» »

Kako preveriti pravilno delovanje napajalnika?

Kako preveriti pravilno delovanje napajalnika?

karamin ::

Kot lepo naslov pove, me zanima kako bi lahko preveril ali napajalnik pravilno deluje? Predvsem s tem mislim v prvem planu ali sploh deluje in potem bolj pomembno ali daje pravilno napetost?
Gre za to, da mi je čez vikend skurilo (tako sklepam) plato in proc in zdaj me zanima, ali je kriv napajalnik (potem moram se to zamenjat) ali pač to, da sem več ur rač do konca obremenjeval (proc in disk) in je pač "pregorel". Zdaj bom kupil novo plato in proc in če napajalnik ne dela, ne bi rad, da mi se to skuri. Je to sploh mozno ali je stran odveč?

Lp
Ge

Tilen ::

Zaradi preobremenitve se ne sme skurit. Saj so te komponente tudi A-testirane pod velikimi obremenitvami in ce testov nebi prestale nebi bile na trgu. Svoj napajalnik prevers s programom MBM5 in pod opcijo HIGH/LOW pogledas odstopanja posameznih linij.

LP
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Racko ::

ali pa z multimetrom.


LP Rapy

msms ::

Procesor ne pregori kar tako. Napajalnik verjetno ni kriv. Meni je crknilo kr nekaj stvari vendar zaradi nihanja napetosti na električnem omrežju. Namesto 220-230V je blo celo pod 200V. Če je krivo električno omrežje lahko iztržiš keš od elektra. Meni je uspelo.
Če ti žmigajo žarice v stanovanju pol imaš slabo el. omrežje, še lažje je tak da ti kak stručko izmeri napetost omrežja.

Tilen ::

Če ti žmigajo žarice v stanovanju pol imaš slabo el. omrežje, še lažje je tak da ti kak stručko izmeri napetost omrežja.

TO mislis po defaultu? Ker ko prnese fotr kak hud HILTI in ko zadevo prklopi tut zažmiga na zaectku. (v tisti sobi):D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

msms ::

To ni po defultu, je pa res da če priklopiš kako potratno mašino(varilec) da tud znajo žmigat žarnice


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetost - območje Novih Jarš - Ljubljana

Oddelek: Loža
323308 (2039) balocom
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310351 (8290) Pyr0Beast
»

kok watt-ov požre posamezna komponenta

Oddelek: Strojna oprema
221763 (1309) Azrael
»

UPS skuril napajalnik!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81156 (929) Azrael
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463453 (2381) krho

Več podobnih tem