» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
31 / 64
»»

leil ::

@@@predi
Totalno so šli v maloro majstri. Men so en teden dostavljali, ko je bla roba že v Slo! Kar me najbolj jezi pa je, da je tipo označil, da je bil tu, pa kao ni mogel izročit. Seveda kadar sploh pride, paket butne pred vrata.
Pisal sem Amazonu na support, daj še ti, da jih Amazon mal stisne, ker tole se meni vleče, odkar je dostavljalec ATPOST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leil ()

MrStein ::

A imajo že praznično gužvo na Amazonu?
Je trajalo dva dni, da je šlo iz "Ordered" na "Dispatched today".
A dispatched pomeni, da je že na pošti?
Ali je to komaj naslednji korak: "Out for delivery" (kamor še ni prispelo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

To je čisto normalno za Amazon, včasih lahko traja tudi do en teden, da stvari na zalogi dejansko pošljejo, vsaj dokler bo blago dostavljeno v tistih njihovih estimates, to ti pa itak piše kdaj je predvideno da bo do tebe prišlo. Če doplačaš za express shipping ponavadi tudi hitreje pošljejo, ne samo da hitreje potuje pošiljka. Naslednjič morate doplačati za express tistih par evrov, če se vam mudi.
Quack !

_njc ::

Meni so oba naročila (Amazon.es in Amazon.de, oba express shipping) razdelili na dva dela. Zdaj čakam 4 različne pošiljke (dve preko UPS, tretja preko DHL in četrta preko ATPOST). Včeraj je bila ena izmed pošiljk že na Brniku, a jo je UPS pomotoma poslal v BiH. Čakam...

IcyFox ::

Živjo,
je treba na kaj posebej paziti ko naročam iz Amazon.de na slovenski naslov? Slišal sem, da imajo neke probleme z šumniki. Če naslov oz. ime in priimek vsebujeta šumnike ime enostavno napišem brez?
Hvala

Furbo ::

Seveda. Jaz vedno pišem brez (predvsem kitajcem, za EU je vseeno), nikoli problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Amazon načeloma nima težav s šumniki.
Je res bolj varno pisati kot leta 1980...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Seljak ::

Pozdravljeni. Tudi sam prvič naročam iz Amazon.de oziroma na splošno iz Amazona in me je malce presenetilo, da ni direktne možnosti plačila z Paypalom. Imam pa Visa kartico, ali je potem najbolje, da kar z Viso plačam (ali lahko plačam tudi z navadno bančno kartico Maestro na katero prejemam plačo?
Pa še eno vprašanje bi imel, če morda veste, ali lahko nastavim naslov recimo od pošte, ki je v moji bližini, da se ne bi slučajno dostavljalec zgovarjal, da me ni bilo doma.
Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Machete ::

Visa bo kar prava izbira. Za dostavo se ne sekiraj, če bo to pošta itak dobiš obvestilo, ostali kurirji te prav tako obvestijo, lahko se zmeniš z voznikom po telefonu kje in kdaj ali pa pustijo na pumpi. Lahko si naštimaš pa naslov za dostavo na delovno mesto, če ti narava dela to omogoča. Vglavnem nazaj ti ne bodo odpeljali.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Seljak ::

Najprej hvala za tako hiter odgovor. No, ta opcija bi bila tudi super, da mi pošljejo na delovno mesto. Ali bi imel kaj manjšo poštnino, če bi jo poslali v Avstrijo, ker imam tam delovno mesto? Bi pač dal naslov od firme.

Furbo ::

Zelo malo ljudi ima težave z dostavljalci, se jih pa toliko bolj sliši, ker se pizdijo, zadovoljni se pa ne. Ni razloga za skrb.

Plačaš lahko s katerokoli kartico, s paypalom pa res ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Seljak je izjavil:

Najprej hvala za tako hiter odgovor. No, ta opcija bi bila tudi super, da mi pošljejo na delovno mesto. Ali bi imel kaj manjšo poštnino, če bi jo poslali v Avstrijo, ker imam tam delovno mesto? Bi pač dal naslov od firme.

