» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
19 / 64
»»

Gregor5816 ::

Zdravo,

A ima kdo Amazon.de VISA kartico? Hotel sem eno stvar nabavit na amazon.de, pa mi ponuja "Amazon.de VISA Karte" s 40€ dobroimetja. Na .com in .co.uk tega ni. Ima že kdo to, zna kdo kaj več povedat?

Okapi ::

Moraš v Nemčiji imeti naslov in bančni račun.

Red_Mamba ::

pa tud ne vem zakaj bi to mel ker je obrestna mera na teh karticah ubitacna :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Okapi ::

Kakšna obrestna mera? Plačuješ samo letno članarino, ki jo lahko pokriješ s pikami, ki jih nabiraš ob nakupih.

Miko55 ::

Jaz sem danes naročil novo miško preko nemškega amazon in mi v email-u piše:
Lieferung voraussichtlich:
Mittwoch, 27. Mai 2015

A to je samo do kdaj mora priti ? Kakšni so dostavni časi?

N0t0ri0us ::

saj ti piše. dobil jo boš do 27. maja. Po mojih izkušnjah boš dobil paket proti koncu tega tedna oziroma v začetku naslednjega. Tisti datumi so pesimistični :D

lexios ::

Hm, vprašanje če so res pesimistični, men je pri naročilu preko amazon.com pisal 22.4.-12.5. in še vedno čakam, več kot 1 mesec...

St235 ::

naročilo iz .com lahko potuje tudi čez pol sveta iz .de skozi dve državi. Kaj misliš kje so lahko bolj natančni?

DarwiN ::

Pri nakupu ti avtomatsko izpiše nek približen dostavni čas, ki pa se kasneje spremeni, ko paket dejansko pošljejo. Če je miška na zalogi in če pošljejo danes, boš dobil mail s popravljeno predvideno dostavo, ki je iz Nemčije ponavadi nekje ~1 teden... Torej 18-20 maj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

katimm ::

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/...

mogoče kdo ve s kje se pošilja ta miška? rabil bil da je v Eu da nimam dodatnega davka za plačat..

Magic1 ::

katimm je izjavil:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/...

mogoče kdo ve s kje se pošilja ta miška? rabil bil da je v Eu da nimam dodatnega davka za plačat..

Naroči tukaj: http://www.ideo.si/miske_podloge_in_pre...
Magic

katimm ::

Magic1 je izjavil:

katimm je izjavil:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/...

mogoče kdo ve s kje se pošilja ta miška? rabil bil da je v Eu da nimam dodatnega davka za plačat..

Naroči tukaj: http://www.ideo.si/miske_podloge_in_pre...



predraga... tam pa me pride 57 dolarjev...

St235 ::

katimm je izjavil:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/...

mogoče kdo ve s kje se pošilja ta miška? rabil bil da je v Eu da nimam dodatnega davka za plačat..


.com načeloma pošilja iz ZDA. Poglej .de ali .co.uk ampak bo zagotovo dražja ravno zaradi davka.

Magic1 ::

Tako pač je, Logitech ima v ZDA veliko nižje cene. V Evropi boš težko kjekoli dobil pod 70EUR in če prišteješ še poštnino, si takoj na vsaj 75EUR. Kar naenkrat 80EUR ni več toliko.
Veliko sreče s uvažanjem iz amazona.com:
Items
$54.99
Estimated shipping & handling
$16.48
Total before tax
$71.47
Estimated tax to be collected
$0.00
Import Fees Deposit
$21.04
Estimated order total
$92.51 = 84,481058 Euros
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

katimm ::

Magic1 je izjavil:

Tako pač je, Logitech ima v ZDA veliko nižje cene. V Evropi boš težko kjekoli dobil pod 70EUR in če prišteješ še poštnino, si takoj na vsaj 75EUR. Kar naenkrat 80EUR ni več toliko.
Veliko sreče s uvažanjem iz amazona.com:
Items
$54.99
Estimated shipping & handling
$16.48
Total before tax
$71.47
Estimated tax to be collected
$0.00
Import Fees Deposit
$21.04
Estimated order total
$92.51 = 84,481058 Euros


Nažalost je res tako... Vendar 85€ se mi zdi pa pretirana cena za eno miško

MrStein ::

Odvisno, če je dobra.
Jaz sem svojo "prvo" miško uporabljal skoraj 10 let, teh 85 EUR bi bilo manj kot 1 EUR na mesec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mailer ::

Se ti po določenem časovnem obdobju ukine račun na Amazonu v kolikor nič ne nakupuješ?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Okapi ::

Ne.

Furbo ::

mailer je izjavil:

Se ti po določenem časovnem obdobju ukine račun na Amazonu v kolikor nič ne nakupuješ?


