» »

gif v sch

gif v sch

ervinja ::

povejte mi kako naj gif sliko spremenim v sch datiteko da bi jo lahko dal v eagle

int47 ::

Tako, da jo ponovno naklikaš skupaj.

ervinja ::

ne vem kaj misliš lahko bolj natančno

Highlag ::

Mislil je, da prerišeš shemo v Eaglu. Klikneš na ustrezen element, ga postaviš na risbo povežeš z vodniki ....

Če misliš izdelati kakšno vezje ti to vsekakor ne uide.

Zna pa Eagle uvoziti tudi bitne slike. Z njimi lahko narediš samo vezja. Torej odpreš board, v ukazno vrstico vtipkaš run pritisneš enter in potem izbereš import-bmp.upl.
Izbrati moraš eno bitno sliko določiti katere barve so na kateri plasti (layer), določiti velikost pike in Eagle ti bitno sliko pretvori piksel po piksel v male kvadratke. Si pa s tem nimaš kaj pomagati. Lahko uporabiš za izris kakšnega logotipa več pa ne.

Z elementi, ki so na razpolago se namreč vleče en kup podatkov. To so tip in oblika ohišja, velikost spajkalnih otočkov, velikost lukenj, grafika za tisk, maska za lak, ime elementa ter oznaka elementa. Pa sem še kaj pozabil. Zato ne moreš kar konvertirat bitne slike v shemo.
Imaš simbol za NPN tranzistor, ki je enak za vse NPN transistorje, ki so v knjinicah. Pa če si pogledaš tranzisorja BC108 ali pa BD139 vidiš, da sta popolnoma različna za montažo.

V tem času ko čakaš na odgovor, bi lahko vezje že prerisal :D
Never trust a computer you can't throw out a window

int47 ::

*.gif je kompresirana slika, brez podatkov o elementih.
Najenostavneje bo, če načrt ponovno narišeš v programu.

ervinja ::

mene samo muči ker nikjer v eaglu ne najdem saa5254

zlabo ::

Pa saj to je navaden DIL 40 ane? Imaš jih pod IC package...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabo ()

__wacko ::

20 minut časa si vzemi, pa element v knjižnici nariš, če potrebuješ, da bo shema kolikortoliko pregledna. Če pa je samo za lastno uporabo oziroma za izdelavo ploščice, pa je najbolje, da tako narediš kot ti je zlabo rekel. Samo se hitro zmotiš, ker se vse povezave križajo in niso smiselno razporejene... tako da pazljivo, še posebaj če gre ploščica v nadalnjo obdelavo...
Aint the most worrying thing about ecstasy that it makes you enjoy house music? :D

ervinja ::

uspel sem ga prerisat samo ko kliknem junction mi pa napiše no net selected , kaj naj naredim

ervinja ::

imam še eno vprašanje zakaj mi sedaj noče odpret shranjeno shemo ki sem jo naredil .

Highlag ::

Zato, ker imaš ukraden ključ.:P

Naredi vse skupaj še enkrat.
Naloži program še enkrat. Tokrat ne uporabi ključev, ki se valjajo po internetu. Uporabi Free licenco.

Seveda, če hočeš, da boš sheme še kdaj odprl z kakšno novejšo verzijo programa.
Never trust a computer you can't throw out a window

__wacko ::

Obstajajo tudi pripomočki, ki popravijo "poškodovane" datoteke ... pogooglaj --> "Eagle legalizer" ;)
Aint the most worrying thing about ecstasy that it makes you enjoy house music? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskano vezje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61149 (831) beeone
»

eagle shema problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91850 (1658) nastyboy
»

Spektralni analizator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1217763 (6112) gumby
»

Risanje vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71038 (894) 230-DC
»

program za risanje tiskanih vezij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216395 (6150) madviper

Več podobnih tem