» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
3 / 10
»»

Invictus ::

hmmm ...

99% dela v računalništvu je nezanimivega. Oz. bolje dolgočasnega. Delanje nečesa kar so drugi že 1000x naredili, pa šef noče kupit ...

Ali pa kopiranj uspešnih idej ...

Najbolje da se odločiš za stvar, kjer so dobre tarife. Pol vsaj veš za kaj delaš. Za denar ... :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mr1two ::

Če bi res rad videl, kako poteka študij na friju, ti predlagam da smukneš na kakšna predavanja in se uštuliš na kakšne vaje. Načeloma bi ti moglo uspet prit tudi na vaje, ampak če je gneča, potem bolje da greš ven, da ne bo kaj narobe.
Urniki so vsi javno objavljeni -> http://urnik.fri.uni-lj.si/ , o lokacijah prostorov lahko zveš, če vprašaš na recepciji ali pa na www.fri-info.net
Drugače kot takega odgovora na vprašanje"kako dejansko zgleda" ne morem dat.
LP

kitara8 ::

ej a ma kdo tukej kšne podatke o agrft? a je gdo bil gor, kako je s tistim preizkusom nadarjenosti, a je težko narest dobro(kakšen je malo povejte) in še mogoče kakšna je zaposljivost režiserjev pri nas/ in iskanost naših v tujini?

The Player ::

kitara8 je izjavil:

ej a ma kdo tukej kšne podatke o agrft? a je gdo bil gor, kako je s tistim preizkusom nadarjenosti, a je težko narest dobro(kakšen je malo povejte)


pejt pogledat, sj nimaš nč za zgubit.

neuradne govorice:
Na AGRFT pridejo sam uni z vezami, preizkus nadarjenosti pa zgleda baje tko: Pridš not, te nagovori, pol pa reče: v 15 minutah (ali celo manj) se spomnm scenarij za nek skeč/film pa ga posnem.

To so sam govorice tko da tega ne jemli resno, sprobi pa boš vidu. Že to ti pove, da na let jih zlo mal sprejmejo.

kitara8 je izjavil:

ej in še mogoče kakšna je zaposljivost režiserjev pri nas/ in iskanost naših v tujini?


Če si dobr in uspešen imaš možnosti v vseh panogah, če si pa povprečen si pa pač povprečn, nimaš o čem sanjat, sj vidš da je v Slo vse bolj tko tko (še uspešni velikani danes padajo).

kitara8 ::

no hvala za lepo razlago, bom mal povprašal na informativnih. No pa še besedo mogoče o strojništvu. to mi je pa še ena izbira. kakšen je študij, govori se da je dokaj težak, kakšne so prednosti, slabosti. Tudi o plačah inženirjev se govori da so dokaj nizke glede na njihov trud. Pa še to, zelo me zanima avtomobilska industrija in kar je v zvezi z avtomobili, ali je v redu strojništvo, al je bolje na kak drug način zraven priti?

PrimozR ::

Na kakšen način te pa zanima avtomobilska industrija? Če te zanima z vidika razvoja (s tem ne mislim oblikovnega risanja avtomobilov, za to so bolj industrijski oblikovalci - mimogrede, v navezi z arhitekturo od naslednjega šolskega leta naprej strojna ponuja interdisciplinarni študij industrijskega oblikovanja), potem definitivno ja. Če te zanima s kateregakoli drugega vidika pa bolj ne.

IMO ni težko, se je treba učit, ni pa veliko piflanja, še najhujše je učenje teorije pri nekaterih predmetih, ko se je pač treba naučiti nekaj 10 strani enačb. Ostalo je pa matematično-fizikalno, nekaj je tudi bolj take splošne snovi, kjer se učiš bolj po družboslovno, ampak je vse precej logično, če ti malo leži tehnika.

Meni je fino, je pa tako, v Sloveniji, če nimaš DOBRIH vez ali precejšne sreče, trenutno bolj slabo kaže s službo (vsaj s prvo, ko ne znaš nič - verjemi, s fakulteto res ne znaš nič), čeprav vsi govorijo, koliko strojnikov se potrebuje. Na Gorenjskem IMO to bolj ne drži (če se motim me prosim popravite s primeri :). Po drugi strani pa bo ravno Porsche v letošnjem letu zaposlil 300 novih inženirjev. Če se vrnem na del vprašanja z avtomobilsko industrijo, za razvoj strojna definitivno ja, ampak pomojem bolj z namenom pobegniti v tujino. V Sloveniji je bolj bogo (se najde, ampak verjetno ne v takšnem smislu, kot bi se ti zdelo kul zdaj pred faksom). Ampak brez skrbi, veliko nas je šlo na strojno zaradi avtomobilske industrije, precejšen delež pa se jih je med študijem preusmeril na druga področja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kitara8 ::


