» »

Problem z domačim omrežjem

Problem z domačim omrežjem

Shatzy ::

Doma imam narejeno mrežo preko HUBA, ki je prkloplen na net. V omrežju mam stalno dva računalnika, občasno se jima pa pridruži še en (služben), ki pa ima inštalacijo za neko drugo omrežje (službeno) in ga nikakor ne moram pripravit do tega da bi se vsi trije kompi vidl med sabo. Dodelil sem jim vsakemu svoj IP in isti submask, pa še vedno nič. Mi lahko nekdo prosim step by step na brzaka razloži postopek kako uštimat zadevo TAKO, da bo tretji komp še vedno deloval v tistem drugem omrežju.

Hvala in LP

Microsoft ::

Recimo, v Run ali pa Explorer napise \\192.168.0.1\C$. S tem bos poskusu pridit do C particije na PCju, ki ma tist IP. In po defautlu je ta C disk sheran samo za administratorja, tako da bos mogel vpisat adminov password.

Ce to dela, pol zgleda, da je omrezje kul. In ce ti to zadostuje, je pa se bolj kulj. Nic pa nisi napisal, ce ti dela internet na vseh treh PCjih.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

meacho ::

Mene pa zanima kakšen je passworld za administratorja, či nimaš passworlda?
Nič namreč ne prime...

Microsoft ::

Ce passworda ni, pol ponavad ne dela Remote Desktop, verjetno pa tud ne mores dostopat do datotek iz drugega PCja z Administrator uporanikom.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Administratorji ...

Oddelek: Operacijski sistemi
111220 (1094) minime
»

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161926 (1727) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382779 (2451) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614797 (4025) Microsoft
»

VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71410 (1254) arch5

Več podobnih tem