» »

Prenosnik za študij?

Prenosnik za študij?

guest #44 ::

zdravo

najprej se opravičujem če odpiram novo temo glede prenosnikov, a situacija je mal drugačna.

Torej, mam desktopa, ki pa bi ga rad zamenjal za prenosnika za bodoči študij na gradbeništvu.

želel bi en prenosnik, ki:

-je zmožen poganjati igre, ampak ne prezahtevne tipo FarCry na 1600x1400 in podobno, bolj kej v easy (civilisation,...)
-dovolj sposoben za udobno delo z wordom in podobno
-tudi dovolj sposoben za kakšen AutoCAD, že če grem na grad...
-srednja (oz. srednje-višja) kakovost LCD-ja
-filmi, glasba
-net

me ne zanima:

-teža
-baterija (poraba energije)
-hrup (če bi dal krila na moj sedajšnji desktop, bi spominjal na reaktivca pri vzletu, tako da...:) )
-gretje
-udobnost tipkovnice (ker itak bom mel zunanjo tip., pa miš.)



Malo sem gledal na okoli ponudbe, pa se mi je ta ponudba zdela dokaj zanimiva (v comtronu):

ASUS A4760KUH Athlon64 3200+
Chipset & BIOS Chipset:
- Nvidia nForce3 Go150
-512 MB DDR pomnilnik
(DDR266/333 SODIMM, 2x SO-DIMM razširitvena mesta do 1GB)
- AC 97 S/W
- SoundBlaster Pro Compatible
- Vgrajeni stereo zvočniki (1W)
- 15.4" (WXGA) TFT LCD
- ATI Mobility™ Radeon™ 9700, 64MB VRAM
- 60 GB trdi disk (predvidevam da 4,200 rpm)
- CD-R/W in DVD-R/W zapisovalec

Cena 329.000 SIT
(Desktop mislim zdilat za 200.000SIT, tako da u bistvu bom dal "samo" 130.000 več)


Ta je Athlon, večina pa hoče pentiume, kaj bi blo boljše za to kar ga mislim jaz uporabljat?


na prenosnike se spoznam skoraj nič, predvsem iščem zamenjavo za moj desktop, tako da me res ne zanima tolko udobnost, bolj pa kakovost...tako da se zahvaljujem za pomoč

korpi ::

Hi!

To kaj si napisal ni slaba zadeva za to kar ti rabiš...
Jaz osebno raje videl Centrinota... kot pa AMD, ker včasih je zelo fajn imet računalnik na faxu (na vajah sploh... ) in ne iščeš vtičnice...
Ostalo je BP

Glede ACAD - fajn je imet velik zaslon; grafika pri delu z ACAD (vsaj za časa študija po lastnih izkušnjah) ni tako pomembna, ker ne rišeš nič kaj velikega (nimaš cestnih podlog, situacij...), da ti kartica ne bi prebavila...
Sploh pa ni razlike pri 2D risanju.


LP KORPi

TribesMan ::

Povprecna igricarska graficna karta ala R9700 ti v AutoCADu pomaga toliko kot voda v kolenu.

Če hoces da bo AutoCAD znal uporabljati zmoznosti graficne kartice, potem moras imeti v racunalniku graficno tipa ATI Fire GL ali nVidia Quadro... Ostalo pa uporabljaj za igrice...
Take grafe so dobi tudi v prenosnikih, vendar samo v drazjih modelih bolj priznanih proizvajalcev (IBM T41p, R51p, Compaq W8000 ipd...)

Sicer pa za bolj enostavne zadeve v AutoCADu ne rabis FireGL graficne, ker bo ze CPU sposoben obdelati vse v dokaj spodobnem casu ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Splačalo bi se razmisliti o kakšni nVidijini grafični kartici, ki se jo da (programsko) zmodificirat v Quadra.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

AFAIK se mobilnih graficnih cipov ne da modat v Fire GL oziroma Quadro variante... No za Fire GL sem 100% da se ne da... ker sta R9600 in Fire GL T1 popolnoma drugačna čipa...

Prenosnikov z nVidia graficnimi pa tudi ni na pretek... vsaj jest jih nisem veliko videl do sedaj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mitjaje ::

Mislim ej .... a na faksu mislite, da na tistih mašinah ko delajo, so ne vem kakšne grafične noter ?!?! Pusti grafiko primiru kar se tiče AUTOCAD-a. predlagam ti da si izbereš eno tako, da boš lahko igral FARCRAY (al kakor koli se imenuje igra).

Kar se tiče prenosnika, če ne rabiš centrino tehnologije, potem si je ne kupovat, ker se PM procesorji nekako ne znajdejo v teh problemih (auto CAD)... enkrat max moč pa potem spet ne .... Sem igral šah na računalniku (ChessMaster) in ti povem, da ni prijetno igrat, ker se računalnik skoraj da ne more odločiti kakšno ferkvenco bi uporabljal.

Predlagam ti P4 ali AMD 64, ter grafično ati 9700 mobility, min 512 ramov seveda , ....
www.ultrasplet.net

OwcA ::

ar se tiče prenosnika, če ne rabiš centrino tehnologije, potem si je ne kupovat, ker se PM procesorji nekako ne znajdejo v teh problemih (auto CAD)... enkrat max moč pa potem spet ne .... Sem igral šah na računalniku (ChessMaster) in ti povem, da ni prijetno igrat, ker se računalnik skoraj da ne more odločiti kakšno ferkvenco bi uporabljal.

Če si opazil ~10 us zamik ob predhodu med FID, potem imaš percej boljše reflekse kot jaz. ;)
Poleg tega lahko spreminjanje frekvence izklopiš (že sheme varčevanja z energijo vgrajene v Okna to omogočajo).

Splača se pogledat za katere procesorje je dani AutoCAD bolj optimiziran.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

mtosev ::

To kupi.

Glavne tehnične lastnosti:
- procesor: Intel® Pentium M 735 (1.7GHz)
- 15,4" TFT WXGA LCD zaslon
- 512MB DDR333 pomnilnika
- 80GB trdega diska
- optična enota: DVD DL+-RW (Dual Layer 8,5GB)
- grafična kartica: ATI M11CL (128MB pomnilnika)
- 10/100Mbps mrežna kartica
- 56k modem
- brezžična mrežna kartica Wireless 802.11g
- priključki: 1x S-video, 1x IEEE 1394 (firewire), 3x USB 2.0, 1x Type I/II PC Card slot
1x modem (RJ-11), 1x mrežna kartica (RJ-45), paralelni port, 1x VGA izhod, 1x audio/SPDIF in/out, 1x Infrardeči (FIR) port; flash card port SD/MS/MMC
- operacijski sistem: Linux CD
- mere: 326 x 270 x 30 mm
- teža: 3 kg
- Li-Ionska baterija (do 4h avtonomije)
- garancija: 2 leti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Ali tega:
Prenosni računalnik HP COMPAQ NW8000 1,8Ghz s/n YDU425EA


ZASLON 15.1"
LOČLJIVOST 1400x1050
PROCESOR Intel Pentium M 1.8GHz Cntrino
DELOVNI SPOMIN 512MB 333MHz
TRDI DISK 60GB SMART ATA, 7200rpm
CD/DVD COMBO CD-RW/DVD
GRAFIČNA KARTICA ATI Mobility Fire GL T2, 128MB DDR
MODEM 56k V.92
MREŽNA KARTICA 10/100/1000
VMESNIKI BlueTooth, Wireless LAN 802.11 b/g, 2x USB 2.0, 1x Parallel, RJ11, RJ45, VGA, 1xAudio, FireWIre, IrDA, S-Video, TV-out, Com port, 1x Multibay slot, Čitalec SD spominskih kartic
BATERIJA High Capacity LiOn 8-Cellm, do 6ur delovanja
DIMENZIJE 326x275x41 mm
TEŽA 2,9kg
OPERACIJSKI SISTEM Windows XP PRO ANG
S/N YDU425EA
GARANCIJA 3 leta

Toti ma ATI Mobility Fire GL T2 in cena: 528.480,00 SIT
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smorny ::

Grafična ni ne vem kako pomembna za delo z Autocadom, raje si omisli 1gb RAMa.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

guest #44 ::

Hvala za nasvete!

Če menite da bi radeon 9700 bil zmožen poganjat CAD (kaj bolj enostavnega), bi raje vzel njega, ker igram se ne bi rad odpovedal. Na desktopu mam itak 9800pro, ki bi tako al tako moral poganjat CAD ker druge grafične ne bi lih nabavu, tako da mislim da bom raje vzel 9700 varijanto. Pa itak je smorny omenu da je pomembnejši RAM.

Glede procesorja pa power saving Centrina ne potrebujem, tudi athlon bo zdržal kakšno urco na vajah!? Pa vrjetno je močnejši od pentiuma, ne?

Skrbi me bolj kakovost in stabilnost sistema, zato sprašujem kero firmo se bi splačalo, ker mislim da ASUS ni le neka leva firma, ne? Res pa da več kot kakih 330kSIT ne morem dat za laptop!

OwcA ::

tudi athlon bo zdržal kakšno urco na vajah!? Pa vrjetno je močnejši od pentiuma, ne?

Bo zdržal.
V zmogljivostih pri enaki frekvenci ni take brutalne razlike kot med A64 in P4, Centrini so zelo učinkoviti.

ker mislim da ASUS ni le neka leva firma, ne?

Asus nikakor ni slaba firma.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mtosev ::

Centrino je tehnologija ne CPU (CPU je Pentium-M). >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OwcA ::

Ime je bilo uporabljeno namenoma, ker je kombinacija procesorja in veznega čipa učinkovita, ne samo eno ali drugo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mtosev ::

Ja ampak ime CPUja je Pentium-M. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OwcA ::

Komu pravzaprav repliciraš? Samemu sebi ( PROCESOR Intel Pentium M 1.8GHz Cntrino)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mtosev ::

:\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

guest #44 ::

No, no sej se ne rabi kregat...:)

torej naj raje vzamem varijanta Athlona64 in ATI Radeon?!

a priporočate še kakšen prenosnik druge firme, ki ima Athlona in ATI, ravno prej sem bil a ATI-ju pa sem vidu da imoajo tudi Radeon 9800 mobile...slučajno veste za kakšno tako konfiguracijo al kej drugega v rangu do 330.000SIT?

mtosev ::

klik

[drugič daj prosim link,ok,saj znaš,a ne?;moderator]
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Smorny ::

Aha, pa še to: vzami si prenosnika, ki ima čim več garancije in možnost uveljavljanja po celem svetu. Veliko šrudentov FG gre za kako leto v tujino. :D

Jaz osebno nisem opazil razlike med GF4mx, radeon 9800pro in GF6600 v Autocadu. Ta bi verjetno nastopila, ko bi renderiral kake modele. Je pa bila opazna razlika med šolskim - 256rama, mojin 512 in nato 1GB rama. Še posebaj, ko imaš kake tiffe za podlogo, jih veliko zoomaš in premikaš.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

mtosev ::

Zgoraj sem že dal ta link pa ni nihče opazo. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Samo nekaj bi vas moderatorje vprašal zakaj je moja grifična šla po flashu biosa adijo (nerazumem)?
Click
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Loki ::

Geforce2GO se DA spremeniti v quadro. 100%.
informacije se da dobiti na netu.

na gradbenistvu pa verjetno uporabljate se kaj drugega kot Autocad? vsaj to velja za nas strojnike.

technic ::

Če se odločaš za študij gradbeništva v LJ , ti bi za delo v prvih dveh letnikih zadostoval tud P200:D .
Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da boš v 1. letniku samo 3-krat imel vaje v Autocadu, ostalo boš risal na roke, da ne govorim o 2. letniku.;((

lp urban

mtosev ::

Ne ne ne rabi AMD 64 4000+. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wolfram ::

@jverne

Jaz grem tudi na gradbeništvo prihodnje šolsko leto, in sicer na UNI. Ti?
Veliko info. o notesnikih sem dobil na tem forumu, ker se tudi sam nameravam opremiti z njim. A žal, kot so že nekateri rekli, se le-tega ne uporablja veliko. Zanašam se predvsem nase, ker se resnično mislim naučiti autocad.. Ta in podobni programi se v veliki meri uporabljajo v stroki, zato jih je priporočljivo malo bolje spoznati.

Sicer pa me k nakupu sili predvsem selitev v lj., ker ne mislim domače kište vlačit v študentski stanovanje (=majhno), pa tudi na sploh se mi zdi, da mi bo prišel prav. Kupil pa ga ne bom pred poletjem, ker ga do tedaj vsekakor ne rabim. Upam tudi na malenkosten spust cen, ali vsaj pocenitev nekaterih "starejših" modelov. Centrino tehnologija je trenutno vodilna, zato je temu primerno tudi dražja. Za kakšno gradbeništvo pa mislim, da bi zadostovali tudi procesorji, ki zdržijo do 3h dela. Itak, ko BOM (in ne če:D) naredil faks si bomo morali za resnejše delo umisliti kakšne takrat aktualne tehnologije (od procov, monitorjev, grafičnih...).

lp
www.igralec.com

guest #44 ::

Wolfram, sem v dokaj podobni situaciji tudi jaz...pred poletjem sigurno ga ne mislim nabavit, ampak ga bom, ker tud meni se ne da vlečt kište gor v lj...sej moja glavna usmeritev ne bo profesionalno delo z CAD-om, ampak rabim nekaj praktičnega, kar bo nadomestilo moj namizni PC. Igre še vedno rad igram tako da kar je pod tistim 9700 mobility, ne nameravam nabavit...če res pravite da bo za študij dovolj tudi P200 pol ne bo problema...

če bi zej kupoval bi skoraj sigurno vzel tistega ASUS-a, čmo vidi kaj bo čez kakšen mesec...

mislim da zdej mam dokaj jasnen pogled, tako da hvala za nasvete! :))

archer ::

Bom dal kar sem, da ne bom nove teme odpiral.
Malo nasvetov bi potreboval. Jeseni grem na FS v Ljubljano in nameravam kupiti prenosnik.
Mi lahko malo svetujeti tisti, ki prenosnik uporabljate, kakšen bi kaj bil v redu. Dobro bi bilo, če bi se dalo v redu delati z Solidworks, Autocadom, Pro/E,...
Sicer vem da v prvih letnikih SW-ja in podobnih stvari ne bom potreboval, vendar bom skozi v LJ in brez računalnika ne morem, se pa že zdaj malo učim te programe, zato ne bo škodilo jih bo laptop podpiral.
Budget je pa do 300.000SIT.

5er--> ::

@Tribesman: FireGL@Wiki ->
Mobility FireGL T2 = Mobility Radeon 9600
Navodila za softmod

Rešpetlin ::

Za 2D nacrte ne kompliciraj glede grafike. Meni Acad 2000 b.p. laufa na ATI 7500, 256 Rama ter 2.0 P-M procesorju. Baterija drzi skoraj 4 ure tipkanja pri Wordu. Probleme mu /laptopu/ delajo le kaki veliki (>20 MB) fajli, npr. kake situacije, ampak teh je itak malo. Grafika meni osebno zadostuje tudi za nekatere ne-prevec-zahtevne igre (COD), za Autocad bi mi pa bolj prav prisla se kaka palcka Rama. Glej raje, da ima pravo resolucijo, recimo na 1400x1050 je uzitek delati - so pa prenosniki s takimi ekrani zal precej dragi.

Fatboyslim ::

Za šolo je po moje najboljša rešitev applov ibook

Za CAD orodja je dovolj skoraj vsaka grafična; 3d rendering ipd. bi ti delali težave ne poznam pa prenosnika v tem rangu ki mu nebi ;)

V bistvu bi le dlje časa trajalo in slika nebi bila tako lepa kot na desk računalniku z drago grafično. V 2d ni razlike

Zgodovina sprememb…

Loki ::

archer isto kot on.
prakticno vsak rac z dedicated grafiko in kolikor toliko zmogljivo bo zadoscal.
I left my wallet in El Segundo

Smorny ::

Večino časa itak delaš kake seminarske, acad in ostali programi so v manjšini. Meni so po pomembnosti naslednje komponente: zaslon, ram, procesor, velikost, grafika. In tudi v 3D, se da delat z integrirano x300, renderiraš tako samo na koncu, če sploh (ali pa na drugi mašini).
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

mejdun ::

Pozdravljeni!

Naslov te teme mi kar ustreza, zato bom še jaz nekaj vprašal. Sem študent arhitekture in bi rad kupil prenosnik, na katerem bi lahko solidno gnal sedanje in nekaj (ne bi rad, da bo tako hitro neuporaben) prihodnjih različic programov kot so AutoCAD, ArchiCAD, Cinema 4d in kakšen Photoshop. Torej to naj ne bi bil zgolj 2d...

Našel sem dokaj ugodno ponudbo, pa bi vendar vprašal, če je kdo seznanjen z delovanjem česa podobnega; še najmanj si predstavljam, kakšen zaslon je to:8)

Že vnaprej hvala za vaše mnenje.

Zaslon 15.4'' TFT
Ločljivost WSXGA+ VWA, 1680x1050
Procesor Intel Core 2 Duo T7200 (2.0GHz, 667MHz FSB, 4MB L2cache)
RAM 1024MB DDR2 667Mhz
Prosta reža za razširitev pomnilnika RAM DA, 1x
Trdi disk 100GB S-ATA 5.400 obr./min.
Optična enota Fiksni dvoslojni (DL) DVD+RW
Grafika ATI Mobility Radeon X1600, 256MB lastnega spomina
Varnostni modul TPM 1.2
Čitalec spominskih kartic SD in MMC Card
Čitalec prstnih odtisov
Čitalec pametnih kartic (SmartCard)
Vmesnik Bluetooth / Wireless 801.2b/g
Modem 56k V.92
Mrežna kartica 10/100/1000
Baterija/ avtonomija High Capacity LiON 8-celična / do 4 ure avtonomije
Operacijski sistem Pristni Windows XP Professional Ang/Slo verzija
Garancija 1 leto
Dimenzije v cm (V/Š/G) 2,8/35,8/25,9
Teža 2,7
Vmesniki 3xUSB 2.0, serijski priključek, modem RJ11, RJ45, VGA, 2x Audio, Firewire 1394a, PCMCIA Type I/II, S-Video TV Out, priključek za dodatno baterijo; 1x docking priključek

365.000 SIT

lopov ::

@Mejdun -- meni osebno je ta resolucija pri velikosti 15,4" prevec, ampak poznam pa veliko ljudi katerim ustreza. Racunalo je wide-screen 15" in ne bos imel problema s prenasanjem -- spravis ga prakticno v vsak nahrtnik ali torbo (kar ne morem reci za 17"). Izbrano racunalo se mi zdi zelo OK in bi ga tud jaz imel :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mblazko ::

Izgleda dobra stvar in mislim da ti bo dobro služil.

Zaupaj nam še znamko in trgovino, če ni skrivnost.
DELL je pač DELL

mejdun ::

Hvala.

Ta oglas sem videl na Bolhi, gre pa za Hp 8430.:)

LP

drejc ::

Disk bi bil lahko 7200rpm za ta gnar.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916218 (7179) Seb4
»

Prenosnik -malo bolj podrobno

Oddelek: Kaj kupiti
191556 (1178) Valuk1
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182197 (1651) samo112
»

Prenosnik primeren za risan je načrtov v AvtoCad-u?

Oddelek: Kaj kupiti
121363 (1195) glinik
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141900 (1509) JIM22

Več podobnih tem