» »

Ali se da tako namestit Windows?

Ali se da tako namestit Windows?

Maxtor ::

Imam w2k na particiji c. Sedaj bi rad na c vrgel še w98 (zaradi iger). Če vržem direktno na c, mi bo poškodovalo w2k, saj je program files skupna mapa obem windowsom. Zato bi rad naredil na c-ju mapo windows98 in v njo namestil kompletni windows, tako da bi windows mapa in program files bili v mapi windows98. Je to možno naredit? To, da bom moral boot sector popravljat mi je jasno. Nebi pa rad spreminjal particij na svojem disku, da bi pridobil še eno prosto za w98. Torej zanimajo me samo odgovori, če to gre in kako to gre, če gre, ne rabim pa odgovorov, da naj kaki partition magic uporabim in podobno.

andrej ::

ne, to ni mozno. Nikakor pa tudi ne instaliraj dva OS-a na eno masino.. najboljse bo naredit novo particijo in potem win9x instalirat na njo...

Ag.Smith ::

Seveda je mozno. Pri instalaciji win98 namesto c:\windows lahko vpises poljuben direktorij. Programe, ki bi jih rad uporabljal v 98 pa jih imas ze v 2k samo se enkrat instaliras v iste direktorije. S tem se celo prihranis nekaj prostora. Pred casom sem imel postavljeno 98 in NT 4.0 pa ni bilo nobenih problemov. Vazno pa je, da nimas disk formatiran z ntfs. 98 ga namrec ne pozna.

SeTAr ::

Je mozno... sem imel kar nekaj casa w98&2k na isti particiji, potem pa se w98&XP, edini trik, je v tem, da sem zmerja najprej instaliral 98, potem pa NT, in nato popravil boot.ini, za program files direktorij ni problema, samo outlook express je neki tezil v 98,... za ostale pa samo poskrbis, da so enake verzije instalirane v obeh winsih in delajo bp z skupnimi program files...

edit:
nisem pa imel zadeve urejene tako, kot hoces ti, ker so bili w98 v c:\win98, NT pa v c:\windows, program files za obojne pa c:\Program Files...

in SEVEDA imas lahko bp vec os. na compu => windowsNT pa dos 100%, pa se kaj zraven sigurno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SeTAr ()

andrej ::

fantje, dajte no. On je spraseval ce se da dat tudi Program files v drugi folder in ne originalni program files...

Kot sem ze prej reko, raje NE dajat dva sistema na isto particijo! tistih 100 MB prisparanega prostora pa tudi danes ni kak problem.

Z instalacijo dveh OS-ov na isto particijo so lahko same tezave. okay, lahko ti deluje ampak za to ni nobene garancije. Raje ne tega delat...

Ag.Smith ::

Za delovanje win$sov ni garancije ne tako ne dugace :p

Maxtor ::

Dva sistema sem imel že na eni particiji, pa outlook v w98 ni delal, pa še neki dve zadevi, se ne spomnim več kateri. Zato bi rad naredil, kot sem napisal. Andrej je pogruntal, kaj sploh želim. Andrej hvala za odgovor. Torej moja ideja ne deluje.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win xp / Win XP dual boot kako?

Oddelek: Operacijski sistemi
181610 (1402) StratOS
»

win98 in winXP na isti particiji (c:)

Oddelek: Operacijski sistemi
5813 (750) Utk
»

Kako preklopim med w98 in xp-ji??

Oddelek: Pomoč in nasveti
10734 (626) SeTAr
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111132 (972) bastadu
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162603 (511) andrej

Več podobnih tem