Sicer odvisno od tega, kaj kupiš (in od koga - pri Amazonu prodaja veliko trgovcev), ampak ja, poštnina v Avstrijo je lahko cenejša, včasih celo brezplačna.

Seljak ::

Hvala za odgovore. Torej sedaj gledam glede pošiljanja na naslov, pa me zanima, Ali lahko naredim takole naslov( oziroma, če sem napisal pravilno), da mi pošljejo na Pošto, ki je v moji bližini?
Torej na levi je moj pravi naslov na desni pa naslov od pošte na katero bi naj prispela pošiljka in na kateri bi jo sprejel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Okapi ::

Saj če te ni doma, ko poštar prinese, te pošiljka počaka na pošti. Za dostavo v Slovenijo ne dajaj naslova od pošte, ker bo samo kakšna zmeda.

Seljak ::

Nazadnje, ko sem nekaj naročal mi je DHL javil, da me niso dobili doma in sem potem čakal kot budala na pošiljko. Sploh je niso poslali na pošto, da bi jo tam prevzel. Za to tudi sprašujem.

Seljak ::

Edit: Seedaj sem bil na Pošti in se pozanimal glede pošiljanja na njihov naslov itd. Na koncu smo prišli do zaključka, da je res najbolje, da pride pošiljka na moj naslov :D

Furbo ::

Ja seveda mora priti na tvoj naslov, saj moraš ti podpisati.

Pa DHL ti tudi ne bo nosil na pošto paketov, ki gredo preko DHL, svašta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Bo, samo moraš imeti p.p. (poštni predal).

Seljak ::

Furbo je izjavil:

Ja seveda mora priti na tvoj naslov, saj moraš ti podpisati.

Pa DHL ti tudi ne bo nosil na pošto paketov, ki gredo preko DHL, svašta.


Vem, da sem ga malo "mimo pihnil", kajti to je njihova konkurenca (DHL). No, skratka, drugače bi bilo, če bi se šlo za DPD z katerim ima Pošta slovenija pogodbo.

bastadu ::

Kaj pa storitev "poštno ležeče"?

jernejl ::

Glede na to, da si napisal, da delaš v Avstriji, bi bilo bržkone najbolje, če bi tam izbral "Search for a pickup location near you", ter izbral dostavo na najbližje prevzemno mesto v Avstriji.
Poštnina v Avstrijo je velikokrat brezplačna, ali pa je vsaj cenejša kot v Slovenijo. Poleg tega ti pri dostavi v Slovenijo obračunajo 22% DDV, v Avstrijo pa 20%.

Lahko primerjaš obe varianti (slo in at naslov), greš do zadnjega koraka (confirm), kjer ti pred potrditvijo pokaže končni znesek s poštnino vred.

Seljak ::

@jernejl res je, naslednjič bom raje naredil tako kot si svetoval.
Me pa nekaj preseneča. Ko sem našel izdelek na Amazonu je bila cena (in je še vedno) 449€. Na to ga dam v košarico in tam potem piše 460€. Na desni strani pa je končni seštevek z davkom, pakiranjem in pošiljanjem (Standart Shipping) 478.75€.
Ali je od prve cene 449€ pa do 460€ razlika zaradi dodatka našega davka in kasneje še njihovega + pakiranje in pošiljanje? Sicer pa sem itak dal za izdelek

LeQuack ::

Seljak je izjavil:

@jernejl res je, naslednjič bom raje naredil tako kot si svetoval.
Me pa nekaj preseneča. Ko sem našel izdelek na Amazonu je bila cena (in je še vedno) 449€. Na to ga dam v košarico in tam potem piše 460€. Na desni strani pa je končni seštevek z davkom, pakiranjem in pošiljanjem (Standart Shipping) 478.75€.
Ali je od prve cene 449€ pa do 460€ razlika zaradi dodatka našega davka in kasneje še njihovega + pakiranje in pošiljanje? Sicer pa sem itak dal za izdelek


