» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
9 / 10
»»

specing ::

To je pa tudi cvetka, ko ti o izobrazbi razlaga nekdo, ki vsak tretji stavek zapiše v tujem jeziku.

Sam sem na IŠRM in moram reči, da je FMF-jevski del veliko bolj kvaliteten. Na FRI-jevski strani je s poplavo domačih nalog in seminarskih življenje bolj podobno 8-24h redni zaposlitvi kot študiju. Veliko raje imam tiste ustne izpite kot dodaten teden+/predmet dela samo zato, da na koncu dobiš kljukico.

Blinder ::

Strinjam se z vostokom glede mnenja o solstvu AMPAK FMF je tukaj izjema. FMF je edini faks s katerim sigurno dobis ptem sluzbo.
Slaba plat fmf-ja je tezavnost. Sem ze slisal zgodbe o gimnazijcih, ki so imeli matematiko v srednji soli 5, potem pa na FMF-ju niso uspeli dobit pozitivnih ocen..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vostok_1 ::

specing je izjavil:

To je pa tudi cvetka, ko ti o izobrazbi razlaga nekdo, ki vsak tretji stavek zapiše v tujem jeziku.

Sam sem na IŠRM in moram reči, da je FMF-jevski del veliko bolj kvaliteten. Na FRI-jevski strani je s poplavo domačih nalog in seminarskih življenje bolj podobno 8-24h redni zaposlitvi kot študiju. Veliko raje imam tiste ustne izpite kot dodaten teden+/predmet dela samo zato, da na koncu dobiš kljukico.


To pa je tudi cvetka, ko ti o izobrazbi razlaga nekdo, ki za vsako črko uporablja latinico, številke pa piše v arabščini.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

specing je izjavil:

To je pa tudi cvetka, ko ti o izobrazbi razlaga nekdo, ki vsak tretji stavek zapiše v tujem jeziku.

Sam sem na IŠRM in moram reči, da je FMF-jevski del veliko bolj kvaliteten. Na FRI-jevski strani je s poplavo domačih nalog in seminarskih življenje bolj podobno 8-24h redni zaposlitvi kot študiju. Veliko raje imam tiste ustne izpite kot dodaten teden+/predmet dela samo zato, da na koncu dobiš kljukico.


To pa je tudi cvetka, ko ti o izobrazbi razlaga nekdo, ki za vsako črko uporablja latinico, številke pa piše v arabščini.


Ni glih vidt da pišeš v grabljicah. Tudi rimskih številk ne vidim.

NEZASLIŠANO !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

A110 ::

Sam pa to tezavnost jemljem za dobro stvar. Za pivprecnega studenta je fmf vecinoma pretezek ampak ce si pa malo bolje razumes dolocene koncepte pa sploh ni problema. Problem he ker se da vsak predmet v srednji soli '"na silo" nauciti za 5 in potem ljudje pricakujejo da bo na faksu isto ampak na fmf se pac potem loci zrno od plevela (mogoce malo grdo napisano) in potem je za marsikoga sok ko ne more dohajati drugih (kar niti ni tako slabo saj je dosti naravoslovnih faksov kjer se da pridobiti solidno znanje ampak so vseeno obcutno lazji od fmf).

Isotropic ::

Blinder je izjavil:

Strinjam se z vostokom glede mnenja o solstvu AMPAK FMF je tukaj izjema. FMF je edini faks s katerim sigurno dobis ptem sluzbo.
Slaba plat fmf-ja je tezavnost. Sem ze slisal zgodbe o gimnazijcih, ki so imeli matematiko v srednji soli 5, potem pa na FMF-ju niso uspeli dobit pozitivnih ocen..

z vsš/ 1. stopnjo jih je kar dost na zavodu, je bil nekaj časa nazaj en pdf nekje na temu forumu.

Unknown_001 ::

Isotropic je izjavil:

Blinder je izjavil:

Strinjam se z vostokom glede mnenja o solstvu AMPAK FMF je tukaj izjema. FMF je edini faks s katerim sigurno dobis ptem sluzbo.
Slaba plat fmf-ja je tezavnost. Sem ze slisal zgodbe o gimnazijcih, ki so imeli matematiko v srednji soli 5, potem pa na FMF-ju niso uspeli dobit pozitivnih ocen..

z vsš/ 1. stopnjo jih je kar dost na zavodu, je bil nekaj časa nazaj en pdf nekje na temu forumu.


