» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
4 / 10
»»

Mrakw ::

IL DIAVOLO je izjavil:

No, bom kar bioniko...me kar zanima ta smer, je tudi nova smer v študiju.

Smatrajo ga tudi poklic prihodnosti :)
Toj visja sola an? pejt tist kr te bl zanima. Poj ce bos pa hotu bos su pa se mehatronik delat... sej visja sola... sam 2 let... đabe

Avalencia ::

je mogoče kdo obiskoval tole ? : Visokošolski študijski program Informatika v sodobni družbi, če je kdo, kakšni so predmeti? Težki ali se jih z rednim učenjem lahko naredi, predvsem matematika. :)

Marat ::

Česa se pa z rednim učenjem ne more narediti? :) Še posebej na teh privatnih VSŠ-jih.

Pridobljeni naziv na koncu je družboslovni informatik. Če želiš ta poklic, ti je boljša izbira družboslovna informatika na FDV.

Invictus ::

Kaj sploh dela družboslovni informatik ?!?!?!?!

Peca punce na filo faksu in vodi statistiko o tem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

Družboslovna informatika na FDV je zelo usmerjena v statistiko, dosti jih potem dela v raznih firmah za raziskovanje javnega mnenja, tržne raziskave itd. Pač kombinacija sociologije in informatike. Pecanje punc je pa sam bonus.

P.S.: Nisem družboslovni informatik :)

PromeuZ ::

@Marat: Sociologije je zelo zelo malo. Največji poudarek je na statistiki in metodologiji, šele nato je nekaj malega informatike in sociologije. Glede na uradno spletno stran, so stanovski kolegi zaposleni na zelo različnih področjih - http://www.fdvinfo.net/c/1147/Intervjuj... .
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Avalencia ::

Kako je pa kaj z matematiko pri Družboslovni informatiki ? :D to mi je največji problem ko se odločam :)

Phantomeye ::

Avalencia je izjavil:

Kako je pa kaj z matematiko pri Družboslovni informatiki ? :D to mi je največji problem ko se odločam :)


Bolj bi te morala skrbeti statistika (če že...)

Matematike je na DI za vzorec (predvsem na visokošolskem programu). Na UNI je dvo-semesterska.

Invictus je izjavil:

Kaj sploh dela družboslovni informatik ?!?!?!?!

Peca punce na filo faksu in vodi statistiko o tem?


Zakaj bi pecal punce na filofaksu? Če jih je pa na fdv-ju, pedagoški, ekonomski več? :) in predvsem so bližje...

Zgodovina sprememb…

Marat ::

Ma ne se odločat zarad matematike. Matematika je še najmanjši problem, samo sproti je treba delat.

SySoop ::

Zdravo! Zanimam se za prepis iz FGG-ja na NTF smer Geotehnologija in rudarstvo - Vsš. Ima mogoče že kdo kaj več izkušenj s to smerjo oz. nasploh s faksom (NTF)?

Vsakršne informacije bom hvaležen! Hvala.

nokaut240 ::

Hodim na FRI in mi ne gre. Ker sem že ponavljal, je edina možnost, da se prepišem na višjo šolo. Če je kdo tukaj dokončal študij na Višji strokovni šoli Novo mesto, smer informatika, naj prosim pove, kako je potem z zaposlitvijo, se da dobiti službo ?

xplicit90 ::

Sam končujem to šolo in lahko povem, da za zaposlitev moraš biti ob pravem času na pravem mestu. Mentorica za prakso nam je rekla, da so 2 ali 3 študenti iz prvega letnika dobili ponudbo za službo v podjetju, kjer so opravljali prakso, ker so se izkazali. Od mojih sošolcev mislim, da ni noben te sreče.

Free Bird ::

Eno vprašanje: Eno zanimivo področje medicine, ki me dtudi ar zanima je nuklearna medicina, RTG in take zadeve. Če bi hotel delati v karšnikoli takšni službi, bi moral obvezno študirati medicino ali se da kako drugače priti zraven? FMF ali kaj podobnega mogoče?

nokaut240 ::

xplicit90

Kateri profesorji pa vodijo predavanja oz. vaje pri programiranju ?

KK44444444 ::

Moje vprašanje pa je sledeče:
Zanimata me Sociologija in Psihologija :) Moj plan je, da bi šel na Filo Fax pa Sociologijo Kulture (Enopredmetni program) doštudiral in nato ob delu, katerega upamo, da kje dobim v kratkem času izredno študiral še Psihologijo. A bi šlo to fajn skozi? Sicer sem iz Kopra in tukaj imamo ''Bio-Psihologijo'' na FAMNIT-u ampak bi dosti raje študiral v Ljubljani.. Prejšnje leto sem v Kopru ostal pa se mi ni obneslo.. Rad bi izkusil Ljubljano. Plus, zdi se mi da je Psihologija na Filo faxu dosti boljša pot kot Bio-Psihologija na FAMNITU. Pa drugače, a se mi bolj splača Sociologijo študirat al Psihologijo?.. :)

