» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
30 / 64
»»

amacar ::

Da se spet citiram:

amacar je izjavil:

amacar je izjavil:

V slikah po korakih:







maestrog ::

Nisem bil pazljiv in na amazon.de kupil telefon preko firme v Hong Kongu in ne preko Amazon EU. Telefon je po dveh mesecih defekten in ga sedaj ne morem popraviti v Evropi, ker nima mednarodne garancije, niti ni servisov. Zavračajo, da jim pošljem telefon nazaj v Hong Kong, da ga ali popravijo ali vrnejo denar. Pošiljajo me na evropske servise, ki telefona niti nočejo niti ne morejo popraviti. Sprožil sem zahtevek za vrnitev denarja pri amazon.de zaradi defektnosti. Čakam na "razsodbo". Pravno ne morem ničesar, ker je prodajalec v Hong Kongu (Kitajska) in za njih ne velja niti mednarodno pravo, kaj šele evropsko pravo. Če kaj kupujete na Kitajskem morate vedeti, da ko bo crknilo, lahko to vržete kar stran. Kitajska garancija je namreč le ničvreden kos papirja.

Unknown_001 ::

Noob question !

Iz Amazona bi rad naročil fleš za fotoaparat.
https://www.amazon.com/Neewer-Speedlite...

Zanima me kaj moram pazit, in kako je s plačilom ? Se da plačat po prevzemu?
A tist protection insurance kaj nuca al je isti nateg kot kvazi zavarovanje pri Bigbang?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Plačilo po prevzemu pozabi kjerkoli drugje kot v Sloveniji. Kreditne kartice to je to. Pa naredi si uslugo in kupuj na amazon.de ali amazon.co.uk, ker če boš iz Amerike naročil te bo prišlo precej drago, tistim 60 dolarjem moraš prišteti še ceno poštnine, ki ponavadi ni majhna, na vse skupaj še 22% DDV in seveda še carina in carinski stroški. Tako da je precej možno da na koncu pride dvakrat toliko.

Tukaj imaš isti izdelek:
https://www.amazon.de/Professionelle-Sp...

Ter:
https://www.amazon.co.uk/Neewer-1008184...
Quack !

Unknown_001 ::

Hvala za odgovor. Torej moram zrihtati plačilo preko kreditne kartice. Bi mi lahko samo na hitro opisal, postopek? Verjetno moram narest nov Account kjer vpišem cifro kartice naprej pa plačujem kot na Klik-u ali Abanet? Imam Maestro kartico.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Na obstoječi account dodaš kartico.
Na amazon.de sicer ne dela Maestro (vsaj do zdaj ni, mogoče so po novem omogočili).
Na UK, IT in ostalih pa dela.

Account (za login) je isto za vse amazone, ni treba na novo kreirati. Tudi podatki o vpisanih karticah se delijo (razen kot omenjeno, na DE ne bo kazalo Maestro kartice).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

https://www.amazon.de/gp/help/customer/...

Če prav razumem lahko plačam tudi prek spletne banke?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Unknown_001 je izjavil:

https://www.amazon.de/gp/help/customer/...

Če prav razumem lahko plačam tudi prek spletne banke?

Ne, to je direktna bremenitev.
Samo vpišeš SWIFT/BIC kodo ter IBAN na amazon strani, kot piše in to je to. Ne rabiš spletne banke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

MrStein je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

https://www.amazon.de/gp/help/customer/...

Če prav razumem lahko plačam tudi prek spletne banke?

Ne, to je direktna bremenitev.
Samo vpišeš SWIFT/BIC kodo ter IBAN na amazon strani, kot piše in to je to. Ne rabiš spletne banke.


Razumem. Hvala za pomoč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrStein ::

A še komu zadnje čase pogosto pošilje mail z : You have successfully changed your default language for browsing, shopping and receiving communications from Amazon.de to "English".

Očitno je neki bug, ker včeraj mi je na Poljski jezik preklopil. Na srečo je pol preklopil na angleščino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AgiZ ::

Katero pošto naj uporabim blizu Kranjske Gore za Postlagernd?
Gledam na Post.at, pa mi ni čisto jasno katera je navadna pošta in kaj pomenijo ostale oznake. Zna kdo raztolmačit?
P.S.: Sicer sem vprašal tudi v drugo temo, ampak je tale bol primerna, ker naročam iz Amazona.

