» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
33 / 64
»»

MrStein ::

Ja, izdelek ima 390 gramov "vsebine".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

povzek ::

Imam par vprašanj glede amazon.de in sicer v zvezi s pošiljanjem:
- morda kdo ve, zakaj ti isti trgovec lahko dostavi nek artikel, drugega pa ne? Na primer, lahko ti dostavi bel artikel, za črnega pa piše, da ne pošiljajo v Slovenijo. To sem opazil tako tam kjer je trgovec amazon in pa tam, kjer je amazon posrednik (fulfilled by Amazon).
- ali je morda že kdo od vas kupil večji paket (ali dimenzijsko, ali po teži) in dal prevzemno mesto v Avstriji? Namreč, ko izberem za naslov prevzemno mesto, mi napiše, da to ni mogoče. Verjetno zaradi velikosti paketa... Glede na visoke cene pošiljanja za večje pakete bi paket raje prevzel na prevzemnem mestu, še posebej, ker je za tujino poštnina brezplačna...
- ali morda kdo ve, če se da določiti datum prejema pošiljke? Po izkušnjah vem, da pri večji količini različnih izdelkov v enem naročilu le te lahko pridejo tudi v razmaku enega tedna. Pa bi raje vidl, da mi vse dostavijo na en dan - takrat, ko sem doma...

Hvala in lep pozdrav

radmannsdorf ::

Gledal sem nahrbtnike na Amazon.de, očitno narobe kliknil oz. pomotama stisnil enter in mi je kar potrdilo nakup. Na predplačilni Visa kartici trenutno nimam denarja, pa je šel nakup kar naprej. Sicer je nahrbtnik točno tak ki ga hočem, ampak mi je čudno da je potrdilo nakup. Ebay v takem primeru zavrne.
Sem dobil potrditveni mail z datumom dostave. Z Amazonom nimam izkušenj, verjetno bom čez kakšen dan dobil mail da s kartice ni bilo možno potegnit denar, kajne? :)
Preklical pa ne bom, ker mi niti poštnine ni prištelo, je kao zastonj iz UK. Torej 2x čudna reč. Kaj pravite, napaka al pač klasičen postopek?

radmannsdorf ::

Ok, je bilo zavrnjeno, plačam jutri, ko bo denar na kartici. Je pa kul ker ni poštnine očitno. 10€ manj kot drugje. :)

St235 ::

radmannsdorf je izjavil:

Gledal sem nahrbtnike na Amazon.de, očitno narobe kliknil oz. pomotama stisnil enter in mi je kar potrdilo nakup. Na predplačilni Visa kartici trenutno nimam denarja, pa je šel nakup kar naprej. Sicer je nahrbtnik točno tak ki ga hočem, ampak mi je čudno da je potrdilo nakup. Ebay v takem primeru zavrne.
Sem dobil potrditveni mail z datumom dostave. Z Amazonom nimam izkušenj, verjetno bom čez kakšen dan dobil mail da s kartice ni bilo možno potegnit denar, kajne? :)
Preklical pa ne bom, ker mi niti poštnine ni prištelo, je kao zastonj iz UK. Torej 2x čudna reč. Kaj pravite, napaka al pač klasičen postopek?


Klasičen postopek. Amazon trga denar takrat, ko je izdelek dejansko pripravljen na pošiljanje.

Buco_daMAN ::

Mene pa zanima kako se ravnat v primeru ko izdelka ne prejmes. Narocil sem 3.3. Superge adidas prek amazona.de, šlo je za eno izmed trgovin ki poslujejo prek amazona. Na trackingu ze 14 dni pise da so oddali robo DPDju. Poslal sem jim sporocilo kaj je s tem paketom in cakam na odgovor.

Okapi ::

Ko se naveličaš čakati, rečeš, da robe nisi dobil, da preklicuješ naročilo in hočeš denar nazaj.

xx23 ::

A direktna bremenitev na amazon.de še dela?

Lani poleti je šlo brez problema čez, danes pa nikakor noče sprejet.

jonystar ::

Kako je z naročanjem telefonov preko amazona, gre brez problema al ne pošiljajo glede na to, da je not baterija?

Skyman ::

Okapi je izjavil:

Ko se naveličaš čakati, rečeš, da robe nisi dobil, da preklicuješ naročilo in hočeš denar nazaj.


