» »

Prenosnik -malo bolj podrobno

Prenosnik -malo bolj podrobno

Valuk1 ::

Alo!

Kupujem prenosnik. Prvič. :)
Najbolj se mi svetijo Acerji.
Zato, ker so nekako v najbolšem razmerju kvaliteta/cena. Vsaj sodeč po temah na forumih.

Zanima pa me, kako je pri prenosnikih s konfiguracijo samo?
Namreč, prvič ga kupujem in me zanima ali lahko naročim kakšno spremembo že obstoječega modela, ki se prodaja (drug procesor, več RAM-a, druga grafična,...)?

Poleg tega pa me zanima kateri procesor je trenutno boljši, Turion ali kak Pentium M?
Oziroma, kaj priporočate?
Morda DUAL CORE? Kakšne so kaj cene proti zmogljivosti proti smiselnosti nakupa?
Prav tako grafična karta?
Kolko gledam imajo ponavadi ATI X700. Je kakšna boljša alternativa v tem rangu?

Imate kakšne nasvete za prenosnik, ki se bo uporabljal za:
3d modeliranje, pisarniško delo, morda kaka igra (1-2 letno).
Pomembna mi je predvsem velika resolucija, veliko RAM-a in solidna grafika.
Seveda pa tudi kvaliteta tipkovnice in ohišja samega.
Pa, da bi imel možnost priklopa dodatnega LCD zaslon in projektorja.
Predvsem gledam prenosnike tam do 1.400 eurov, lahko tudi manj, ob obveznem 1GB ram in najmanj 80 GB disku.
Kako je potem z dokupom RAM-a? Ga lahko vgradim sam, ali je bolje, da mi ga na servisu?

Na forumih tudi berem, da so nazivne zmogljivosti prenosnikov v praksi slabše od istih nazivnih zmogljivosti komponent desktop računal.
Kako je s tem?

Kolikšne so cene zmogljivejših baterij? Naknadnih, oz. boljših.

Hvala vnaprej!
  • spremenilo: Valuk1 ()

mitjaje ::

UFfff... Kar nekaj za pisat...

No pa se bom lotil kar sam...

1) Za 3D modeliranje, ti ne bo nič koristila grafika x700 ali pa integrirana. Takrat moreš pogledati po bolj specializiranih grafičnih kartah, ki jih najdeš v najvišjem cenovnem razredu... To pa koliko razberem iz tvojega posta ne nameravaš dati...
Samo za informacijo, potem bi moral poseči po ATI Mobility FireGL recimo še model : "V3200"

2) Spet popolnoma enako kot pri navadnih procesorjih... Če ne misliš igrati iger, potem vzameš PM, ki je boljši v grafiki... Če pa misliš dosti igrat pa Turion. Če se boš res dosti ukvarjal z modeliranjem, potem probaj poseči po dvojedrnih procosorjih... se v praksi izkažejo dosti boljše... Jaz bi za dual procesorje osebno še malo počakal, da pride konkurenca (torej več ponudnikov... sedaj je komaj v fazi uvajanja)

3) Velika resolucija... je ponavadi v lowcost firmah potem pa dolgo nič, pol pa pridejo priznane firme, ki nabijajo ceno ... Tako da za neko priznano firmo, ne vem če boš glih odštel 1.500 € ali koliko si že napisal...

4) Karakteristike lažejo?!?! Niti ni problem v tem, problem se pojavlja pri ozkih grlih v prenosniku... Prenosnik kot sistem, se nikoli ne more kosati z navadnim računalnikom... po 3d mark je 3x slabši pri podobni konfiguraciji... Enkrat sem že na forumu pisal... reultate in primerjave... No pa na kratko: Namizni računalnik je bil absolutni zmagovale... tu zdaj ne bi debatiral. Veilka zanimivost se je pojavila pri prenosnikih:
1) PM 1.7, 2x256 DDR, ati mobility 9200, 80Gb@4200... HP
2) Turion 1.8, 2x256 DDR, ati mobility x600, 60Gb@5400... ACER

V 3D mark 03 je sistem HP dosegel 1100 točk, Acer pa 910 točk... slednji je bil 3x testiran....

Povzetek testa je pokazal, da ceneje pa boljše ni nujno da je boljše... Seveda ne smemo pozabiti, da nikoli niso podane karakteristike in kvaliteta osnovnih plošč, ki jih vsebujejo prenosnikih in jaz mislim da tu tiči zajec... da slabši sistem doseže več pik...
Podobno je bilo pri računanju št. PI na 1M mest natančno... PM je bil boljši za 10s (tu je seveda samo procesor)

Tu pa se zadeva sploh ni kunčala... Največji problem iz med vseh je bil ta, da se je Acer tako lepo grel, da sem sredi zime začel potiti v levo dlan... spodaj je bil seveda disk... Da nadaljujem zgodo... potem sva igra z kolegom neko čudno igro (ki je itak nisem štekal :D ) in je njegov prenosnik začel tako breneti... da sem slišal samo njegovega ki je bil cc. 1m vstran, mojega pa popolnoma nič, ki sem ga imel pred sabo... (seveda govorim o ventilatorjih)...

Konec zgodbe je bil taki, da je on prenosnika zavrgel (prodal) in si kupil SONY-a, s katerim je blazno zadovoljen... dodal pa je cc. 50k SIT...

Tako da prej 3x premisli, preden kupiš neki lowcost prenosnik...

No upam da sem ti malo podal sliko o prenosnikih... LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Zheegec ::

Če rabiš res dobro zadevo dobiš za 500K HP NW8240, Pentium-M 2.13GHz, 1GB RAM (1 slot prost), FireGL V5000 128MB, 80GB HDD, 15.4 1920x1200, pa potem ostale stvari ki pašejo zraven - WLAN, BT, FW, IR, WinXP PRO,...
To bi bil HPjev vrh ponudbe.

Drugače pa Acerji price/performance sploh niso slabi, malo jih matra ohišje, ampak za tiste 200K razlike moraš biti kar pikolovski da te to moti :D Ekran pa ločljivost seveda nista dobra, je pa X700 za igre super zadevica, na 1280x800 res delujejo vse igre na high. Za profesionalno rabo pa to ravno ni, pazi da ne stakneš diska z 4200Rpm pa imaš sploh problem :D

Če imaš denar za dobro konfiguracijo Sony je to res super, ampak večina modelov ima grafiko GF6400TC ali GF7400TC ki je precej švoh.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Cena je pa?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Komu to?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mitjaje ::

ALIEn3001 najverjetneje tebi, saj dečko govori o 1400€ ne pa o 3000 €
www.ultrasplet.net

Valuk1 ::

Ok, hvala do sedaj.

Kako pa je kaj z zamenjavo komponent, kot je procesor, grafična?

Sem prej malo nerazumljivo napisal, mislil sem predvsem uporabo Photoshopa, ArchiCAD in AutoCAD.
Zato tudi visoka resolucija.
Zdaj, če gledam prenosnike tam do 1400 eurov imajo vsi ponavadi ATI X700. Kaj je alternativa od Nvidie?

Kaj štet kot lowcost prenosnik?
Lahko je to že nekaj za 160 kSIT, kar je vsekakor pol manj kot en za 1500 eurov = 360 kSIT.

mitjaje ::

Komponent načeloma ne gre menjavati... izjema pa je seveda ram in disk....

Potem tudi kakšen DVD rom če najdeš ustreznega ali pa pač original... (ki je 30k SIT dalje :D )

Vsekakor pa ne boš mogel zamenjati grafične kartice... Tako da žal... sej zato pa ti pravim da raje odštej kakšnega tisočaka več pa boš mel mir vsaj dve leti... pol boš pa videl kako dalje... Seveda ob predpostavki, da ne kupuješ prenosika za igranje iger... kar tudi ni namen prenosnikov...
www.ultrasplet.net

Valuk1 ::

Torej, ATI X700 ni vredu grafična kartulja?

Kako je kaj s ChiliGreen prenosniki?

mitjaje ::

nasprotno.... Za prenosnike, je to nadpovprečna grafična kartica.... ki ti bo zaenkrat in še vsaj eno leto poganjala vse igre... Sicer ne na MAX ampak bo...

Čeprav bo zdaj slej ko prej postala povprečna... zdaj sta oba giganta predstavila nove mobilne kartice x1800 (xt) link ... ki so dosti bolj zmogljive...

Kdaj pa pridejo na tržišče, pa nisem povsem na tekočem
www.ultrasplet.net

velikiB ::

pozdrav. Kupujem prenosnik, ki ga bom uporabljel za domačo rabo. Seveda spadajo zraven tudi igre. Cena jen lahko največ 380000 sit. Hvaležen bom vsakega nasveta.
Nekaj sem si jih nagledal: http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
http://www.mimovrste.com/katalog/produc... http://www.gericomp-slo.com/index.php?a...
VelikiB

Valuk1 ::

Glede na to, da se grafična ne da zamenjat, bom pač iskal nekaj kar ima v sebi X700.
No, kaj pa nudi na istem nivoju Nvidia? Oziroma, je morda cenejši prenosnik tisti, ki ima grafikuljo od Nvidie?

billy ::

6600 od nvidea.

Ampak boš malo težje našel, prenosnikov z X700 je več.

velikiB ::

Kakšno grafično naj gledam za prenosnik, da bo grafika vredu tekla
VelikiB

pupsi1984 ::

tak k reku billy 6600 od nvidea (je po mojem mnenju bols k x700), sam res pa da se zarad svojih zmogljivosti dost greje racunalnik...

Valuk1 ::

Kako pa je s kartami FireGL?
Priporočate?

Iščem nekaj takega:
Procesor AMD Turion
Grafična karta ATI X700 ali Nvidia GForce 6600 (glede na vaše nasvete)
Disk 80 GB
zaslon 15,4" (pogoj je visoka resolucija) Lahko je tudi 17"!
1 GB RAM (možnost razširitve do 2GB)
DVD pekač
Poleg tega pa vtikači USB, Firewire, IR vmesnik, Bluetooth vmesnik, WLAN,
čitalec kartic in modem niti nista tako obvezna

Pa seveda kvalitetno ohišje in tipkovnica.

billy ::

uporabi iskanje na shop.esvet.com lahko naklikaš nekaj kriterij potem pa ti najde prenosnik iz njihove baze

Valuk1 ::

Vidim, da ima veliko prenosnikov vgrajeno tudi ATI X600 128MB grafično karto.
Kaj je to stari model al kaj?
Se splača?

Zanima me kako je nasploh s 128 MB kartami.
So vse nekako podobne?

billy ::

X600 je nekje 30% počasnejša od X700.

Glede pomnilnika na grafični pa ne skrbi, bo prej opešal GPU kot pa zmanjaklo rama :D

Valuk1 ::

Ko berem različne poste tukaj in po drugih forumih sem v nenehni dilemi, kateri proceosr naj vzamem.
Zato bom vprašal, da si bom na jasnem enkrat za vselej.

Naj vzamem procesor Pentium M ali Turiona?
Svetujte mi za frekvenco še.

TNX!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nakup prenosnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
915320 (4209) Stepni Volk
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362509 (1842) rokleb
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382452 (1864) samo112
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182251 (1705) samo112
»

Kje kupiti prenosnika in katerega:)???!!!??

Oddelek: Kaj kupiti
292157 (1895) mtosev

Več podobnih tem