» »

Optični kabel

Optični kabel

nUMb ::

Ali kdo ve kje bi lahko kupil 20 metrov optičnega kabla za povezavo med računalnikom in YAMAHHO DSP AX-2 ojačevalcem?

Kaki konektorji morjo bit na koncu?

Ali lahko uporabim te kable http://www.xenya.si/sup/ceniki/kabli_op...

9/125 SINGLEMODE? v čem je razlika do 50/125 MULTIMODE

Hvala v naprej!
Green Is The Colour Pink Floyd

sash ::

Optične kable lahko kupiš tudi na linku ki si ga dal zraven, lahko pa tudi kje drugot, saj obstaja veliko podjetij ki so specializirana in se ukvarjajo samo s polaganjem iz zaključevanjem optičnih vodnikov. Prednost teh firm je da ti naredijo kabel po želji in tvojih potrebah, in to morda za celo manj plačila kot je na tem ceniku.

Kak konektor rabiš pa je odvisno od vmesnika, ki ga ima tvoja Yamaha in to boš za začetek moral ugotoviti sam (po specifikaciji) ali pa daj neko sliko gor pa ti bo tuki kdo napisal - običajno pa imajo te zadeve SC konektorje.

Razlika med Singlemode (SM) in Multimode (MM) je kot si že verjetno opazil v premeu jedra optičnega vodnika, ki je v primeru SM 9 mikrona in v primeru MM 50mikrona. Prav tako je vsako od teh vlaken narejeno za svoj namen in uporablja svojo tehniko prenašanja svetlobe po vodniku, Pri MM gre za izkoriščanje ti. Totalnega odboja in je zato vlakno tudi večjega premera (večja disperzija, višje slabljenje, krajši doseg, cenejša aktivna oprema, cenejša vlakna...) Mmedtem ko je pri SM prenos "brez" odbojev in žarek potuje "direktno" skozi vlakno (manjša disperzija, manjše zakasnitve, večji doseg, dražja aktivna oprema, dražja vlakna, zahtevnejša namestitev konektorjev in zaključitev ...). Pa še veliko razlik je. Tukaj sem jih naštel samo nekaj. Tudi tukaj je pomembno da je vlakno prilagojeno tvojemu izvoru/ponoru, saj sicer zadeva nebo delovala oz. bo delovala zelo problematično - tudi tukaj si pomagaj s specifikacijami tvoje Yamahe, ali pa skopiraj dele navodil na ta forum, pa ti bomo poskušali pomagati, ker specifikacij se mi ne ljubi iskati :D .

Če te še akj zanima pa kr vprašaj ...
--------------------
Think different...
TOROiD Group

nUMb ::

V navodilih piše samo da morajo biti v EIA standardu!

Če te zanima keri ojačevalec imam ---> http://www.homecinemachoice.com/reviews...

Hvala za hiter odgovor!

V HTEju sem našo kabel :) 16m nekje 6k SIT
Green Is The Colour Pink Floyd

sash ::

Že iz tega opisa ki si ga prilepo, se lepo vidi, da ima zadeva TOSLink konektorje (torej takšne tudi potrebuješ. Kakšna vlakna pa so uporabljena, pa se zagotovo vidi iz uporabniških navodil, kar pa boš veretno ja znal sam pogledat :\

ps.
Pa pazi da neboš prekoračil največje dovoljene dolžine kabla.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

nUMb ::

sash

kolko pa je največja dovoljena dolžina kabla za uporabo v HI-FI sisemih ???

Hvala za pomoč
Green Is The Colour Pink Floyd

glinik ::

Predvidevam, da nimaš možnosti priklučke za balansiran kabel. Ima Yamaho to opcijo?

To pravim, ker uporabljajo na RTVju izključno balansirane kable.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

__Devil__ ::

zdravo!

Zanima me, kje se da kupiti optični in koaksialni kabel za zvočnike logitech z-5500?

KoMar- ::

Npr. v BigBangu

__Devil__ ::

hvala bom pogledal.

LexLuthor ::

Predlagam Ebay. Daleč najceneje!

LexLuthor ::

sash

kolko pa je največja dovoljena dolžina kabla za uporabo v HI-FI sisemih ???

Hvala za pomoč


Pri optičnem verjetno nekaj tisoč km :)

__Devil__ ::

omg, kolko sploh pride optični kabel v big bangu? in koaksialni? da vem kolko dnara rabim :)

LexLuthor ::

omg, kolko sploh pride optični kabel v big bangu? in koaksialni? da vem kolko dnara rabim :)


Kot napisano zgoraj, na Ebayu jih dobiš od 1€ naprej...

__Devil__ ::

aha ok. sem videl 22 funtov al kaj že je tisto pa sem se ustrašil da bo več kot 20€ tole. no saj več kot 15€ nebi smelo prit optični in coax kabel v bigbangu.

KoMar- ::

Zapelji se tja in nehaj spamat :D

nobodyelse ::

multimode skor 100%, singelmode je za več km razdalje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optični kabel

Oddelek: Strojna oprema
447743 (5130) miki133
»

FTTH

Oddelek: Omrežja in internet
111617 (941) saule
»

kabel za med bajte

Oddelek: Omrežja in internet
313281 (2574) gumby
»

CAT7 S/STP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
172718 (2493) gumby
»

Petdeset megabitov v sekundi po koaksialcu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
292392 (2392) OChack

Več podobnih tem