MarkoMan ::

Sem imel slabo izkušnjo iz Amazona.de na Postgelade AT posto, kjer niso hoteli sprejemati poste od UPS in DHL, prek katere so iz amazona pošiljali. In da je bila zmešnjava še večja, je UPS takoj poslal nazaj v Amazon brez možnosti, da prevzemem pri njih. Tudi amazon help center ni pomagal, čeprav so se aktivno trudili. So pa sicer takoj spet poslali z ekspres pošto. Tko da + za Amazon help center.

Torej jaz osebno nebi več na POST AT pošiljal ampak na razne prevzemnice, paketomate. Ima kdo izkušnje s tem?

AgiZ : pri nakupu, ko si v košarici, ko izbiraš kam naj ti pošeljejo, imaš možnost da ti Amazon predlaga ozt pove, kam v bližini kjer si, ti lahko dostavijo.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

AgiZ ::

Zanimivo. Tudi to lahko, samo ne poznam razen postlagernd kako to gre. Če ima kdo izkušnje se tudi sam priporočam.
Predlaga že, ampak predlaga mi cca 20 tock po celem Villachu. Katera je pa taka, ki ne bo problemov, pa ne vem. Help?

WallSreet ::

No sem ravno hotel odpreti novo temo glede vprašanja o Amazonu pa bom kar tule vprašal. Je že kdo kdaj kupoval kakšne knjige preko Amazona. Naročil bi vsaj 15 do 20 angleških knjig. Sicer se da knjige kupiti tudi preko Emke vendar so cene skoraj 2x večje pa me zanima če je že kdo kdaj kupoval knjige iz US? Kako je z poštnino? Poleg tega bi rad knjige z original naslovnico. Recimo na emki prodajajo knjige vendar je ponavadi naslovnica drugačna oziroma ni originalna. Hvala za odgovore

Okapi ::

Kakšna je poštnina, boš videl na Amazonu. Zraven moraš prišteti še okroglih 10% uvoznih dajatev.

St235 ::

WallSreet je izjavil:

No sem ravno hotel odpreti novo temo glede vprašanja o Amazonu pa bom kar tule vprašal. Je že kdo kdaj kupoval kakšne knjige preko Amazona. Naročil bi vsaj 15 do 20 angleških knjig. Sicer se da knjige kupiti tudi preko Emke vendar so cene skoraj 2x večje pa me zanima če je že kdo kdaj kupoval knjige iz US? Kako je z poštnino? Poleg tega bi rad knjige z original naslovnico. Recimo na emki prodajajo knjige vendar je ponavadi naslovnica drugačna oziroma ni originalna. Hvala za odgovore


Preveri se bookdepository. Ponavadi so konkurencni amazonu, ni pa postnine in posiljajo znotraj EU.

k120l ::

Zdravo, potreboval bi pomoč pri kontaktiranju - uveljavljanju garancije na amazon.de. Pred cca 1,5 meseca sem kupil Netgear router in se mi je med updatom fireware pokvaril. Težavo sem poskušal rešiti z Netgearovim support centrom iz USA, vendar nam ga ni uspelo rešit. Sedaj so mi napisali, da naj vrnem router v trgovino vendar nikjer nenajdem emaila, kjer bi jih lahko kontaktiral. Ali kdo ve kako stopiti v kontakt z njimi/ je imel kdo podobno izkušnjo?

LeQuack ::

k120l je izjavil:

Zdravo, potreboval bi pomoč pri kontaktiranju - uveljavljanju garancije na amazon.de. Pred cca 1,5 meseca sem kupil Netgear router in se mi je med updatom fireware pokvaril. Težavo sem poskušal rešiti z Netgearovim support centrom iz USA, vendar nam ga ni uspelo rešit. Sedaj so mi napisali, da naj vrnem router v trgovino vendar nikjer nenajdem emaila, kjer bi jih lahko kontaktiral. Ali kdo ve kako stopiti v kontakt z njimi/ je imel kdo podobno izkušnjo?


Kontaktiraj Asbis, ki so zastopniki Netgear za Slovenijo:
http://www.asbis.si/

Sicer pa:
https://www.amazon.de/gp/help/customer/...
Quack !

k120l ::

LeQuack hvala za pomoč. Sem kontaktiru Asbis. Drugače mi je Netgear support napisal tole: "I do apologize for the inconvenience as I check here we cannot provide a replacement in Slovenia since we dont have any Netgear Fulfillment center in your country, What we can suggest is to return the device to the store for the replacement."

