» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
32 / 64
»»

roCkY ::

Hvala!
Jasno mi je, da ne dostavlja ATPOST sam. Iz podatkov kar sem jih imel ni bilo nikjer razvidno, da dostavlja cytiexpres. Na njihovem trekerju pa paket je! Ni pa nikjer pri nas listka o poskusu dostave od danes. Nisem pa še uspel videti kakega avta z kakim njihovim logom v našem koncu. Se morda furajo v precej starih kombijih brez oznak?

Furbo ::

Vse živo imajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

roCkY je izjavil:

Hvala!
Jasno mi je, da ne dostavlja ATPOST sam. Iz podatkov kar sem jih imel ni bilo nikjer razvidno, da dostavlja cytiexpres. Na njihovem trekerju pa paket je! Ni pa nikjer pri nas listka o poskusu dostave od danes. Nisem pa še uspel videti kakega avta z kakim njihovim logom v našem koncu. Se morda furajo v precej starih kombijih brez oznak?


To pa ne vem kakšne kombije uporabljajo :) Na Google sem našel eno sliko:



Ampak najbolje da jih pokličeš in se zmeniš za ponovno dostavo.
Quack !

roCkY ::

Itak. Sam vedet je treba na koga se obrnit... Kdo lokalno dostavlja, bi moral Amazon na svojem trekingu napisat oz. zadevo rešiet prek tistega komur izroka pakete. Bo treba še njim kak mail spustiti.
DHL kot vemo takoj objavi, da bo dostavljalec Pošta Slovenije, ko jim pošljejo podatke o pošiljki.

LeQuack ::

Ja vsekakor bi morali bolj informirati glede tega, oz. najbrž bi morala Avstrijska pošta to sporočiti ali preko trackinga ali kako drugače.
Quack !

roli ::

Tile, ki dostavljajo AT Post pakete so malo čudni po mojih izkušnjah. Tudi pri meni je pisalo, da kao ni bilo nobenega doma in, da je bilo puščeno obvestilo (dejansko ni bilo nobenega, ker je bil vedno nekdo doma). No dva dni po tistem se je le pripeljal kurir z mojim paketom (v navadnem belem kombiju).

Od dostavljavcev imam še najboljše izkušnje z UPS, potem pa DHL na drugem mestu in potem naša pošta (kjer oni vršijo lokalno dostavo). Vseh ostalih se poizkušam čimbolj izogibat.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

MrStein ::

So mi na koncu povrnili strošek DDV (in nekje polovico stroškov carinjenja, torej sem v "minusu" nekje 3 evre).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Samo tej cityexpress so pravi šalabajzerji A kategorije, stalno piše da so poskusili dostavit, a nikjer ni bilo nokogar...

Bi moralo biti uzakonjeno da ti povrnejo poštne stroške in vse nastale dodatne stroške zaradi njihove malomarnosti. Očitno imajo nesposobne zaposlene v tej firmi.

leil ::

Prej bi upal staviti na to, da so lokalni podizvajalci ponudili nerealno nizko ceno AT POST-u za vršenje uslug dostav na račun izžemanja svojih voznikov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leil ()

mitja73 ::

Qcube je izjavil:

Samo tej cityexpress so pravi šalabajzerji A kategorije, stalno piše da so poskusili dostavit, a nikjer ni bilo nokogar...

Bi moralo biti uzakonjeno da ti povrnejo poštne stroške in vse nastale dodatne stroške zaradi njihove malomarnosti. Očitno imajo nesposobne zaposlene v tej firmi.


Niso nesposobni, samo kupci želimo poceni poštnino ko kupimo nekaj. Pozabimo pa da so kupci teh izdelkov tudi ljudje ki opravljajo to dostavo.
Kolikor plačaš, toliko dobiš.
Plačaj hitri express letalski dhl in dobiš v 24h če je paket iz EU in dostavili ti ga bodo v roke če boš le ta naslovu ki si ga objavil v času ko dostavljajo.