Koliko casa mora to pretečti? sam sem narocil robo in nisem dobil sledilne stevilke,pod narocili je pisal dostava 26-28,kasneje 28 sreda.Ampak še do danes zadeve ni prisla na dom.Glede na to da so mi "trgal" 22 poslali pa mislim da 23.3.Nekam dolgo to hodi ponavad odkar sm narocal prejsne mesece,je vedno prislo cca 3 dan od posiljanja paketa iz njihove strani!

lp

Bye ::

Mi lahko prosim kdo pove, kje izključim frdamani "Amazon Currency Converter"? Piše, da se nahaja v "Payments & GC", tega menija pa sploh nimam; le "Payments", kjer spreminjam samo način plačila/kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Matija82 ::

Rad bi kupil knjigo iz amazon.ca toda ne podpore pošiljanja zunaj Kanade.

Ima kdo kakšno priporočilo za reshipper service, CA-SLO?

LeQuack ::

Matija82 je izjavil:

Rad bi kupil knjigo iz amazon.ca toda ne podpore pošiljanja zunaj Kanade.

Ima kdo kakšno priporočilo za reshipper service, CA-SLO?


Zakaj pa glih iz amazon.ca? Kakšna je to posebna knjiga da jo imajo samo v Kanadi?
Quack !

Matija82 ::

LeQuack, posebna je zgolj njena cena. Na .ca ta namreč znaša samo 30% cene (iste knjige) na .com. Jebiga, strokovna literatura je draga.

cortez ::

amazon UK



amazon DE

klekej ::

A je tole iz EU warehousa? Kolikšna je poštnina? Je to krom ali plastika?

https://www.amazon.de/ieGeek-Einbaudusc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

cortez ::

Materialtyp Stahl

tip materjala jeklo

cortez ::




10EUR popusta ob nakupu nad 50EUR....do 28-04-2018

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Leet1337 ::

Preko Amazona na poštno ležečo pošto v Straß in Steiermark naročam že nekaj let, in zadnje čase mi pakete od Amazona (poslane z DHL) vedno zavrne in pošlje nazaj v skladišče Amazona v Regensburgu in nato še enkrat na končno destinacijo. Paket prispe, vendar 3-4 delovne dni kasneje.
Pošiljam pa preko obeh variant naslovov:
Ime Priimek
Wunsch-Postfiliale 8472
Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria

Ime Priimek
Postlagernd, Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria


Ali obstaja kakšna možnost da bi v prvo sprejeli paket?
Mogoče kakšna druga lokacija za poštno ležečo pošto v bližini ali je še treba naslov kaj spremenit, da sprejmejo paket v prvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leet1337 ()

Coinbird ::

Leet1337
Preko Amazona na poštno ležečo pošto v Straß in Steiermark


Da na ta način prejemaš pakete, si v tej poslovalnici najel poštni predal?
Iščem način kako bi mi amazon v Špilje pošiljal stuff.

LP
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

jernejl ::

Ali obstaja kakšna možnost da bi v prvo sprejeli paket?

DHL ima svoja prevzemna mesta (eno je tudi v Straßu), nisem pa tega nikoli preizkusil.
https://paketshopfinder.dhlpaket.at/pos...

Da na ta način prejemaš pakete, si v tej poslovalnici najel poštni predal?

Ničesar ni treba, le ležarino (menda 1€) je treba plačati ob prevzemu.

St235 ::

Leet1337 je izjavil:

Preko Amazona na poštno ležečo pošto v Straß in Steiermark naročam že nekaj let, in zadnje čase mi pakete od Amazona (poslane z DHL) vedno zavrne in pošlje nazaj v skladišče Amazona v Regensburgu in nato še enkrat na končno destinacijo. Paket prispe, vendar 3-4 delovne dni kasneje.
Pošiljam pa preko obeh variant naslovov:
Ime Priimek
Wunsch-Postfiliale 8472
Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria

Ime Priimek
Postlagernd, Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria


Ali obstaja kakšna možnost da bi v prvo sprejeli paket?
Mogoče kakšna druga lokacija za poštno ležečo pošto v bližini ali je še treba naslov kaj spremenit, da sprejmejo paket v prvo?


Po mojih informacija avstrijske poate sprejemajo postno lezece samo ce je poslano preko poste in zavracajo prevzeme drugih dostavnih sluzb (kar je nekako logicno). Mozno da zato posiljajo dvakrat in gre drugic namesto z dhl kombijem z klasicno posto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

valdo ::

Leet1337 je izjavil:

Preko Amazona na poštno ležečo pošto v Straß in Steiermark naročam že nekaj let, in zadnje čase mi pakete od Amazona (poslane z DHL) vedno zavrne in pošlje nazaj v skladišče Amazona v Regensburgu in nato še enkrat na končno destinacijo. Paket prispe, vendar 3-4 delovne dni kasneje.
Pošiljam pa preko obeh variant naslovov:
Ime Priimek
Wunsch-Postfiliale 8472
Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria

Ime Priimek
Postlagernd, Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria


Ali obstaja kakšna možnost da bi v prvo sprejeli paket?
Mogoče kakšna druga lokacija za poštno ležečo pošto v bližini ali je še treba naslov kaj spremenit, da sprejmejo paket v prvo?


Pri nakupovanju preko Amazona je ob nakupu oz. pri izbiri naslova pošiljanja opcija: Search for a Pickup Location near you
Pri kliku na to opcijo si izbereš kam ti naj dostavijo paket. Jaz sem to opcijo uporabil ker niso dostavljali v SLO.

To je izpostava pošte, in sicer v eni cvetličarni v Strasu.
Wunsch-Postfiliale 8472 Map
Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria

To deluje za Amazon, za druge ponudnike v AV/DE pa ne vem če imajo te opcije. Jaz bi rekel da ne.
Lp

Coinbird ::

Hvala za odgovore.
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

Han ::

Pri zadnjem naročilu je Amazon.de zaznal težavo pri plačilu z MasterCard kartico, s katero sta prejšnji dve naročili v zadnjih 10 dneh šli gladko skozi, in zablokiral račun... Zdaj želijo bančni izpisk MC kartice, s katerega morajo biti razvidni ime, naslov za izstavitev računa in zadnje 4 številke kartice. Vse to jim pošlješ, a še kar naprej trmarijo, da podatkov ne morejo preveriti. Se je že kdo s tem spopadel in račun uspešno odblokiral?

Han ::

Ni mi povsem jasno, kaj jih je tako zmotilo pri MC kartici, da so začasno blokirali dostop do računa. Edina razlika med bančnimi podatki in tistimi v Amazon profilu je navajanje besede "Ulica", ki je pri naši banki izpuščena, kar sem jim pojasnil... Kakorkoli, Amazon je zdaj zopet normalno dostopen - malo pred polnočjo so na mojo željo (poslan email) zadnje naročilo stornirali, slabo uro kasneje pa dostop do računa odblokirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Je kdo v zadnjega pol leta poslal nazaj defekten izdelek? Dobiš od Amazona etiketo z naslovom in črtno kodo? Krije stroške vračila Amazon.de?

Kupil sem namreč dva brezžična polnilca za telefon, eden je žal defekten. Kontaktiral sem prodajalca (kitajca), ki je bil sprva zelo kooperativen - obljubil takojšnjo zamenjavo (= še isti dan mi bodo poslali nov polnilec) in hkrati prosil, da jim defektnega pošljem na Kitajsko v analizo. Nazadnje so želeli, da pošljem z DHL ali FedEx, stroške poštnine pa naj bi mi povrnili na PayPal (!). Odgovoril sem samo, da imamo v kokoški vse večje firme za pošiljanje, a da bo takole precej drago in da je tudi opcija, da vrnem izdelek Amazonu. Trenutno je že tri dni vse tiho, vračilo prek Amazona imam na voljo le še do 8.6.2018. V tem primeru lahko izberem dobropis ali vračilo kupnine na kreditno kartico.

s1m0n ::

A se meni samo zdi, da je Poljska pošta počasna ? (Naročilo na amazon.de)
Da traja 4 dni preden sploh zapusti državo paket...

predi ::

Fun fact. Zadnjič so mi na Amazon.co.uk začasno zaračunali GBP1 za "registracijo" nove plačilne kartice in je trajalo 15+ dni, da so zadevo vrnili. V FAQ piše max 10 dni.

klekej ::

Prodajalec je kitajec, roba pride do mene v sredo. Plačam carino ali ne?

https://www.amazon.de/gp/product/B01LGK...

bastadu ::

Dvomim, načeloma so vsi artikli na amazon.de odposlani od znotraj EU ...

roCkY ::

Artikel lahko pride iz tujine a cena je z uvoznimi dajatvami in ustreznim DDV. Vsaj moje izkušnje so take.
Šele, ko sem naročil se mi je zdelo sumljivo, da zadeva verjetno ni znotraj EU. Priletelo je v cca. tednu dni čeprav je bila najavljena dobava prek 3 tedne. Nato reklamacija, ker en del v kompletu ni bil v skladu s specifikacijo. Ustrezen nadomestni je nato prišel čez kak mesec z navadno pošto...

klekej ::

Rabim najkasneje v sredo. Torej ni garantiran dobavni rok in posiljka iz EU?