Amazon.de pa nikakor nemorem kontaktirat, ker se je kao zaprl Return window.

scipascapa ::

Ima kdo AMAZON kartico, kakšni so pogoji ipd?

https://www.amazon.com/gp/cobrandcard/m...

https://www.amazon.com/gp/cobrandcard/m...

recimo to igro preko amazon kartice dobiš kao gratis, samo mora biti nek keč.....nek skriti tisk.

St235 ::

Za začetek mogoče to, da je for US citizen only? ne bi pa temu rekel ravno skriti tisk.

SumTingWong ::

Bo kdo naročal iz Amazon.de ali co.uk v kratkem in bo vzel fast shipping? Vzel bi tri dodatke za mobitel, prispevam še za shipping kaj. Sem iz Ljubljane.

leteci34 ::

Zakaj razlika v ceni na amazon.de? Mi lahko kdo razloži? Primer: Hočeš kupit CD 2 Cellos. Cena je napisana 12,99. Takoj ko klikneš dodaj v košarico, se osnovna cena spremeni na 13,32 in potem še stroški pošiljanja.

Subtotal (1 item): EUR 12,99

Items
EUR 13,32
Estimated Postage & Packaging
EUR 5,56
Estimated Order Total
EUR 18,88

Hvala za odgovor.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leteci34 ()

amacar ::

Nemčija ima 19% davek, za Slo ti doda 3%.

MrStein ::

Ja, samo ta višji DDV je zgolj začasen...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gusto ::

Čedalje bolj pogosto se mi zgodi, da mi katero od globalnih podjetij/trgovcev dvigne živec s raznimi bedarijami/malenkostmi, ko spreminjajo ali ukinjajo razne nastavitve in podobno. Paypal je skril nastavitev, da ti konverzijo valute naredi banka tako, da rabiš skoraj doktorat, da jo najdeš. Sedaj je na Amazonu izginila nastavitev za privzeto kartico, vsakič moram ročno izbrati drugo kartico. Prej je obstajal kvadratek, si samo kliknil, kaj želiš imeti za privzeto, sedaj tega ni več. Ne da se mi brisati in dodajati kartic, itak pa ne vem, kako se bo počutil Amazon in se odločil za privzeto kartico.

Skratka, izginjajo nastavitve, ki so bile uporabniku prijazne in blizu. Konkretno za Amazon, kdo ve, kje bi lahko nastavil privzeto kartico?

Furbo ::

Zbriši vse kartice razen tiste, ki bi jo rad koristil? Zakaj jih sploh imeti več?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Nejkoy ::

Pozdravljeni

Odločam se za nakup telefona prek Amazona. Drugje ga nisem našel. Gre za Essential telefon, možen je nakup prek njihove uradne
strani, vendar ne pošiljajo v Evropo. Tudi cena mu je padla za 200$.

Gledal sem amazon UK:

Items
539.00 GBP
Estimated Postage & Packaging
23.67 GBP
Estimated Order Total
562.67 GBP

In pa amazon .com

Items
$499.99
Estimated shipping & handling
$16.35
Import Fees Deposit
$138.79
Total before tax
$516.34
Estimated tax to be collected
$0.00
Estimated order total
$655.13

Se pravi prek UK pride cena 635EUR, prek amazon.com 564EUR. So potem to končne cene, ki jih ponudi Amazon? Ali moram tu prišteti še kaj? Je še kakšna pomembna razlika pri nakupu prek UK ali .com Amazona? Ker senocno je .com ceneje.

hvala

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

MrStein ::

.com je že dajatve zraven računal.
Ponavadi malo nazaj dobiš pozneje, ker za vsak slučaj računajo raje malo več kot malo manj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nejkoy ::

Potem je to to. Vprašam, da me ne preseneti kak ogromen znesek :)

-žiga- ::

Amazon Prime lahko naročiš, izvedeš naročilo in potem prekličeš naročnino ter plačaš en mesec? Ali je kak odpovedni rok ali karkoli? Testnih 30 dni sem pred časom že izkoristil.

