» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
26 / 64
»»

PurplePapet ::

Piše da gre 2 nalepki za na škatlo, 1 v notr, 1 pa naj bi dal pošti sloveniji.

Tukaj gor moram napisati moj naslov?

MrStein ::

"Absender" je po naše "pošiljatelj".

(ravno sam izpolnjujem en RMA, kjer je res dvoumno...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roli ::

Tist list, ki naj bi ga kao dal prevozniku ne rabiš. Ena stvar gre v škatlo, dve stvari so pa za nalepit gor.
http://www.r00li.com

Cannonrock ::

Na amazon.de bom naročil UPS, ki ga v slovenijo ne dostavljajo, zato sem izbral najbližjo pošto v avstriji (postlagernd). AFAIK na pošto pokličem tisti dan, ko naj bi paket prispel in se odpeljem iskat? Ali mogoče kaj računajo dodatno, če je paket na pošti par dni, oziroma po koliko časa ga pošljejo nazaj? Je že kdo tako kupoval?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

preveri kako bo paket dostavljen. Če ne gre z pošto ampak z dostavno službo, ga pošta ne bo prevzela.

LeQuack ::

Zakaj mate tak fetiš na osebni prevzem na pošti, potem pa morajo lepi Avtrijci prenašat te jugiče ko jim gor hodjo uletavat pa niti Nemško ne znajo. Dajte met mal self respecta pa si naročte na dom.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

St235 ::

Ker situacija kjer je nek artikel mozno dostavit v avstrijo, v slovenijo pa ne, je seveda prevec kompleksena za tvoje razumevanje?

LeQuack ::

St235 je izjavil:

Ker situacija kjer je nek artikel mozno dostavit v avstrijo, v slovenijo pa ne, je seveda prevec kompleksena za tvoje razumevanje?


Enostavno:
https://mailboxde.com/

Sem uporabil že n-krat brez težav.
Quack !

Magic1 ::

Če živiš blizu Avstrije, ni ravno dileme. Kakršnokoli pošiljanje v Slo te stane od 9€ dalje. Zdaj je pa na tebi, kaj se ti bolj splača.
Magic

OvCa77 ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj mate tak fetiš na osebni prevzem na pošti, potem pa morajo lepi Avtrijci prenašat te jugiče ko jim gor hodjo uletavat pa niti nemško ne znajo. Dajte met mal self respecta pa si naročte na dom.

ti pa niti slovensko
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

St235 ::

LeQuack je izjavil:

St235 je izjavil:

Ker situacija kjer je nek artikel mozno dostavit v avstrijo, v slovenijo pa ne, je seveda prevec kompleksena za tvoje razumevanje?


Enostavno:
https://mailboxde.com/

Sem uporabil že n-krat brez težav.


ti kar plačuj brezzvezne storitve, če ti paše, sam ne tega prodajat kot znak inteligence.

LeQuack ::

Ne vem no, meni se zdi da je tudi čas nekaj vreden, ne samo bencin, ki ga porabiš.
Quack !

St235 ::

Spet izhajas iz postavke, da prevzem posiljke na posti pomeni omembe vredno izgubo casa in bencina.

Zakaj bi placal neko storitev, ce mi obisk poste v avstriji vzame manj casa kot ukvarjanje z dostavno sluzbo?

LeQuack ::

Potem pa moraš res blizu meje živeti, to je najbrž robni primer.
Quack !

MrStein ::

O moj bog, on ni tvoj klon!?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

LeQuack je izjavil:

Potem pa moraš res blizu meje živeti, to je najbrž robni primer.


predlagam da vzameš v roke zemljevid in boš videl, da obstaja tam zunaj širni svet in nekateri se pač pogosteje zapeljemo dlje kot do vaške gostilne.

peko_deko ::

PurplePapet je izjavil:

Piše da gre 2 nalepki za na škatlo, 1 v notr, 1 pa naj bi dal pošti sloveniji.

Tukaj gor moram napisati moj naslov?

nared tko

une carinske deklaracije ne rabiš (oziroma je niti ne vzamejo)

poštnino daj najcenejšo s sledenjem, ko prideš domov ji pa na customer support javi št sledenja in dobiš povrnjeno v gift cardih

kar je nateg na^2 zato sem se jaz mirno zlagal da nimam pri sebi računa in butnil ven kar višjo ceno

St235 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

St235 je izjavil:

Ker situacija kjer je nek artikel mozno dostavit v avstrijo, v slovenijo pa ne, je seveda prevec kompleksena za tvoje razumevanje?


Enostavno:
https://mailboxde.com/

Sem uporabil že n-krat brez težav.


ti kar plačuj brezzvezne storitve, če ti paše, sam ne tega prodajat kot znak inteligence.

maš kaj podobnega ki sprejme tud kitajsko pošto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peko_deko ()

roli ::

peko_deko je izjavil:

PurplePapet je izjavil:

Piše da gre 2 nalepki za na škatlo, 1 v notr, 1 pa naj bi dal pošti sloveniji.

