» »

XP + 98

XP + 98

Dalmatinc ::

kako naj to naredim, pa da mam možnost zbiranja sistema ob zagonu. Prosim ornk pojasnilo !

Huey P ::

Najlažji način je, da najprej inštaliraš 98 potem pa pri inštalaciji izbereš, da naj ti stari operacijski sistem pusti. Drugi način pa je (če že imaš kateregakoli inštaliranega), da narediš novo particijo in novi OS inštaliraš na tisto particijo.
Izbiral boš lahko med OSji ob zagonu. To se pa da oštimati v XPjih tako, da greš Moj Računalnik-lastnosti in tam nekje je to...

..::DOOM III: The Legacy::..

andrej ::

1. Definitivno namesti vsak OS nas svojo particijo.
2. kot je ze huey reko, ja najlaze najprej instalirat win9x potem pa XP na drugo particijo. V tem primeru dobis menu avtomatsko. Ce pa ze mores win9x instalirat kasneje, pa potem se samo enkrat zazenes XP setup in gres skozi repair proceduro...

goba ::

Odvisen kako mas stvari postavljene.
Ce hoces OSe na isti particiji nasnames najprej 98tko pol pa NT oz. XP. Slednji pridejo valda s kksnim boot loaderjem.

Ce ces OS na razlicnih particijah je najbols uporabit kaksnega neodvisnega bootloaderja, recimo XOSL, ki mu je dodano tudi vse potrebno, da si naredis ali preoblikujes particije.

http://www.xosl.org/

andrej ::

zakaj bi mel OS na isti pariciji ??? :O

Tega ne delat!

ok, sistemi so vasi in delajte kaj hocete, ampak vsakemo globoko odsvetujem instalacijo vec kot enega OS-a na isto particijo...

Dalmatinc ::

Res me je strah da bom mel probleme zaradi 128 RAMA ? kaj mislite !

Paramedic ::

Problemi sigurno ne bojo, le po nekaj dela na rač. ti bo začelo mal brskat po disku. Ampak verjetno ne tako, da bi bilo zelo moteče.
End transmission.

Dalmatinc ::

Pol sem pa heppy
___________________________________

Dej mi še neki povejte. Mam disk 8.2 MB 5400 RPM....
Pa sem ga mislu tkole razdelit:
3 GB - Win XP
2 GB - 98 SE Slo
3 GB - Igre

kaj mislite !:D

Huey P ::

Jaz bi na tvojem mestu tako naredu;

- Win XP 3 giga
- Win 98 vse ostalo.

..::DOOM III: The Legacy::..

tejo ::

Kaj pa recimo Win98 + Win2k + XP? Bi šlo?

Seveda pa jazst za kaj takega potrebujem XP. <--- Kupim!

andrej ::

tejo: seveda gre tako.

Dalmatinka: tvoja razporeditev je OK.

Dalmatinc ::

Andrej, hvala da podpiraš mojo razporeditev ? Me pa neki zanima kje si se ti tolk naučil o windowsih in nasplošno o tej temi "operciskih sistemov"

Pa še tole, ali so razlike velike med: 2535 in 2526 ? Jst mam slednje in mi povej če se mi splača borit za 35, al nima smisla, kr ni nevem kakšnih razlik ? O čem je sploh.

Tvoje komentarji so mi zelo ušeč in so poučni, hvala kerdeliš svoje mnenje z nami :)

andrej ::

Dalmatinka, kjer dobim vse to? Hja, obstajajo tri moznosti: literatura, osebne izkusnje, glas ljudstva. Gre pa po tocno tem vrstnem redu. Najprej moras sam par knjig prebrat, potem sam kaj odkrijes in potem navezes stike z drugimi...

Med 26 in 35 ni blazne razlike. Ce ze mas zadevo jo das gor, ce ne pa se ti ni treba prevec naprezat. Razlika je seveda v popravljenih bugih, vendar v tej fazi ni tistih ta pravih kriticnih bugov... Sicer so tudi v 35 se bugi (osebno se mam odprtih 10 reportov), vendar ni nic kaj taksnega, da povprecen uporabnik ne bi mogo uporabljat XP-jev...

Dalmatinc ::

Mislim, ti si genji ! A si že zaprosil pri Microdoftu za službo ? :D

Hvala za odogovore. če me bo še kej zanimalo te uprašam. hvala:8)

andrej ::

za sluzbo se nisem zaproso, je se malo prehitro. Boljse je pocakat, da oni pridejo do tebe. Tak lahko naredis dosti boljsi deal:D

CaqKa ::

ej andrej! men se pri RC1 dostikrat dogaja da mi kakšen direktorij noče zbrisat... pa včasih tray zašteka pa morem explorer.exe killat pa na novo zagnat, aja, pa ko dam ctrl+alt+del se mi kuj takoj odpre task manager, se ne bi mogel najprej neko okence odpret, ko maš onih 6 za kliknit (med drugim tudi "lock workstation")

JLP ::

CaqKa. Ja sm mel podobne probleme z direktoriji u RC1. Sam so kasnej popravl. Pr trayu je pa pr men pr RC1 tud bil problem da so kr ikonce zginjale. Pa je tud to zej že popravljen.
To sTtask Managerjem pr CAD je pa zej čist normalno.
Live long and prosper!

CaqKa ::

torej rabim čimprej novi build...
samo tistega zadnjega nisem razumel...CAD.. kaj bi naj to blo?

andrej ::

CAD = Control + Alt + Delete.

Tisti zaslon dobis kadar si v domeni, oz. ko mas izklopljen Welcome Screen.

Drugace pa masine zdaj vec ne rabis cisto lockint. Ti samo das switch user. To je enako kot lock computer, vendar s tem, da se drugi uporabniki se vedno lahko prijavijo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se da tako namestit Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
61166 (1061) Maxtor
»

Win xp, Win Me in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
121185 (1032) jez
»

dejte plz povedat ta dual boot

Oddelek: Programska oprema
7969 (841) Tr0n
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151461 (1319) Spajky
»

2 op. sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
131440 (1306) Milko

Več podobnih tem