» »

Prekinjanje ADSL povezave vsakih 5minut

Prekinjanje ADSL povezave vsakih 5minut

Učimse ::

prebral sem že nekaj tem itemu, ampak sem vseno odprl novo temo, ker še vedno ni rešen problem!

meni se vsakih 5 - 10 minut ustavi povezava - in ne dela približbo 20 sekund in potem dela naprej, in čes 5-10 minut se spet vse ponovi....
Ampak povezava ne pade, ampak samo prekine - IN UTRIPA TISTA LUČKA (WAN) - NA MODEMU, potem pa neha utripat in dela dalje

če pa se jaz odvežem se pol ful težko povežem pa moram restarat vse

To pa me ful moti ko downlowdam kaj iz neta, logično :-)

prebral sem da prav emule in taki programi povzročajo to motnjo, ampak sem opazu da tudi če ga nimam odprtega se vseno to dogaja!

Klical sem na 116 in naslednji dan mi je že montiral nov modem- spet ta Callisto821, in delal mi je cel dan, zdej proti večeru pa spet nagaja non stop.!
veste vi še za kakšen vzrok?


drugače imam vse updatano-windows XP
firewaal Kerio
AntiV. Kaspersky 5.0.20

upam da mi bo kdo čimprej pomagal, ki brez neta sej veste :((

Učimse ::

dajmo dajmo---hilf me! :-)

tudi jaz bi rad srfal na mojemu PCju-ne pa pris sosedu :)

sertl1 ::

Ja problem , je da se modem ne sinhronizira z centralo oz. izgubla sinhro signal .

3 možnosti so sedaj -

1.- Preveri vse vse kable in loči el.kabel od WAN povezave - torej da se ne križajo kabli (čeprav men delajo tud prekrižani - sam lahko povzročajo motneje!) , da so konektorji dobro spojeni itd

2.- NT je lahko mal slab oz. če imaš montirano zaščito proti udaru strele - je lahk tukaj napaka

3.- po navadi telekom menja sam port v DSLANU v centrali in je problem rešen - torej pokvarjen port ki te distrubuira s DSL signalom !

Pa kr gnjavi jih na 080 1000 in 116 !

Lp,
Alex>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sertl1 ()

Učimse ::

ja sej sem že spet klical na 116, ju3 pridejo spet, upam da ne bojo spet samo modem menjali!!!

1.) kable sm naštimal
2.) NT? lahko vam je smešno samo jz ne vem kaj pomeni ta kratica NT - edino kar pomislim je winNT ( new technology) :D
3.) za porte pa jim bom ju3 reku



hvala ti!


drugače :) pa mi zdej že vsake 3 minute ustavi! ! grozno ...


VE še kdo za kašen vzrok- mogoče pa je res kakšna nastavitev v:emule, dc++, ki jih vedno moti al kaj podobnega?

Učimse ::

Danes pridejo spet do mene, pa so rekli, da če bo problem samo na mojem PC-ju (virus, al kakšen program ki jebe) - v tem primiru bom mogu plačat stroške.!

zato bi vas res prosu, če mi poveste kaj bi lahko še na pc-ju pogledal, da rešim problem.

-Kerio Firewall
- Antispyware
- Ad aware
_ Kaspersky antivirus personal

pitagora ::

sp2 si nalozi gor.
pa se nekaj, nastavi si dns-e z mrezno kartico..
imas na siolu opisano kako...
Kako nastaviti lokalni IP - Windows XP
Kako preveriti ali je modem pravilno namescen?
spreminjanje lastnosti povezave
toliko
ajde
caw
lp pitagora

Učimse ::

problem je bil v liniji, mi prihajajo teji iz telekoma :)
danes so bli že 4.ič in še vedno niso uspeli rešiti problema do konca :(

neke motnje so in prekinja, ne vem še točno- sej niti oni še ne vejo, ampak jim zaupam da bojo počasi rešlji problem...

za ta mesec pa bom zavrgel račun!! bmk

Ibex ::

Isti problem sem imel tudi jaz wan luč skoz utripala. V enem tednu so bili petkrat pri meni. Wan luč skoz utripala so prišli vse so priklopili na prenosni pc napaka niso najdli. Grem en večer gledat telefonsko povezavo in opazim, da niso dobro skupi spete. Pridejo naslednji dan jih je pol z eno napravo skupi spel ne vem s katero in izoliral problem rešen.