Tukaj gor moram napisati moj naslov?

nared tko

une carinske deklaracije ne rabiš (oziroma je niti ne vzamejo)

poštnino daj najcenejšo s sledenjem, ko prideš domov ji pa na customer support javi št sledenja in dobiš povrnjeno v gift cardih

kar je nateg na^2 zato sem se jaz mirno zlagal da nimam pri sebi računa in butnil ven kar višjo ceno


To je zelo zanimivo. Jaz sem stvar poslal z pošto slovenije (z sledenjem seveda). Nazaj so mi vrnili vrednost izdelka + vrednost poštnine (kako so jo oni izračunali ne vem, ampak številka je bila dokaj blizu realne). In vse skupaj sem dobil povrnjeno direktno na kartico ne pa v gift cardih. Nisem sicer siguren... ampak, če se prav spomnim način vračila lahko izbereš, ko reklamacijo oddajaš.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

St235 ::

peko_deko je izjavil:

PurplePapet je izjavil:

Piše da gre 2 nalepki za na škatlo, 1 v notr, 1 pa naj bi dal pošti sloveniji.

Tukaj gor moram napisati moj naslov?

nared tko

une carinske deklaracije ne rabiš (oziroma je niti ne vzamejo)

poštnino daj najcenejšo s sledenjem, ko prideš domov ji pa na customer support javi št sledenja in dobiš povrnjeno v gift cardih

kar je nateg na^2 zato sem se jaz mirno zlagal da nimam pri sebi računa in butnil ven kar višjo ceno

St235 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

St235 je izjavil:

Ker situacija kjer je nek artikel mozno dostavit v avstrijo, v slovenijo pa ne, je seveda prevec kompleksena za tvoje razumevanje?


Enostavno:
https://mailboxde.com/

Sem uporabil že n-krat brez težav.


ti kar plačuj brezzvezne storitve, če ti paše, sam ne tega prodajat kot znak inteligence.

maš kaj podobnega ki sprejme tud kitajsko pošto?


Imaš več ponudnikov. Osebno sem delal z http://www.tiptrans.com/, sam ne vem če dostavljajo v Slovenijo.

http://www.etoec.com kot vem dostavlja v slovenijo, samo nisem še delal z njimi.

Upoštevaj pa da so to še kar dragi stosi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

peko_deko ::

samo tale tip trans kolkor gledam že pošilja iz kitajske, prodajalec pa tud, jst pa rabim samo en naslov v kaki drugi eu državi, najraj bi sicer španskega, ker rabi samo da stvar pride v eu nkje izven slo, ker v slo iz določenih razlogov ni kul da pride

St235 ::

Za Avstrijo ti pet postov višje piše, da lahko naročiš na potno ležeče. FFS a si sploh probal prebrat temo v katero pišeš?

Wolfman ::

Pozdravljeni,
preko amazon.de bi rad kupil monitor (rabljen, kot nov). Gre pa se za to, da ni direkt od Amazona, ampak verjetno nek 3rd party shop (ki se nima nobenega feedbacka). Do sedaj sem kupoval samo prek ebay-a. Ker monitor ni ravno poceni, me zanima, kako je z refundom v primeru tezav?
Tukaj pise, da
Customers who pay for purchases from an Amazon seller via the Amazon.com website are eligible to receive up to $2,500 of the purchase price, including shipping charges.
Se pravi ce bo karkoli narobe, bo Amazon povrnil stroske? Ima kdo kaksne izkusnje s tem?
Linka do shopa nimam, ker mi jih sproti prodajo in najdem potem nove.

PowerofPeopl ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako je ob nakupu tega z garancijo?

https://www.amazon.de/Smartphone-Touch-...

St235 ::

PowerofPeopl je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me kako je ob nakupu tega z garancijo?

https://www.amazon.de/Smartphone-Touch-...


Kaj ko bi prebral lasten link?

SloSlayer ::

A je že kdo tu naročeval iz Amazona preko s.p.-ja? Kam naj vpišem davčno številko?

Okapi ::

Moraš najprej odpreti ločen račun za sp. Potem ob nakupih nikamor ne vpisuješ davčne številke.

SloSlayer ::

Okapi je izjavil:

Moraš najprej odpreti ločen račun za sp. Potem ob nakupih nikamor ne vpisuješ davčne številke.


Hvala za odgovor, vendar, kako potem dosežem, da se davčna številka prikaže na računu, saj le ta mora biti na njem? Ali se kje odpre kaki drugačen račun?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Davčno številko vpišeš ob odprtju "poslovnega" računa. Številka je potem napisana na vsakem računu, ki ti ga izda Amazon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

SloSlayer ::

Okapi je izjavil:

Davčno številko vpišeš ob odprtju "poslovnega" računa. Številka je potem napisana na vsakem računu, ki ti ga izda Amazon.