Je že znano da so programi višjih šol totalno brezvezni. Komaj kaj več od navadne srednje šole.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Brezvezen je trenutni sistem, ki trati produktivni čas, generaciji za generacijo. In folk vseeno naseda.
In ker ljudje so butaste živali, pač nekoga, ki nima faksa sploh ne povohajo, četudi bi lahko bil odličen v svojem poslu.

Sm vidu recimo nekatere razpise delodajalcev, ki na koncu pogojev napišejo...parafriziram...v kolikor ne ustrezate tem pogojem prosim ne pošiljat ponudbe, ker ne bomo odgovorili.
Problem je sam ker delodajalci imajo totalno nerealna pričakovanja. Vrhunski, mednarodno konkurenčen kader, plača...ajde če si priden 1300 neto.
Pa bog ne dej, da bi te naknadno izobrazili v poslu. Nope. You pretty much, moraš jim povečat profit v 6 mesecih po zaposlitvi, drugače niso zainteresirani.

To je nek začaran krog. Shitty šolski sistem proizvaja shitty kadre, ki kasneje želijo ne shitty kadre.

Da bi se usedli za mizo, mal predebatirali kaj je potrebno spremenit...to pa ne. Preveč ljudi je na javni plačilni listi, da bi se ladja premaknila.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Dejstvo je da niso vsi dobri za študirat, čeprav imajo možnosti enake.

Tako pa se na faksih najdejo ljudje, ki plonkajo, jih smer niti malo ne zanima, prepisujejo poročila, vse jim je brezveze, nimajo delovnih navad, za diplomsko delo si izberejo nekaj brezveznega... najbolj kretensko pa je da mnogi niso sposobni razmišljat praktično. Z enim sem se celo skregal da je zabit, ker mi je dopovedoval da kos mora bit na 14 decimalk natančno narejen na enem delu kjer je bilo neko posnetje pod čudnim kotom zapovrh vsega pa sploh ni šlo za funkcionalno mero (true story)

In tak se potem čudi, da nikamor ne pride.

@vostok vsem prej naštetim, ki so nekaj pametnega naredili iz sebe je bilo skuono to, da so študirali resno in točno vedeli da študirajo zase. Imeli so cilj in niso študirali kar za brezveze. Enako na ostalih faksih. Tist ki je bil priden in ga je kaj zanimalo je nekaj postal. Sploh pobje ki so v kakem laboratoriju pomagal, ker so dobili nekaj izkušenj in tudi priporočila s strani asistentov ali profesorja.

Osebje fakultete ti lahko pomaga. Le interes je treba pokazat pa ti dajo roko in ti pomagajo splezati bližje vrhu. G enim jebivetrom ki pa med odmori samo šinfa in se zajebava, krade cajt ko se buni za pike se pa ne bodo kaj dosti ubadali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Eh..se kregat tu nekaj brezveze.. Povej kasno imas izobrazbo in placo, pa ti povem kdo si. Ce imas z doktoratom al pa magisterijem 1200EUR place si debil, ne glede na to ker faks si naredil. Da oponasam se mal vostoka. It's all about the money.. vse kar sloveniji manjka pri faksu je dualni sistem izobrazevanja. Torej faks + 3letna praksa. Tako bi neuporabne diplomante naredil..no..uporabne..

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

2 leti faksa + 3 leta prakse v panogi, s tem da ti šola pomaga pri iskanju in vključitvi.
Resnica slovenije je pač taka, da za vsako leto 30 novih diplomantov iz nekega področja...je preveč za gospodarstvo. Ni toliko podjetji. V tujini. Jah...če bi vse te ljudi strpali v tujino, v sloveniji ne bi bilo več mladeža. Danes praktično vsak že študira na višji.
Ne pomnem, se zadnjih kar nekaj let, da bi srečal koga, ki pravi, da sam srednjo poklicno konča in to je to.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Ker se družiš z nezaposljivim folkom. Jaz ne najdem enega moškega, ki ni šel študirat in hkrati nima šihta.

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:

2 leti faksa + 3 leta prakse v panogi, s tem da ti šola pomaga pri iskanju in vključitvi.
Resnica slovenije je pač taka, da za vsako leto 30 novih diplomantov iz nekega področja...je preveč za gospodarstvo. Ni toliko podjetji. V tujini. Jah...če bi vse te ljudi strpali v tujino, v sloveniji ne bi bilo več mladeža. Danes praktično vsak že študira na višji.
Ne pomnem, se zadnjih kar nekaj let, da bi srečal koga, ki pravi, da sam srednjo poklicno konča in to je to.

3-5 let faksa je cisto ok, vmes poleti se oddelas po kaksen mesec. Vsaj kar se tehnicnih faksov tice. Po mojih izkusnjah so ta dobri studentje bistveno boljsa nalozba kot povprecnezi z 20 let izkusnjami. Drugace za studente na FRIju se podjetja ze skoraj tepejo.

eric_cartman ::

Drugace za studente na FRIju se podjetja ze skoraj tepejo.


Če ti potem ponudijo max 1000 € plače z dodatki za začetnike, se ne bi reklo, da se ravno tepejo.

Smurf ::

eric_cartman je izjavil:

Drugace za studente na FRIju se podjetja ze skoraj tepejo.


Če ti potem ponudijo max 1000 EUR plače z dodatki za začetnike, se ne bi reklo, da se ravno tepejo.

Mislim, da je povrecna placa, ki sem jo jaz ponudil v zadnjih recimo 3 letih okoli 1300EUR. Ves koliko dobi nek top student ekonomije, ki gre delati za dobro firmo tipa Deloitte. Okoli 900EUR.

Mislim, da se kar tepejo za IT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Isotropic ::

Unknown_001 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

Blinder je izjavil:

Strinjam se z vostokom glede mnenja o solstvu AMPAK FMF je tukaj izjema. FMF je edini faks s katerim sigurno dobis ptem sluzbo.
Slaba plat fmf-ja je tezavnost. Sem ze slisal zgodbe o gimnazijcih, ki so imeli matematiko v srednji soli 5, potem pa na FMF-ju niso uspeli dobit pozitivnih ocen..

z vsš/ 1. stopnjo jih je kar dost na zavodu, je bil nekaj časa nazaj en pdf nekje na temu forumu.


Je že znano da so programi višjih šol totalno brezvezni. Komaj kaj več od navadne srednje šole.

VISOKA ŠOLA
PAP po strojniško

tikitoki ::

Trenutno je kemija slaba izbira. Stevilo nezapislenih kemikov v evropski uniji narasca. Sem preprican, da so bolj perspektivne moznosti.

Paul30 ::

Pr nam je pač tak sistem, da jih za ljudi BK. Se ne načrtuje sistematično, gleda se na to, da imajo profesorji ter zaposleni pri koritu zaposlitev ter vlečejo veliko plačo.
Eni so odlični naravoslovci, drugi odlični družboslovci ter jih to zanima. Sam met razpisanih preveliko študentskih mest za en program, kjer niti približno ne bo zaposlitve je popolna neunčikovita bedarija. (ne za tiste, ki s tem služijo ter imajo službo v javnem sektorju)

En 18 letnik se mora odločit za študij,.. filajo ga z bedarijami, kjer bo lahko dobil delo,.. študira in na koncu ne dobi službe,... Vsa ta leta ter ogromni stroški so šli za to, da se je naučil nekaj, česar ne bo potreboval. Dodatno vsa ta leta bi lahko delal ter nekaj ustvarjal, šel v hitro specializacijo kot je to v tujini. Zavajajo študente.

Pa univerza na Primorskem takoj ukinit ter podobne višje šole,... V kolikor hočejo met višjo šolo za eksotične študije naj jo naredijo plačjivo, če ne bo dovolj študentov bodo propadli, ne pa da vlečejo državen denar.

Met bi moral razpisano število mest, koliko se bo okvirno potrebovalo, mogoče malo več,... Tist, ki je odličen družboslovec(nekaterim pač ne gre matematika,itd,.. so pa lahko odlični v čem drugem,..) ter ga to veseli bi dobil delo, ker bi bila ostra selekcija ter malo razpisanih študijskih mest. Ne pa da lahko en kup kulturnih antropologov, enih par ja, ne pa cela četa vsak let. Ampak na filozofski fakulteti dobijo sredstva od države za razpisan študij, nevem al je 40, 45 mest letno ter profesorji imajo zaposlitev, plačo, njim je lepo...
Enako za naravoslovce. Ostali, ki niso v vrhu na maturi, srednji bi vseen dobil možnost, vendar bi si moral plačat določen znesek študija.