Killermode ::

-žiga- je izjavil:

Amazon Prime lahko naročiš, izvedeš naročilo in potem prekličeš naročnino ter plačaš en mesec? Ali je kak odpovedni rok ali karkoli? Testnih 30 dni sem pred časom že izkoristil.

ou may cancel your Prime membership any time by visiting Your Account and adjusting your membership settings. If you cancel within 3 business days of signing up for or converting from a free trial to a paid membership, we will refund your full membership fee; provided that we may charge you (or withhold from your refund) the value of Prime benefits used by you and your account during this 3-business day period. If you cancel at any other time, we will refund your full membership fee only if you and your account did not make any eligible purchases or take advantage of Prime benefits since your latest Prime membership charge. Prime memberships redeemed through a Prime gift code or promotional code are not refundable.

-žiga- ::

Hvala.
Sam sem gledal na Amazon.de in nisem prišel do nobenih pogojev.
Iz tega zgoraj pa razumem, da ali počakam 4 dni, da prekličem, ali pa se enostavno ne strinjam s tem, da mi refund naredijo. Ker ne rabim denarja nazaj, samo določene izdelke se ne da naročiti brez Prime, če je pa poštnina kaj ceneje pa tudi ok.

Machete ::

Furbo je izjavil:

Zbriši vse kartice razen tiste, ki bi jo rad koristil? Zakaj jih sploh imeti več?


Jaz imam tri. Dve osebni, ena na firmo. Če imaš še od partnerja eno recmo, je hitro veselica ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zoran7 ::

Zanima me ce je se komu drugemu izginil izracun stroskov postnine



Ne glede na to, kaj in koliko mecem v kosarico, mi ne da vec izracuna, koliko bo postnina.

Sem si zmrckal kaj pri nastavitvah ali so mojstri izklopili to opcijo? Nimam namrec rad presenecenj na bancnem izpisku..

amacar ::

Tudi pri meni ne dela več, tega sivega okna mi sploh ne pokaže več (sem prijavljen). Presenečenj sicer itak ni, saj je v zadnjem koraku izpisana poštnina, je pa nadležno vsakič iti do zadnjega koraka. Kot da so amaterji, da tega ne morejo prikazati ob izdelku kot je ne ebayu.

Furbo ::

Isto ja, beda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zoran7 ::

No tole pa je sedaj res neumno - sedem korakov moram narediti preden vidim kaksna bo postnina...



Me zanima komu se je to zdela pametna ideja ko so imeli brainstorming glede tega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

cortez ::

še danes je na amazon.de 10€ popusta, če si instaliraš njihov app na ios ali android

https://www.amazon.de/b/ref=m1m0m5AH?_e...

MrStein ::

Kako je z združevanjem poštnine na Amazonu?
Če je naročeno od iste trgovine (Amazon Sarl), se pošlje v istem paketu, torej se poštnina deli?

Se lahko naknadno po oddaji naročila še doda nov izdelek?
Se lahko staro naročilo prekliče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cortez ::

Receive a 8 EUR promo code when you Top Up your Amazon Account with 80 EUR or more
Promotional period: July 20th, 2017 - January 31st, 2018.
Customers who Top Up their Amazon Account with 80 EUR or more by January 31st, 2018 receive a 8 EUR promo code. The promo code will be attached to their Amazon Account.
The 8 EUR promo code will automatically be redeemed with qualifying purchases made by March 20th, 2018. The complete Terms & Conditions for promo code redemption are listed on the bottom of this page.
Each customer can only participate in this promotion once and will only receive one promo code of 8 EUR even when topping up with more than 80 EUR.

dr.Akula ::

@MrStein V istem paketu pošljejo samo artikle, ki si jih naročil skupaj (več artiklov v košarici). Če to naročilo še ni bilo poslano oz. še ni v obdelavi, se mogoče lahko zmeniš s podporo, da ti tja dodajo še dodaten izdelek... Govorim na pamet, nisem še probal.
Staro naročilo lahko prekličeš, dokler nima statusa "V obdelavi".