Ampak predvidevam, da bodo mi potem odbili davek, vendar sam nisem davčni zavezanec.

Okapi ::

Mogoče lahko pri "poslovnem" računu na Amazonu označiš tudi, da nisi zavezanec za DDV. Če to ni mogoče, lahko mogoče davčno številko zapišeš kar skupaj z imenom (ali naslovom). Sicer pa se mi zdi, da davčna številka itak ni več obvezna na računu, če s.p. ni zavezanec za DDV.

jernejl ::

Ne vem, kako je, če nisi zavezanec za DDV, ampak davčno številko oziroma ID za DDV lahko vpišeš med nastavitvami računa (na nemškem amazonu se nastavitev imenuje "Umsatzsteuer-Informationen verwalten"). Ko vpišeš podatke, moraš sicer čakati kak dan ali dva, da podatke odobrijo in od takrat naprej kupuješ na davčno.
Lahko poskusiš in boš videl, če ti bodo tvojo davčno sploh odobrili.

Načeloma ne rabiš nobenega "poslovnega" računa, je pa dobro, če narediš ločen račun za s.p., ker na enem računu ne moreš kar enostavno preklapljati med privat naročili in naročili na davčno (oziroma moraš pri vsaki menjavi davčno izbrisati in jo potem na novo vpisovati in čakati na odobritev, kar je precej nepraktično).

MrStein ::

Se da kako priti iz spiska ponudnikov/trgovin za določen izdelek na stran za ta izdelek od izbrane trgovine?
Pri spisku namreč ni informacij o tem ali pošilja v Slovenijo (ali le ne najdem).

Torej:
- poiščem nek izdelek
- odprem
- sem na strani z opisom izdelka (detajli, komentarji itd...) , ponudba je od trgovine A, ki pa ne pošilja v Slovenijo
- kliknem na link "neu ab 20,33 EUR" in dobim spisek ponudnikov tega izdelak (sortirano o po ceni)
Je iz te točke možno iti spet "v trgovino" kot na začetku (podrobnosti izdelka, seveda zdaj od druge trgovine) ?

Ali alternativno, dobiti informacijo o pošiljanju v Slo že na spisku?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jernejl ::

Jaz to naredim tako, da preizkusim različne ponudnike s seznama: dodam izdelek v voziček in potem v vozičku pogledam, ali pošilja v Slovenijo in če ja, kolikšna je poštnina (tudi ta se namreč med ponudniki lahko precej razlikuje). Potem izdelek odstranim in ponovim postopek z drugim ponudnikom.
Kakšen enostavnejši postopek mi žal ni znan.

Iz seznama je razvidno vsaj to, ali nek ponudnik sploh pošilja v tujino ali ne (pri nekaterih obstaja link za stroške pošiljanja v tujino, pri drugih pa ne).

zzbil ::

Zdravo! Gledam za nakup iz amazona, in ker sem bolj "zelenec" potrebujem vašo pomoč. Verjetno je bilo vse že razloženo kdaj prej, ampak če ima kdo voljo, bi prosil da razloži še meni. Kupil bi tole baterijo, ki jo že dolgo časa potrebujem: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00CBTTA4...
zanima me, če znate razbrati, ali prodajalec pošilja v slovenijo, koliko je poštnina in koliko časa traja da baterija prispe? Malce sem že sam gledal, vendar nič ne odkrijem.
Najlepša hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

OvCa77 ::

zzbil je izjavil:

Zdravo! Gledam za nakup iz amazona, in ker sem bolj "zelenec" potrebujem vašo pomoč. Verjetno je bilo vse že razloženo kdaj prej, ampak če ima kdo voljo, bi prosil da razloži še meni. Kupil bi tole baterijo, ki jo že dolgo časa potrebujem: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00CBTTA4...
zanima me, če znate razbrati, ali prodajalec pošilja v slovenijo, koliko je poštnina in koliko časa traja da baterija prispe? Malce sem že sam gledal, vendar nič ne odkrijem.
Najlepša hvala :)

Sem ti pogledal, žal ne gre naročiti v slovenijo, pogledaš pa tako da se prijaviš, vneseš naslov, daš v košarico in ti piše tam pri estimate shipping cost ali pošiljajo in če koliko ti zaračunajo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Magic1 ::

Ne splača se tega iz Amazona naročat, poštnina je vsaj 8€. To nabavi na Bolhi ali na Ebayu.
Magic

zzbil ::

Hvala obema:)

Gibbs007 ::

Kakšni so dostavni roki iz nemškega amazona? Za izdelek, ki je na zalogi, piše da je predviden datum dostave čez 2 tedna? Zdi se mi čudno, ker toliko ponavadi traja če iz Ebaya kaj naročim.

roli ::

Gibbs007 je izjavil:

Kakšni so dostavni roki iz nemškega amazona? Za izdelek, ki je na zalogi, piše da je predviden datum dostave čez 2 tedna? Zdi se mi čudno, ker toliko ponavadi traja če iz Ebaya kaj naročim.

