» »

Katere RAMe?

Katere RAMe?

Swen F@tt ::

Kupil sem matično MSI K8N Neo2 Platinum in CPU AMD Athlon64 3000+ (s939), zdej pa me zanima, katere rame mi priporočate. Mislim tut navijat v prihodnosti.
Drugač pa bi meu 2X512Mb
WingMan ^^

timj010 ::

Če imaš doolj denarja potem ocz EL Platinium rev.2 če ne pa Apacer rame iz bofa ali bigbanga
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Swen F@tt ::

Mislim dat največ 60k. Pa linke bi prosu. :))
WingMan ^^

jurcy ::

deček iz kajuha?:D

Drugače pa Apacer z samsung TCCD čipi v bigbangu:D .

Dr_M ::

teli apacer so precej dobri.
pa se 22k sit pride 512mb modul :)

cena pove svoje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Vidim da kr hvalite te Apacer rame. A pol so res tok dobri?? Sam zanimivo, grdi pa so, zgledajo tk kot neki no name rami.Vse ostale firme majo neke hladilnike gor , ta pa čist navadn zgleda.;) :D .Kako to?? Pa tud testov ni kaj prids od njih.

Tud js dobim to plato MSI K8N Neo2 Platinum, pa bi vprašu a potem tile Apacer rami lepo delujejo pri nizkih voltažah, saj ta plata podpira do "samo" 2.85 V kar je za mnoge rame premalo.(Pri navijanju seveda) V mislih imam nekako rame DDR 4000 ali 4300?? kupil bi 2x512MB cena max 55k

Kaj od tega priporočate??
1. Twister 512MB PC4300 DDR CL3 - 25k. torej 50k za 1GB
2. GeIL PC4000 Ultra Platinum DualChannel (2*512) cena 50k.
3. Apacer PC 4000 ??

Hvala za odgovore

Lp

Dr_M ::

apacer so samsung TCCD.
zakon zadeva za A64.


aja, pa tisti razni ti hladilniki so bolj za okras, kot pa za ksno resno korist.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Dr_M: Hvala za odgovor.

Sam so pa res poceni ti Apacer rami. Saj so recimo enkrat cenejši od drugih 4000 ramov.
V čem je fora?? 8-O Zanimivo res! A mogoče tok niha njihova kvaliteta al kaj??
Pa še to, a je bolje kupit take rame ki sta skupaj pakirana 2x512MB (dual ram) ali je vseeno??

Lp

Swen F@tt ::

Ja js bi tut raj dual channel 2X512. A je bolš če kupiš v paketku dva al posamezno. U čem je sploh razlika, če kupiš 2 posamezno?
WingMan ^^

RC14 ::

Ja po moje je večji riziko če kupiš posamezno. Eden se dobro navije drug pa full slabo. In iz tega ni nič, pri dual paketih pa po moje delata rama približno enako,verjetno jih testirajo skupaj tako da naj bi potem lepo delovala. Predvidevam.:D

Sam ti Apacer rami imajo res full sumljivo ceno,eni so full zadovoljni z njimi, eni pa pravijo da se nič ne navijajo. Eh kupu bom ene PC2100 pa bo.:D :D

Še mogoče kakšen komentar na moje zastavljeno vprašanje ,katere rame od tistih treh???

Lp

Swen F@tt ::

Gledam tele rame: Twister 512MB PC4300 DDR CL3 za 25k jih majo pri gigakliku. Ali so boljši od apacerjevih? dejte malo razložit situacijo, ker nisem najbol na tekočem, kar se tiče ramov, ker mam še zaenkrat neko staro mašino z 133mhz noname SDRAMI :D
WingMan ^^

Swen F@tt ::

Zanima me še, če majo tile twisterjevi TCCD čipe? :))
WingMan ^^

Vesoljc ::

kwa pa speed premium? je poleg srečolova minus tudi to, da so tolk žejni?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

pr nas so ostali rami z TCCD po 35k+ sit za 512mb modul.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Swen F@tt ::

Naroču sem tele:

Twister 512MB PC4300 DDR CL3, mnenja prosim :))
WingMan ^^

RC14 ::

Mene tud zanima za te TwinMOS TwiSTER PC4300 kakšni so?? Očitno jih nobeden nima???
Cena je približno enaka kot pa Apacer (dražji za ~5k) Se mi pa zdijo boljši od Apacer ki delajo privzeto na 250Mhz tile twister pa na 266Mhz? Že res,da se verjetno Apacer navije skoraj zagotovo na teh 266Mhz in več sam to je spet loterija, tko da ne vidim prednosti v prid Apacerju. Mogoče se motim??
Pa nikjer ne najdem kakšnega testa za te TWISTER PC4300?? Našel sem samo za PC4000.
Bi prosil za kakšen link,če kdo ve za kakšno stran?