Qcube ::

Sem plačal najdražjo poštnino, hitro dostavo, in bi moral dobiti že v četrtek. Drugače čudežno, ne vem zakaj, so mi danes popoldne dostavili, sem pričakoval da ne bom dobil do srede po praznikih, ker se ni nobeden oglašal na njihovih telefonskih številkah.

roCkY ::

mitja73 je izjavil:

Qcube je izjavil:

Samo tej cityexpress so pravi šalabajzerji A kategorije, stalno piše da so poskusili dostavit, a nikjer ni bilo nokogar...

Bi moralo biti uzakonjeno da ti povrnejo poštne stroške in vse nastale dodatne stroške zaradi njihove malomarnosti. Očitno imajo nesposobne zaposlene v tej firmi.


Niso nesposobni, samo kupci želimo poceni poštnino ko kupimo nekaj. Pozabimo pa da so kupci teh izdelkov tudi ljudje ki opravljajo to dostavo.
Kolikor plačaš, toliko dobiš.
Plačaj hitri express letalski dhl in dobiš v 24h če je paket iz EU in dostavili ti ga bodo v roke če boš le ta naslovu ki si ga objavil v času ko dostavljajo.

Ista košara - cca 15 artiklov. 4 artikli v 5 paketih; bilo pri meni pred 10 dnevi. V 4 dneh od naročila. 7-8 artiklov v enem paketu, ki je šel z ATPOST pa DANES. Paket je bil PREJŠNJI PETEK ZVEČER v MB... V sredo je sicer bila bojda dostava. Videl ni nihče nikogar, ki bi poskušal ta paket dostaviti - niti videodomofon ga ni pofočkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

BladE_ ::

Prosim za pomoč kako kupiti Echo Dot? Nikakor ne najdem možnosti, da bi poslali v SLO?



Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order.
Akcija - Reakcija

Furbo ::

Pač nismo zanimivi za CIA,FBI.. da bi sponzorirali Amazonu prisluškovalne naprave pri nas. Jaz ne bi kupoval to sranje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BladE_ ::

Google, Apple in podobne pa lahko sponzoriramo? Ne skrivam nič, naj posluša, če hoče 8-)...

Ni pa to bilo vprašanje... Lahko kdo poskusi naročiti, če dobi v SLO?
Akcija - Reakcija

[SkA] ::

A to je nekaj novega, da ATPOST (oz. Oesterreichische Post AG) pri Amazon.de tudi za expedite shipping skrbi? Imam v glavi, da je do sedaj UPS dostavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

frudi ::

Verjetno odvisno, iz katerega distribucijskega centra dejansko pošljejo artikel. Če ga iz Avstrije, bo verjetno šel preko ATPOST. Tako so tudi meni par tednov nazaj artikel, naročen na amazon.es z ekspres dostavo, poslali iz Avstrije preko ATPOST.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

next3steps ::

LeQuack je izjavil:

roCkY je izjavil:

Kaj pa kaj dostava? Pri nas vse špila razen, ko je kurir ATPOST je obup. Pustil je že par hiš stran, zadeva se je že tudi vernila, danes naj bi bil pri nas pa ni nihče nič slišal niti na domofonu ni pofočkan. Od MB do LJ so potrebovali od petka. Sedaj piše neuspešna vročitav ob .... pošta XXXX.


ATPOST je Avstrijska pošta, oni ne dostavljajo po Sloveniji. Nazadnje mislim, da so v SLO predajali družbi City Express (http://www.cityexpress.si/ ), tako da jih kontaktiraj glede pošiljke.

In pa DPD. Ki je kul, kadar nimajo gužve. Kadar imajo, so največje govno od govna.

