» »

Kje bi kupil uno mafijsko sponko za kes?

Kje bi kupil uno mafijsko sponko za kes?

«
1
2

turok ::

Se spomnete, k majo v filmih eno tako sponko, ki se uporablja za kes...da ne noss denarnice...No....me zanima kje bi kupu tako?...8-)
Life is life .... na na na na na

STASI ::

V kaki prodajalni z usnjem ali pa če imaš kej več denarja pri zlatarju. Povpraši tudi v Maxiju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

Tolk denarja, pa nobene sponke! To je res tragično, ja. :))

bastadu ::

Mafijc pa tak:D

ScorpionX ::

:D :D V Trstu so ful pocen...

BigWhale ::

Tega ne mores kupit, se mors prizenit v kako druzino... ;>

BigWhale ::

Aja, lahk gres pa v kako papirnico, tam prodajajo take velike sponke za papir ;>

Keyser Soze ::

Ah ne ga zajebavat. JE pa praktična sponka, če ne maraš denarnice. Samo sistem moraš imet, drugače moraš vedno znova zlagat denar ko kakšnega jurja ven vlečeš.

Prodajajo jih pa praktično v vseh štacunah kjer imajo "poslovna darila" in pa zlatarnah. Sam osebno imam srebrno in mi lepo služi že kar nekaj let. Samo dokumentov imaš pa vseeno polne žepe.

PersonaRudis ::

Uuu, hight rollerje mamo na slo-techu.8-O Drobiž pa kar tam puščaš?>:D Dajte kako sliko prilepit ker si ne predstavljam točno o kakih sponkah vi to.

SebaR ::

mah na Siciliji je tega polno >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Keyser Soze ::

Važno, da maš pol kravje riti v žepu, pa si zadovoljen.>:D Stane pa verjetno še malo več kot en lepa sponka. Go figure.

PersonaRudis ::

Moja denarnica je iz konoplje.:)) Industrijske.:D

Vice ::

Na vsaki tržnici jih prodajajo šiponi, za njih je to obvezen del "opreme". (Izbaci pare da se vidi razkoš) :D

Matek ::

Heheheh Vice :D Sicer ni lepo zaključevat po tem, ampak pogosto majo taki bolj hecni osebki te sponke.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PersonaRudis ::

Nek se vidi razkoš...:D točno ta rek sem iskal

turok ::

Sploh ne...tko kot je kreu The usual suspects...Keyser Soze....Full je uporabna, ker ne rabš nost cele denarnice.Uzames osebno pa kes!:) to je to no:)
Life is life .... na na na na na

64202 ::

Ce si taprav, ne nucas osebne :)

Matek ::

Mjah, turok, ne vem, meni se zdi malo kmečko (brez zamere) pozirat vedno ko kaj plačuješ z enim šopom keša v roki.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PersonaRudis ::

Kaj pa kovance?:\

Keyser Soze ::

MMM pa ne da imaš predsodke. Sem mislil, da si razgledan človek.:\

Sicer pa kmet ti prideluje zelenjavo, ipd. ki jo ješ. Ali misliš, da jo sprintajo?

Tako kot je rekel turok. Nikoli nisem nosil denarnice, in sem imel vedno polne žepe razmetanega denarja. S sponko imam denar lepo pregledno spravljen v enem žepu. Vozniško z dijaško pa v jakni.

KAr se tiče pa kovancem jih pa ne nosim s sabo. ČE dobim kakšnega za 50 tolarjev, ga spravim in doma vržem v "prašička". OStali drobiž navadno pustim. Kulturno je pustiti napitnino, sicer pa me zaradi par tolarjev ne bo pobralo. Hvala bogu nisem tako škrt kot ata Gargamel.

P.S.: ČE bi se oziral na vsako tercialko, ki se ji zdi, da je nekaj normalnega kmečko, kam bi pa prišel? :)

Zgodovina sprememb…

acheron ::

BigWhale ::

Keyser,

Denarnica iz kravje koze? Hm, zakaj pa ne. Iz cesa je bil pa tvoj kravji zrezek? A je bil sprintan? Torej meso pojemo, kozo pa stran vrzimo? Dajmo vsaj vse ponucat, se rogove! ;)

Aja, pasteta, pozabil sem! :P

Napitnina? Kovanci za napitnino? To ni napitnina, to je miloscina. Napitnina je med 5-10 procenti.

Sponka je pa se zmeraj hecna zadeva... ;)

acheron ::

Predstavljajte si, da prides s sponko polno denarja v Spar/Mercator pred blagajno..

OwcA ::

Še nekaj LED diod daj gor, da bo v dovoljšni meri bling, bling. :P
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Keyser Soze ::

Taka bling bling bi pa poponoma pristojala tebi Owca. Kot izrezana. >:D

BW, kar se tiče napitnine ne rabim poduka. Glede drobiža v trgovini pa rajši ne bi. Skoraj glavo stavim, da počakaš za tiste dva ali en tolar, ki ga trgovka išče po kasi.
Poanta pa ni krava kot potrošni material in njen zrezek. Ampak pol kravje riti v VELIKANSKI denarnici napram majhni in lepi sponki. To bi pa lahko uvidel.:P

Ampak mestni fantje kot ste vi ste tako ali tako cool, mi preprosti ljudje, ki pa ne zahajamo v Globala pit Brezzerja pa imamo pač sponke.

P.S.: PAšteta je pa fajn dobra. Najbrž zato ker s tal poberejo meso in je malo bolj začinjeno. Mljask.

turok ::

Pismo kam je pršla ta tema...Skratka...Probite sponko pa boste vidl no kako je dober...Še posebi polet ko nimaš jakne ko maš sam majco pa kavbojke.V enem žepu mobitel v drugem pa sponko pa osebno.That's it!
Vi se pa kr neki norca delate...Pa komplekse mate...Hvala vseen za odgovore.Vsaj neki ste napisal...
Life is life .... na na na na na

jRk0 ::

jaz bi ziher vse zgubil pol, pa v denarnici mam polno kartic pa voznisko in vse druge pritikline:) pa kuponcke od pic in hamnurgerjev in tako naprej:) ni prakticna sponla na zalost.
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Doma sem reply napisal in pozabil pritisnit Poslji. bemti.

No sprasval sem, kako mi bos prinesel glavo, na srebrnem pladnju? :P Jo bom dal v formalin in v vitrino.

Ma nevem. Meni se zdi uporabnost sponke vprasljiva. Sem videl ljudi, ki jo uporabljajo. :)

Vikking ::


BW, kar se tiče napitnine ne rabim poduka. Glede drobiža v trgovini pa rajši ne bi. Skoraj glavo stavim, da počakaš za tiste dva ali en tolar, ki ga trgovka išče po kasi.


seveda, še posebi ko jih dobiš polno po 50 pa še vmes kakšnega po 500. Pa ko se bo plačevalo samo v evrih, pa kaj bi, 5 evru pustit na blagajni jst mam sponko, jst sem car.

Bodi junak in jo zvečer veselo razkazuj po lokalih, me zanima kulkrat te bodo čakal v temnih ulicah da jim pokažeš svojo lepo sponkico tonkico.>:D

acheron ::

Če si pa že tak mafiozo pol pa mas verjetno tudi kako pokalico za pasom?!

Keyser Soze ::

Jej, jej. Slovenska foušija zopet tolče s polno paro. Da ne bo koga fršlok.

Sicer pa. Vidim, da je folk poln predsodkov. Verjetno ob pogledu na poslovno žensko v krajšem krilu takoj pomisli na k...., ki je prišla na takšen položaj z nogami narazen. Takšnih "preprostih" ljudi je na tem S&Tju kar preveč. V realnem življenju jih še zdaleč ne srečaš toliko. Hvalabogu.

P.S.: Turok, folk mora nekje sprostiti svoje frustracije. Ne morejo vpiti na lastno mamo, ker bi bili tepeni.:)

BigWhale ::

Kje ti vidis kako fousijo? :P

Vecini tukaj se zdi sponka traparija. Dvomim, da ti jo kdo zavida. Tudi bele shooshkavac trenirke ti vecina ne bi. :P

flipflop ::

Ne vem zakaj bi v neko sponko tlačil denar. Kaj pa ostali dokumenti, osebna, vozniško dovoljenje, bančna kartica,davčna, pa še se jih najde. Pa računi in ostale takšne stvari. Kaj preveč praktično to že ne more biti. |O

BigWhale ::

Mas zraven sponke se eno denarnico, za ostale stvari :P

sash ::

Še posebi polet ko nimaš jakne ko maš sam majco pa kavbojke.V enem žepu mobitel v drugem pa sponko pa osebno.


Še boljša rešitev je, da sponko z denarjem zamenjaš s plačilno kartico, pa je stvar rešena, pa maš osebno im plačilno v istem žepu. :D

Sicer sem pa tud jaz zagovornik praktičnih stvari :8) .
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Keyser Soze ::

Lej, BW je še najbolj fouš. Se na vsak način trudi dokazat neuporabnost sponke. Par drugih mu pa sledi. Misliš, da bi jo dobil na Karitasu?:\ Hm, bi vprašali stalne stranke?

BW?>:D

gzibret ::

Jaz vidim potencialno uporabo sponke za keš ko greš ven žurat, pol pri garderobi odložiš jakno (ostaneta ti še 2 hlačna žepa), kamor moraš pol sklačiti mobitel, robčke, ključe, čigumije in seveda denarnico (če si kadilec pa še čike+farecajk), ki je od vseh stvari največja. A ni bolj fino speti denarja s sponko in zraven dodati še osebno. Dosti manj stvari za nositi (zgubit).

Moja denarnica je ful debela, ker v njej nosim vse dokumente + bone + vizitke + listke, kamor si kaj zapisujem + žetoni + ........ Ko pa grem ven feštat, pa namesto denarnice velikokrat vzamem samo denar + osebno, da nimam pol natlačenih žepov. Vendar zjutraj vlečem ultrazmečkan keš iz vseh lukenj. Pa še pri plesu te denarnica moti, najbolj pri plesu v dvoje, ko plesalko stisneš in se med vama žuli neka trda in debela reč (ni kurac oz. raje kurac, kot denarnica...).

Kje pa to kupiti? Mislim, da bi v MaxiMarketu morali imeti. Je pa še eden darilni butik v BTC/Citypark, oni vhod, ki je najbližji Šparu. Našel sem že mnoge "eksotične" in snobovske zadeve tam, ne vem pa, če imajo sponko za keš.
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Hm, naj en razlozi tehnologijo zlaganja denarja s to sponko.

Torej imas tri bankovce za pet jurjev, pet bankovcev za jurja, stiri za petsto SIT in tri za dvesto SIT. Vprasanja so sledeca:

Kako zlozis zacetno vsoto denarja?
Kako potegnes ven denar za 4570 SIT, ko placas rundo.
Kaj potegnes ven in kako vrnes ostanek nazaj pod sponko?
Kako vrnes notri 2x 100 SIT, po tem, ko si ven potegnil jurja in placal 800 SIT vstopnine.

Res me to zanima, ker me zanima, kako je lahko ta sponka bolj prirocna od denarnice.

Keyser Soze ::

Po vrsti kot so hiše v .... Ja sistem je treba met. Tako kot pri denarnici. Če v denarnico namečeš eno čez drugo ti ne nuca ama nič, ker imaš godljo.

Potegneš iz sponke 5 jurjev, ki v prvi vrsti in rečeš: "Keep the change..." In si misliš kok sem prijazen. Skoraj 10% napitnine. Upajmo da je vsaj kelnarca greha vredna. Pa itak... Kaj je za nas s sponkami ta bogi drobiž?

Drobiža ti ni treba vračat v sponko. Če pa že moraš... Vzameš sponko in bankovec, ga prepogneš čez pol, pogledaš kje se nahajajo sorodni bankovci(iste vrednosti) in lepo s pregibom naprej zadegaš "drobiž" med njih. V vrsti kot hiše ....

Če si gorenc... Jejhata, sami stereotipi... 100 tolarjev je ponavadi tam nekje na začetku(ne pozabit, mi s sponkami ne rabimo 10 in 20, pa morda še 50 - no ja tudi 100, 200 in 500 je drobiž) jih prepogneš čez pol in lepo z zavihkom naprej porineš v kupček 5 in 10 tisočakov.

:\

STASI ::

mi s sponkami ne rabimo 10 in 20, pa morda še 50

Jest pa ne rabim kar je pod 100 euri:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Keyser Soze ::

Ja fajn. Samo jaz sem Slovenec, ki živi s Sloveniji in uporabljam tolarje. :)

BigWhale ::

Ce si pravi mafiozo mas samo po 10k SIT in s tem placujes... ;>

Kam pa vse racune spravljas? A to kar puscas? Pa se nic ne bojis, da te ne bi kdaj kak financni inspektor pobaral po racunu, ker te baje lahko. Jaz recimo racune spravim in jih v gnucash vnesem, da potem lahko na koncu leta vidim za koliko sem pozrl in koliko denarja je slo za prenovo stanovanja.

Pa vsi tisti racuni v lekarnah in knjigarnah in za gospodinjske stroje, ki ti pridejo prav pri oddaji dohodnine?

Highlag ::

Sponka je dobra. Vsaj zaenkrat. Ko bomo uvedli Eure bo drobiž preveč vreden, da bi vsega puščal za napitnino. Samo ta pomislek imam.

Sam uporabljam usnjeno denarnico. Spravljanje kartic je tako bistveno bolj priročno.

Verjtno sem bolj gorenjske sorte :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Keyser Soze ::

Jaz pa povečini uporabljam plastiko. In na koncu samo prenesem iz klika v MSmoney, pa je.

Kar se tiče pa računov, jih pa ne nosim tri tedne ali dlje s sabo. Kvečjemu od štacune do avta ali do doma, kjer jih spravim. ZDej mi pa reči, da je to problem. Mene osebno bolj moti tisti špeh od denranice kot dva papirja v žepu.

turok ::

Ja...Sponka je prou huda Big whale...Lej jest sem študent.Nimam dost dnarja, nimam skrbi za te račune pa te fore.Drgač bo pa zdej itak vse prek klika voden, tko da če ti bo kdo zatežiu za račun, rečeš naj si pogleda pač na net,kjer je to vse voden.

Tko da jest si dam dva jurja pa še mal drobiža u sponko pa zraven še osebno, noter pa študentsko in to je to...Maš u žepo...

Sponka pride do izraza poleti, ko nimaš bunde, kamor ponavadi daš debelo denarnico...Maš le obtisnjene kavbojke , kjer maš v enem žepu sponko in dokument, v drugrem pa ključ od stanovanja pa mobitel:D

To je to ....ane KeyserSoze ja....Kompleksi so ene bedna stvar ja...:D
Life is life .... na na na na na

acheron ::

Vsekakor je to uporabna zadeva, vendar to ni za vecje vsote denarja s sabo nosit, kaj sele s tem placevat po kakih lokalih razen ce nimas s sabo vsaj dveh goril.

BigWhale ::

Kaj hudica pol nucas sponko, ce nimas denarja ;>

perci ::

Zato, da kul zgleda. Jst jo mam tut. Sicer jo redko uporabljam, ker preveč stvari nosim s seboj ampak o izjave o podaljševanju penisa se mi zdijo pa smešne. Za mene ima sponka čisto praktičen pomen (poleti), če imam pa več stvari, je pa ne jemljem s seboj. In če jo že imam, zakaj ne bi kul zgledala? A pol si tut vsak, ki se rad lepo oblači in ima rad lep avto, s tem samo zdravi samozavest.

Jao, ste pametni eni tule :\.

Matek ::

MMM pa ne da imaš predsodke. Sem mislil, da si razgledan človek.


Mja, saj se ne ravnam ravno po tem, ampak tak občutek pač dobim, vlečenje šopa denarja iz žepa me nekako odvrača. Ne delam pa iz tega zaključkov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

turok ::

Skratka...sponko je vsekako dobro uporabljat poleti, ko imaš kavbojke, v katere ne morš stlačit cele denarnice....100% no...
Life is life .... na na na na na
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6813582 (1249) predi
»

moška denarnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20268054 (18365) Jerry000
»

Denarnica za kartice

Oddelek: Loža
449099 (3759) Dober dan
»

Kolegica bi tožila Coca-Colo

Oddelek: Loža
484401 (1757) gruntfürmich
»

70mm ventl (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
543508 (3078) kuglvinkl

Več podobnih tem