Ne, če si dobil kak mail, ti je verjetno samo potekla veljavnost kreditne kartice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Ali pa je phising. (lopovščina, briši brez klikanja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mailer ::

Že pred časom sem spremenil email naslov pa mi ga očitno ni sprejelo. Logiral sem se na starega in ga šele v 3 poskusih uspel spremeniti. Imam ga pa v zaznamkih že od prve prijave in mislim, da tako težje pride do phisihga.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kombinezon ::

Je mogoče kdo že kaj naročal rabljenih stvari od amazona in sicer tiste, ki jih nekateri pošljejo nazaj in imajo malo poškodovano embalažo in so bolj ugodni. Nekaj sem gledal na nemškem amazonu za Xperiam z1 compact in je razlika kar 50EUR med novim in "sehr gut" ohranjenim rabljenim. Pod opisom pa piše tole :
Artikel ist original verpackt, aber die Verpackung hat kleine Schönheitsfehler. Kleinere optische Mängel (kleiner als 2,5cm x 2,5cm) auf der Vorderseite des Artikels. Zubehör hat eventuell Schönheitsfehler. Amazon-Kundenservice und Rücknahmegarantie (bis zu 30 Tagen) bei jedem Kauf.

In sicer tle piše da je originalno zapakirano in da ima hkrati neke defekte na artiklu. Je to mišljeno za embalažo ali za telefon? Odpakiran telefon očitno je bil če piše da ima znake uporabe še na dodatkih. Sicer piše da lahko brez problema vrneš samo me vseeno zanima če je kdo probal že tako naročati.

Kleemen ::

Torej prvic kupujem preko amazona, ustvaril sem si racun in rad bi kupil tale nahrbtnik.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00IIVR2...

Pise da je postnina brezplacna pa je to res? Ker pri nas je isti nahrbtnik 150eur kar je skoraj 50% drazje od istega na amazonu. Kaj moram paziti pri narocilu? Samo vpisem podatke za dostavo, placam preko Vise (v eur?) in to je to? Pa pise da je dostava v roku 2-4 dni kar skoraj ni mozno ali pac? Se ne mudi samo smesno se mi zdi vse skupaj - tako poceni pa tako hitro dostavljeno. :)

Hvala za pomoc.

Ajrina ::

Pozabil si še na davek, poštnino, carino... Za dostavo v 9-16 delovnih dneh je cena:
Order Summary
Items: USD 94.97
Shipping & handling: USD 27.35
Total before tax: USD 122.32
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit USD 32.41
Order total: USD 154.73

Za dostavo v 2-4 delovnih dneh pa:
Order Summary
Items: USD 94.97
Shipping & handling: USD 164.45
Total before tax: USD 259.42
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit USD 62.58
Order total: USD 322.00

Vse to ti napiše, ko se prelikaš na konec naročila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

St235 ::

Klik na čarobno povezavo details zraven napisa FREE SHIPPING pismenim sporoči:
4. Free Returns is available to delivery addresses in the 50 states of the United States only, including Alaska and Hawaii. Free Returns is available to APO/FPO addresses when using a United States zip code only. Additional geographic shipping restrictions may apply to particular products.

rook912 ::

Če naročiš na amazon.de pa te skupaj z dostavo v SLO pride EUR 127,82.

kixs ::

Razmisljam, da bi kupil en rabljen LG monitor preko eBaya, ki ima se cca 15 mesecev garancije. Prodajalec ga je kupil na Amazon.de.

Zanima pa me, ce ve kdo kako je zdaj z garancijo:

- je prenosljiva?
- ima morda LG evropsko garancijo in bi jo lahko eventuelno uveljavljal pri nas?

lp

dvihtelic ::

Paypall nima Amazon ane? Rad bi naročil eno strvar pa nimam kreditne kartice, mam samo tako ki je treba denar naložit....a gre kako drugače?

Furbo ::

In kaj manjka kreditni kartici, na katero moraš prej naložiti denar? Zagotovo deluje tudi na Amazonu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dvihtelic ::

Sem nekaj gledal pa nisem našel da bi to podpiralo, no bom še enkrat za vsak slučaj

Furbo ::

Če sprejemajo tvoj tip kreditne kartice, potem jim je povsem vseeno, kako ti spraviš denar nanjo, samo da je gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

MasterCard je MasterCard, ne glede kakšen račun je "odzadaj".
Sprejemajo sicer tudi Maestro. (razen nemcev čudnih...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dr.Akula ::

Je že kdo naročeval iz ameriškega Amazona prek http://stackry.com ? Stvar ki jo hočem, je na voljo samo ZDA rezidentom. Skupaj s poštnino po ZDA pride slabih 15€, iz Stackry-ja sem pa naračunal da bi prepošiljanje stalo tudi približno toliko - minus 10$, ker sem se registiral prek refer linka.
ni podatka

Killermode ::

Ne pozabi na carino.

matt99 ::

Tole stvarco bi naročil iz amazona:
http://www.amazon.com/gp/product/B00BCJ...