Na kakšen način te pa zanima avtomobilska industrija? Če te zanima z vidika razvoja (s tem ne mislim oblikovnega risanja avtomobilov, za to so bolj industrijski oblikovalci - mimogrede, v navezi z arhitekturo od naslednjega šolskega leta naprej strojna ponuja interdisciplinarni študij industrijskega oblikovanja), potem definitivno ja. Če te zanima s kateregakoli drugega vidika pa bolj ne.

tole se zanimivo sliši, povej malo več o tem prosim. torej to je nekakšen vzporedni študij arhitektura in strojništvo če sem prav razumel. To je pa najbrž zelo težko, ker sta to dva precej teška faksa hkrati. Mene namreč avtomobilizem prav v tem smislu zanima, oblikovno risanje in tudi nadaljni postopki izdelave (no ne mislim neko delo na tekočem stroju, ampak razne raziskave, kot so razni crash testi, pa preizkušanje, pa uporaba novih tehnologij, izdelovanje konceptov ipd...)

kitara8 ::

PrimozR ::

Jap.

kitara8 je izjavil:


Na kakšen način te pa zanima avtomobilska industrija? Če te zanima z vidika razvoja (s tem ne mislim oblikovnega risanja avtomobilov, za to so bolj industrijski oblikovalci - mimogrede, v navezi z arhitekturo od naslednjega šolskega leta naprej strojna ponuja interdisciplinarni študij industrijskega oblikovanja), potem definitivno ja. Če te zanima s kateregakoli drugega vidika pa bolj ne.

tole se zanimivo sliši, povej malo več o tem prosim. torej to je nekakšen vzporedni študij arhitektura in strojništvo če sem prav razumel. To je pa najbrž zelo težko, ker sta to dva precej teška faksa hkrati. Mene namreč avtomobilizem prav v tem smislu zanima, oblikovno risanje in tudi nadaljni postopki izdelave (no ne mislim neko delo na tekočem stroju, ampak razne raziskave, kot so razni crash testi, pa preizkušanje, pa uporaba novih tehnologij, izdelovanje konceptov ipd...)

Hja, to si zdaj dve različni stvari rekel, risanje (oblikovno) je domena industrijskega oblikovanja, kot rečeno, ampak crash testi in splošna varnost je pa čista strojniška profesija. Na +2 imaš celo smer prometna varnost. Pa brez skrbi, mi je jasno, kaj misliš z nadaljnjimi postopki izdelave, kamor spada tudi izdelava na traku, kar seveda ne pomeni,d a boš delavec ti. Tudi izdelava trakov je domena strojnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Flea ::

Kako pa je kaj s slovesom Fakultete za farmacijo? Je to kakovosten študij, tudi v smislu globalno?

Marat ::

PrimozR je izjavil:



Vsa ta sistematika, s katero te na faksu poučujejo, je v lastni režiji težko dosegljiva. Ja, lahko si programer brez faksa, kaj pa arhitekt (programerske narave seveda)?


sej si si sam odgovoril, ko nisi napisal da je ta sistematika nedosegljiva. Ampak le: težko dosegljiva - čeprav kakor za koga. Pač treba je imet dobro sposobnost samoučenja :)

Gandalfar ::

pegasus ::

Flea je izjavil:

Kako pa je kaj s slovesom Fakultete za farmacijo? Je to kakovosten študij, tudi v smislu globalno?

Nisem nepristranski ... ja, je kakovosten študij. Tudi če družba propade, se bo zdravilom odpovedala čisto na koncu.

Gladi ::

Kaj je razlika med visokošolskim študijem ki ima 120KT, ter drugim ki ima 160KT?

enigma321 ::

a ve kdo mogoče če je kašn fax v slo usmerjen na govorico telesa, mimiko obraza... ('lie to me' varjanta) ?

Marat ::

Gladi je izjavil:

Kaj je razlika med visokošolskim študijem ki ima 120KT, ter drugim ki ima 160KT?

ponavadi je en letnik 60 kreditnih točk (KT), tko da potem ta prvi traja dve leti. A drugi je zihr 160 KT, al si se zmotil pa je 180?

Gandalfar ::

enigma321 je izjavil:

a ve kdo mogoče če je kašn fax v slo usmerjen na govorico telesa, mimiko obraza... ('lie to me' varjanta) ?


psihologija na filofaksu ti bo dala osnove za studij v to smer.