Lp

Dr_M ::

RC14: TCCD grejo tut do 366mhz (to je max kar sm do zdej vidu), ne samo na 266mhz :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

TCCD grejo tut do 366mhz (to je max kar sm do zdej vidu), ne samo na 266mhz

Popolnoma ti verjamem, ampak to so extremi, kar je bolj redkost. Pa za to rabiš kakšne 3V ali še več. To pa pri meni ne bo prišlo v poštev, saj plata ki jo kupujem MSI K8N Neo2 Platinum NF3 Ultra podpira samo do 2.85V vdimm, kar je za neka huda navijanja rama absolutno premalo.Vem da se ta plata drugače dobro navija, zato predvidevam da je v mojem primeru (samo do 2.85V ) bolje kupiti ram da že v osnovi delujejo pri čim višji frekvenci.
Po drugi strani pa si zamisli da imaš smolo pri nakupu teh Apacer in se nič oz skoraj nič ne navijajo potem ostaneš na 250 Mhz je tako?? Pri teh TwinMOS TwiSTER PC4300 pa si v vsakem primeru na 266Mhz ane?? 16Mhz niti ni tako malo. Pod pogojem da plata in procesor to dopuščata. Kaj je bolje v tem primeru??
Sej se ne delam pametnega, daleč od tega, sej zato tud sprašujem kaj kupiti, ker tukaj na forumu so, oz ste takšni ljudje ki imate takšne rame,oz imajo možnost sprobat.Men ni kar tako dati 50k za rame, zato bi pa rad vaša mnenja,da bi kupil kar se da uredu. Sej ti Apacer verjamem da so dobri in poceni pa TCCD rami, ...

Ampak mene predvsem zanimajo mnenja o TWISTER PC4300 ker se mi zdi za svoj denar in za to plato boljši nakup.
Če ne, utemeljite zakaj ne??

Lp

Dobius ::

Swen F@tt: Kot si že sam napisal imaš staro mašino.. ne vem zakaj naročaš DDR module če imaš SDram. Razen če ne kupuješ za to kišto..
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________

Swen F@tt ::

Če bi prebral na vrhu, ti bi blo vse jasno. Pišem namreč še iz te mašine ki jo mam v podpisu, mam pa že vse nove komponente: matično MSI K8N Neo2 Platinum (Nforce 3 Ultra). Skratka mam že vse, razen ramov.

Rame pa verjetn ju3 dobim. Upam da nisem zgrešil, s temile Twinmosovimi Pc4300 :))
WingMan ^^

RC14 ::

Swen F@tt:
ko jih dobiš pa mal poročaj,kako se obnesejo, če se kaj navijajo, kakšno voltažo rabiš.....da dobim vsaj eden odgovor iz prve roke. Kot si videl tud sam dobim isto stvar kot ti Plato+procesor in me res zanima.

Lp

Swen F@tt ::

Evo jih že mam, zdej pa nimam keša, ker rabim še ohišje. Pa se bo verjetn še kak teden zavleklo.

Mislim pa vzet Thermaltakovo ohišje VA7000SWA Shark, ker je prov fensi, pa celo je aluminijasto + ma use tak, da ni treba vijakov prvijat in ma modre neonke, da se fajn sveti ponoč :D
WingMan ^^

pia ::

Prosim za nasvet med dvemi RAM-i :
-cosair 512MB CL2 (CMX512-3200C2pro 184pin 433MHz)
-DIMM 512MB PC3200ddr cl3 (PC 400 OEM)
V splosnem zelim samo vedeti ali se splaca dati visjo ceno za cosair ali je drugi tudi O.K?
Hvala.

eDDi ::

ja zgornji je defninitivno dosti boljši od spodnjega, samo je vprašanje koliko boljšei je za ta $$$. če je to par jurčkov, takoj vzam zgornjega brez vprašanj...

pia ::

Razlika v ceni je ~17000SIT, ali spada drugi v zelo slabo kategorijo, je primerljiv z Geil, Apacer? Navijala ne bom.