Pa še neki... Se bol splača Sociologijo na Filo Faxu al FDV-ju? Se bolj splača Enopredmetno Sociologijo kulture ali Dvodisciplinarno Sociologijo? :)

HVALA!

xplicit90 ::

@nokaut240
Programiranje je samo v prvem letniku, predavanja nas je imel Rajko Mahkovič (baje je imel en predmet tudi na FRI) in je katastrofa. Saj ne, da bi bil zajeban, samo ne zna predavat, ne zna razlagat snovi. Vaje pa vodi Simon Vovko, ki je profesor tudi v srednji šoli in je čisto nasprotje. Vse lepo razloži, vse ga lahko vprašaš, gre počasi, če je treba.

Gladi ::

Free Bird je izjavil:

Eno vprašanje: Eno zanimivo področje medicine, ki me dtudi ar zanima je nuklearna medicina, RTG in take zadeve. Če bi hotel delati v karšnikoli takšni službi, bi moral obvezno študirati medicino ali se da kako drugače priti zraven? FMF ali kaj podobnega mogoče?

FMF pa potem naprej na mag. študij v smeri medicinska fizika.

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v [Uni MB] Kako izpolnim vpisni list?.

kajcicaaaaa ::

Pozdravljeni!
Zanima me ali bi lahko v Kopru študirala sociologijo in kje?
Prav tako pa me zanima, katero šolo bi morala narediti za poklic inspiracijski svetovalec in če je le možno v Kopru.
Že vnaprej hvala za odgovore,
lep pozdrav!

DOOM_er ::

kaj natančno je inspiracijski svetovalec?
Robots will steal your job. But that's OK

LitralSM ::

3d oblikovanje
ali psihologija - samo s teoretičnega vidika
ali IT program, ki ni izključno vezan na copy paste programiranje službo.
Katera šola in katera smer torej?

kajcicaaaaa ::

inspiracija pomeni neko moč,navdih tako, da je inspiracijski svetovalec na nek način motivator. :)
nevem katera smer in katera šola,ravno to zanima mene. :/

Pro_moted ::

LitralSM je izjavil:

3d oblikovanje
ali psihologija - samo s teoretičnega vidika
ali IT program, ki ni izključno vezan na copy paste programiranje službo.
Katera šola in katera smer torej?



Kaj te veseli ? Za kaj si talentiran ? Za kaj imaš voljo ? Potem pa se odločiš za šolo. Oblikovalec ne rataš s tremi letami faksa, pravtako dober programer ne.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

LitralSM ::

Veseli me delo z računalnikom oz. raje rečem tehnologijo. Iščem bolj kot ne fax, po katerem bom lahko popoldne delal svoj secondary job.
Edit: Tudi nisem omejen samo na 3 leta študija, pravtako je možna kombinacija večih faksov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

PrimozR ::

Redno se zaposli in ne odžiraj mest/denarja tistim, ki imajo resen namen študirati.

kerco46 ::

Končujem srednjo elektrotehniško šolo in se ne morem odločit kam naprej. Namreč, veseli me področje predvsem povezano z električnimi inštalacijami in recimo tudi določene stvari povezane z računalnikom. Torej, elektronika me ne veseli tako kot električne inštalacije in ''delo z računalnikom''. Polek tega me pa zanima kakšne imate izkušnje glede fakultet, katero izbrati? :) Prihajam iz okolice MS.

Invictus ::

Potem pa FE, smer energetika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

belavrata ::

Pozdravljeni,

katero višjo elektro šolo bi mi priporočali smer elektroenergetika? Mogoče, ima kdo izkušnje z Višjo strokovno šolo Kranj? Predvsem se mi gre, da res dajo veliko poudark na praksi in da te neki naučijo in ne kot nekratere šole ki so mlatenje prazne slame...


hvala, lp.

ramiz?! ::

Potem je najbolše, da se kar zaposliš ... je najbolj konkretno ... če pa bi se rad še šolal, pa pač praksa ne gre brez teorije ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

roccat ::

mene zanima multimedija itn kam naprej?