Premalo je konkratne povezanosti izobraževalnih sistem z gospodarstvom ter podjetji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()

CleanPower ::

Pozdravljeni
Mene pa zanima če je možno ponovno opravljanje splošne mature? splošno maturo sem redno delal leta 2012. Razmišljam o vpisu na fakulteto, pri katerem bi me omejeval uspeh na splošni maturi(konkretno-medicinska fakulteta).

tikitoki ::

Mislim, da ni razloga proti. Pac placas. Btw. Lahko se tudi vpises na kero od tujih fakultet.

galu ::

Magisterij + research assistant v ZDA (univerza je med boljšimi) ali Magisterij v SLO + (delovna praksa v tujini)/erasmus?
Gre se za področje CS (v ZDA sicer določena veja CS, ki je sicer bolj akademska oz. je v gospodarstvu bolj nišna).

Tuition v ZDA bi bil "free", life-cost pa bi se kril iz RA zaposlitve.


Če bi šel v ZDA, bi se mi zdelo nesmiselno vračati v SLO. Verjetno bi moral tudi iti na PhD, če bi v gospodarstvu hotel resno delati na področju iz magisterija. Ampak potem so precej realne možnosti za Silicon Valley.

Mnenja, posebej tistih, ki so že šli v ZDA morda? :)
Tako to gre.

JaGuArKa#1 ::

S searchom ne najdem nič pametnega, pa bom kar tukaj napisala (moderator lahko mirno premakne, če vprašanje ne spada sem).

S frendico ugotavljava, da sva pristali v dead-end jobih, kjer ni upanja na izboljšanje, temveč lahko samo izbirava najmanjše zlo.

Ona ima 35 let, faks je pred leti opustila in ima tako dokončano samo V. stopnjo izobrazbe, jaz sem dve leti mlajša s VI. stopnjo (VPŠ).
Malo sva razglabljali, da ne bi bilo neumno ob delu opravljati študija na daljavo (online, kakšna Doba ali kaj podobnega), ker bi s VII. stopnjo lahko naredili samo še določeno usposabljanje za poklic, ki je sigurno bolj perspektiven od trenutnega.

Seveda nimava pojma o teh bolonjskih zadevah, kje začeti, kako dolgo bi trajal študij, bi se tega lahko lotili skupaj (se lahko ona s SŠ izobrazbo vpiše direktno na visoko šolo ali mora prej opraviti VI. stopnjo?), se meni prizna kakšen letnik ali sva na istem (na CPUju sem diplomirala l. 2009, smer poslovni sekretar, dvoletni študij), itd.

Lahko kdo malo razjasni zadeve, se je kdo od vas že ukvarjal s čim podobnim? Seveda se zavedava, da bi bilo potrebno skeširati kakšna 2-3 jurje na letnik.

P.S.: aja, smer študija niti ni bistvenega pomena (izbrali bi nekaj, kar bi odgovarjalo obema). Važna je opravljena VII. stopnja, da greva lahko opravljati usposabljanje za poklic.

Zgodovina sprememb…

markoxxx ::

Živjo!
Mojega prijatelja zanima kam naj se vpiše naprej po zaklučeni gimnaziji. Imel bo vrjetno dober uspeh ter maturo narejeno s 2-3, cilja na 65 točk.
Kam vi priporočate za naprej?

Blinder ::

EF
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BivšiUser2 ::

markoxxx je izjavil:

Živjo!
Mojega prijatelja zanima kam naj se vpiše naprej po zaklučeni gimnaziji. Imel bo vrjetno dober uspeh ter maturo narejeno s 2-3, cilja na 65 točk.
Kam vi priporočate za naprej?

Tak naj niti ne hodi na faks oz. naj vzame kak FDV al kaj podobnega če že... Imel sem sam veliko sošolcev, ki so hodili s takim povprečjem na FERI, letos jih je večina šla na 6.1 v MS, tam se bodo bolj zmazali, ker so ljudje, ki učijo na sptš enaki.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Yacked2 ::

Gimnazijske ocene pogosto nimajo veze in ne odražajo dejanske inteligence.