RC14 ::

pia:
Če ne boš navijala se ti definitivno ne splača dati 17k več. Rajši za ta denar vzem še 512Mb rama boš imela več od tega. cl 2 oz cl 3 gor ali dol,to pri tebi ne bo igralo nobene vloge. Itak pa oba delata na 200Mhz. Moje osebno mnenje seveda. Js mam tud neke noname rame pa vse lepo dela na cl 2.5 deklarirani so cl 3 pa še navijejo se tud do 220Mhz.


Lp

bigbug ::

Se pravi se splaca kupiti te rame Corsair VS512MB400 za dobrih 15K?

pia ::

Sestavila sem priblizno tak se nedorecen sistem:
-Asus A8N-SLI Deluxe 939
-AMD Athlon 64 3000+ 939 Winchester
-ohisje Mid Tower CS-C1016
-LG GSA 4163B-R
-ASUS EAX300SE/T TV 128MB
-TAGANA 420 ali BE QUIET 450W
-1GB RAM - ne vem še ali cosair ali DIMM
-WD 160GB 8Cache ali Segate

Ne bom navijala in ne igrala igric. Mogoce kaksen filem. Grafika je boga- pravijo, da bo za filme nekako tudi vredu.

Prosim za čimprejsnje mnenje za vse komponente , ker se mi z narocilom mudi.

Hvala.

MEDENA ::

Uf dober sistem za "nič"...Vzem raje kako cenejšo ploščo.

pia ::

Katera maticno pa? Kasneje bi dodala še eno grafično recimo VGA NX 6600-TD 128e PCIe.
Rada bi tih sistem in da je prihodnost - kupujem PC za več let.
Za tih sistem sem razmisljala tudi glede hladilnika Zalman 7000B CPU (CNPS7000B-Cu).

Računalnik se bo uporabljal za programiranje(Java, C++, PHP, ...) in tudi za filme, morda se kaj gledano dolgoročno.
Ali so RAM-i pomembni za te potrebe, se splaca vzet boljše?

pia ::

Ali je boljse kupit Cosair C2 rame ne double 1GB ali double ene leve?

JIM22 ::

ASUS EAX300SE/T TV 128MB tale grafična je res boga in če misliš čez nekaj časa dodat zraven VGA NX 6600-TD 128e PCIe ne bo potegnlo, ker je to čisto druga grafična. Za info ti povem, da če daš grafične v sli morajo bit identične (proizvajalc, model,..) in še to nvidia. ATI ne podpira sli.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

pia ::

Karakteristike matične plošče- mnenje

Asus
Bezeichnung A8N-SLI Deluxe
Type Motherbaord
Socket 939
Chipsatz nVidia nForce4 SLI
passende CPU AMD Athlon™ 64 / Athlon™ 64 FX 939-pin
FSB 1000; 800

Speicher 4x DDR, max. 4GB
Laufwerke IDE: 2x UDMA 133/100/66
S-ATA:4 x SATA 300 via Southbridge; 4 x SATA 150 via Sil3114R

Steckplätze 2x PCI-Express x1
2x PCI-Express x16

integrierte Komponenten Raid-Controller: S-ATA+UATA/133 RAID Level 0,1,0+1; 4xS-ATA RAID Level 0,1,0+1,5
Sound: 6-Kanal, S/PDIF out
USB 2.0: 8x
LAN: 2xRJ45 10/100/1000
Firewire: ja (2x)
W-Lan: Nein

Anschlüsse 1 x Massenspeicher - Diskettenschnittstelle - IDC 34-polig
1 x parallel - IEEE 1284 (EPP/ECP) - D-Sub (DB-25), 25-polig
1 x seriell - RS-232 - D-Sub (DB-9), 9-polig
1 x Tastatur - generisch - Mini-DIN (PS/2-Typ), 6-polig
1 x Maus - generisch - Mini-DIN (PS/2-Typ), 6-polig
6 x Hi-Speed USB - USB Typ A, 4-polig
1 x Gameport / MIDI - generisch - D-Sub (DB-15), 15-polig
2 x Netzwerk - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45
1 x IEEE 1394 (FireWire)
1 x Audio - SPDIF-Ausgang - TOS Link
1 x Audio - SPDIF-Ausgang - Optical Plug 3,5 mm
Audio
1 x Audio - line-In - 4 PIN MPC
Formfaktor ATX
Garantie 3 Jahre Herstellergarantie

Eru ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eru ()

pia ::

Primerjaj zgornjo matično ploščo z matično, ki je na domenca.com(oz. mimovrste)-nemški jezik ne štekam.

