» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
27 / 64
»»

amacar ::

203.59€ stane z dostavo beli, črni pa 197.35€.

novaa ::

Pozdravljeni,

Do zdaj vedno ko sem kupoval na Amazonu (ali .de ali .co.uk) je vedno bil na koncu nakupa prišteti tudi vat.
Tokrat pri nakupu kamere ni! kaj zdaj to za mene pomeni? kdo in kdaj mi bo izstavil račun še za VAT oz. DDV?
priložena slika je zadnji klik pred končnim nakupom.
 SLIKA VAT

SLIKA VAT

St235 ::

Iz katerega amazona kupuješ? Če je izven EU ti bo VAT oziroma DDV zaračunala carina ob uvozu.

Tudi če kupuješ iz co.uk je povsem možno, da bo roba izven EU, recimo z katerega od otokov, ki so sicer del GB, niso pa v carinski uniji.

amacar ::

Pa boljše, da ti naša banka naredi konverzijo, ne amazon, boš ceneje skozi prišel.

edi123 ::

amacar je izjavil:

203.59€ stane z dostavo beli, črni pa 197.35€.

Pa dostavijo v slovenijo?

Telefoni niso več nič zaklenjeni oz. z kakimi italijanskimi forami ker je glih iz italije? Drugje še ga ni za dobit kot v italiji

amacar ::

Dostavijo že, rok dobave pa itak piše do 14 dni, v tem času mogoče dobijo tudi drugje.

edi123 ::

ah tega pa sploh nisem videl...bo treba počakat do konca meseca

novaa ::

St235 je izjavil:

Iz katerega amazona kupuješ? Če je izven EU ti bo VAT oziroma DDV zaračunala carina ob uvozu.

Tudi če kupuješ iz co.uk je povsem možno, da bo roba izven EU, recimo z katerega od otokov, ki so sicer del GB, niso pa v carinski uniji.


amazon.co.uk je ta primer. kje se pogleda od kod robo pošiljajo?

peter punk ::

živjo
Amazonu sem se do sedaj izogibal, ker povečini izdelkov ki sem jih želel ni pošiljal v Slovenijo.
dobil sem nasvet naj kontaktiram prodajalca osebno in sem to preizkusil. sedaj me moti par stvari, zato sprašujem za nasvet če je kdo imel podobno izkušnjo. se opravičujem če je bilo o tem že kje govora, takega primera nisem zasledil.
na mail prodajalca (za začetek me je zmotilo že to, da je imel napisan posebej mail, in da se ga ne da kontaktirat preko amazona).
možiček se je oglasil, napisal da uporablja samo amazon storitve, procedura pa da je taka:
This product is still available
The transaction takes place via Amazon Payment and the delivery takes 1-3 days.
Payment is made using an Amazon account.
As soon as Amazon confirms that the payment was made through it I will send the product to your address.
After you have received the product and have convinced yourself of the quality that everything is like I said, Amazon will transfer the money to me.
This is a safe transaction for both of us!
If you are interested please send me your name, address and telephone number so I can register the transaction at Amazon and Amazon.
Amazon will contact you with the payment and shipping details.
The product is not open, the new product is in the 100% original packaging, comes with 24 months warranty.
The price is less than usual because we have special offers during this time. The offer lasts 3 days
I need your personal data for Amazon transactions:
Name:
Address:
City:
Postal code:
(Mobile phone number)
Amazon will contact you soon.
I immediately send the required data, Amazon will contact you to order, details about payment and shipping. In a maximum of 1-3 days you get product.
Thank you very much.

je že kdo dal to proceduro skozi, ali je to samo še eden v vrsti nategunov?
lp in hvala za pomoč, m

Okapi ::

Ajoj, pa kako ljudje že na daleč ne prepoznate kristalno jasnega natega. ;((
Na Amazonu se kupuje tako, da klikneš "add to cart", in potem "proceed to checkout", in čisto nič drugače. Nobenega dopisovanja s prodajalci ali česarkoli drugega.

MrStein ::

Kako bi sploh potem to plačilo preko amazona zgledalo?
Sicer eni trgovci (spletne strani) imajo "plačaj preko Amazona" funkcijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Okapi ::

Nateg se skriva v tem delu:
"I immediately send the required data, Amazon will contact you to order, details about payment and shipping."

Dobiš e-sporočilo, ki je videti, kot da ga pošilja Amazon, v resnici pa ga ne. In če nasedeš, si ob denar.

MrStein ::

Kam bi šel denar? In kako?
Bi goljuf zase TV naročil, žrtev pa bi plačala Amazonu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

peter punk ::

Stavek da me bo Amazon kontaktiral, sem si tolmačil, kot da me bo preko mojega amazon accounta.
To da bi verjel domenevnemu amazonovemu mailu me ne skrbi.
hvala lepa za pomoč in potrjene sume
lp, m

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kam bi šel denar? In kako?
Bi goljuf zase TV naročil, žrtev pa bi plačala Amazonu?