Najprej povej kaj prijatelja zanima, kaj želi počite v življenju, kaj ga veseli...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

MasterTade ::

naj pride sem se predstavit

ginekk ::

markoxxx je izjavil:

Živjo!
Mojega prijatelja zanima kam naj se vpiše naprej po zaklučeni gimnaziji. Imel bo vrjetno dober uspeh ter maturo narejeno s 2-3, cilja na 65 točk.
Kam vi priporočate za naprej?


Prav nobenih relevantnih podatkov ni dal. Vedno se začne pri "kaj me zanima, kaj je tisto kar rad počnem". Kateri so bili predmeti v šoli pri katerih sem imel največ motivacije polsušat in se učit. Je to morda jezik in njegova raba? Je to igranje ali glasba? Je to razmišljanje o družbi in njenih pojavih? Je to matematika? Je to flora ali favna? Ipd.

Če je več področij zanimanja toliko bolje.

Kebab11 ::

Vpiši faks, za katerega so odprta delovna mesta. Ne kakšnjih ljezbičnih ved na FDV :)
Obiščite mojo spletno stran

FACEK ::

Pozdravljeni,

kmalu bom moral izbrati fakulteto in smer študija. Zelo me zanima programiranje, računalništvo in finančni svet(delnice, podjetništvo, finance,...) Imam ožji izbor fakultet, in sicer mi je najbolj padla v oči FMF, smeri finančna matematika ali matematika in računalništvo. Slišal sem, da je finančna lažja od računalniške. Sem že prebral nekaj knjige "principles of mathematical analysis" od Rudina. Za karkoli bi se odločil, bi poleg študija izdeloval svoje aplikacije in se učil praktičnega programiranja na lastno pobudo. Razmišljal sem celo o ekonomski fakulteti ob tem, da bi se sam učil praktičnega programiranja (naj bi bilo na ekonomski več prostega časa). Imam enako zanimanja za vsa ta področja, zato bi mi pomagalo, če ima kdo kakšne izkušnje ali ve, kako izgleda delo na določenem področju(npr.finance ali razvoj aplikacij). Kaj mislite da bo bolj perspektivno v prihodnosti.

Lep pozdrav, hvala za odgovore

bajsibajsi ::

IMO, za dodiplomca naravoslovno-tehnicni studij (FRI, FMF itd), podiplomc pa druzboslovje (EF, FOV itd).

Na EF, vsaj na magistrskem studiju, lahko izberes nekaj racunalniskih/IT predmetov. V ang. je Digital business, Management informatike, Analitika..itd. Razvoj programskih resitev vsebuje konkretno programiranje (ASP.NET, MVC, XML, JSON).

FACEK ::

Kako je kaj s finančno matematiko, kako je to znanje uporabno v praksi,
v primerjavi z ostalimi smermi na matematiki. Naprimer, če bi šel na dodiplomca na finančno matematiko in nato na ekonomsko za magisteri, ali bi bilo znanje iz fmf sploh uporabno razen v primeru, da bi se zaposlil kot analist?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FACEK ()

EasyLife ::

BivšiUser2 je izjavil:

markoxxx je izjavil:

Živjo!
Mojega prijatelja zanima kam naj se vpiše naprej po zaklučeni gimnaziji. Imel bo vrjetno dober uspeh ter maturo narejeno s 2-3, cilja na 65 točk.
Kam vi priporočate za naprej?

Tak naj niti ne hodi na faks oz. naj vzame kak FDV al kaj podobnega če že... Imel sem sam veliko sošolcev, ki so hodili s takim povprečjem na FERI, letos jih je večina šla na 6.1 v MS, tam se bodo bolj zmazali, ker so ljudje, ki učijo na sptš enaki.


V splošnem je morda to res, je pa vprašanje faksa samo motivacija. Sam sem šel na FS 6.1, nato nadaljeval na 2. stopnjo. V srednji šoli sem bil povprečen, matura ni bila brilijantna... Nekaj podobnega kot prijatelj od markoxxx. Kmalu po zaključku faksa sem se tudi zaposlil, nedoločen čas + 1.5k neto.

Poznam mnoge odličnjake iz srednjih šol, ki se jim ni tako dobro izšlo... Zato ne sodi prehitro. Fakulteta je zgolj in samo vprašanje vztrajnosti in delovnih navad.