Ko daš v košarico je cena s Slovenskim DDV-jev, ampak to bi te moralo osrečiti, ker tako delaš našo državo bolj bogato, ko daješ več DDV.
Quack !

jernejl ::

Ali je od prve cene 449€ pa do 460€ razlika zaradi dodatka našega davka

449€ je cena z nemškim davkom (ki je 19%). Ko daš izdelek v košarico in izbereš slovenski naslov, pa se namesto 19% obračuna slovenski 22% davek, od tod razlika.
Če bi izbral avstrijo, bi cena iz 449€ narasla na 453€ (avstrijci imajo 20% davčno stopnjo).

Seljak ::

Krasni ste vsi ;)Najlepša hvala za pomoč in razlage.

DennisDee ::

Se je kdo kdaj poglobil, zakaj izdelke, kot recimo baterije ne posiljajo iz nobenega amazona? Razumem,da ne posiljajo iz .com, ampak iz eu amazonov...? Hecno mi je predvsem to, da lahko iz amazon UK recimo narocis v Avstrijo, Italijo, Madzarsko, v Slovenijo pa ne? Zanimal sem se za nekaj razlicnih Powerbankov, baterije za Led panele, pa jih nikakor ni mogoce dobiti, razen preko kaksnega ebaya. Na amazonu se mi pa vsekakor bolj splaca kupiti, ker 1. dobim brez ddv in 2. dobim racun na podjetje.

Seljak ::

Zaradi varnostnih ukrepov.

Furbo ::

Poiskusi tukaj https://eu.nkon.nl/
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DennisDee ::

Ok, varnostnih ukrepov, to nekako razumem. Ampak kaj dejansko dela razliko, ce iz UK posljejo na Madzarsko ali v Slovenijo? Sej znajdu se bom ze za nakup (hvala Furbo, bom preveril), ampak zakaj bi imel 5 racunov, ce imam lahko vse na enem racunu recimo. Mislim da varnostni ukrepi niso najbolj legitimen izgovor, sploh ce je tak odgocor iz strani amazona.

Furbo ::

Zadeva se ne sme pošiljati letalsko, morda so naši birotati spet preveč analni in dosledno uničujejo take pošiljke, čeprav so že opravile z avionom..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

APPluk ::

Se da komu pogledat koliko je poštnina za tale izdelek:
https://www.amazon.de/dp/B0196HHEBU/ref... prodajalec: Amazon.de
Hvala!

IcyFox ::

APPluk je izjavil:

Se da komu pogledat koliko je poštnina za tale izdelek:
https://www.amazon.de/dp/B0196HHEBU/ref... prodajalec: Amazon.de
Hvala!

7,90€

APPluk ::

Hvala ti, sn mislil da je manj, pol je pa tak na istem kot v sloveniji (mimovrste)

OvCa77 ::

APPluk je izjavil:

Hvala ti, sn mislil da je manj, pol je pa tak na istem kot v sloveniji (mimovrste)

Mislim da je v muelerju v akciji.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MrStein ::

Se pri Amazonu kaj doplača davek in carina?
Vem, da ponavadi to vštejejo v račun, zanima me a se zgodi, da se zmotijo in je treba doplačat?
Sem naročil ene RAM module in je od petka "Pošiljka zadržana na uvozni carini".
Mogoče je zastalo zgolj zaradi vikenda, a vseeno vprašam, če kdo ve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Če govoriš o Amazonu v EU državah defenitivno ni dodatnih stroškov, če pa je govora o Amazonu izven EU potem pa gre za klasičen carinski postopek, 22% ddv, 5-15€ vodenje carinskega postopka, in 0% carinska dajatev na računalništvo in zabavno elektroniko ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Nisi pozorno prebral, kaj?
Amazon (ameriški, torej amazon.com ) DDV in carino že računa takoj ko kupiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DennisDee ::

