» »

Ali obstaja UTP razdelilnik?

Ali obstaja UTP razdelilnik?

wonderboy ::

Zdravo! Zanima me če obstaja čist navaden razdelilec za UTP kabel k bi ga uklopu v adsl modem in pol potegnu na dve strani. Do zdej smo mel prek wireless routerja to uštiman, k ma sestra laptota en štuk višje u bajti. Router bo sicer ostal, jest bi mel rad pa ločeno direktno povezavo u modem, ker mi prek routerja neki serje skos oz. mi zadne cajte celo ne dela, pr sestri pa normalno laufa. Tko da bi pol razdelilc kupu če to obstaja.

LP, Luka

Ch4N93 ::

potrebuješ switch (stikalo)
iz modema daš kabel v switch, iz tega pa gre potem en na router en pa na tvoj rač.
Ni nam lahko...

romeo ::

Razdelilca (takega kot je npr za telefon) da bi ti utp kabel razdelil na dva ni....

Zadevo lahko rešiš z napravicami kot so hub, switch oz. router. Pri Hub-u in switcu moraš adsl modem speljat na en računalnik in tam naredit share connection. Vendar bo internet delal samo takrat ko imaš tisti računalnik vklopljen. Lahko pa zadevo rešiš z routerjem. ADSL Router je naprava, ki se namesto računalnika poveže na internet in zato deluje tudi ko imaš računalnike izklopljene. V router vpišeš svoje podatke za adsl vanj priklopiš adsl modem in internet imaš. Nato na router priklopiš še računalnike (ponavadi do 4) odvisno koliko portnega vzameš. Pri routerju je dobra lastnost to da ga lahko imaš tudi kot firewall oz. pozarni zid (če router to podpira).

LP

Robi

wonderboy ::

Aha, se prav da tak razelilec kot sem ga jest iskal ne obstaja. Bom mogu pol kr router porihtat tko da bo vse laufal. Hvala za odgovore.

OrkAA ::

romeo kaj ti sanjaš? Preko huba ali switcha se lahko na internet neodvisno povežejo štirje računalniki!

Phil ::

Brezveze uporabljati ICS če se lahko povežeš avtonomno z več računalnikov (kolikor ti Siol da ip naslovov). Kupi Switch in naredi na vsakem računalniku Siol povezavo.
BTW hub je razdelilec za UTP kabel.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Fury ::

no ja, hub ni cist navaden razdelilec.. ker vseeno pazi kaj gre skoz .. je pa res da posilja od enega vsem ostalim in je po tem podoben navadnemu razdelicu.

BigFoot ::

Brezveze uporabljati ICS če se lahko povežeš avtonomno z več računalnikov (kolikor ti Siol da ip naslovov). Kupi Switch in naredi na vsakem računalniku Siol povezavo.

A to velja tudi za zasebne uporabnike, a samo za podjetja? A je cena kaj visja? Ker trunutno studiram v tujini, julija pa pridem nazaj in bi rad imel vec kot en PC na netu preko ADSLa.

Ch4N93 ::

pri študentskem ADSL-u imaš lahko do dva dinamična IP-ja, pri navadnem pa do 4
Ni nam lahko...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397884 (4615) BlazP
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281719 (1301) Senitel
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151837 (1653) Matek
»

ADSL preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
121466 (1310) cekr
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402472 (1943) klemen338

Več podobnih tem