Z redno dostavo ponavadi en teden. Torej, če naročiš v ponedeljek boš dobil enkrat v petek ali naslednji teden proti začetku tedna. Odvisno tudi od tega kako hitro odpošljejo. Tisti čas je bolj okvirni. Ampak včasih se zgodi, da se paket kje malo skrije in traja malce več.
http://www.r00li.com

JamesBond ::

Se opravičujem, če je že kdo spraševal v tej temi kaj podobnega, ne da se mi vsega brat. Zanima me, če se sanja komu, za kakšen nateg gre v primeru spodaj. Prodajalec bff-nation ma preveč sumljive cene, ampak kljub temu ima 89% positivnih ocen. Kako je to možno?

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/...

JamesBond ::

Zgornji računalnik je bil za 580€. Vidim, da se ponudba vsake toliko pokaže in potem spet izgine, tako da ni tega na zgornjem linku več trenutno.

OK.d ::

FAKE!!
LPOK.d

JamesBond ::

Sem medtem ugotovil, da ne more bit drugače ja.

Morenov ::

Zanimam se za nakup kitajske tablice: Chuwi Hi12 Dual Boot - Amazon.it, vendar bi jo rad kupil od evropskega prodajalca in ne kitajskega. Predvsem mi je do tega, da v primeru uveljavljanja garancije, pošljem tablico v evropo in jo dobim nazaj v kulturnem času, ker s pošiljanjem na kitajsko in nazaj si dober 2-3 mesece. Nikdar še nisem kupoval na Amazonu, tako da nimam pojma kaj in kako. Vsak nasvet je dobrodošel.
Hvala.

Slo_Gamer ::

Opravičujem se, če je kdo na to vprašanje odgovoril, ampak zanima me, kako je kaj z garancijo na Amazon.de? Z mojim delnim razumevanjem nemščine sem razbral, da imajo vsi izdelki 2 leti garancije, vendar a je to res? Kaj pa če ima proizvajalec recimo 5 let garancij? Ne vem če jaz ne vidim, ampak na podrobnostih izdelka nikoli ne vidim, kako dolgo traja garancija, zato me zanima, kako je kaj s tem in kako se to uveljavlja? Hvala za info! :)

MrStein ::

Garancijo daje proizvajalec, po želji. Različno od izdelka do izdelka.

Je pa prodajalec odgovoren za napake v izdelkih, ki jih prodaja.
Bilo že mali milijonkrat debatirano, tako da probaj najti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dr.Akula ::

Brskam po nemškem Amazonu in se mi med predlaganimi izdelki pojavi eden od teh kompov. Iz firbca kliknem in vsaj pri temlem mi je cena totalno nerazumljiva. 700€ staneta samo grafična in procesor, kaj še le vse drugo, ki tudi niso ravno cheap komponente. A mi lahko kdo razjasni v čem je fora?
ni podatka

Okapi ::

Med drugim je na Amazonu čedalje več goljufov.

M.B. ::

@Cannonrock: Verjetno prepozno za tebe ampak vseeno, ko kupuješ na amazonu lahko že ko dodajaš naslov dodaš pick up station. In če iščeš v avstriji lahko dodaš tudi pick up postaje avstrijske pošte. Sam imam dodan naslov iz Spielfield Straßa (8472) ker je najbližja.

Wunsch-Postfiliale 8472
Hauptstraße 53
Straß in Steiermark, 8472
Austria


Potem samo izbereš ta naslov ko kupuješ. Tam lahko tudi izbereš kdo je prejemnik, ker ob prevzemu potrebuješ osebni dokument in prevzemno kodo. In ko paket pride na pošto dobiš email od pošte "Ihr paket ist da" z prevzemno kodo. Čez tri dni ponovno pošljejo email. Nisem pa našo kolko časa to leži na pošti. Ko prevzameš moraš 1EUR plačat ležarnine, ki pa mislim da ni odvisna od časa.

Sam sem ravno v začetku septembra monitor in ogledala kupoval in je bla poštnina 60EUR cenejša, če sem v Avstrijo naročo z zastonj poštnino, kot pa v MB. bencin tak drag pa spet ni :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

edi123 ::

Kako je z dostavo amazona v slovenijo?

Rad bi naročil

https://www.amazon.it/Asus-ZenFone-Smar...
««
26 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723221 (1687) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123085 (2659) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376431 (2715) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434321 (17441) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510261 (9347) Robert

Več podobnih tem