MrStein, Tomson je cisto uredu prebral, ti nisi pozorno napisal (nikjer nisi napisal ameriski ali .com), torej ti je dal popolen odgovor. Sicer se pa lahko prijavis v svoj racun in pogledas kaj si placal, da bos malo bolje razumel.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Gre za amazon UK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ramiz?! ::

Mene pa samo zanima za amazon nasploh in amazon.co.uk bolj specifično, kolk držijo roki dostave ... ene par let nazaj sem kupil ene par stvari na amazon.de, pa se ne spomnim a je pršlo v navedenem roku oz. je blo iz nemčije in se mi zdi, da je itak blo v nekem kratke normalnem času pri men. Zdej pa sem naročil nek pulover iz co.uk. pa mi piše, da dobim 28. ali 29., pa me zanima, če bom res dobil že pred novim letom, sploh ker sta to četrtek in petek ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

frudi ::

Običajno so amazonovi roki dobave nekoliko preveč konzervativni in zadevo tipično dobiš kak dan ali celo par dni prej, kot predvidevajo.
Ampak med prazničnim časom se nikoli ne da 100% zanašati na predvidene roke, ker je lahko kateri koli člen v dostavni verigi od amazona do tebe preobremenjen in pride do zamude. Sicer če ti piše, da bo do 28. ali 29. pri tebi, najverjetneje bo, ampak povsem zagotovo žal ni. Če se ti res mudi in nočeš tvegati zamude, potem je bolj varno plačati tistih par € več za hitro dostavo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

amacar ::

Pa odvisno je tudi ce kupis od amazona ali kot katerega drugega prodajalca.

ramiz?! ::

amacar je izjavil:

Pa odvisno je tudi ce kupis od amazona ali kot katerega drugega prodajalca.

Milem da je od amazona ja ... piše: Sold by Amazon EU S.a.r.L.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Gre za amazon UK.

Zdaj pravijo, da mi bodo vrnili znesek, ki mi ga bo zaračunal FURS.

Še enkrat: se je to že komu zgodilo? Je to praksa?

Sicer lahko vedno prekličem naročilo, ampak po štirih vrnjenih izdelkih v zadnje pol leta bi enkrat že rad nekaj dejansko prejel... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Mogoče je bolje, da nehaš kupovati online. Očitno to ni zate. Saj je BTC poln trgovin.;)

MrStein ::

A se raje naj v žabarijo vozim? Ni šans. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

APPluk ::

Ko daš zvečer v košarico, zjutraj pa misliš plačat:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

bastadu ::

Tudi jaz imel 2 dni nazaj podoben primer, samo da meni je artikel izginil iz ponudbe, drugje ga pa ni za dobit ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

roCkY ::

Kaj pa kaj dostava? Pri nas vse špila razen, ko je kurir ATPOST je obup. Pustil je že par hiš stran, zadeva se je že tudi vernila, danes naj bi bil pri nas pa ni nihče nič slišal niti na domofonu ni pofočkan. Od MB do LJ so potrebovali od petka. Sedaj piše neuspešna vročitav ob .... pošta XXXX.

LeQuack ::

roCkY je izjavil:

Kaj pa kaj dostava? Pri nas vse špila razen, ko je kurir ATPOST je obup. Pustil je že par hiš stran, zadeva se je že tudi vernila, danes naj bi bil pri nas pa ni nihče nič slišal niti na domofonu ni pofočkan. Od MB do LJ so potrebovali od petka. Sedaj piše neuspešna vročitav ob .... pošta XXXX.


ATPOST je Avstrijska pošta, oni ne dostavljajo po Sloveniji. Nazadnje mislim, da so v SLO predajali družbi City Express (http://www.cityexpress.si/ ), tako da jih kontaktiraj glede pošiljke.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()
««
31 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723058 (1524) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122992 (2566) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376403 (2687) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434174 (17294) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510233 (9319) Robert

Več podobnih tem