[SkA] ::

frudi je izjavil:

Verjetno odvisno, iz katerega distribucijskega centra dejansko pošljejo artikel. Če ga iz Avstrije, bo verjetno šel preko ATPOST. Tako so tudi meni par tednov nazaj artikel, naročen na amazon.es z ekspres dostavo, poslali iz Avstrije preko ATPOST.

Hm - še nisem doživel, da bi kaj iz kakega AT naslova štartalo, če sem na Amazon.de naročal. Sem malo pogooglal in vidim, da imajo očitno tudi tam distribucijski center.

frudi ::

Heh, meni se zdi, da mi zadnje čase vsaj kako polovico artiklov pošiljajo iz AT, ne glede kje naročam (največ sicer iz amazon.de, ampak redno tudi iz .co.uk in .fr, občasno pa kaj iz .it ali .es). Je pa res, da veliko večino zadev naročam z redno dostavo, ekspresno le izjemoma.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

[SkA] ::

Mislim, da sem do sedaj vedno iz DE skladišča dobil - preko DHL, kadar sem dal expedite (super urejeno vse skupaj).

Tokrat je šlo očitno iz Avstrije in je šla zadeva v roke že omenjenemu City Express. Nimam izkušenj z njimi, tako da upam, da ne bodo zapleti, kot so jih zgoraj omenjali.

predi ::

Moja zadnja pošiljka prihaja iz Poljske preko Nemčije in Italije..

cortez ::

WallSreet ::

Zanima me cena poštnine če mi izdelek pošljejo iz Nemčije?

roCkY ::

Greš "v košarico" in v predzadnjem koraku do potrditve nakupa vidiš ceno in če sploh pošiljajo v SLO.
Poštnine so različne. Od zelo sprejemljivih do katastrofalno oderuških. Je pa odvisno ali je prodajalec sam Amazon ali zunanji. Lahko izbereš hitro ali normalno dostavo. Z normalno dostavo je bilo v zadnjih mesecih nekaj zapletov kar je šlo prek ATPOST (prodajalev Amazon). Iz IT skladišča in od zunanjih pa je vse prišlo normalno 3-7 dni.

WallSreet ::

Naj mi nekdo pove koliko me pride tale knjiga z poštnino vred

https://www.amazon.com/About-That-Conte...

roCkY ::

15,02 € pravi za hard copy. Vzemi kindle verzijo. Zakaj rabiš hard copy?

WallSreet ::

roCkY je izjavil:

15,02 € pravi za hard copy. Vzemi kindle verzijo. Zakaj rabiš hard copy?


Hvala za odgovor. Preko Kindle je tako kot če bi bral na računalniku tega pa enostavno ne maram. Jaz rad prebiram knjige na "old school" način. Da jo držim v roku, ker se mi buljenje v razne računalnike, telefone itd enostavno ne da. Še enkrat hvala za ceno.

LeQuack ::

WallSreet je izjavil:

roCkY je izjavil:

15,02 € pravi za hard copy. Vzemi kindle verzijo. Zakaj rabiš hard copy?


Hvala za odgovor. Preko Kindle je tako kot če bi bral na računalniku tega pa enostavno ne maram. Jaz rad prebiram knjige na "old school" način. Da jo držim v roku, ker se mi buljenje v razne računalnike, telefone itd enostavno ne da. Še enkrat hvala za ceno.


Če naročiš iz UK Amazona je poštnina samo nekje 7 EUR:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/151...

In seveda ni carine in pride v parih dneh.

Quack !

predi ::

A je običajno, da Amazon.de pošlje high value paket z DHL brez tracking številke? Se mi zdi, da je to sploh prvič.

LeQuack ::

To ni običajno.
Quack !

predi ::

Mogoče se že pripravljajo na bodočo EU direktivo..? Naročene izdelke definitivno prodaja in dostavlja Amazon.de sam, sama pošiljka pa je malo čez 200€. S tem, da sem bil do zdaj navajen trackinga že za dosti manj.

frudi ::

Jaz sem v zadnjem letu dobil iz amazon.de že več manjših paketov brez sledenja, tudi ko je bila vrednost po 200-300€. Recimo rame, nvme ssd-je in podobno šaro.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kingsix ::

V zadnjih 4 letih naredil cca 350 naročil na amazon. Ne pomnim, da bi kdaj bilo brez sledenja.

klasicni ::

Pozdravljeni,

a kdo prevzema pošiljke od Amazona na bencinski črpalki preko meje v Šentilju:
DPD Pickup - Tankstelle Temmel Map
Oberschwarza 62

Kakšne so izkušnje, je isto kot je bilo včasih na pošti v Strass in Steiermark?

LeQuack ::

Kaj pa je narobe z dostavo na dom?
Quack !

klasicni ::

Vseh stvari ne dostavljajo v SLO.

LeQuack ::

klasicni je izjavil:

Vseh stvari ne dostavljajo v SLO.


Ni problema, uporabiš mailboxde.com. Jaz sem recimo ravno včeraj naročil iz nemške Ikea tale stol:
http://www.ikea.com/de/de/catalog/produ...

Sicer ne dostavljajo direktno v Slovenijo ampak preko mailboxde.com me bo prišlo nekje 30 EUR za 22kg paket preko UPS, kar se mi zdi sprejemljivo, vsaj dokler končno ne zgradijo pri nas Ikee.
Quack !

amacar ::

Drugače za iz ikee imaš v LJ servise, jim daš link pa ti pripeljejo zadevo. Tako sem js vzel markusa iz italijanske ikee, dobil z njihovim stroškom vred za 130 ali 140€, ko je bila akcija.

LeQuack ::

amacar je izjavil:

Drugače za iz ikee imaš v LJ servise, jim daš link pa ti pripeljejo zadevo. Tako sem js vzel markusa iz italijanske ikee, dobil z njihovim stroškom vred za 130 ali 140EUR, ko je bila akcija.


Ja to vem da imaš tudi te opcije, samo jih je N in ne vem katera je v redu ali ne, kakšne so cene, kdaj se dostavlja, moral bi preklicat par teh ponudnikov, pa se mi ni dalo ravno ukvarjati za en stol, če pa bi več pohištva naročil pa najbrž ja. Preko katerega pa si ti vzel in kako je potekal proces?

Sem pa res videl da je iz Italjanske Ikee 10 EUR cenej stol, po drugi strani pa je na Avstrijski 10 EUR dražje kot v Nemčiji. No kakorkoli, jaz sem jim kar preko Paypal plačal in zdaj čakam stol.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

amacar ::

Js nisem nič klical, dvema ali trem sem poslal sporočilo na FB in se potem odločil (nisem 100%, če so bili tile) za te: https://www.facebook.com/selitveni.si (ne vem razloga zakaj sem izbral njih, verjetno je bilo najceneje ali pa so najhitreje odgovorili). Ko so imeli robo (v roku enega tedna), sem jim nakazal na trr, oni pa so mi po pošti poslali stol saj nisem iz LJ (tile dostavljajo le po LJ). Je pa bila takrat v italijanski ikei neka akcija in je bil stol res poceni.

Machete ::

Amazon scamerji. Dobim mail z ponudbo grafičnih vse po 350-400EUR, kliknem vse cene 650+ ali nedobavljivo.
Amazon = scam :]

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

LeQuack ::

Machete je izjavil:

Amazon scamerji. Dobim mail z ponudbo grafičnih vse po 350-400EUR, kliknem vse cene 650+ ali nedobavljivo.
Amazon = scam :]



Lahko bi uporabil logiko in vedel, da ne moreš dobiti teh grafičnih po 350-400EUR.
Quack !

roli ::

Včeraj sem dobil paket iz amazona, ki je vseboval napravo, ki je bila DOA. Sem pač izpolnil vse za vračilo in vse. Ker se gre za Warehouse deal nisem imel opcije za replacement ampak samo vračilo. Potem sem pa lepo naročil nov isti izdelek preko normalnega marketplace-a.