Okapi ::

Še malo boš okleval in kompliciral in boš zamudil dostavo v sredo.>:D

MrStein ::

Garantirano ni. Meni so na naročilo iz amazon.UK nabili dajatve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WaterBoy ::

Pozdravljeni

Včeraj sem prvič naročil iz amazon.co.uk. Ko sem plačal, sem dobil potrditveni mail in odtrgalo mi je 1,14eut in to je to. Predvdevam da je to da se preveri kartica, vendar kdaj pa bodo trgali glavnico? Kartica je visa electron od A banke
Hvala

klekej ::

Nore cene poštnin, expedited delivery 18€, standard shipping 1 teden 11€. Za 15€ ne bom umrl in sem raje kupil pri nas. Kaj se dejansko splača kupovati na Amazonu, ker poštnina je odločno predraga.

Qcube ::

To so čisto normalne cene če je teža preko 2kg. Oziroma če bi sam pošiljal kot fizična oseba v EU bi bilo še dražje.

klekej ::

Razumem, ampak dobiš za večino stvari v Sloveniji take rabate, če imaš kaj pogajalskih sposobnosti, da se, vsaj meni osebno, Amazon ne splača.

amacar ::

WaterBoy je izjavil:

Pozdravljeni

Včeraj sem prvič naročil iz amazon.co.uk. Ko sem plačal, sem dobil potrditveni mail in odtrgalo mi je 1,14eut in to je to. Predvdevam da je to da se preveri kartica, vendar kdaj pa bodo trgali glavnico? Kartica je visa electron od A banke
Hvala

Trgajo ko pošljejo.

LeQuack ::

klekej je izjavil:

Razumem, ampak dobiš za večino stvari v Sloveniji take rabate, če imaš kaj pogajalskih sposobnosti, da se, vsaj meni osebno, Amazon ne splača.


Torej naročaš v Sloveniji, jaz ne vidim problema.
Quack !

WaterBoy ::

amacar je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

Pozdravljeni

Včeraj sem prvič naročil iz amazon.co.uk. Ko sem plačal, sem dobil potrditveni mail in odtrgalo mi je 1,14eut in to je to. Predvdevam da je to da se preveri kartica, vendar kdaj pa bodo trgali glavnico? Kartica je visa electron od A banke
Hvala

Trgajo ko pošljejo.

Hvala lepa za pojasnilo

Onih 1,14 sem pravilno ugotovil zakaj je trgalo?

Gregex ::

Pravilno si sklepal. Boš dobil povrnjeno.

tebodi ::

s1m0n je izjavil:

A se meni samo zdi, da je Poljska pošta počasna ? (Naročilo na amazon.de)
Da traja 4 dni preden sploh zapusti državo paket...


Za vsak primer: verjetno je šlo za pripravo paketa, vsaj pri meni je sedaj 2x bilo kar skoraj natanko 4 dni, da so pripravili, za dostavo potem 2-3.

Gregor5816 ::

A je z angleškega Amazona treba plačat tudi davek in/ali carino, če Britanci niso več v EU?

Invictus ::

Saj so še...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tt2 ::

Si bom izposodil kar temo. Imam namen kupiti tale monitor
https://www.amazon.de/Acer-XF270HUA-Dis...
Pa me zanima, a je že kdo pošiljal nazaj monitor zaradi mrtvih pixlov ali prevelikega backlight bleeda? Kako je v takih primerih, a kaj komplicirajo, ali ti pošljejo novega brez problema?

frudi ::

Ali ti pošljejo drugega brez problema ne vem. Ampak tudi če ne, ga lahko vrneš v bistvu iz kakršnega koli razloga in ti vrnejo ne samo kupnino, ampak tudi stroške, ki si jih imel s pošiljanjem nazaj. In potem magari sam naročiš drugega, ali spet pri amazonu, ali pa drugje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Okapi ::

Če ga vrneš iz "kakršnegakoli" razloga, vračaš na lastne stroške.

tt2 ::

A velja za vse evropske Amazone enako?
««
33 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722164 (630) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122827 (2401) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376359 (2643) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433870 (16990) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510192 (9278) Robert

Več podobnih tem