P.S. Definitivno je vredno oceniti potrebe gospodarstva in glede na to izbirati fakulteto. Ni pa za verjeti obljubam ozko usmerjenih poklicev. @markoxxx preverita s prijateljem zaposlitvene portale in področja gospodarstva, kjer se veliko vlaga in poslovanje širi. Na takšen način lahko izbira ali bo zaposljiv ali ne v prihodnosti.

BivšiUser2 ::

EasyLife je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

markoxxx je izjavil:

Živjo!
Mojega prijatelja zanima kam naj se vpiše naprej po zaklučeni gimnaziji. Imel bo vrjetno dober uspeh ter maturo narejeno s 2-3, cilja na 65 točk.
Kam vi priporočate za naprej?

Tak naj niti ne hodi na faks oz. naj vzame kak FDV al kaj podobnega če že... Imel sem sam veliko sošolcev, ki so hodili s takim povprečjem na FERI, letos jih je večina šla na 6.1 v MS, tam se bodo bolj zmazali, ker so ljudje, ki učijo na sptš enaki.


V splošnem je morda to res, je pa vprašanje faksa samo motivacija. Sam sem šel na FS 6.1, nato nadaljeval na 2. stopnjo. V srednji šoli sem bil povprečen, matura ni bila brilijantna... Nekaj podobnega kot prijatelj od markoxxx. Kmalu po zaključku faksa sem se tudi zaposlil, nedoločen čas + 1.5k neto.

Poznam mnoge odličnjake iz srednjih šol, ki se jim ni tako dobro izšlo... Zato ne sodi prehitro. Fakulteta je zgolj in samo vprašanje vztrajnosti in delovnih navad.

P.S. Definitivno je vredno oceniti potrebe gospodarstva in glede na to izbirati fakulteto. Ni pa za verjeti obljubam ozko usmerjenih poklicev. @markoxxx preverita s prijateljem zaposlitvene portale in področja gospodarstva, kjer se veliko vlaga in poslovanje širi. Na takšen način lahko izbira ali bo zaposljiv ali ne v prihodnosti.

To z odličnjaki se strinjam. Imam dva sošolca, ki sta praktično že pustila faks in jaz bom mogoče letos tretji 8-O. Vsi smo v srednji bili praktično v vrhu po ocenah in rezultatih na maturi. To z potrebami gospodarstva pa je tak-tak. Zdaj ko sta aktivni Yaskawa in Magna je seveda kul iti v to smer. Samo vprašanje kako dolgo. Tudi z navidezno za k... izbrazbo se da skozi priti, če znaš in tudi najboljši faks ti ne bo pomagal, če se sam ne boš zmigal.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

GreenT ::

Jest se večkrat spomnem na to temo in začnem naglas razmišlat. :))) Imam 36 let. Danes sem dipl. grafični inženir. Pred 18 leti sem končal srednjo elektro šolo in poslal prošnjo v največjo Kranjsko fabriko. Bil sem sprejet, ...ampak nisem vzel službe. Če bi jo vzel, bi imel dons 18 let delovnih izkušenj, 18 let delovne dobe, plače okol jurja, verjetno že odplačan kredit za hišo in pa kakega mulca. Dec od glave do peta torej. Tako je pa pač nisem,... redno sm začel delat skorej 10let kasnej (nekej je blo faksa, nekej dela prek napotnic, nekej na črno, nekej nategovanja, nekej brezposlnosti) in stvari so se pač zamaknile. Uglavnem, dons imam faks in posledično kakih 200 evrov več plače, kredit za bajto skorej cel, na šihu sm se lih rešu tazelenih let, izobrazba s faksa mi ne koristi nič, etc.... Uglavnem, če mene prašate sm zgubu 10let. Dobrih stvari faksa je malo, oziroma jih skorej ni. Luštno je blo edin k smo bli mladi pa nam je fajn trgal. Tojpato. :) Uglavnem, jest bi dons šel po srednji šoli takoj na šiht. Pa magar, če bi rabu, bi študiral ob delu. Marsiker delodajalc bi ti to tut plačal. Vse ostalo je waste of time,... Razlika med plačo je minimalna in IMHO ne pokrije razlike v stresnosti dela in odgovornosti delavca.

r00k ::

Sem malo že iz tega, je kaka stran kjer piše koliko je bilo vpisa na 2.stopnjo ? Včasih je na studentski.net pisalo za trenutno leto in za nazaj...

bajsibajsi ::

r00k je izjavil:

Sem malo že iz tega, je kaka stran kjer piše koliko je bilo vpisa na 2.stopnjo ? Včasih je na studentski.net pisalo za trenutno leto in za nazaj...


