» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
28 / 64
»»

mailer ::

Ni panike, ponavadi nisem spremljal tako podrobno in zdaj vem nekaj novega. Mi je bila pa ponudba izredno skromna. Edino kar mi je bilo zanimivo je bil Sonicare, Sennheiser, G27, Logitech, en ssd, ker pa stvari ne potrebujem jih nisem kupoval. Pogrešal sem ponudbo fotoaparatov, pravzaprav sem zasledil samo en Canon, en Pentax in 2 Sonya na francoski strani.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

SloBiscuit ::

mailer je izjavil:

Ni panike, ponavadi nisem spremljal tako podrobno in zdaj vem nekaj novega. Mi je bila pa ponudba izredno skromna. Edino kar mi je bilo zanimivo je bil Sonicare, Sennheiser, G27, Logitech, en ssd, ker pa stvari ne potrebujem jih nisem kupoval. Pogrešal sem ponudbo fotoaparatov, pravzaprav sem zasledil samo en Canon, en Pentax in 2 Sonya na francoski strani.


Uporabi Keepo ali pa camelcamelcamel za sledenje cen. Ponavad je čez leto ceneje kot pa na črni petek, vsaj za te stvari ki jih iščeš.
neznanec555

LeQuack ::

Ja ampak čredni nagon je tak, da se mora nujno nujno kupit na črni petek. Nujno.
Quack !

mailer ::

Očitno sem izgubil čredni nagon, ker sem zapravil 15€. Hvala za linke, kamelo sem našel keepo pa ne.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

leil ::

Recimo pri Firefoxu se Keepa inštalira kot add-on.

Neznalka ::

Nekaj sem naročila iz amazona.uk in piše da gre z dostavno službo DHL. V preteklosti sem že naročala iz amazona.de in ponavadi, ko je bil dostavljalec DHL je paket v Sloveniji dostavila Pošta Slovenije, ampak parkrat se mi je pa zgodilo, da ni bilo tako in je bil potem problem, ker si stvari naročam poštno ležeče in jih, če ni dostavljalec pošta, na tak način ne želijo dostaviti. A mogoče kdo ve, kako je mogoče ugotoviti, kdaj pošiljko na koncu prevzame slovenska pošta in kdaj ne?

Modri dirkač ::

Iz mojih izkušenj DHL pakete vedno prevzame Pošta Slovenije.
Kdo ti jih je pa dostavil v ostalih primerih?
Everybody lies!

Neznalka ::

Enako DHL, pošiljka je prišla na Brnik in potem so me klicali na telefon da jo lahko prevzamem tam v njihovem centru (mi je predaleč) ali pa da naj se zmenim z dostavljalcem kateri dan mi pripeljejo, no na koncu mi sploh niso pripeljali tisti dan kot sem rekla ampak en drug, ko nikogar ni bilo doma, brz podpisa pa niso želeli pustiti. Potem sem se zmenila za en drug dan in jih spet ni bilo, no na koncu so pošiljko kar brez podpisa pustili na pragu. Ful zoprno skratka...Tko da bi res rada mal vedela vnaprej kaj lahko pričakujem. Če je UPS ali kaj drugega, vem da ne gre prek pošte, za DHL mi pa ni jasno kdaj gre in kdaj ne.

Furbo ::

Ne vem v kakšnem znesku si naročila, ampak meni je vse do 100€ do vrat prinesla pošta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Modri dirkač ::

No, friška informacija, Kindle mi je danes prinesel prav kurir od DHL. Verjetno vrednejše pošiljke, za katere je potreben podpis dostavlja DHL direktno, malenkosti pa pošta.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Gregex ::

Naročil eno zadevo iz nemškega amazona. Pod tracking piše arriving today in da je že v mojem kraju za out for delivery, carrier DHL in tracking number. A mi bo paket dostavil DHL ali Pošta Slovenije?

OK.d ::

PS
LPOK.d

[SkA] ::

Čudno, tudi jaz imam podobne izkušnje - ali je DHL v navezi s PS, ali pa UPS do vrat.

Ravno včeraj sem imel listek PS za naročilo iz DE Amazona, kjer na trackingu sicer piše DHL, pa tudi en mesec nazaj, ko so mi naročilo na Amazon UK razbili v dva dela in en del poslali iz DE skladišča, da je bilo hitreje.

mailer ::

Kupil 28. na nemškem zadevo in jo tudi plačal, nikjer ni pisalo da ni na zalogi, je bilo pa napisano sold by amazon. Trgano ni bilo še nič s kartice piše pa da me bodo obvestili, ko bo paket odposlan. Kakšne so izkušnje ostalih in koliko časa bo potrebno, da se status spremeni?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Furbo ::

Če ni takoj, potem par dni. Trgali bodo šele ko pošljejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M.B. ::

DHL sta dve različni stvari DHL normalno kar je isto kot nemška pošta in to prevzame pri nas slovenska pošta in pa DHL express kar je kurirska storitev, ki je dražja in hitrejša in to bi naj dostavil do vrat DHL.

Nevem kak pa je z UPS, ker enkrat ko sem okrog božičnih praznikov kupoval na Farnellu, je UPS kurir dostavil naslednji dan 31.12 na dom. Enkrat drugič pa Slovenska pošta tudi naslednji dan, s popoldansko poštno dostavo edino digitalno za podpisat je blo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Neznalka ::

Hvala za pojasnilo, potem je če prav razumem nekak tako, da če gre pošiljka iz kjerkoli drugje kot iz Nemčije in z DHL, potem gre za kurirsko službo. No tudi pri moji pošiljki je res tako in je predviden rok dostave 8.12. Stanje je tako:

07 December 2016 18:04 MILANO IT Parcel received by carrier
07 December 2016 12:00 MILANO IT Parcel arrived at a carrier facility
06 December 2016 03:16 Barking Parcel left the carrier facility
06 December 2016 03:15 Barking Parcel arrived at a carrier facility
05 December 2016 20:58 Tamworth Parcel left the carrier facility
05 December 2016 17:58 Tamworth Parcel received by carrier
05 December 2016 00:18 Kingston Park, Peterborough UK Parcel has been handed over to the carrier and is in transit

A je za pričakovat da bo tole jutri do 17h na Brniku oz. a so še kakšne postaje vmes?

[SkA] ::

A je kdo pred kratkim kaj v Amazon UK vračal (iz naslova defekta, menjave)?

Zanima me kako je s povračilom stroškov poštnine. Na njihovi strani piše, da povrnejo do zneska, kolikor si njim plačal za prvotno poštnino (nekih 8 funtov), med tem ko bo dejanski strošek precej več (25EUR s PS). Par strani nazaj vsi omenjajo neke "dejanske stroške".

Je kdo uspešno dobil povrnjen dejanski strošek, ali vsaj boljši pribljižek kot ene 8 - 10 funtov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

mailer ::

Ne vem kaj se dogaja z amazonom. Zadeva bila na voljo zdaj pa že 14 dni gledam status "not yet dispached", prodajalec pa Sold by: Amazon EU S.a.r.L.
Sem jim pisal pa dobil odgovor, da ko bo na voljo me bodo obvestili. Neverjetno, da če sedaj kupim po redni ceni dobim v treh dneh. Upam, da ne pošiljajo kakšne refurbished zadeve.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Racunalnik ::

Zivjo,

ali recimo amazon.uk posilja v slovenijo? Kolk sem jest nekaj narocil mi ni ratalo. Posilja kater drug?

scipascapa ::

.de / .fr / .it /.es malo poglej

MrStein ::

To je odvisno od dejanske trgovine in morebiti izdelka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tt2 ::

A preko amazon.de je možno kupiti zgolj s kreditno kartico?

Zlikovec ::

tt2 je izjavil:

A preko amazon.de je možno kupiti zgolj s kreditno kartico?


zgolj in (verjetno) samo s kreditno kartico
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

tt2 ::

A je že kdo kupoval preko amazon.it? Tam namreč imajo možnost naročila s kartico maestro. Imam pa eno težavo, namreč naročilo poteka brez problema, ampak mi čez čas javi, da imajo težavo z odtegom denarja iz moje kartice. A je imel kdo podobno teža. A je že kdo kupoval z debetno kartico preko amazona.it? A so kakšne omejitve koliko denarja mora biti na karitci ali kaj drugega?

kloko ::

Na NLB npr. moraš posebej aktivirati možnost plačevanja preko spleta za Maestro kartico.

L.p., Kloko

MrStein ::

tt2 je izjavil:

A je že kdo kupoval preko amazon.it? A je že kdo kupoval z debetno kartico preko amazona.it? A so kakšne omejitve koliko denarja mora biti na karitci ali kaj drugega?

Jaz sem že plačal na amazon.it z Maestro kartico in ni bilo težav.

Preden se lahko Maestro uporabi za plačevanje na internetu, ji treba to funkcijo "vklopiti". To ima vsaka banka različno (vprašaj jih).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

tt2 je izjavil:

A je že kdo kupoval preko amazon.it? Tam namreč imajo možnost naročila s kartico maestro. Imam pa eno težavo, namreč naročilo poteka brez problema, ampak mi čez čas javi, da imajo težavo z odtegom denarja iz moje kartice. A je imel kdo podobno teža. A je že kdo kupoval z debetno kartico preko amazona.it? A so kakšne omejitve koliko denarja mora biti na karitci ali kaj drugega?


Preveri ali banka podpira plačevanje preko spleta z maestro oziroma moraš ponavadi to posebej aktivirat. Druga težava je lahko v tem, da ne sprejemajo tujih maestro (ne vem za italijo ampak iz UK z našimi maestro karticami ni bilo možno plačevat online.)

MrStein ::

Sem že iz UK naročeval/plačeval z Maestro (ne pri Amazon).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Machete ::

Različni trgovci, različna pravila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aramis ::

Prosim za pomoč.

sem pred nakupom enega izdelka, pri katerem piše da je "Refurbished". Kaj točno to pomeni?

amacar ::

Da je rabljen in obnovljen.

marjan_h ::

Mene zanima par osnovnih stvari, saj še nikoli nisem naročil iz tujine preko spletnih trgovin.

Kako to, da na Amazonu prodajajo registrirani uporabniki? Ali ni to trgovina, ki ima svoja skladišča npr. kot enaa ali pa mimovrste?
Ali se moraš nujno registrirati, da nekaj naročiš?
Če se registriraš recimo na Amazon.uk ali se lahko potem vpišeš z istim uporabniškim imenom v .it, .de ...?
Ali lahko plačaš z paypal preko Amazon.de, ali .uk in druge?

Hvala za odgovore.

amacar ::

Je trgovina kot mimovrste torej prodajajo sami, hkrati pa tudi platforma, kjer lahko prodajajo tudi ostali prodajalci.
Glede registracije ne vem, je pa malo neumno vprašanje, pač narediš račun.
Da lahko se.
Ne paypala ne podpira.

LeQuack ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima par osnovnih stvari, saj še nikoli nisem naročil iz tujine preko spletnih trgovin.

Kako to, da na Amazonu prodajajo registrirani uporabniki? Ali ni to trgovina, ki ima svoja skladišča npr. kot enaa ali pa mimovrste?
Ali se moraš nujno registrirati, da nekaj naročiš?
Če se registriraš recimo na Amazon.uk ali se lahko potem vpišeš z istim uporabniškim imenom v .it, .de ...?
Ali lahko plačaš z paypal preko Amazon.de, ali .uk in druge?

Hvala za odgovore.


Na Amazonu prodaja Amazon sam in tudi ostali prodajalci. Je kot Mimovrste + Ceneje.si združeno v eno trgovino.
Moraš se registrirati, sicer pa traja 1 minuto da se.
Lahko se vpišeš v druge trgovine Amazon z istim računom.
Ne moreš plačati s PayPal, ker PayPal je od eBaya, ki je konkurenca Amazon. Ampak itak vpišeš kreditno kartico samo enkrat notri potem pa ne rabiš več.
Quack !

fireX88 ::

ima kdo izkušnje, če amazon ne pošilja v slo.. se da kako dogovorit, da pošljejo?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LeQuack ::

fireX88 je izjavil:

ima kdo izkušnje, če amazon ne pošilja v slo.. se da kako dogovorit, da pošljejo?


Z Amazonom se ne boš mogel nič dogovoriti. Lahko pa uporabiš https://www.mailboxde.com/
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

fireX88 ::

to sem tudi že slišal. pa je varna zadeva?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LeQuack ::

Jaz sem že večkrat uporabil brez problema, sicer pa lahko še kdo drug da kake izkušnje.
Quack !

amacar ::

Cheaperandmore je 100% preverjena, vsako leto naročim za 1500+ €. Mailboxde pa je menda tudi preverjena, ampak nimam osebnih izkušenj.

LeQuack ::

amacar je izjavil:

Cheaperandmore je 100% preverjena, vsako leto naročim za 1500+ EUR. Mailboxde pa je menda tudi preverjena, ampak nimam osebnih izkušenj.


Samo poštnina na Cheaperandmore se mi zdi kar draga (razen do 1kg je kar ugodno), ne vem sicer kaj uporabljajo za pošiljanje. Ampak jaz sem ponavadi naročil prek Mailboxde ker lahko izbereš al gre prek UPS, Deutche post itd. Recimo UPS ima do 10kg samo 14EUR, kar je precej ugodno.

Ceniki:
https://www.mailboxde.com/slovenia.html
https://www.cheaperandmore.com/cenik
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

markic222 ::

Pravkar odprl narocilo iz amazon.de, med katerimi je bil tudi procesor i7 7700k in embalaza od procesorja je bila prazna :O. Nobenega procesorja notri :(. Samo karton in navodila v embalazi, ostali predmeti v narocilu so bili ok. Prvic se mi je kaj takega zgodilo iz strani Amazona, pa sem ze kar veliko tam narocal. Sem pa ze v kontaktu z supportom, kjer so mi prijazno ponudili refund ali ponovno posiljanje predmeta.

Furbo ::

A je bil prodajalec prav Amazon ali kdo drug?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

markic222 ::

Direkt Amazon. Nov procesor je ze na poti z expedited shipment:). Me zanima kaj bi bilo ce bi se mi to zgodilo pri kaksnem slovenskem prodajalcu...

jernejl ::

Me zanima kaj bi bilo ce bi se mi to zgodilo pri kaksnem slovenskem prodajalcu...

Jaz sem nekoč nekaj naročil pri slovenski spletni trgovini, a je v paketu en izdelek manjkal. Ko sem jim poslal mail, so mi takoj poslali manjkajoč izdelek, pa še skromno darilce zraven. Tako da ne gre vseh metati v isti koš.

M.B. ::

Jaz sem kolesarsko luč kupo v Slovenski trgovini pa so mi poslali model, ki ni za kolo namenjen. Pa sem se zmeno pa mailu pa poslal nazaj, pa so mi vrnli vse + poštnino da sem tja poslal, ker se je nekaj v skladišču zamešalo baje.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Jerry000 ::

Se naredi, nič hudega :) (seveda če podjetje zna to popraviti/se opravičit)

Boobiz ::

a je kdo že kdaj odstopal od nakupa in robo vračal nazaj amazonu? jst mam zdej primer, ko sm odstopu od nakupa in robo z našo pošto vrnu nazaj na nemški amazon, zdej pa paket že skor 2 tedna čepi na letališču v frankfurtu. sklepam da zato, ker amazon poleg papirjev za na paket pusti tud en ustrezen papir pošti, da ni problemov s carino (izrecno piše to), ta papir je pa naša poštarca z vehementnim zatrjevanjem nalimala kr zraven na paket.

je že kdo dal ta postopek vrnitve čez?
I'm drunk, what's your excuse?

koyotee ::

Nimam, bom pa jutri poslal nekaj nazaj v Nemčijo, tako da nimam opravka s carino. Sem pa videl da v mojem primeru povrnejo do 8,4€ za poštnino, sem bil prijetno presenečen.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

Boobiz je izjavil:

a je kdo že kdaj odstopal od nakupa in robo vračal nazaj amazonu? jst mam zdej primer, ko sm odstopu od nakupa in robo z našo pošto vrnu nazaj na nemški amazon, zdej pa paket že skor 2 tedna čepi na letališču v frankfurtu. sklepam da zato, ker amazon poleg papirjev za na paket pusti tud en ustrezen papir pošti, da ni problemov s carino (izrecno piše to), ta papir je pa naša poštarca z vehementnim zatrjevanjem nalimala kr zraven na paket.

je že kdo dal ta postopek vrnitve čez?

Kakšna carina ob vračanju na nemški amazon? Ne ga srat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
28 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723207 (1673) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123078 (2652) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376430 (2714) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434311 (17431) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510260 (9346) Robert

Več podobnih tem