Gladi ::

Marat je izjavil:

Gladi je izjavil:

Kaj je razlika med visokošolskim študijem ki ima 120KT, ter drugim ki ima 160KT?

ponavadi je en letnik 60 kreditnih točk (KT), tko da potem ta prvi traja dve leti. A drugi je zihr 160 KT, al si se zmotil pa je 180?

Moja napaka, mislil prav ampak napisal narobe.Torej kakšna je razlika obeh študijev, en traja 2 leti, drugi 3 če si po koncu izobraževanja pri obeh inženir.

Mavrik ::

Pri enem se več naučiš, ker maš dodatno leto izpitov? Saj ne greš na faks zaradi naziva no :)
The truth is rarely pure and never simple.

Marat ::

ja če te zanima glede naziva si poglej kakšno stopnjo dobiš na koncu študija. Ali 6/I ali 6/II ali čisto nekaj tretjega... itak so naredil celo zbrko pri uvajanju bolonjske reforme.

Racko ::

Gladi je izjavil:

Marat je izjavil:

Gladi je izjavil:

Kaj je razlika med visokošolskim študijem ki ima 120KT, ter drugim ki ima 160KT?

ponavadi je en letnik 60 kreditnih točk (KT), tko da potem ta prvi traja dve leti. A drugi je zihr 160 KT, al si se zmotil pa je 180?

Moja napaka, mislil prav ampak napisal narobe.Torej kakšna je razlika obeh študijev, en traja 2 leti, drugi 3 če si po koncu izobraževanja pri obeh inženir.

Visokošolski študij ni višješolski študij.

Glede naziva je pa pri nas malo hecno. V Nemčiji, denimo, imajo diplomanti višjih šol naziv višjih tehnikov in ne inženirjev.

Gladi ::

Mal pogooglov in ja, na višješolskem študiju dobiš izobrazbo 6/I(2 letni program).

Milka ::

Kaj pa študij na FOV smer informatika. Baje je to ena "luzarska" fakulteta, edino ta smer je še nekako OK. Kako je pa pol kej s službo??? Programiranje me zanima z oblikovne smeri (Obdelava slik, internetne strani, montiranje filmov...)Na FRIju se ne vidim.
Drugo je še mikrobiologija. Baje tukej ne dobiš službe tako lahko kot pravjo.
Nevem sploh kaj nej izberm. Za maturo mam inf pa bio pa mi je oboje enako všeč. Mam pa namen delat že med študijem.

Marat ::

Obdelava slik in montiranje filmov nista programiranje. Razen če bi rad delal programe za obdelavo slik?

DOOM_er ::

multimedijske komunikacije nova gorica, spada pa to pod fakulteto za elektrotehniko UL
Robots will steal your job. But that's OK

boxanac ::

FMF praktična matematika VSŠ

Zna kdo povedat okvirno, kok je ta program zahteven napram drugim tehniškim faksom? Zdej sem v drugem letniku FE UNI in nekih problemov z razumevanjem snovi na matematičnih predavanjih,vajah nisem meu, so se mi pa zagabl strokovni predmeti(sploh na laboratorijskih sem si mal bruhov v usta) in rezultati so temu primerni. Torej, a rabiš bit izrazit talent za matematiko, da nardiš ta program?

McHusch ::

To je daaaaleč najlažji program na FMF, tako da ga narediš brez problema. Ampak še vedno za razred težji od recimo matematike na PeF.

valuk ::

Kdaj in kako poteka drugi vpis na fakultete? Vem da konec avgusta, vendar me zanima ali bo vpis preko spleta kot v prvem roku ali pisni?

Venum ::

Ja tud bo prek spleta :)

||A|| ::

A mi kdo lahko svetuje, kam se še lahko vpišem za status?

Rabim še eno dodatno leto, sem pa že bil vpisan na dodiplomski in podiplomski program EF, tako da se verjetno na faks zastonj ne morem več vpisati, ne?

Lahko dobim kaj z MSDNAA programom? :)

Marat ::

na LJ univerzi ne, mogoče kje drugje :)

ejQ ::

Vpišeš se lahko na študij diplomantov (neomejenokrat), ali pa na kak višješolski zavod (če tam še nisi izkoristil pravice do dveh rednih vpisov).

||A|| ::

Redno vpisana dodiplomski in podiplomski (UPEŠ) iste smeri pa sta dva redna vpisa, ne?

Torej se lahko na drugo univerzo vpišem redno? Kaj priporočate? Ali raje na srednjo?
Nisem še imel 26 let.

ejQ ::

Kaj, a je absolvent poteku, al si na sredini magisterija? Če nikol nisi ponavljal/se prepisal, maš na magisteriju še vedno neizkoriščen bonus za ponavljanje.