DOOM_er ::

FE Multimedijske komunikacije Nova Gorica, to si že gledal?
Robots will steal your job. But that's OK

roccat ::

ja smao je kar nekaj uni pa to... gledal sem fame, iam pa na feriji v mb?
samo rbaiš 5 premdet na univerzah ke rje uni program

Flea ::

Fizika/Matematika na FMF, kaksno mnenje o omenjenih studijih?

jazbec ::

Mene pa zanimajo mnenja/izkušnje s FVV (UN študij).

tiran2000 ::

Fvv je zanimiv studij je pa nekoristen za naso regijo - nimamo gromozanskih varnostnih sistemov kot jih majo v tujini. Ne priporocam iz vidika bodoce zaposlitve...

jazbec ::

nekako sem že razmišljal, da bi po študijo šel v tujino, ker pri nas nebi mel nič od tega faxa :D

lebdim ::

tiran2000 ::

V tujini je od tega faksa perspektivna predvsem informacijska varnost (mas posebno smer)... Je pa izjemno slabo organiziran studij, kjer te z izjemo dolocenih profesorjev (predvsem iz ferija) ne naucijo veliko... Je pa feri za nove generacije izstopil iz programa, tako da bo kvaliteta se padla... sluzbo se pa da dobit s to smerjo, sam treba ogromno samostojnega dela doma...

jack7 ::

zdravo, mene pa zanima kam se je bolje vpisati na FDV Družboslovna informatika ali na FIŠ Informatika v sodobni družbi? Kdo pozna katerega od programov podrobneje ali pa ga(je) obiskuje da bi malo opisal kako pa kaj.

Pa tudi ali se je bolje vpisati na privat vsš ali na univerzo v Ljubljani tudi tukaj je verjetno razlika..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack7 ()

keee ::

Ne vem, kje bi najlažje izpostavil to vprašanje, pa ga bom tule: Zakon letos določa, da ob omejitvi vpisa prednost dobijo tisti, ki se prvič vpisujejo v 1. letnik faksa. V tem primeru bi jaz, ki se imam željo letos prepisati, saj mi letošnji faks nikakor ne ustreza, lahko izbiral samo med faksi, kjer ni omejitve...Moje točke iz srednje šole ob tem praktično nimajo več pomena. Ima kdo v zvezi s tem kakšne bolj podrobne informacije, lepo prosim?

http://filternet.si/dd/clanki/konec-fik... (o tem omenjeno v tem članku)

ramiz?! ::

Jah tak zakon so sprejeli, nimaš kej. Če si nekam res zelo želiš, obstaja tudi izredni študij, na predavanja pa hodiš normalno z rednimi.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

roccat ::

a še ve kdo kaj o študijo multimedije

Janez113 ::

Pozna mogoč kdo kakšne študijske programe, po katerih se lahko nato zaposliš in ukvarjaš s stvari v povezavi z vesoljem. S tem mislim, če pozna kdo kakšen tak program poleg študija fizike seveda.

Lp

bluefish ::

FMF, FE, FS, FRI,...

Natančneje definiraj, kaj so te stvari v povezavi z vesoljem.

indicio ::

keee je izjavil:

Ne vem, kje bi najlažje izpostavil to vprašanje, pa ga bom tule: Zakon letos določa, da ob omejitvi vpisa prednost dobijo tisti, ki se prvič vpisujejo v 1. letnik faksa. V tem primeru bi jaz, ki se imam željo letos prepisati, saj mi letošnji faks nikakor ne ustreza, lahko izbiral samo med faksi, kjer ni omejitve...Moje točke iz srednje šole ob tem praktično nimajo več pomena. Ima kdo v zvezi s tem kakšne bolj podrobne informacije, lepo prosim?

http://filternet.si/dd/clanki/konec-fik... (o tem omenjeno v tem članku)


je mogoče kdo našel tudi uradni list glede te zadeve? ker sama nisem ravno prepričana o študiju, ki ga bom vpisala in sem računala na to, da bi se lahko po prvem letniku ponovno vpisala v prvi letnik na drug program, če mi ta ne bo všeč.. ampak bo sedaj očitno to problem

Janez113 ::

Da se malo bolj objasnim. :) Zanima me predvsem študij samega delovanja vesolja, raziskovanje vesoljskih pojavov, planetov... Ne pa preveč kako bi ljudje potovali po vesolju. Izmed tega mi je še najbolj všeč preučevanje različnih planetov in raziskovanje obstoja življenja drugod v vesolju.

Mavrik ::

Kaj drugega kot fizika tole pač ni. FMF.
The truth is rarely pure and never simple.

Janez113 ::

OK, hvala za nasvet. :)

r00k ::

Nameravam se vpisati na FE, vendar še ne vem ali VŠ ali UNI. Kolikor gledam, imaš po obeh isto stopnjo izobrazbe in z obemi se lahko vpišeš na 2. stopnjo pod enakimi pogoji (kolikor sem zasledil na strani FE-ja). Kolikor slišim, je UNI težji, zaradi veliko teorije in matematike, ampak v čemu je potem sploh fora, če imaš po obeh enak naziv in enake možnosti za vpis naprej ?

ramiz?! ::

Z VŠ ne moreš na 2. stopnjo, vsaj ne brez diferencialnih izpitov + na UNI dobiš več teoretične podlagi, ki še kako dobro pride na 2. stopnji. Niti naziv po koncu prve stopnje ni enak...
Never regret anything, there's always a reason things happen.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610599 (5629) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215336 (10278) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420131 (16541) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120506 (18653) romat

Več podobnih tem