Prodajalec ni Amazon, ampak zasebni prodajalec, ki (navidezno) prodaja na Amazonu. Podobno, kot bi prodajal na eBayu.
Denar bi šel naravnost na "prodajalčev" račun, ki ti robe jasno ne bi nikoli poslal, Amazon ti pa tudi ne bi nobene zaščite nudil, ker bi se vse zgodilo mimo njega. Ker ne bi plačal s PayPalom, ti tudi ta ne bi nudil nobene zaščite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

peter punk ::

sm se pa vseeno spraševal točno to kar je zanimalo MRSteina
okapi, hvala za pojasnilo

MrStein ::

Hmm, na hitro sem našel tole:
we (Amazon) guarantee purchases from third-party sellers when payment is made via the Amazon.com website or when you use Amazon Payments for qualified purchases on third-party websites

Ter:
The Amazon A-to-z Guarantee will also reimburse you ...


Viri:
https://www.amazon.com/gp/help/customer...
https://payments.amazon.com/help?nodeId...

Mogoče pa kaj narobe gledam, ker sem na hitro poguglal.
Bi pa dvomil, da če bi plačilo izvedel preko Amazona, da bi Amazon "gledal stran" v primeru goljufije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Bom bolj počasi napisal, mogoče boš razumel.>:D

Plačila ne bi izvedel prek Amazona.
"Amazon will contact you to order, details about payment and shipping" pomeni, da bi dobil e-mail, ki bi bil videti, kot da ga pošilja Amazon, v resnici pa bi ti ga poslal goljuf. V e-pismu bi bila navodila, kam in kako nakažeš denar. Sledeč tem navodilom bi denar poslal naravnost goljufu, robe pa jasno ne bi nikoli dobil. Amazon ne bi o vsem skupaj nič vedel, in ko bi jih obvestil o nategu, bi ukinili račun goljufu, tebe pa prijazno obvestili, da drugič ne nasedaj takšnih trikom.

Amazon te nikoli nič ne kontaktira z navodili, kaj in kako plačati. Vse se vedno izvede izključno na spletni strani, s tvojim uporabniškim imenom in geslom za Amazon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MrStein ::

Potem to ni "nakup preko Amazona" ampak "nakup, ki z Amazon nima nobene zveze". ;)

Pol pa ja, anything goes.

"dobil sem nasvet naj kontaktiram prodajalca osebno"
Od koga je prišel ta nasvet?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m3k ::

If the Seller's items aren't fulfilled by Amazon, then your order will be fulfilled directly by the Seller who will also handle all of their customer service.

About Ordering from a Marketplace Seller
Mirko tipka na radirko ////

Okapi ::

MrStein je izjavil:

Potem to ni "nakup preko Amazona" ampak "nakup, ki z Amazon nima nobene zveze". ;)

Pol pa ja, anything goes.

"dobil sem nasvet naj kontaktiram prodajalca osebno"
Od koga je prišel ta nasvet?
:)) Od koga neki, od goljufa osebno.

LeQuack ::

Zakaj težite prodajalcem, da naj pošiljajo nekam na balkan, a mislite da nimajo boljšega dela.
Quack !

Okapi ::

m3k je izjavil:

If the Seller's items aren't fulfilled by Amazon, then your order will be fulfilled directly by the Seller who will also handle all of their customer service.

About Ordering from a Marketplace Seller
Ne mešati stvari. Nakup je vedno opravljen "prek Amazona", se pravi, na njihovi spletni strani, samo s klikanjem, brez pošiljanjem e-sporočil in nakazovanja denarja prek banke ali Western Uniona ali paypala.

Kdo po opravljenem naročilu prodajo izvede (fulfill) je pa odvisno od posameznega primera. Imaš tri možnosti:
- prodajalec je Amazon, robo dobiš iz njihovega skladišča
- prodajalec je drug, robo dobiš iz Amazonovega skladišča
- prodajalec je drug, robo dobiš neposredno od prodajalca

flameir ::

Imam eno vprašanje. Na katerem Amazonu so razne elektronske igračke (npr. polnilci, razni kabli, miške, slušalke, itd.) najceneje? Navadno kupujem iz nemškega, pa sem prišel na idejo, da je morda kje ceneje. Hvala in lp.

Furbo ::

Ni enotnega pravila, ko nekaj najdeš, pač pogledaš še po drugih amazonih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

peter punk ::

Okapi je izjavil:

MrStein je izjavil:

Potem to ni "nakup preko Amazona" ampak "nakup, ki z Amazon nima nobene zveze". ;)

Pol pa ja, anything goes.