Na dodiplomski študij se, ker maš v žepu že eno diplomo, redno lahko vpišeš le na študij diplomantov. Študij diplomantov je brezplačen, je pa razpisanih mest zelo malo in tako za mesto tekmuješ s povprečjem. Lahko pa oddaš kolikor želiš prijav, na različne fakultete. Ni omejitve, da moraš npr. oddati prijavo le na eno fakulteto. Če ti kje rata, se greš vpisat in srečno.

Lahko se vpišeš na srednjo šolo, kot redni dijak, ampak te lahko izpišejo, če predavanj ne obiskuješ.
Lahko se vpišeš kot izredni dijak (izobraževanje odraslih/samoizobraževanje), se mi pa zdi da tuki ni garantiranih potrdil o šolanju. Se je treba pozanimat na šolah.

Potem imaš še možnost vpisa na višjo šolo, če tega še nisi izkoristu. Drugi rok za prijavo poteka 10. septembra, gre pa po principu 'kdor prej pride, prej melje' -> VPS

||A|| ::

Ja, nekaj takega (konec absolventa, magisterija in nekaj izpitov pa še nimam končanih).

Ponavljal nisem nikoli nič, redno vpisan. Na višjo šolo še nisem bil vpisan.

Moram pa poiskat, kaj točno je 'študij diplomantov' :).

Drugače pa hvala za ta VPS, bom poskusil srečo (ob polnoči?).

ejQ ::

Od 16. ure dalje. Loh spiš :>

||A|| ::

Šiht imam oz. izpit tisti dan :).

Aja, spregledal 'od 16. ure dalje' :).

Hvala!

fokz8 ::

Gre kdo letošnjo leto na FERI v mb...smer ITK?

lp

||A|| ::

Katero šolo/program pa bi moral izbrati? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ||A|| ()

||A|| ::

Sem izpolnil pet elektronskih prijav, ampak me je vsakič vrglo vn (vsa mesta zasedena).

Kam se lahko vpišem na srednjo? So kakšne druge alternative?

galu ::

Kako je s temi zlatimi priznanji (iz kateregakoli področja) dandanes? Slišal sem, da baje LJ univerza več ne sprejema zlatih priznanj, MB pa (za zdaj) še. Ter kaj sploh (konkretno) zlato priznanje prinese za prednosti ob vpisu?

lp
Tako to gre.

Mrakw ::

A je kdo tukaj, ki obiskuje NTF?

Marat ::

Jaz jih nekaj poznam :) povej bolj natančno katera smer te zanima?

Mrakw ::

Graficna in medijska tehnika
kaj pravzaprav to delas in ali je to bolj podobno srednji soli medijskega tehnika in IAM-u. in kaksn je predmetnik

Kristina_M ::

Živjo, imam vprašanje...sem zadnji letnik, šolam se za medijsko tehnico. In seveda je vprašanje kam iti naprej, odločam se med Multimedijskimi komunikacijami, Naravoslovnotehniško fakulteto - Grafično in medijsko tehniko ter IAM-om. Zanima me, kaj vi predlagate..nekako se bolj nagibam k prvemu, saj se mi zdi, da je zajeto široko področje, zanima me pa, če mogoče kdo ve, kako zahteven je program.

Že v naprej hvala za odgovor.:)

krejn ::

Lep Pozdrav!
Lepo bi prosil nekoga, ki obiskuje mehatroniko(VS) v Mariboru (ali pa če gdo koga pozna in ve kako je), da na kratko pove, če se splača obiskovati ta program. Zanima me predvsem koliko je potrebno vložit v študij, s tem mislim na učenje in zahtevnost šole. Končujem pa 4 letni program mehatronike. Najlepša Hvala!

IL DIAVOLO ::

Končal sem poklicno maturo...sedaj sem elektrotehnik.

Ne morem se odločit, kam se naj vpišem...odločam se med mehatronik in bionik.

Kaj se bolj išče?

Hvala

DOOM_er ::

vprašaj se kaj te bolj zanima
Robots will steal your job. But that's OK

xtrat ::

Najbolj se išče zdravnike pa menda ne boš šel sedaj medicine študirat. Strinjam se z DOOM er. Pojdi študirat tisto kar te najbolj veseli saj tako boš najbolj uspešen.
Lp
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

IL DIAVOLO ::

No, bom kar bioniko...me kar zanima ta smer, je tudi nova smer v študiju.

Smatrajo ga tudi poklic prihodnosti :)
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610805 (5835) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215578 (10520) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420236 (16646) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120665 (18812) romat

Več podobnih tem