» »

vrednost denarja

vrednost denarja

boss-tech ::

nekaj me zanima. po kolikem času ima npr. nek denar neko večjo vrednost- npr iraški(Sadam Husein), ki predvidevam da ni več v uporabi. gre za npr. 25 iraških dinarjev. hvala že vnaprej

25 dinarjev
http://tovornik.info

hury ::

odvisno pomoje zdej še ne velik če bo v uporabi naprej potem bo vreden pač kolikor je vreden če pa ne bo v uporabi pa dej čez 10 let na dražbo pa do precej vreden. zdj nevem kok je glih vreden sam pomoje za zdj mu ni zrastla kaka numizmatična vrednost !
Pamet je pametna!

BigWhale ::

Odvisno od denarja ampak, recimo cez 50 let bo ze bolj redka zadeva. Ni pa nujno.

gzibret ::

Ta papirček je vreden natančno toliko, kolikor lahko zanj dobiš materialnih dobrin (npr. v trgovini, na tržnici itd..) oziroma kolikor je kdo pripravljen zanj dati drugih, podobnih papirčkov.
Vse je za neki dobr!

Cr00k ::

jst se ze dalj casa ukvarjam z numizmatiko...

Telih 25 iraških dinarjev, po moje ni vredno vec kot jurja... (pa se to mors kaksenga specijalca najdet, da bo to kupu...)

Denar sam po sebi ni veliko vreden... niti star niti nov...

Vrednost denarja, ki ni v odtoku... daje povprasevanje... (vecje kot je vec dnarja lohka zanj zahtevas)

Veliko bolj vredne so zbirke, kompleti...vsega denarja, se posebaj ce ta zbirka ni bila v obtoku (oznacujemo: Mint condition, UNC - UNCirculated), oz. taki z napakam, pretiski, prevrednotenji...ipd.

Znana je zgodba, ko je muzeju Jelincic prodal SPECIMEN bankovce prvih slovenskih tolarjev-bankovci so zelo redki, UNC, komplet...+zanimanje muzeja... in je naneslo tistih 42 mio sit (za moje pojme, enkrat predrago pa vendarle(odvisno kako zelo so si v muzeju zeleli te bankovce(povpraševanje)).


Upam da, nisem pokvaril veselja, po dobrem zasluzku... podal sem le realna dejstva... (zasluzit se ne da na hitro z numizmatiko...potreben je cas in veselje do tega)

Lp, Cr00k

BigWhale ::

> Vrednost denarja, ki ni v odtoku...

No ja. Money down the drain... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stare značke in denar, so kaj vredne ali v koš z njimi ?

Oddelek: Loža
3510827 (397) zodiak
»

Od kod imajo kriptovalute vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
8920787 (17660) gruntfürmich
»

Slovenski tolarji

Oddelek: Loža
213085 (2257) korenje3
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
879141 (6411) Manu
»

Denar v obtoku

Oddelek: Problemi človeštva
405171 (4330) borchi

Več podobnih tem