Isci "prijave" in ne "vpis", saj vpisi se trajajo.

WallSreet ::

Imam vprašanje... in sicer me zanima če ima kdo kakršne koli izkušnje z ERUDIO? In učenjem na daljavo? Je že kdo probal in ali je bolj zahtevno kot recimo če si prisoten na predavanjih na šoli? Kakšna so kaj vaša mnenja?

Blinder ::



inzenircki prijavljeni na ZRSZ. Vir: ZRSZ
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

AnimalLovers ::

Hejla!

Imam vprasanje.. ali kdorkoli ve, ali je v Sloveniji mogoce studirati zoologijo?
Jaz tega nisem nikjer zasledila, najbljizje je biologijo oz. smer zootehnik -slednja mi ne ustreza saj je poudarek na zivinoreji, kmetijstvu. Mene zanimajo divje zivali, npr delo z njimi, endangered species pa take, potovanje v tuje oddaljene kraje, tam raziskovati zivali.. skratka my dream. But whatever..
Ali kdo ve kaj bi bilo najboljse studirati v zvezi s tem?



Pozdravcek:*

algoritem ::

Po mojem je najbližje temu pri nas veterinarstvo.

katoon ::

Mene pa zanima če kdo izmed vas študira na FRI v Lj?
Zanima me kakšna je zahtevnost fakultete in ali potrebuješ veliko predznanja? Jaz programirat ne znam nič, pri matematiki in fiziki pa sem nekako povprečna. Se splača po faksu it še naprej na magisterij? Kakšne pa so kaj možnosti zaposlitve v Sloveniji?

WallSreet ::

Izobrazba je za zgube. Ne govorim o učenju... mislim, da se mora vsak človek učiti in kot ljudje se učimo praktično vsak dan. Jaz sem mnenja da se lahko v dobi interneta praktično vse naučiš preko interneta in preko materiala, ki ga ponujajo razne strani. Bolj je pomembno to ali se ti pravzaprav znajdeš med ljudmi in če si iznajdljiv, ker potem ne potrebuješ nobene diplome in certifikacij. Kaj ti pomaga diploma in papir če pa nimaš pojma o samem delu in če te po vrhu to delo sploh ne zanima. V Sloveniji je situacije vendarle nekoliko drugačna kot recimo v ZDA saj v Sloveniji nekih pravih priložnosti pravzaprav ni. Na koncu je bolj pomembno kakšen človek si.

Jaz sem tudi mnenja da je 8 urni delovnih pravzaprav past oziroma sistem s katerim nas držijo v šahu. Vsak človek/otrok pride na svet svoboden "free" in ljudje smo bili vedno nagnjeni temu, da se upiramo določenim sistemom oziroma da se jih zoperstavimo. Sistem dela, je en tak sistem, ki bi se mu morali upreti. Veliko ljudi o tem ne razmišlja in se pravzaprav teh stvari sploh ne zaveda. Mi smo pravzaprav sužnji tega sistema, ti moraš slediti nekim pravilom oziroma moraš biti del nekega sistema. Zjutraj moraš vstati ob točno določeni uri v službi moraš biti točno 8 ur oziroma v nekaterih primerih še bistveno dlje. Poslušati moraš svojega nadrejenega, paziti moraš na jezik, ne smeš ugovarjati itd. Temu se reče "mental slavery". Ti prideš na svet kot svoboden človek (celo nag) in tako bi tudi moralo biti.

Ne me narobe razumeti. Jaz ne pravim da bi zdaj morali prenehati z delom. Ravno nasprotno jaz sem mnenja, da bi morali delati vendar v svojem okolju. Ljudje pravzaprav delamo non stop in ko govorimo o delu ne govorimo zgolj o 8 urnem delovniku. Ti delaš tudi takrat ko recimo bereš knjigo, ali ko bereš kakšen članek ali pa ko greš ven in brcaš žogo oziroma mečeš na koš. Mislim, da je delo zelo pomembno in da lahko samo z delom pravzaprav napredujemo kot nek skupni organizem. Samo tako se lahko zdravo razvijamo kot družba. Delati v nekem okolju, ki je že od samega začetka na mestu, da te mentalno popolnoma uniči. Temu sistemu se je potrebno upreti.