Učimse ::

ja pol bojo verjetno tud k men prišli z prenosnim.
jz sm vse skeniral in uprgrejtal tako da- upam da je vse kul ki če opazi napako na PC-ju mu moram plačat stroške, ne?!

ma jz sm pogledal te kable in imam vse lepo prtisnjeno do konca, tako da pojma nimam več kaj bi to lahko bilo!

pooojma, samo zdej se že več kot teden zafrkavam s to povezavo in na ircu padam vsakih 5 minut in se nazaj vežem. heheh zoprno ful...

ideje??!?!

Ibex ::

Servisi so zastonj tko, da nič ne plačaš.

Ibex ::

Če ti wan luč utripa to je napaka na telefonski liniji naj malo pogledajo telefonsko napeljavo doma, če je vse dobro povezan.

Učimse ::

aha pol sem lahko miren, je res napak pri njih,

poleg tega sm miru še hitrost in mi v 10 sekundah pobirara vse skupaj povprečno le nekje 35kb/sekundo, a imam adsl 1027/256...

ostalim sem vidu da dela tudi po 123kb/s , tako da mora biti neki res hudo narobe!

hvala smack, zdaj vem da ni napaka na mojem pc-ju!

...

Ibex ::

Prosim.

goblinsly ::

Imam popolnoma isti problem.Danes so mi zamenjali modem (ob 12:00).Potem je do 4:30 delalo popolnoma bp.Šel sem po opravkih, pustil prižgan internet in igro conquer online, prišel nazaj, izključen, nobene ikone od interneta.
Priključim vse lepo nazaj, in zdaj me še 3x vrže iz igre, google ne dela, čez nekaj časa začne utripat lučka, internet dela šele ko se disconectam in ponovno connectam.Da ne bodo tisti 5x hodili k meni, mi lahko kar iz svojih izkušenj poveš kaj narediti.
Skeniral sem z anti spyware, virus programi, probal z firewallom, in brez.Nimam rooterja.Prej je delalo normalno, kar naenkrat se je začelo to dogajat.Lp

goblinsly ::

V event loggerju sem pogledal in zaznal par errorjev, pa mi povejte, če bi kateri od njih lahko bil kriv za tole disconectanje:

The COM+ Event System detected a bad return code during its internal processing. HRESULT was 8007041F from line 44 of d:\qxp_slp\com\com1x\src\events\tier1\eventsystemobj.cpp. Please contact Microsoft Product Support Services to report this error.

The COM+ Event System attempted to fire the EventObjectChange::ChangedSubscription event but received a bad return code. HRESULT was 80040201.

Ibex ::

Poklič na 0801000 pa jim povej, da te dol meče z neta operater bo zahteval tvoje uporabniško ime, da pogleda v loge, če je bilo nasilno prekinjena povezava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

tedo ::

Sem že jaz klical, pa mi povedal da so vse povezave prekinjene s strani uporabnika... :O
Pa da je mogoče kaj v winsih narobe, ampak dam na druge winse...pa isto dela!

reef00 ::

Jah to je tipična telekomarska, nikoli niso za nič krivi in pri njih vse dela.

Meni se je to dogajalo že dvakrat.

Prvič so mi menjal modem kar ni pomagalo, tehnik je ugotovil da je napaka v centrali, oziroma naj bi priključili nekoga ali nekaj, ki povzroča te motnje, saj so menjali plate, pa porte pa ne vem kaj še pa ni pomagalo.

14 dni nazaj se je ponovilo, klical sem na četrtek, petek sem bil v tujini in frajerji tud v centralo niso pogledal, ker kao češ je težava pri meni, ampak modema nisem menjal, pa sedaj dela normalno, sxeveda po intervenciji in klicih na 116.

Moraš bit samo zoprn, drugač ni nič.

Pri takšnih sinhronizacijah zamudiš cel dnevnik zato za to obdobje ne mislim plačevat .

guererro ::

Jas imam podoben problem, vendar pri meni ne izklopi povezave ampak samo preneha sprejemati podatke. Tako da je povezava še vedno vspostavljena vendar pa nemorem nič iskati na netu ali igrati internetnih iger. Tak problem sem enkrat že imel, ampak se je potem sam od sebe rešil in je dougo delalo vse normalno, sedaj pa se je spet pojavil :O

Še slikica:


Upam da mi boste znali pomagati!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

yoo ::

dela mi isto
to je od siola!!!!!!!!!!!!

chuck ::

Imel sem podobne probleme, vendar meni se je to dogajalo vsako uro s +- 5min razlike.
Glede na loge sem si celo izpisal ure prekinitve in med dnevom se je dogajalo skoraj točno vsako uro in par minut v razdalji polne ure, torej 13:55, 14:59, 16:03,.. itd. Od nekje 3h do 7h pa vsake pol ure in sicer skoraj točno pri 25min čez in nato polna ura.

Nato kličem na Siol in me kasneje pokliče iz Telekoma in ko mu hočem povedati kdaj me je nazadnje prekinilo ugotovim, da je problem rešen. Nato ga vprašam, če so že kaj popravili, ampak on o tem nič ne ve. Od takrat naprej so prekinitve zelo redke, ampak še vedno so, vendar se mi ne da več pritoževat.

Microsoft ::

Men se tole dogaja isto zadnji teden in teden nazaj. Mi je pa serviser rekel, da bi znal bit kriv router, ces da je sposoben dol vrzt povezavo.:\

Samo ni mi jasno, zakaj potem na telefonu vcasih tako zahrosci (itak, ker je slaba linija), pa ta ne gre skozi ruter...

Sem pa premišljeval tole. A bi se mi splačalo, da naredim en Windows Service, ki bo recimo vsakih 15 sekund pingal siolov dns in ob vsakem neuspehu vpisal log?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Inja ::

Še en trik... probite odstrant uno škatlco, za prenapetostno zaščito.
Mi smo mel tud neke čudne težave, že takoj na začetku (se ne spomnem več kaj je bilo narobe). Pa je pršov en model od Telekoma, odklopu tist in od takrat dela vse kul.

Lp

guererro ::

Katera je ta škatlca? Slučajno tista na kateri piše ISKRATEL?

Inja ::

Ne... to je tista, na kateri nič ne piše. Pa vtičnico ma spredi, pa eno oranžno lučko.
Na to škatlco je priklopljena telefonska linija, nato pa gre iz škatlce še en kabelček na telefonsko vtičnico. Če škatlco odstraniš, potem telefonsko linijo kar direkt v telefonsko vtičnico priklopiš.
No... vsaj zdi se mi, da je nekako tako.

Ps: Če bo kdo to odklopu... loh sam to povem, da pri nas ni še nič pregorel (že 2 leti), pa je ene parkrat že fajn vsekal med nevihto. Ne morem pa garantirat, da tudi pri vas ne bo.

Lp

guererro ::

Sam kaj je pa tisto kar sem jaz odklopil??:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

guererro ::

***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

guererro ::

Naredil sem tako kot si rekel, ampak še vedno mi dela ist;(

Inja ::

Potem je pa očitno problem nekje drugje. Žal ti kaj več ne morem pomagati.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connecting through WAN Miniport (PPP0E) failed ? error 678

Oddelek: Omrežja in internet
63280 (3151) jl
»

SIOL novi paketi, "Triple Play" ter omejitve na lokacijo

Oddelek: Omrežja in internet
223638 (2223) rh^
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114224 (10111) Bistri007
»

adsl ne dela :(

Oddelek: Omrežja in internet
381732 (1264) polde66
»

Sredi start up-a računalnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
61541 (1457) tony

Več podobnih tem