364 (2648) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433880 (17000) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem