» »

dejte plz povedat ta dual boot

dejte plz povedat ta dual boot

DIEUALL ::

prosim ce mi kdo lahko pove celoten postopek kako narediti vec operacijskih sistemov pod windowsi xp najprej sem nalozil win98 potem sem pa na vrh njih nalozil winxp in ko to naredim mi ga kar povozi ostane mi samo xp win98 pa ni nikjer dejte pliz povedat kako to zrihtat k sem ze 5 formatiru disk povejte mi celoten postopek kako to naredit

hvala za odgovor
LP
Spider :'(

[t502] ::

Ne smes instalirat preko stare verzije! Potem je isto kot nadgradnja.

Samo ustvari novo particijo in namesti WinXP na tisto novo particijo Win98 pa pusti pri miru.

Ko bos vse namestil vse in resetiral proc se ti pojavi boot menu pa izberes katere Winse hoces zagnat. :D

[t502]

TinkaPinka ::

Najlažje je tako, da najprej inštaliraš win98; nato iz tega sistema poženeš instalacijo WinXP, in izbereš, naj ti instalira kot clean install in izbereš svojo particijo. Tako ti bo pustil te Win98 na miru in tudi naredil ti bo dual-boot na začetku, da lahko izbiraš OS.
I am easy to please as long as I get my way.

ABX ::

Inšatliraš win9x greš v dos prompt in zaženeš winnt. Lahko tudi na isto particijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DIEUALL ::

noce vseeno mi ga kr povozi a je se kksen predlog

ToniT ::

Ne smeš ga (XP) inštalirati na c:\windows, ampak bilo kam drugam...
Seveda moraš prvo inštalirati Win98 in šele potem Win XP in se bo vse samo uredilo... That's it!

TinkaPinka ::

Torej v inštaliranju (potem ko izbereš Clean install) imaš nekje v Advanced (ne vem točno na katerem mestu) opcijo, da želiš sam izbrati particijo, kamor se naj instalira Windows. To opcijo moraš imeti vklopljeno, da si boš lahko izbral drugo mesto kot C disk, na katerem imaš verjetno Win98. Kasneje v procesu inštalacije pa te še bolj točno vpraša, na katero particijo želiš imeti inštaliran Windows XP.
I am easy to please as long as I get my way.

Tr0n ::

2. particiji. C - Win98, D - WinXP. Najprej Win98, nato WinXP. Simple :). Samo pazi, ker ne mores pognat WinXP setupu preko DOS-a, torej preko sistemske diskete. Samo preko boot CDja ali preko starih windowsev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353364 (2188) teedy
»

Formatiranje diska ter install WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
137364 (7237) PrimozR
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141743 (1520) franc3e
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111183 (1041) duh
»

WinXP: boot s CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91543 (1414) freejack

Več podobnih tem