To sicer ni point tegale posta... Prejšnji paket z DOA izdelkom sem dobil z AT Post (kot večino zadnjih paketov) kar seveda pomeni, da je dostava trajala veliko preveč časa. Paket je bil v ponedeljek pri nas, do mene pa je prišel šele včeraj. Vmes pa seveda klasičen "prejemnika ni doma". Tako, da sem ob naročilu zamenjave amazonu kar napisal email, da prosim, če lahko za dostavo tega paketa uporabijo kako drugo podjetje zaradi slabih izkušenj z lokalnim izvajalcem. Nazaj sem dobil v roku dveh ur zelo prijazen odgovor, da bodo poskrbeli, da paket pride z drugim dostavljavcem in, da so vzeli na znanje za naslednje nakupe. Paket je bil potem poslan z Deutsche Post. Tako, da overall zelo prijetna izkušnja.
http://www.r00li.com

klasicni ::

Da še jaz dam svojo izkušnjo glede dostave. Kupoval sem par stvari ki jih ne dostavljajo v Slovenijo, zato sem pri dostavi izbral Amazon pickup point Wunsch-Postfiliale 8472, Hauptstraße 54, Straß in Steiermark.

Ko je paket prišel sem dobil mail, ga šel iskat in ga prevzel brez doplačila (1 EUR) kot je to bilo nekaj časa nazaj na pošti v istem kraju. V glavnem zadeva spet deluje tako kot mora :)

scythe ::

Rabim nasvet glede amazon.de, naročil bom novo matično ploščo Gigabyte in je uradna garancija proizvajalca 3 lete. Kje v primeru popravila uveljavim garancijo? Samo pri Amazonu ali lahko tudi pri našem uvozniku?

povzek ::

Najprej en lep pozdrav,

Imam par vprašanj glede amazon.de in sicer v zvezi s pošiljanjem:
- morda kdo ve, zakaj ti isti trgovec lahko dostavi nek artikel, drugega pa ne? Na primer, lahko ti dostavi bel artikel, za črnega pa piše, da ne pošiljajo v Slovenijo. To sem opazil tako tam kjer je trgovec amazon in pa tam, kjer je amazon posrednik (fulfilled by Amazon).
- ali je morda že kdo od vas kupil večji paket (ali dimenzijsko, ali po teži) in dal prevzemno mesto v Avstriji? Namreč, ko izberem za naslov prevzemno mesto, mi napiše, da to ni mogoče. Verjetno zaradi velikosti paketa... Glede na visoke cene pošiljanja za večje pakete bi paket raje prevzel na prevzemnem mestu, še posebej, ker je za tujino poštnina brezplačna...
- ali morda kdo ve, če se da določiti datum prejema pošiljke? Po izkušnjah vem, da pri večji količini različnih izdelkov v enem naročilu le te lahko pridejo tudi v razmaku enega tedna. Pa bi raje vidl, da mi vse dostavijo na en dan - takrat, ko sem doma...

Hvala in lep pozdrav

yahooman ::

Mene pa samo zanima koliko pride (povprecno) postnina iz amazon.de do nas?

Okapi ::

Povprečna poštnina ti čisto nič ne pove, ker je lahko od 0 do 100+ evrov, odvisno, kaj boš kupil in kako hitro bi rad zadevo dobil. Za vsako stvar posebej ti na Amazonu piše, koliko je poštnina.

yoco ::

Imam eno vprašanje. Rad bi naročil en izdelek preko nemškega amazona. Cena piše, da je znižana na 14,99€, takoj zraven (v oklepaju) pa piše 38,44€/kg. Kaj to pomeni? Je cena izdelka 14,99€?
««
32 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722184 (650) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122829 (2403) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376360 (2644) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433874 (16994) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem