» »

Mreža gre ko polž - v eno smer

Mreža gre ko polž - v eno smer

Quickbeam ::

Imam hecne težave z mrežo v katero sta povezana dva računalnika - en z win98 in drugi z win2000.
Ko snemam datoteke iz win98 na win2000 je hitrost zadovoljiva - nekajMB v sekundi, 3 tak na oko. Druga pesem pa je, ko se spravim snemat iz win2000 na win98... Hitrost je nekako 10KB v sekundi, kar se mi zdi malo za 100Mbps omrežje.
Ko grem tudi na drugem računalniku v win98 je prenos v obe smeri tak kot bi naj bil.
Ima kdo kakšno idejo kako pohitriti stvar?
Pa še to, kakšna je sploh običajna hitrost na 100Mb omrežju?

No pa ko sem že pri tem bi pa še vprašal nekaj glede win2000. Vmesnik ima namreč čuden lag, ko klikaš po menujih traja kako sekundo ali dve da se izbira osvetli ko se pripelješ z mišjo čez, ali da se prikaže podizbira, ali ko klikneš traja nekaj časa da se ukaz izvede... To samo v dropdown menujih, predvsem v IE5 opažam to znamenitost. Pa če izklopim vse silne efekte ni nič bolje.

Tiger ::

Katere protokole uporabljaš na win2k in win98.? Za 100Mb mrežo je prenos ponavadi do 4 MB/s (če je kabel CAT 5)

Quickbeam ::

win2000 itak sam instalira TCP/IP, file and printer sharing ter client for microsoft networks.
V win98 mam pa poleg tega še IPX (in pa dialup adapter, ampak ta je tudi v w2000, samo da je posebej)

Quickbeam ::

Hmm kako to da računalnika ne vidita drug drugega če na onem kjer so win98 nastavim naj sam pridobi IP naslov (na win2000 je ip fiksno nastavljen)? Če mu določim IP potem mreža dela. Rabim pa spremenljiv IP da lahko uporabljam ICS.
Hec pa je da je nekaj časa delalo zdaj pa ne več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Lan] win98 ------ win 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
8943 (863) ToniT
»

progy za mrezo

Oddelek: Programska oprema
6883 (829) hasek
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221860 (1474) daylight
»

iz workgroup na domain

Oddelek: Programska oprema
141230 (1045) matic
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321815 (1317) Quickbeam

Več podobnih tem