Glavni problem v Sloveniji je predvsem ta, da tu ni priložnosti in da si brez diplome praktično ujet v labirintu iz katerega potem težko najdeš izhod. In prosim ne mi začeti o tem, da sem nek liberalec in progresivec in da samo jamram in ne vem kaj še vse. Ljudje bi morali začeti razmišljati drugače. Jaz spoštujem ljudi, ki se radi učijo in berejo ter neprestano napredujejo. Delo je pomembno vendar je okolje v katerem delamo žal pokvarjeno.

Se opravičujem, ker sem tole zapisal saj sem imel vse skupaj zgolj v glavi. Upam da mi piflarčki, ki se grebete za diplome ne zamerite. Free Yourself From Mental Slavery!



PS: lowkey trollam saj mi je dolgčas ampak morate priznati, da niti nisem prav daleč od resnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

EXTRA W ::

katoon je izjavil:

Mene pa zanima če kdo izmed vas študira na FRI v Lj?
Zanima me kakšna je zahtevnost fakultete in ali potrebuješ veliko predznanja? Jaz programirat ne znam nič, pri matematiki in fiziki pa sem nekako povprečna. Se splača po faksu it še naprej na magisterij? Kakšne pa so kaj možnosti zaposlitve v Sloveniji?


Sosedov sin študira. Prav tako na začetku ni imel pojma o programiranju, ampak mu sedaj baje kar gre. Res pa je, da je moral vložiti ogromno časa in truda da se je naučil. Predvsem boš pomojem mogla biti zelo samoiniciativna in tudi ob faksu čim več programirat in razvijat znanje. Matematika je baje tudi kar zaj**, predvsem neke diskretne stukture ali kako se že reče (mislim,da se tako reče nisem pa ziher). Kar se pa zaposlitve tiče....če kaj vem je to visoko zaposljiv kader, moraš pa seveda kar naprej nadgrajevati znanje in biti v koraku z razvojem. srečno.

acookook ::

Ker sem po 4 letih praktično izgubil voljo za svojo smer študija in bom v petem letu zadevo naredil (se pravi dve leti sem prebluzil), pač da ta čas ne bo šel v nič, se sam sprašujem, kam naprej po faksu. Kakšne so opcije za "novo" delanje dodiplomca po prvem narejem dodiplomcu in kam na kakšen posvet je treba iti, da približno vidim, kam iti naprej?

r00k ::

Po že narejenem dodiplomcu greš spet na dodiplomca lahko samo samoplačniško, kolikor jaz vem. Najboljše imo je da greš na 2. stopnjo, ki te bolj zanima.

acookook ::

Samo če grem drugam na 2. stopnjo zna biti kr jeba, ker se ponavadi rabi znanje od prej, ki se ga še na dodiplomcu dobi če nisi obiskoval določene sš, na mag. pa pričakujejo, da to znaš od prej. Znam za enega, ki je na 2. stopnjo prišel na FRI in ni znal programirat, in ne vem kako je sploh zvozil predmet, kjer je na koncu zahtevan izdelek.

Cruz ::

acookook je izjavil:

Samo če grem drugam na 2. stopnjo zna biti kr jeba, ker se ponavadi rabi znanje od prej, ki se ga še na dodiplomcu dobi če nisi obiskoval določene sš, na mag. pa pričakujejo, da to znaš od prej. Znam za enega, ki je na 2. stopnjo prišel na FRI in ni znal programirat, in ne vem kako je sploh zvozil predmet, kjer je na koncu zahtevan izdelek.
Brez skrbi, boš moral narediti diferencialne izpite, če boš hotel na magisterij.

Drugače pa, kolikor vem lahko ideš še enkrat na dodiplomca po že narejem dodiplomcu, če nisi pavziral ali vzel absolventa, na enako foro lahko tudi vzporedno študiraš = delaš dva faksa hkrati(tukaj sicer mislim, da se moraš zmeniti s fakultetama in pridobiti strinjanje). Poznam enega, ki je šel na AGRFT po narejenem dodiplomcu z druge smeri.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

acookook ::

Pavzral lani, letos mel krizo, naslednje leto pa bom mus absolvent. Čist sem zgubil kompas....
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610816 (5846) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215598 (10540) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420250 (16660) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120679 (18826) romat

Več podobnih tem