» »

katere rolerje

katere rolerje

DarkSite ::

Torej spravu sm se rolat...pa me zanima katere rolerje mi priporočate.
Sem začetnik.
Cena naj bo med 10-20000 sit
kje so kej pocen...kaksna net stran?

Kje je razlika med tistimi, k majo vezalke in tistimi, k majo za zapet. Kateri so boljsi? Katere vi uporabljate?

:)

Vikking ::

prvo obišči to stran, kar ti svetujem je le da kupuješ glej da bodo imeli ležaje vsaj ABEC-5

boych ::

vezalke + ena klipsna na vrhu je optimalno, ali pa sam vezalke, predvsem so pomembni koleščki in lezaji, koleščki naj bojo nekje 75-80mm veliki in 72-75 trdota, ABEC 5 ali 7 lezaji, pa glej da bo čevelj čimbolj zračen, sa pravi čimmanj oblečen v plastiko...
pa ščitnike ne pozabi, ker se na rolerjih znajo zgoditi hude poškodbe.

BigWhale ::

Ce mislis po nekaj modricah na riti odnehat, podrgnjenih dlaneh, zapestjih odnehat, potem si kupi nekaj poceni. ;)

Komplet scitniki niso slaba ideja.. Kolena, komolci, zapestja + celada. Izgleda stupid ampak, bolje kot pocena lobanja... :)

Smorny ::

Kljub ščitnikom lahko fašeš po rebrih (5 tednov se nisem mogel smejati). Sem nabavil lani salamon x-trainer, ker so bli znižani z 35 na 25k.
Sedaj pa se spet začne sezona samomorilnosti na kolescih :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

DarkSite ::

gledam tegale...a je ta dobr... link
...in sicer model MUNCHEn...

ma ta model dobre brenze :D ker se mi zdi, da mi bodo še kako prov prišle :D
...pa ostalo...podvozje,kolesca,lezaji

...a ve kdo ceno od tega modela...

:)

boych ::

... ja kar soliden model, sam cena bo vrjetno kar nekaj prek 20000, sicer pa pokliči ASA Naklo pa ti bojo povedali pri njih boš jih dobu najbolj ugodno, ker so uvoznik za ROCES, pa tudi ščitniki so najbolj poceni pri njih

largie ::

jaz sem se lani "spravu rolat", pa nisem nič razmišljal o kaki poceni varianti za začetek, sem kar lepo vzel salomon quattro z alu podvozjem v akciji pri hervisu za 30000 sit in mi ni žal. so na vezalke (samo potegneš in zatakneš ter mirno zavežeš) + sponka zgoraj.
6 delni komplet ščitnikov je obvezen, če kdo trdi da to izgleda stupid je stupid on sam.

BigWhale ::

Jest se zmerej trdim, da zgleda stupid... ... ceprav jih nosim :P

m_z ::

glede ščitnikov in začetka na rolerjih je moje mnenje takšno:

sam sem se 3 leta nazaj odločil da začnem, se mal pozanimal, ampak če vsaj deloma upoštevaš "več denarja več muzike" ne moreš grozno falit... no,nabavu sem si Roches Munchen in sem (presenetljivo) se zdej popolnoma zadovoljen, le kolesa sm že 3× menjal - pac posledica izdatnega ribanja asfalta ob lepih dneh :D

tut jst sem poslušu: ne odnehat če boš mel plavo rit in razbita kolena... obvezno si nabav ščitnike... blalblabla...
jst sm kot ponavad svojo linijo ubral... ščitnikov si NISEM kupil in mi ni bilo nikoli žal...

menim da je ta dilema povezana z osebkom samim in le on najbolje presodi kolk je zmožem, al je že po naravi gravitacijsko bolj odvisen al ne, al zaupa rolerjem/sebi...
res je, da na zčetku nisem forsiral ali pretiraval s hitrostjo - je pač neki novega in moraš se navadit na občutek...ko pa to osvojiš pa gas!
s ponosom povem da se ob učenju niti enkrat nisem poškodoval ali kakorkoli padel... kasneje nekajkrat ob zelo majhni hitrosti - pač sprobavaš in se zajebavaš...
a ponavljam: če ne greš (sploh na začetku) preko svojih zmožnosti je vse OK...

če kdo razmišlja o ščitnikih je to že dober znak da bi jih potreboval, pač ni dost siguren vase in bo poskrbel za zaščito - kar je edino pravilno...


letos nam začetek sezone nekak nagaja ampak sej bo...
veliko užitka vsem rolarjem...

LP

BigWhale ::

> če kdo razmišlja o ščitnikih je to že dober znak da bi jih
> potreboval, pač ni dost siguren vase in bo poskrbel za zaščito
> - kar je edino pravilno...

Jaz sem se skoraj eno leto vsak dan vozil v sluzbo in nazaj... cca 40min voznje v eno smer z rolerji. Pri tem, so me na prehodu za pesce vsaj ene trikrat zadeli avtomobili, ki zavijajo levo, ene petkrat tisti, ki zavijajo desno, ene 223 krat je bilo pa potreno divje izmikanje najprej avtu, potem ostalim pescem/kolesarjem...

Zamenjal sem dvoje rolerje, dvojna kolescka in en par bremz...

Ce imas ti oci na riti, vgrajene stiri gyro stabilizatorje, en ziroskop, umetni horizont in exo skeleton iz titana. No, lepo.

... jaz pa imam moja zapestja se vedno rad, pa tudi kozo na dlaneh...

... pa ne zdaj rect, da nisi NIKOLI padel in se razbil? Ker ti ne bom verjel...

DarkSite ::

:D :D :D

boych ::

dejansko ščitnikov sam ne uporabljam, čeprav furam aggresiv inline, vendar jih toplo priporočam vsekemu začetniku, vsaj od začetka. če se boš že na začetku razbil, ti potem več enostavno ne bo, da bi stopil na rolse! moja posledica ne nošenja ščitnikov je, trikrat voda v kolenu, da odrgnin in oteklin sploh ne štejem...
P.S. pa ne poslušat tistih, ki so pač natur talenti, ali pa Arnoldi Š.:D

Ziga Dolhar ::

Ve kdo za kakšno trgovino, kjer bi se lahko _konkretno_ pogovoril s prodajalcem, ki bi mi dejansko znal svetovat? [Na Gorenjskem :)]

Zadnjič sem menjal koleščka in ležaje v ASA Naklo, pa sem še malo za nove rolerje pogledal. Prodajalci so bolj marketingarji kot svetovalci. -- Prvi mladi mladenič, ki mi je "svetoval" koleščka, mi je razliko med ABEC 5 in 7 obrazložil le kot "malo boljša", drugi pa je za vsak model rolerjev, ki sem jih pogledal, dejal, da so "zelo dobri". Razlika med tistimi za dvajset in petdeset tisoč in vsemi vmes je bila torej le v stopnji "dobrosti", ki pa ni bila eksplicitno podana. Saj pravim ... vsi so bili "zelo dobri".

;(
https://dolhar.si/

Person ::

Hm. jaz tudi kopujem nova kolesa za rolerje, pa bi rad izbral neko ravnotežje med ceno in kvaliteto:)
Izbiram pa lahko med 76-80mm.:P

gofra ::

kupil rolerje pred kratkim, 9900, akcija, Spar, ABEC 5, ALU podvozje. Kolesa so sicer 76 če se ne motim ampak moram rečt, da sem z nakupom zadovoljen. Ne pričakujte pa, da se bodo kolesca vrtela "smoothly"...

Še okoli ščitnikov - včeraj sem telebnil kot zmaj. Po ravnem, majhna hitrost, vejica prišla pod kolo. Sesul sem si štiri prste na desni roki (vsi zviti,eden precej kritično, precej zoprna rana in zlom nohta..) No, če ne bi imel dlančnih ščitnikov pa bi klel najbrž kake dva meseca.


Ave ščitniki! Pa izgledao glup ili neglup...

bzp ::

Ziggga: ma ja, v Asi znajo bit precej "ja teli so super" - "kaj pa te k so 2x drazji?" - "so pa se boljsi"

glede scitnikov: pomojem odvisno od talenta pa precej od predznanja (drsanje) ... scitnike sem imel samo tiste za dlani, sem jih se pomojem prvi teden prodal naprej, odrgnin pa ne stejem vec. Nevem, za normalno voznjo zgledajo trapasto pa se prevec te ovirajo, kaksnih ful jumpov pa skate park in podobno, nikoli nisem prav veliko prakticiral, tam zna biti uporabno, za hokej so pa itak drugacni scitniki :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

Stepni Volk ::

DarkSIte - še en pomemben detajl je: velikost noge, ter višina narti... Različni proizvajalci izdelujejo različne velikosti nog. Tako boš imel probleme, če imaš nogo izven običajnih dimenzij:
npr. širina, višina narti...
Da si kupil napačno, boš izvedel po cca. 20min rolanja, ko te bo začelo "svinjsko" boleti.

rfmw ::

folk, kako se pravilno rola? sam sem samouk in brat pravi, da sem skos preveč vzravnan :\ . Torej ali rolate vzravnani ali ste nagnjeni naprej in imate kolena full pokrčena?

Obstajajo kaki napotki na netu?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

cortez ::

Kaj pa praviste na rolerje crazy creek rolerje ?

Alec999 ::

cortez >> Crazy Creak sem jst hotu met (SL250/300 al kok so ze) .. sam pol k sva jih sla s punco probat to ni blo to.
Moje stevilke sploh niso mel so pa mel za punco sam so bli full neudobni. Pa se njihovi ABEC7 lezaju so
za en drek saj kokr sem probavu, kda bi bli ABEC3. No pol je pa punca kupila SALOMON MOTION 8 ILQ 7 lezaji.
Zaenkrat brez pripomb. Dobra stvar pri SALAMON je da imajo zelo velke stevilke + vmesne stevilke.

Lp,
Alec999

cortez ::

Alec999>> hvala za informacije

Kolk sta pa pol dala za une Salamonke in kje se da jih nabavit?

Alec999 ::

Salomon rolerje je pol punca kupila v Hervisu za 29.990 kao znizani iz 49.990 ce gre kj verjet tem znizanjem :) jst sem se pa odlocu da bom nasleden let zamenju sedanje Alpina rolerje. Njbrz bom izte uzel ce jih bojo se imeli.

Sliko, ceno in majhen opis lahko pogledas TUKAJ. na 4. strani.

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

Gandalfar ::

Jaz vedno rolam s scitniki za zapestje in so mi ze ene parkrat kar pomagali, ko sem ob pocasnejsi voznji naletel na kaksen kamen ali vejico, da me je potem vrglo naprej. Vsekakor je dober obcutek, ko ves da bos priletel na kos plastike in tisto podrajsal in ne samo dlan/zapestje..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rolerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917593 (5689) fireX88
»

Kupujem rolarje prosim za pomoč

Oddelek: Loža
347009 (4234) DOOM_er
»

Rolerji

Oddelek: Kaj kupiti
317387 (6692) SmeskoSnezak
»

Sposoja snowboarda

Oddelek: Loža
152060 (1740) overlord_tm
»

Rolerji - nakup

Oddelek: Loža
286307 (5962) JurijTurnsek

Več podobnih tem