A iz tukaj sploh pošiljajo v slovenijo?
Nimam računa, bi lahko prosim nekdo izračunal koliko bi me približno prišlo:
Sam sem nekako takole računal:
162 eur z ddvjem, potem pa piše da je poštnina zastonj. Če je kaj, so potem samo še carina.

MrStein ::

-> Sorry, this item can't be shipped to your selected address.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Killermode ::

V EU te stvari ne najdeš?

yoco ::

Živjo! Če naročim prek amazona (us), je treba mogoče plačat kakšno carino oz. kaj podobnega? Gledam en artikel ki je v US 35€ na nemškem je pa 45€.

Furbo ::

Carina, večja poštnina, počasnejša dobava.. raje vzemi na nemškem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Včeraj dobim SMS, da so mi z računa trgali xx evrov. Britanski Amazon. Meni nič jasno. Potem pa pogledam in se spomnim, da sem pred časom nekaj prednaročil in povsem pozabil na to. V tem času sem stvar že naročil nekje drugje, ceneje. Nisem mogel več preklicati naročila, ker je šlo predaleč, je že na poti. Ker nisem dobil nobene številke za sledenje, mislim da mi bo paket dostavila Pošta Slovenije. Lahko pošiljko zavrnem in jo oni takoj pošljejo nazaj?

Okapi ::

AFAIK lahko, ampak moraš Amazonu sporočiti, da bodo dobili pošiljko nazaj.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Predvsem pa to, da zavrneš pošiljko ne pomeni, da avtomatično dobiš denar nazaj.

Okapi ::

Kot rečeno, moraš obvestiti prodajalca, sicer pa zakon o obveznem vračilu denarja pri nakupu na daljavo velja po vsej EU.

erkgheoruugh ::

A ima še kdo zadnje čase probleme z dostavo iz amazona? Pred enim mesecem naročil ene knjige in še nekaj na angleškem Amazonu. Tisto, kar so poslali iz Anglije je prišlo normalno hitro, drugi del pošiljke pa čakam in čakam, nakar po cca dveh tednih in pol dobim obvestilo, da je prišel paket nazaj k njim in mi bodo vrnili denar. Ok, pač nesreča, se zgodi, čeprav ne vem, kako bi lahko oni dobili paket nazaj, saj ga dostavlja naša pošta, torej se mi zdi, da ni mogel biti problem z dostavo v smislu, da me ni doma ali kaj podobnega. Pač počaka paket na pošti. Obvestila nisem dobil.

Ta mesec spet nekaj naročim, pošiljka spet razdeljena na dva dela. Tisti iz Anglije dobil v roku enega tedna, ta drugi še vedno ni prišel. Spet dva tedna in še nič. Upam, da je bila samo pomota. Malo sem bral in je na Amazonovi strani ogromno pritožb čez Eu Sarl. A je to naključje, ali se res kaj dogaja?

Kake so vaše izkušnje zadnji čas?

slatibar ::

Amazon.de, pošilja Eu Sarl.

Naročil miško 1.6.2015, poslano 4.6. 2015, datum dostave 12.6.2015.

Seveda je nisem dobil. Pošljem mail 22.6.2015, kaj se dogaja z mojim naročilom, odgovor drugi dan, da bodo poslali novi paket, in da če dobim prejšnjega naj ga zavrnem.

Še vedno čakam!

Ganon ::

Sem kontaktiral Amazon preko internetnega pogovora v živo in me je gospodična prijetno presenetila. Paket sploh še ni pri meni, pa je že odobrila vračilo denarja. :O Je rekla, naj samo zavrnem, ko bo prišlo in to je to.

yoco ::

Danes naroču paket na nemškem amazonu. Cena 45€, kliknem da plačam, sam zraven piše še dodatnih 8€ ker bojo zapakiral in poslal. WTF :))

Roadkill ::

Presci!! Poštnino ti bi zaračunal! Hudo! Upam, da ne boš še kdaj nasedel. Kupuj raje v šparu.
Ü

Furbo ::

yoco je izjavil:

Danes naroču paket na nemškem amazonu. Cena 45€, kliknem da plačam, sam zraven piše še dodatnih 8€ ker bojo zapakiral in poslal. WTF :))


Ma res kako si drznejo, kar izberi osebni prevzem in pojdi sam gor iskat, bo ziher ceneje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Ganon je izjavil:

Sem kontaktiral Amazon preko internetnega pogovora v živo in me je gospodična prijetno presenetila. Paket sploh še ni pri meni, pa je že odobrila vračilo denarja. :O Je rekla, naj samo zavrnem, ko bo prišlo in to je to.


Temu se reče Customer Service in Amazon ima te stvari po mojih izkušnjah poštimane v nulo. Je pa smešno videt kako je lažje in hitreje uredit garancijski zahtevek iz Amerike, kot v lokalnem Big Bangu.
««
19 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723052 (1518) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122980 (2554) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376402 (2686) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434166 (17286) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510232 (9318) Robert

Več podobnih tem