@cortez Tole zgornje je precej bolj zakomplicirano (btw, pomojem te je zmedlo da smo danes 27ga; na strani namreč omenjajo 27. december ;)). Ne vem, če ni ta ponudba samo za tiste, ki so dobili vabilo (nekaj omenjajo v zadnjem odstavku). Jaz sem se danes prvič vpisal v app, pa nisem videl nobenega bannerja za redeemat ta kupon. Cortez, tebi je delovalo?
Eligible customers who log into the Amazon Shopping App for the first time between 16 November 2017 and 20 December 2017 will receive an action voucher worth EUR 10 for their next purchase on www.amazon.de, valid until 27 December 2017 (the 'offer'). The action voucher can only be activated by clicking on the link referring to the action on the start page of the Amazon Shopping App1 immediately after the first login, which if necessary is only displayed after scrolling down. After a further click with a tap on the subsequent confirmation button, the action voucher will automatically be credited to the customer account. You can redeem it directly for your purchase and until 27.12.2017 from a minimum order value of 25 EUR in the app.
The offer to redeem the action voucher is valid in accordance with the conditions of redemption for the first 100,000 eligible members.
The promotional coupon can only be used when buying products with sale and shipping through Amazon on www.amazon.de, but not for books (including ebooks), digital content, warehouse deals, gift certificates, offers from
Third party or shipping costs are used and redeemed only by adults. The conditions for redeeming action vouchers apply.
This offer is valid only between 16 November 2017 and 20 December 2017. If you have previously logged in via the Amazon Shopping App1, you will not be able to use this offer. The offer is only valid for customers who have received an invitation e-mail or have been informed of this action via an advertisement on www.amazon.de ('eligible customers'). It can not be transferred to other customer accounts. Each eligible customer may only use this offer once. The offer can not be combined with other promotions.
ni podatka

cortez ::

Itak da dela, če sm ga zdele dobil, tistega za 8€, sam moreš prvo kliknt, da se strinjaš s ponudbo :
Je pa ta akcija že od 1. nov 2017, samo za stvari, ki gredo preko amazon.de

Der Aktionsgutschein wird bei Ihrem nächsten qualifizierenden Kauf automatisch eingelöst. Sie sehen den 8 EUR Rabatt in der Bestellübersicht.

BITTE BEACHTEN SIE: Der Aktionsgutschein ist NICHT einlösbar für Bücher einschließlich eBooks, digitale Inhalte, Geschenkgutscheine, Artikel von Drittanbietern und Warehouse Deals!
Der Aktionsgutschein ist gültig bis zum 20. März 2018. Es gelten die Bedingungen zum Einlösen von Gutscheinen .
Nochmals vielen Dank für Ihren Einkauf bei Amazon.de.

Na WHD je pa danes še 20%, če koga zanima....




pa 20% na textil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

dr.Akula ::

Sori, nisem mislil "top-up za 8 eur", pač pa kupon za 10€ v tvojem prvem postu.
ni podatka

cortez ::

Tisti je pa tricky, tud meni ga ni ponudilo, ker pravi :

Leider können Sie an dem unten genannten Angebot nicht teilnehmen


Pomoje mi ne dajo, ker sem že lansko leto 10€ popusta dobil na amazon.uk...ali pa je še kaj drugega zadaj, ker tudi dosti Nemcev pravi, da jim ne da popusta...BTW je amazon.de app sedaj tudi v angleščini.


https://www.amazon.de/b/ref=as_li_ss_tl...

predi ::

Zgleda, da so kurirji na naši strani doživeli nekakšen zlom sistema. Pošiljka naročena iz Amazon.de tri dni z statusom "arriving today", v Slovenijo pa prispela že prejšnji teden. Kurir je bil še iz obdobja papirnega poslovanja. Če mogoče še kdo z nervozo kaj čaka na mariborskem koncu in je šlo preko ATPOST.

Za tale 10€ kupon piše, da ga dobi prvih sto tisoč novih uporabnikov Amazon aplikacije...

Soldier ::

V čem je fora, d preko amazon.COM nočejo pošiljat v slo, preko amazon.DE pa sem lahko brez problema naročil? Lahk da nimam kaj nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soldier ()

Furbo ::

Prvi pošilja iz ZDA in od tam ne pošiljajo vsi trgovci v EU, no saj tudi iz .DE (Nemčija) ne vsi. Si pa prihranil za carino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Soldier ::

Ok, sam neumno se mi zdi, ker imam na .COM označeno shiping to slov., pa mi ponudi neke artikle, kateri pa potem ne morem naročt.

MrStein ::

To bodo verjetno kmalu "poenotili", ker že zdaj imajo spletno stran v vsaki državi (beri: domeni). Ja, celo http://www.amazon.si dela! (sicer takoj preusmeri na nemškega, ampak nekaj je le)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
30 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723052 (1518) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122980 (2554) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376402 (2686) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434166 (17286) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510232 (9318) Robert

Več podobnih tem