» »

Kako enable pcmcia wireless? Prosim pomoc

Kako enable pcmcia wireless? Prosim pomoc

rookie11 ::

Pozdravljeni!
Sem zacetnik v linux-u in ima instaliran Mandrake 10.1 Community. Za dostop do interneta bi uporabljal Wireless Pcmcia in sem probel ze vse mogoce kombinacije za instalacijo driverja. Najprej v Control center, pa mi vedno napise, da naj manualy izberem driver, pa ga izberem (rt2500) in spet nic, spet se pojavi tisto okno, za izbor driverja. Vmes napise nek msg, ampak ga ne morem prebrat, ker izgine v sekundi. Potem sem tudi probal z Ndiswrapperjem. Ker ga Mandrake ze ima, sem najprej probal preko njega. Prisel sem do modprobe ndiswrapper, kjer mi napise da ni extensionov za wireless (lo). Baje naj bi dobil extension wan0 (al nekaj takega). V glavnem ni slo. Potem sem probal nalozit novo verzijo ndiswrapperja iz neta in ko grem v direktorij od odpakiranega Ndiswrapperja (tega sem odpakiral najprej v /home/.../Documents/Ndis/ndiswrapper-1.0 pa dam tam ukaz make mi napise naj dam pot do source kernela {usr/src/...}: pa napisem tam /lib/modules/2.6.8.1-10mdk pa mi javi, da tega direktorija oz. ga ni mogoce odpret. Prijavil sem se kot root, pa se ta mapa in podmape so tam. Pojma nimam kaj je se treba prej nardit...?!
Downloadal sem tudi driverloader za MDK (mojo kernel verzijo) v rpm paketu, pa mi jih kao namesti, sam nic ne vem kaj je efekt tega. Pri instalaciji mreze mi isto napise, da naj izberem driver rocno.

Prosim vas za pomoc. Sem ze res obupan... to probavanje ze traja ene 14 dni....
A imate kak nasvet, kje sem ga polomil kej?
Aja pa se to: kako je ukaz za enable pcmcia wireless v konzoli? Lucke na kartici ne gorijo, pcmcia je ob bootu omogocen. Ndiswrapper najde driver, napise da je harware present (ce dam ndiswrapper -l)

Pliz help!
:\ :\ :\ :\ :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu ne zazna Wi-fi

Oddelek: Pomoč in nasveti
11804 (551) Gapi
»

XP/Linux Ubuntu 8.04

Oddelek: Operacijski sistemi
191905 (1453) zk_eu
»

Razlike med USB Wlan z RP-SMA?

Oddelek: Kaj kupiti
61551 (1382) pujsek_
»

[Linux]wireless driver - RaLink RT61 (Rt2x00)

Oddelek: Operacijski sistemi
161506 (1389) Matevžk
»

Linux na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
181329 (1073) linuxdady

Več podobnih tem