» »

Mreža

Mreža

TechFreak ::

S sosedom (beri frendom), s katerim sva narazen ca.10m sva se odločla da se s comp. poveževa. On ima PIII 866..., jst pa PIII 533. Zanima me kere (poceni, a dovolj kakovostne) mrežne kartice priporočate in kaj še rabiva poleg kabla.

LP, Matjaž

srale ::

po mojih izkušnjah čim cenejši kartici ter crosower kabl..to je najcenejše..

TechFreak ::

Se pravi da bi ETHERNET 10/100 UTP PCI:D bla kr ok zadeva. Kok pa kabl pride in kak kabel je to?

LP, Matjaž

Hrček ::

če se ti gre za prenos...potem vzemo 100Mbitno omrežno k stane 4 jurje...in uporabla utp kabl (paralelni prenos), ce pa se ti ne gre za velik prenos potem vzami 10Mbitno kartico k ti rukne 3 jurje pa maš lahk utp ali pa antenski (CB) (koaksialni kabel), ki pa ti je dobr za ene 15 m razdalje..8-)
!!! Minimal Rox !!!

srale ::

ja taki kartici bi bli kar ok..pravzaprau pravi..kabl pa boš dobiu v vsaki malo bolši merc...trgovini..mislim v računalniški trgovini..poveš koliko ga rabiš ter naj bo crosower..to je vse..aja pa kategorija 5 seveda..pa sej večina nima več kablou nižje kategorije..
ne kvačkaj z antenskimi kabli..to je koaks mreža in ni vredna svojega dnarčkota..boš najvrjetneje imeu preveč težau z delom po njej..

TechFreak ::

Neki me še zanima..kaj pa kar direktna povezava COM portov.Ampak ta je verjetno dost počasnejša. Al kako?



LP

TechFreak ::

Zanima me še kakšne so cenovno veliko dražje kartice (predvsem 3com-ove) v primerjavi s tako za 3k.


LP, Matjaž

srale ::

preko com porta gre vse skupaj na hitrosti disketnika..tko da če ti je tolk dovol hitro ok..pa še nič cenejše nebi prišlo..
razlika med cenejšimi karticami in 3com-ovim je večinoma samo v driverjih..so bolše vendar niso vredne razlike v ceni..razen seveda če si magnator in ti $ niso problem..

Daishi ::

Razlika je tudi v konstrukciji in kakovosti materialov.

Pri vecjih razdaljah ( >100m) poceni kartice nestabilno delujejo.

Z 3Com 905B smo napravili povezavo na 110m brez problema na 100Mb !
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

ABX ::

Razlike med karticami so velike, vendar popolnoma nepomembne za domačega uporabnika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daishi ::

Razen cene !;)
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Dami ::

Jst osebno dam rajš mal $ zravn pa si orenk kartico nabavm. 3comova pride okol 12jurjev, v Avstriji (Birg konkretno) pa ene 7jurjev (taka k mal LAN wake pa 9k sit). Mam trenutn eno čist navadno 10mbit kartico pa bom kmal menjal kr 10mbit je premal.

Pa še to: Birg prodaja ene OVIS LINK Switche pa niso tuk dragi. 20jurjev je en 10/10mbit 8portni. A kdo pozna to firmo in če ve al so vredu nakup al ne?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

x.sci ::

mislm da v iskra computers prodajajo ene 10/100 mrezne (mislm da od ene german ferme) za okol 3.3k, drgac pa v tech-tradu stane 15m twisted pair obicnega (kat. 5) utp kabla neki manj ko 2.5k

mislm da bi blo to najbols zate & frenda

Bajo1 ::

Nabavi 2 najcenejši pci mrežni, po možnosti naj bo ena hkrati tudi hub (v pcxu majo baje eno pci kartico (mrežna+hub) s 4 dodatnimi UTP izhodi bojda za 6 jurjev), če bosta v mrežo kasneje priklopila še kak računalnik več. Pa ne ga srat s serijsko povezavo, ker je prepočasna (deluje z 115kbit/s max, kar je približno enako dual isdn povezavi, ping je tudi podoben, v q3 cca 40 ms-se da normalno igrat). Mislim tudi, da je max dolžina kabla pri serijski povezavi 9m.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492336 (1574) mazy
»

Mreža

Oddelek: Kaj kupiti
151423 (1299) r5r
»

Mreza (oddaljenost)

Oddelek: Pomoč in nasveti
292073 (1669) VASkO
»

Maksimalna dolžina mreže

Oddelek: Strojna oprema
6941 (849) eraserr
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814820 (4015) PaJo

Več podobnih tem