"dobil sem nasvet naj kontaktiram prodajalca osebno"
Od koga je prišel ta nasvet?
:)) Od koga neki, od goljufa osebno.


ne, ni blo tako hudo ;)
kolega ki je te logistične probleme do sedaj reševal s pošiljanjem na poštne predale v tujino itd je predlagal naj pišem prodajalcu če se res ne da poslati v Slovenijo. in ne, noben ni razmišljal o bilokakšnem plačevanju izven amazona...

Zgodovina sprememb…

Zoran7 ::

Do sedaj sem kupil kar nekaj stvari prek Amazon.de, sedaj pa sem zacel opazati da pri ogromno stvareh, ki jih dam v kosarico pise: (ko dam izracun informativne postnine - in da, imam samo eno stvar v kosarici, tako da sem ziher)

Einige Artikel Ihrer Bestellung können nicht an die ausgewählte Lieferadresse versandt werden. Bitte wählen Sie eine andere Adresse aus, um den voraussichtlichen Gesamtbetrag zu sehen.

In to tudi pri prodajalcih za katere sem skoraj 100%, da sem ze naroceval pri njih.

Sem zgresil kaksne globalne spremembe poslovanja in dostave pri Amazon.de ali je nakljucje?

LeQuack ::

Zoran7 je izjavil:

Do sedaj sem kupil kar nekaj stvari prek Amazon.de, sedaj pa sem zacel opazati da pri ogromno stvareh, ki jih dam v kosarico pise: (ko dam izracun informativne postnine - in da, imam samo eno stvar v kosarici, tako da sem ziher)

Einige Artikel Ihrer Bestellung können nicht an die ausgewählte Lieferadresse versandt werden. Bitte wählen Sie eine andere Adresse aus, um den voraussichtlichen Gesamtbetrag zu sehen.

In to tudi pri prodajalcih za katere sem skoraj 100%, da sem ze naroceval pri njih.

Sem zgresil kaksne globalne spremembe poslovanja in dostave pri Amazon.de ali je nakljucje?


Danes sem tudi jaz opazil to, ampak je samo nek bug očitno, ker če grem do konca naročila gre skozi. Se pravi lahko ignoriraš tisto. Isto mi napiše tudi za Nemški mailboxde.com naslov, tako da je 100% bug, ker valda da v Nemčijo pošiljajo.
Quack !

skysorceress ::

Hej!

A je kdo v zadnjem času kaj naročal z amazon marketplace, iz Amerike? (rabljene knjige preko UK/nemškega amazona, seller pa je v ameriki) ... Vse knjige so pod 22€ ... Ampak verjetno gredo še vedno skozi carino, kakorkoli že? Ker je preteklo že več kot 3 tedne in mi je malo čudno ... Ampak res dvomim, da bi se vse 4 zgubile.

Jerry000 ::

Če je seller v ameriki potem gre skozi carino ja. Tudi ebay kaže izdelke, potem pa lahko filtriraš ali naj bodo izdelki locirani v evropi, svet itd.

FTad ::

tl dr;

A je morda ze kdo imel izkusnjo, ko je narocil izdelek in doplacal za "next day delivery", pa potem izdelek ni prisel se na naslov? Namrec, jaz se nisem dobil paketa, ker je glede na ups tracking stevilko obstal pri statusu "Parcel received by carrier", torej na zadnji lokaciji, preden bi jo potem se dostavili na naslov.

Zanima me, kako naj reklamiram next day delivery, glede na to, da nisem se dobil izdelka v petek...

Magic1 ::

A ti si za Slovenijo doplačal next day delivery?
Magic

LeQuack ::

Tudi jaz še nisem slišal za next day delivery za Slovenijo.
Quack !

FTad ::

Ne ne, ne za v Slovenijo. Za At.

M.B. ::

Če si imel dostavo na pošto verjetno pošta ne dela v nedeljo in boš v pon dobil mail da je prišlo. Predvidevam.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

dottor ::

A nemški amazon iam tudi kake black friday popuste?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mtosev ::

dottor je izjavil:

A nemški amazon iam tudi kake black friday popuste?
jaz mislim, da majo ja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m3k ::

Black Friday 2016

Der Black Friday ist dieses Jahr am 25. November 2016. Wie letztes Jahr gibt es tausende besondere Schnäppchen bei Amazon.de. Traditionell ist der Black Friday in Amerika der vierte Freitag im November.

