» »

KVA ZA VRAGA????

KVA ZA VRAGA????

Liker ::

A kdo slučajno pozna plato DFI CA63EC (čipseta sta 693a in 686b)??
Jo imam in z njo vred veliko problemov!
OS je Windows 98 (ni SE!!!)!
Problemi pa so:
- Sistem se nalaga približno tako hitro kot polž!
- Sistem se skoraj vsakič sesuje (Sporočila so skoraj vedno drugačna)
- Branje CD-ROM pogona ne deluje (beri: CD ne dela oz. dela zelo slabo)
- V kombinaciji s TV tunerjem (ko je kabelska antena priklopljena) vrže ven FIT (tokovno zaščitno stikalo)!

Pa še vprašanje:
Zakaj se to dogaja???
Pri prejšnji plošči se to ni dogajalo.
P.S:
Naloženi so najnovejši VIA 4IN1!
P.S2:
pa še ostali podatki:

celeron 366 (nič navit)
diska sta seagate 4.3GB in WD 10GB
CD ROM je TEAC 40x
256MB RAM-a 1x samsung 1x no-name pc133
235W ATX napajalnik!

Hvala že vnaprej

Sergio ::

za FIT stikalo vem - nimas ozemljene kiste, signal je pa ojacan iz druge faze kot pa napajana kista - ekola, pa mamo medfazno napetost zaradi razlicne obremenitve faz. Ozemlji si kisto! Cetudi na radiator!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMax ::

Glede prvega dela:
A si na novo sistem postavil, ali si samo plato zamenjal?
Ce si samo plato menjal, pa si imel prej Intlov nabor, je to "normalno", saj moras v 90% na novo formatirat (obratno-iz VIA na Intel gre skoraj brez problemov). Pisem iz izkusenj.

Ce pa si na novo sistem gor dal, je pa mozno, da ti CD ROM ne dela vec najbolje in je delal napake pri kopiranju fajlov. (tudi ze imel primere...)


Glede FID stikala: zadeva dela na principu razlike tokov: kar v napravo pride po fazi, mora po nuli tudi oditi. Ce ti npr. izolacija nekje prebija, bo del toka odsel skozi ozemljitev. Enako je, ce npr iz neke druge povezane naprave tok pritece.
Dovolj teorije.
Ce bi vzel voltmeter v roke in meril nap. med antensko vticnico in tvojo kisto, bi ocitno nekaj pokazalo (ceprav le par V, dovolj, da stece ~60mA, kar ze sprozi FID)
Resitev: poigraj se z antenskim kablom (prerezi ga) in daj med "fazo" (sredino) en mali kondenzator (1nF~10nF-lahko keramicni). Isto naredi pri oklopu kabla. S tem bos preprecil (locil) tok med zadevami, visoke frekvence (tisto uporabno) pa bojo sle skozi neovirano.
Da bo zadeva se vedno oklopljena, lahko to kepico prelepis z izolirtrakom, ovijes z alu-folijo, slednjo pa povezes z oklopom kabla.
Kondenzatorje dobis pri vsakemu stromarcku al pa RTV mehaniku.
Ce znas spajkat, imas lahko vse to narejeno v 15 minutah (al pa se prej...)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matevzm ::

TEAC CD-540E bojda ne dela dobro na ploscah VIA KT133 in KT133A. Dobro deluje samo v primeru, da je primary master.
Na http://www.ixbt.com/storage/cdrw-test-i... imas dva grafa, prvi kaze cudno branje od 1/3 naprej, drugi pa lep graf na pimary master. Ker je v cudnem jeziku, samo daj search 'primary master' in bos videl oba grafa.

Sergio ::

MadMax: tvoja resitev deluje, ampak problem je, da je kvaliteta slike DRASTICNO manjsa... se vedno predlagam eno debelo sondo v vlazna tla za ozemljitev :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

|ViPeR| ::

Glede CD-Roma: probaj DMA izklopit.

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

MadMax ::

Sergio: odvisno, kako naredis...
Ker sem ze drugo desetletje "radioaktiven", sem delal ze marsikaj, da bi ublazil tezave sosedom (ceprav sem te tezave povzrocal jaz:D).
Tisto resitev pa uporabljam tudi sam, saj imam TV anteno na strehi ozemljeno na strelovod in sem ze imel tezave s FID.
Torej naj povzamem: meni deluje brez (opaznih) izgub, saj sprejemam tudi 2 sibka signala (snezena slika). Ceprav vem, da izgube so, niso opazne. Vsaj pri meni.

btw: lahko tisto sondo zakoplje tudi v loncek s cvetlicami? Saj jih redno zaliva:D

Liker ::

Hvala vsem, veselo na delo, ni vrag da bo nekaj delalo...

To za ozemljitev sem tudi že sam razmišljal, zanimivo pa je, da TV kartica na AT napajalniku ni delala nobenih problemov (in jih še vedno ne dela, ker je spet v ta stari kišti)

LP

Sergio ::

MadMax: hehe, dobra fora :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258111 (4002) mirator
»

Priklop Bosceve kuhalne plosce

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
266351 (5656) starfotr
»

Težave z elektriko oz. anteno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232200 (1555) andromedar
»

Priklop kabelske TV na tv tuner naredi FID stikalo živčno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101904 (1705) 20sdfj093f
»

Izdelava filtra proti motnjam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173446 (2996) Matek

Več podobnih tem