RC14 ::

Eru
za te rame A-data PC4500/DDR566
mi povej kaj tam piše z rdečo glede voltaže,ker ne znam nemško. Zanima me a lepo delajo na recimo na 2.80 ali 2.85V ker mi moja plata (sicer je še nimam) ne podpira več kot 2.85V. Tam neki piše glede voltaž,pa ne vem a rabi več kot 2.85 ali je to dovolj. Pač kupujem nekaj podobnega, ali pa Apacer 4000 sam pri teh je bolj riziko, mojmu kolegu niso šli nič kaj več kot na 250Mhz. Tile imajo TCCD rame je tako??

Lp

pia ::

Komponente mislim, da bodo take:

LG GSA 4163B-R, retail, mit Software

ASUS EAX300SE/T TV 128MB,
PCI-Express

AMD Athlon 64 3000+, Socket 939, 512kB
Boxed mit Kühler, 1800MHZ, Winchester

Casetek Midi Tower CS-C1016 BSM,
schwarz
ohne Netzteil, Front-USB,

Diskettenlaufwerk 1.44 MB, 3.5", intern
bulk

Asus A8N-SLI Deluxe, Motherboard Socket
939
4xDDR, SATA Raid, 3 Jahre Garantie

Tagana 480W Netzteil
temperaturgeregelt,

160GB Western Digital SC1600BB
Festplatte
7200rpm, 8MB Cache

512 MB DDR 400 Corsair XMS 2, CL2 2

Logitech Tastatur Internet Pro, PS/2, beige

LiteOn 16fach DVD-Laufwerk, SOHD-167T,
bulk

Lahko mi kdo pove kaj točno je ta zadnja komponenta LiteOn...

pia ::

Lepo prosim, za čimprejšnji odziv.
Katero ohišje je boljše:

1.Casetek 1016
Hersteller Casetek
Bezeichnung 1016
Typ Midi-Tower
Anschlüsse 4x5,25"
2+4*3,5"
Netzteil keines
Anschlüsse Front USB, Audio, Firewire
Gewicht 8,9
Farbe schwarz
sonstiges Hohe EMI-Abschirmung für CE-konforme Systeme
Leicht abnehmbare Frontblende
10 Laufwerksschächte
2 Lüfterplätze
In zwei verschiedenen Farbvarianten (schwarz/silber und weiß/blau) erhältlich

http://www.casetek.de
Produktverfügbarkeit: Lagernd
EUR 39.00


ali
2.MIDI-TOWER 350 Watt
Hersteller -
Bezeichnung CASE PC350 313U
Typ Midi-Tower
Anschlüsse 4x5,25"
2+4*3,5"
Netzteil 350 Watt
Anschlüsse Front USB
Gewicht 7kg
Farbe grau mit blauem Rand
sonstiges

Produktverfügbarkeit: Lagernd
EUR 39.00


Stem, da odstranimo pri zadnjem napajalnik in damo drugega.
Domnevam, da je prvo ohisje boljse, lahko pa date splosno mnenje, kaj je potrebno gledat, pri ohisjih.
Hvala.

timj010 ::

Rajši vzami casetek.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Eru ::

Ja pri 2,85 so jih testirali in so stabilni. Torej glih prov >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eru ()

DominusSLO ::

Pia

Ne rabiš osnovne plošče, ki podpira sli, ker ne boš nikoli imela dveh grafičnih kartic not;)
Raje kupi 2x 512Mb rama. Obvezno 2 modula, ker ti bo pc delal hitreje. Če boš ostala na 512MB, naj bosta to 2 modula od 256MB. Ostalo ne bom komentiral, ker ne štekam nemško:)

pia ::

Ce odpreš škatlo, kako- kje piše hitrost rama CL2, CL2.5, CL3, ali se to da prebrat na Cosair ramih?
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066661 (5169) ekseR
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310852 (6761) GaS
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134792 (19210) Tilen
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479271 (5886) OZZY
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251993 (1329) TommyLee

Več podobnih tem