Dieses Jahr beginnt die Black Friday Schnäppchenjagd schon früher: Ab sofort gibt es jeden Tag neue Countdown Deals. Es lohnt sich, täglich auf der Angeboteseite vorbei zu schauen.
Mirko tipka na radirko ////

dottor ::

Upam da bo kej popusta tudi na družabne igre... Imam to zadevo za nabavit:
https://www.amazon.de/gp/product/B01HSI...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SloBiscuit ::

Kaj se kdo spomni kako se imenuje zadeva kjer lahko naročiš naprimer iz Amazona na nek naslov v drugi državi pa ti potem oni dostavijo? Namreč, če bi se dalo bi se rad izognil večjim stroškem dostave. Zdaj če bi imel Amazon Prime, bi dostavili naprimer zastonj v Avstrijo, potem bi pa plačal le manjši delež da iz Avstrije dostavijo meni v SLO.

Lp,

Biscuit
neznanec555

SumTingWong ::

SloBiscuit ::

SumTingWong je izjavil:

https://www.mailboxde.com/
ali
https://www.cheaperandmore.com/


evo, to vidiš. Car :))

Zdaj pa samo še počakat da se cene znižajo. Hvala ti še enkrat
neznanec555

M.B. ::

Čeprav, če kupuješ na amazon.de, kjer imajo običajno zastonj/ceneje dostavo v Nemčijo in Avstrijo lahko tudi na avstrijsko pošto dostaviš. Ležarina je 1€. Splača pa se ti če si pač blizu meje. Več o tem. Vem da amazon.de ma pri določanju naslova možnost izbire pick up stationov med katerimi so tudi te prej omenjene avstrijske pošte. Ker pač naslov morš na pravi način napisat pol pa dobiš email od pošte da je paket pri njih. Dela pa to samo če je pošta dostavljalec.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

SloBiscuit ::

Sem pa iz LJ centra, tak de ne bo nič. Kar se pa tiče cenejše dostave je pa pa par €€€ razlike.
neznanec555

Bubbles ::

Imam eno vprašanje. Izdelek sem naročila iz amazon.de in za dostavo izbrala prevzem na pošti v Bad Radkersburgu, brez poštnine. Paket bi naj na pošto prišel včeraj, nakar je zvečer tracking na Amazonu prikazal, da je parcel late in da je nov estimated arrival od 22. - 29. novembra. Imam tudi tracking number od avstrijske pošte, kjer piše:

Delivery status:
Date: 21.11.2016 21:49:05
Item distributed; Postcode 8405; AT
Date: 21.11.2016 12:07:40
Item distributed; Postcode 4005; AT
Date: 20.11.2016 22:03:14
The sender has provided electronic shipment information

Čudno mi je, da je prej v enem dnevu paket šel iz poštne številke 4005 do 8405, sedaj pa je že dva dni med 8405 in Bad Radkersburgom, ki ima poštno številko 8490.

Sem mogoče kaj spregledala? Je kdo imel podobno izkušnjo?

SloBiscuit ::

Kdaj pa kdaj se paket ustavi, sem že naročal iz kitajske pa je bilo zelo podobno tvojemu primeru. Na tvojem mestu bi počakal do 30ga, v koliko pa še vedno ne prejmeš svojih stvari, pa le pošlji kakšen mail ali pa celo kliči tja (tarife so dan danes dosti poceni ^^ )
neznanec555

M.B. ::

Sam sem dobil vedno ko sem izbral dostavo na avstrijsko pošto, ko je paket prišo od avstrijske pošte email "Ihr paket ist da" kodo s katero se lahko dvigne + osebna, težo, do kdaj ga je treba dvignit in odpiralni čas pošte. Čeprav emaila nisem nikoli dal pošti samo amazonu in ga je zgleda Amazon pošti sporočil.

Dostavo v avstriji sem zbral na amazonu direkno, in je sam izpolno pravi naslov za wunsch post fileale. Če si direktno vpisala poštno številko za winschpost fileale potem verjetno ne dobiš emaila. Ena varianta je da je paket prišel pa je bil poškodovan, pa ga je pošta zavrnla mogoče.

Čeprav sam sem septembra naročo monitor pa nosilec, pa je blo oboje v nekem vlkem paketu, ki je bil kr odprt, pa so ga na pošti sprejeli od Amazonu, notri je blo pa vse OK.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Bubbles ::

Naslov za dostavo sem izbrala iz tistega njihovega seznama (Wunsch-Postfiliale).

mailer ::

Se lahko danes pričakuje še kakšen dober deal ali je več ali manj zaključeno? Sem hotel kupit Sonicare in kljub temu, da je bilo časa še 4 ure je izdelek izginil iz ponudbe, drugi izdelki iz te kategorije pa so še vedno tam. Nikjer pa ne vidiš koliko kosov je še na voljo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

leil ::

Lahko kupiš Sonicare Diamondcare za cca 80 funtov, sicer pa do božiča pričakujem še nekaj akcij na el. ščetke na Amazonu.

AMAZON UK
««
27 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722195 (661) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122833 (2407) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376361 (2645) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433877 (16997) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem